• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה מוקדמת ועצמאות כלכלית

פשוט

משתמש בכיר
דירוג
1,946
לפי הסולידית עצמאות כלכלית שיכולה להביא לפרישה מיידית היא ענין מתימטי לחלוטין.
אני לא מסכים עם זה. לפחות לא בדיוק לפי הנוסחא שהסולידית מציגה.
לדעתי יש כאן הרבה ענין של "ביצים".
שני אנשים דומים בהון שלהם, בצרכים שלהם וברצון לפרישה מייד כשמגיעים לעצמאות כלכלית יכולים להגיע למסקנות שונות לחלוטין מתי הם עצמאים כלכלית ומוכנים לפרוש.
מחשבותיכם?

אנשים מגיעים לעצמאות כלכלית כאשר יש להם יכולת לממן את עצמם בלי תלות במעסיק.
כמה כסף כל אחד צריך בשביל להגיע לאותה הנקודה תלוי בכמה כסף הוא צריך בשביל לממן את עצמו.

אם לי יש הוצאות של 4 אלף בחודש ולמישהו אחר יש הוצאות של 10 אלף בחודש אז העובדה שלשנינו יש את אותו ההון לא אומרת ששנינו עצמאיים כלכלית או לא עצמאיים כלכלית.
הוא צריך פי 2.5 יותר הון ממני בשביל להשיג את העצמאות הכלכלית שלו.

כמו כן יש את הצורך בכרית ביטחון.
אם אני רוצה כרית ביטחון של 10 שנים ולאדם אחר מספיקה שנה אחת אז הוא יכול להיות עצמאי כלכלית לפני (בהנחה וההוצאות שלנו זהות).

האם אתה יכול להסביר "פרישה מיידית"?
לא קראתי במאמרים של @הסולידית את המונח הזה או שפיספסתי איזה בלוג בנושא.
יכול להיות שלא ניסחת נכון ואני מנסה להבין.
כדי לפרוש בגיל צעיר הבנאדם אמור לחסוך ולהשקיע.
זה תהליך של שנים ואכן מסכים לחלוטין שזה מתימטי שמבוסס על רמת חיים והוצאות עתידיות לעומת רמת החיסכון בהווה + השקעות ותשואות לאורך זמן מסויים.
ועל זה אנחנו מסכימים כי אם לא כן, הרי לא היינו כאן.
אבל שום דבר לא חקוק בסלע ויש הפתעות בחיים (או בוננזה כלכלית או איזה ברבור שחור) וכאן נכנס עניין
לדעתי, עצמאות כלכלית היא לא פרישה מוחלטת כי כשתיק ההשקעות גדל עם הזמן אפשר לצמצם באופן הדרגתי את שעות העבודה ואם לא מתאים לבוס לנסות ולגלות תחומים נוספים מותאמי גיל ולהוריד במינון את האנרגיות המושקועות בג'וב מסויים.
אין לי מושג אפילו מה @הסולידית עשתה בחייה לפני שפתחה את הבלוג והפורום, היא אף פעם לא אמרה לנו או שלא ראיתי.
מה שברור שהיום היא מנהלת אורח חיים מסויים שמתאים לה ויש לה הכנסות מתיק ההשקעות שלה וכנראה גם מפרסום בבלוג ובפורום + השמה של משנתה שאפשרה לה להגיע לאן שהיא היום.
אוסיף עוד נקודה שהיא אולי אוף-שוט של הנושא:
בגיל מבוגר יותר כשהגוזלים פרחו מהקן ולא קשורים פיזית למקום העבודה, אפשר גם לעבור לפריפריה ואז במיידית חוסכים 30% בשכר הדירה או לחלופין מוכרים דירה במדינת תל אביב ורוכשים דירה בפריפריה (גם כן תוספת 30% שיכולים להכנס לתיק ההשקעות עם מעט "פינוקים" על הדרך).

נערך לאחרונה ב:
אם לי יש הוצאות של 4 אלף בחודש ולמישהו אחר יש הוצאות של 10 אלף בחודש
כמו כן יש את הצורך בכרית ביטחון.
דיברתי על שני אנשים היפוטתיים עם אותם הוצאות.
הענין של כרית הבטחון ועוד כמה דברים כגון הנחות תשואה וכדומה הופך את העסק להרבה יותר ענין של ביצים מאשר מתמטיקה.
זה קצת כמו ההבדל בין מדעים מדוייקים למדעי החברה.

האם אתה יכול להסביר "פרישה מיידית"?.
זה תהליך של שנים ואכן מסכים לחלוטין שזה מתימטי שמבוסס על רמת חיים והוצאות עתידיות לעומת רמת החיסכון בהווה + השקעות ותשואות לאורך זמן מסויים.
ועל זה אנחנו מסכימים כי אם לא כן, הרי לא היינו כאן.
אבל שום דבר לא חקוק בסלע ויש הפתעות בחיים (או בוננזה כלכלית או איזה ברבור שחור) וכאן נכנס עניין

לדעתי, עצמאות כלכלית היא לא פרישה מוחלטת כי כשתיק ההשקעות גדל עם הזמן אפשר לצמצם באופן הדרגתי את שעות העבודה ואם לא מתאים לבוס לנסות ולגלות תחומים נוספים מותאמי גיל ולהוריד במינון את האנרגיות המושקועות בג'וב מסויים.
בפרישה מיידית התכוונתי שברגע שאתה מגיע ל"עצמאות כלכלית" לפי נוסחא כלשהיא אתה מפיל את העט/המקלדת ומפסיק לעבוד וחי לחלוטין מהכנסות פסיביות.
בשביל זה צריך הרבה ביצים.
דיברו על כרית בטחון, או מעבר לעבודה חלקית או לתחביב מניב.
כל אלה הם בעיני דוגמאות טובות לכך שלב הענין הוא לא מתימטי.

אני חושב שבמקום "ביצים" אפשר לומר
אהבת סיכון/שינאת סיכון ואפילו הגדרה שונה של מהות הסיכון.

מי שמתכנן תשואה ברוטו של 7% לפי שוק המניות
זקוק להרבה פחות כסף לעומת 4%
אבל לתחושתו אין לו סיכון כי הוא מאמין בתוחלת התשואה לטווח ארוך ומבחינתו 3 שנים מזומן יעבירו אותו כל משבר.
מי שמתכנן על 4% מעריך כנראה את הסיכון אחרת.
גם האימרה במקרה הצורך נחזור לשוק העבודה
יכולה להיות אצל אחד ביטוי לאופטימיות לא זהירה ואצל אחר עובדה שאין עליה עוררים.

חלק מערכות הנל יכולות להיות מדויקות עבור אדם אחד ולא עבור אחר ויתכן שבעצם הערכת הסיכון הפורש טועה.

אפילו בהגדרת ההון העומד לרשות הפורש יש הבדלים, ה@סולידית רואה בחסכון פנסיוני כבונוס.
אני רואה בכך כאמצעי לגיטימי לגידור תוחלת חיים עם כל הסיכונים הנלווים.
הסולידית עקב כך בונה מנגנון פרישה שבעזרתו הקרן תשרוד לנצח דבר שלטעמי אינו יעיל כי היא בפועל מניחה תוחלת חיים אין סופית, מצד שני זו כרית בטחון פיננסית רצינית על חשבון ביטוחים ורכישת דירה שכרגע היא לא מוצאת בהם תועלת.

בקיצור זה לא רק מתמטיקה אלא גם העדפות אישיות ,רגישות לסיכונים והערכה נכונה של הסיכונים.

גילגמש,
אני גם מתרשם כמוך שאכן הפרישה המוקדמת היא לא על סמך נוסחה פשוטה.
צריך ביצים (ותא משפחתי תומך). הבעייה היא שהנוסחה הפשוטה מניחה שתי הנחות מאוד מפוקפקות.
1. משיכה חודשית מסוימת.
2. תשואה על ההון מסוימת.
זה ברור לכל שתחת הנחות אלה יש סיכוי של XXX שתמשיך לשייט מנקודה זו ללא בעיות עד סיום חייך אבל מנקרות בראשך הדילמות הבאות:
1. האם ההנחות שהנחתי הן מספיק שמרניות?
2. האם לא כדאי לי להמשיך בשגרת חיי ולהגיע לנקודה עוד יותר בטוחה שבה הסיכויים שלי לשרוד ישתפרו. כאן תמצא את ההבדלים בין אנשים שונים.
אצלי החשש העיקרי הוא התשואה על ההון. הבעייה שלי היא שהחישובים מאוד רגישים לפרמטר זה ולכן החשש הזה הוא זה שמנקר במוח ומשכנע אותך להמשיך בשגרת חייך ולקבוע יעד עוד יותר "בטוח" לפרישה מוקדמת.
רק אלה שקרובים למטרה זו מסוגלים להבין לעומק את החששות האלה.
ההחלטה הזאת היא כל כך דרמטית וכמעט ולא רוורסבילית (תגלה שטעית אחרי מספר שנים ואז האפשרויות שלך מאוד מוגבלות) ולכן כל אחד לוקח את מקדמי הבטחון שמתאימים לו.

גילגמש,
אני גם מתרשם כמוך שאכן הפרישה המוקדמת היא לא על סמך נוסחה פשוטה.
צריך ביצים (ותא משפחתי תומך). הבעייה היא שהנוסחה הפשוטה מניחה שתי הנחות מאוד מפוקפקות.
1. משיכה חודשית מסוימת.
2. תשואה על ההון מסוימת.
זה ברור לכל שתחת הנחות אלה יש סיכוי של XXX שתמשיך לשייט מנקודה זו ללא בעיות עד סיום חייך אבל מנקרות בראשך הדילמות הבאות:
1. האם ההנחות שהנחתי הן מספיק שמרניות?
2. האם לא כדאי לי להמשיך בשגרת חיי ולהגיע לנקודה עוד יותר בטוחה שבה הסיכויים שלי לשרוד ישתפרו. כאן תמצא את ההבדלים בין אנשים שונים.
אצלי החשש העיקרי הוא התשואה על ההון. הבעייה שלי היא שהחישובים מאוד רגישים לפרמטר זה ולכן החשש הזה הוא זה שמנקר במוח ומשכנע אותך להמשיך בשגרת חייך ולקבוע יעד עוד יותר "בטוח" לפרישה מוקדמת.
רק אלה שקרובים למטרה זו מסוגלים להבין לעומק את החששות האלה.
ההחלטה הזאת היא כל כך דרמטית וכמעט ולא רוורסבילית (תגלה שטעית אחרי מספר שנים ואז האפשרויות שלך מאוד מוגבלות) ולכן כל אחד לוקח את מקדמי הבטחון שמתאימים לו.

לבני-אדם יש נטייה לצלם את המצב הנוכחי ולהמשיך אותו לעתיד , ביחוד אם המצב הוא טוב.
ולמרות שאין ספור פעמים הוכרז בפורום שלאף אחד אין באמת כדור בדולח, כשזה מגיע להנחות תשואה, רמת ההוצאה החודשית, המצב הבריאותי והיכולת לשחזר את יכולת ההשתכרות לאחר X שנות פרישה, יש נטיה לבטל את זה ולראות את החצי כוס המלאה.
רק חבל שקשה לחיות 5-10 שנים עם 50% מההכנסה המינימלית עד שהשוק יתאושש ...

נערך לאחרונה ב:
Enters: Dividend Growth Investing
:)

לא מזלזל בשיטה הנל , אני מעדיף פיזור לנכסים לא קורלטיבים תוחלת תשואה גבוהה.
כולל מרכיב של "מזומן" שיכסה 5-10 שנים של משכורת מינימום
השקעה בנדלן ודיבידנדים נשארים ל"פרישה"
:)

צריך לזכור גם שככל שפורשים מאוחר יותר, הסיכון קטן.
הסולידית כותבת על פרישה בגיל 30 בלי להסתמך על חסכון פנסיוני.
במקרה הסביר יותר (כך לפי התרשמותי בחיים ואפילו בפורום), אנשים מכוונים לפרישה מוקדמת בגיל 45-55. אז יש להם חסכונות פנסיוניים לא קטנים, כך שהם יכולים לבנות על הכנסה נוספת בגיל פרישה ועד אז הם צריכים לממן 10-20 שנה. מי שמצליח לחיות מ-10K, למשל, יכול להסתפק בחסכון של כ-2 מליון ש"ח בגיל 50 ואז הוא יכול לחיות אפילו מהקרן בלבד עד גיל פרישה, כך שהסיכון נמוך בהרבה.

הגעה לעצמאות כלכלית יכולה להיות מחושבת בצורה אובייקטיבית לפי כלל ה-4% או ה-3%. לגבי שני האנשים שבדוגמא שלך @גילגמש השאלה אינה האם הם עצמאיים כלכלית אלא האם הם רוצים להמשיך לעבוד ומה שנאת / אהבת הסיכון שלהם (אנשים שונים יגיבו רגשית באופן שונה לאותה מציאות כלכלית)

צריך לזכור גם שככל שפורשים מאוחר יותר, הסיכון קטן.
הסולידית כותבת על פרישה בגיל 30 בלי להסתמך על חסכון פנסיוני.
במקרה הסביר יותר (כך לפי התרשמותי בחיים ואפילו בפורום), אנשים מכוונים לפרישה מוקדמת בגיל 45-55. אז יש להם חסכונות פנסיוניים לא קטנים, כך שהם יכולים לבנות על הכנסה נוספת בגיל פרישה ועד אז הם צריכים לממן 10-20 שנה. מי שמצליח לחיות מ-10K, למשל, יכול להסתפק בחסכון של כ-2 מליון ש"ח בגיל 50 ואז הוא יכול לחיות אפילו מהקרן בלבד עד גיל פרישה, כך שהסיכון נמוך בהרבה.

אני מסכים איתך "הלוואת גישור" (כלומר לחיות מחסכונות עד הפרישה) ואח"כ להשתמש בחסכונות הפנסיונים היא שיטה זולה יותר כלכלית
זה מפחית כ25-35 אחוז מהכסף הנדרש משיטת ה 4% , וזה יותר יעיל, המתנגדים בד,כ מציינים חוסר שקיפות, ניהול על ידי "מומחה", וחוסר שביעות רצון מהביצועים (בייחוד אם אתה חובב השקעה במניות) וסיכון אקטווארי ו/או דמי ניהול גבוהים
מצד שני יש לך גידור תוחלת חיים, פיקוח על מודל ההשקעות, גמישות מסויימת, והטבת מס ששווה כמעט 1% בתשואה ובקרן פנסיה גם אג"ח מועדפת.
אני מעדיף את השיטה הנ"ל, זה בעיניי עוד אפיק שעוזר לי להגיע ליעד.

אני רק מוסיף שלאחר שעיינתי במספר גרפים מתוקנני אינפלציה של S&P ו DJ
ראיתי שמדי מספר שנים קיימת נפילה משמעותית של 50%, לאף אחד אין כדור בדולח בכדי לדעת מתי זה יקרה, יהציאה מהמשבר הינה איטית ולוקחת במקרים אלו כ 10 שנים.

נניח שהשכר בפרישה הוא הוא 10K, לפי כלל ה 4% ברוטו מדובר ב 4 מליון ש"ח, נניח ששכר המינימום לפרישה הוא 5K, תוחלת מנייןת 7% ראלי
דרך אחת להתמודד היא להחזיק "מזומן" צמוד אינפלציה של 10 שנים בגובה שכר המינימום לפרישה, והשאר בשוק ההון בתיק מנייתי
5K*12*10 יוצא 600K , היתרה משקעת בשוק ההון, התשואה הממוצעת של התיק היא 5.6% ואם יש נפילה של 10 שנים תהיה ירידה תהיה רשת של 5K
בחזרה יש בתיק 3.4M
התיק הנל הוא עדיין מאוד מנייתי (85%)

דרך אחרת כל הכסף בתיק מנייתי אבל יש בו הוא גדול פי2 משכר המינימום שמתכננים לחיות לפיו (5K *400*2 , זה יוצא 4M ש"ח)
זמן הנפילה התיק מחתך בחצי, במהלך 10 שנים יורדים 600K וביציאה חזרנו למצב ההתחלתי מינוס 600K (כלומר 3.4 M)
** עריכה ** מודל החזרה הוא בעייתי ומשפיע על גובה הסכום בחזרה מהמפולת, אם הטיפוס למעלה קורא אחרי נגיד 5 שנים של דישדוש אז יתכן מצב שהתמורה בסוף תהיה נמוכה משיטה א : 4M יורד לחצי פחות 300K
ואז מוכפל פי 2 ועוד 300K מחוסרים , יוצא בסופו של דבר 3.1M , זו דוגמא פשטנית אבל מדגימה את הסיכון שגלום בתיק 100% מנייתי
**** סוף עריכה ***

הדרכים דומות אבל אין ספק ששיטה א פחות מסוכנת עקב שימוש בגידור מפורש. שלא לדבר שבאופן כללי נזילות בחיים חשובה לא פחות מתשואה.

הדרך השלישית היא פשוט שימוש בתיק הארי בראון או ווריאנט אחר (גם דיבידנדים וגם נדלן) בכדי לצמצם את התנודתיות השלילית, גם שם , המחיר הוא בתשואה.
אפשר לדמות את זה לאדם שרוצה להמשיך להרוויח את השכר למרות הנפילות, 30% מהתיק יהיה מזומן, והייתר מניות,
וכאשר מפחיתים את המניות ומוסיפים סוגי השקעות נוספים כגון אג"ח קונצרני ,זהב ועוד כנראה שמגיעים לאזור ה 4%

הסכנה היא שיתכן והפורש חובב הסיכון שמאס כבר בחיי העבודה יציב את שכר המינימום== שכר המקסימום ללא גידור
כלומר מבחינתו 10K זה המינימום הנידרש ולא פחות ואז הוא עלול לגלוש לחיי עוני בפרישה למשך 10 שנים.
אם מדובר ב אדם בגיל 65 אז עד 75 הוא לא בדיוק יהנה מהפרישה, ואח"כ בזמן הנותר (סטיסטית 10 שנים) יחיה מחדש באושר...

ולכן , כדאי לחשוב טוב, מה היכולת האמיתית של כל חובב פרישה/מוקדמת לנזקים והאם חשוב או לא לגדר אותם, להבין שהוצאות כספיות בגיל 30 אינן נשמרות לעד באותה רמה בגיל 40/50/60/70 (ואולי אפילו יש רצון לקנות ח"וח דירה, ולפעמים בגיל מבוגר אתה רוצה דירה ליד הילדים ולא רחוק מהם כי אתה זקוק לעזרה , ולא כל הילדים בהכרח מתנכרים להוריהם בגיל מבוגר)
כלומר אם 10K לחודש מספיק אז אולי כדאי לכוון ל 12K , ולהתכונן ל לחיות לפי 8K בחרום, זה מצריך יותר כסף ומקטין תשואה אבל מבטיח שרידות כלכלית בתרחישים של משבר כלכלי קשה (לא פיצוץ גרעיני או מיתון של 20 שנה)

אני יודע שיש אנשים שיודעים שלא יזדקקו לעזרה, שגם בגיל 70 יוכלו לעבור דירות ללא בעיה, ושמבחינה קוגניטיבית יהיה להם קל לנהל את חייהם וההשקעות שלהם ללא עזרה.
אני רק לא בטוח שמי שחושב כך צודק לגבי עצמו :) אין תשואות העבר מעידות על ביצועי העתיד.
ולכן הזהירות בתכנון ל 10-20-30 שנה מתבקשת, כמו בעסקים וכמו בשוק ההון.

נערך לאחרונה ב:
הנקודה של הגעה לעצמאות כלכלית מוגדרת היטב בכלים מתמטיים. בין זה לבין פרישה אין קשר מתמטי אלא שיקולים פחות כמותיים ויותר איכותיים שקשורים מאוד לאישיות הספציפית.

בסביבה הקרובה שאני מכיר היטב יש מספר רב של אנשים שהגיעו לעצמאות כלכלית אבל רק חלק קטן מהם פרש מעבודתו. אני לא בטוח שזה קשור ב"גודל הביצים" . נראה לי שאנשים תופסים את הפרישה בצורה מאוד שונה זה מזה.

מי שתופס את עבודתו כמקור פרנסה מאוד שונה ממי שתופס את עבודתו כמרכז חייו: כולנו מכירים שחקני תיאטרון רבים שרוצים "למות על הבמה" וכמובן גם לא מעט ציירים שלא מניחים את המכחול לעולם. כולנו גם רואים את באפט ואת סורוס וכמובן את שמעון פרס. כמותם יש רבים אחרים, פחות מפורסמים, שעבודתם היא מהות חייהם ולכן העובדה שהגיעו לנקודה המתימטית של עצמאות כלכלית לא שינתה מבחינתם דבר.

אני לא מסכים עם זה. לפחות לא בדיוק לפי הנוסחא שהסולידית מציגה.
שני אנשים דומים בהון שלהם, בצרכים שלהם וברצון לפרישה מייד כשמגיעים לעצמאות כלכלית יכולים להגיע למסקנות שונות לחלוטין מתי הם עצמאים כלכלית ומוכנים לפרוש.
מחשבותיכם?

בהגעה לעצמאות כלכלית בגיל שהוא משמעותית צעיר מגיל הפרישה יש את הפיתוי של מימוש הפנטזיה שאין צורך כלכלי מתמטי לעבוד ! במציאות קשה לייסם זאת להרבה פורשים, תחביבים לדעתי לא יכולים להוות תחליף לעשייה והתמודדות עם אתגרים והשגת יעדים, החופש להחליט על עסוק מהנה ומספק חשוב בעת הגעה לעצמאות כלכלית, התנהלות אחרת עלולה להביא להתדרדרות, דיכאון, נסיגה הזדקנות מואצת, ההיפך משמעון פרס !

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S פרישה מוקדמת Vs. זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 54
יבגני_ל מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Fitch פרישה (לא כל כך מוקדמת) של אמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 37
א פרישה מוקדמת בחול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ד פרישה מוקדמת עם פנסיה תקציבית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
פרפרים האם פרישה מוקדמת זו אופציה ריאלית למשפחות? אוף טופיק 16
Z פרישה לא מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
א פרישה מוקדמת-עזרה לחדשה באתר :) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 60
amikal מחשבון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
ש פרישה מוקדמת באירופה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ה פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות נדל"ן 19
A פרישה מוקדמת בגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ע פרישה מוקדמת - אמא במשרה מלאה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
לא חשוב שמות פרישה מוקדמת - במובן יותר רחב. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121

נושאים דומים

Back
למעלה