פרישה, חצי פרישה

ולריה

משתמש רשום
דירוג
10
שיתוף של המסע שלנו:
אנחנו זוג בשנות ה-40 עם 2 ילדים.
בשנים האחרונות אני מנהלת קליניקה מצליחה, אוהבת מאוד מאוד את המקצוע שלי. עלויות האחזקה של הקליניקה נמוכות יחסית, והרווח טוב, והלקוחות עומדים בתור, והעבודה מרתקת ומספקת. עדיין, אני משוכנעת שאם הייתי מקבלת מחצית מכמות המטופלים בשבוע גם הייתי אפילו עוד יותר טובה וגם הייתי נינוחה ורגועה יותר. השנה הורדתי יום עבודה ואני עובדת 4 ימים בשבוע, ובשאיפה כל שנה- שנתיים-שלוש הלאה להוריד עוד חצי יום. להגיע לעבודה של יומיים-שלושה בשבוע, זה מספיק. כמו כן איני מוותרת על חודש חופש בשנה באוגוסט, עדיף ביעד אקזוטי :)
בעלי היה הייטקיסט, הרויח מצוין, אך הרגיש שמפספס את הילדות של ילדיו, ולכן פרש, חיפש עצמו קצת ובחר להיות מורה. בתכלס, עדיין עובד המון המון שעות... מרויח דרמטית פחות... אבל מרוצה בסך הכל.
החלטנו שאנחנו שואפים לעבוד חצי ממה שעובדים היום בלי לרדת באיכות החיים תוך עשור. אחרי הרבה קריאה, לפני שנתיים התחלנו ממש להשקיע והתוצאות- וואו!!
משקיעים לפי תכנית שמאוד מבוססת על העקרונות מהאתר, ולא היינו עושים את זה בלי האתר. חד משמעית. היינו קונים בית גדול יותר, היינו קונים בית להשקעה או אפילו עושים שטות מוחלטת וקונים משרד להשקעה... איזה מזל.
אנחנו מתמקדים רק בחלק של ההשקעה ולא בחיסכון. אחרי מחשבות ואקסלים, גילינו שאנחנו יכולים אולי להקטין מעט את ההוצאות, נגיד להפסיק לקנות קפה בחוץ, אבל החיסכון החודשי שזה יניב הוא פשוט זניח ואילו גזילת הכיף שלי תהיה משמעותית. אין לנו המון איפה לחתוך, כי חוגים והשקעה בילדים אין מצב לחתוך, בטח שלא כל מה שקשור בפעילות גופנית, חופשות משפחתיות מדביקות אותנו יחד בחזרה ונותנות לנו אויר, ואם יוצאים מידי פעם למסעדה זה שולי גם. מוצרי צריכה אנחנו בקושי קונים, בגדים מקבלים מהשכנים.... אז בעיקר אני זו שקונה דברים, ורוב הדברים שאני קונה זה ספרים, לי ולילדים, ו-וואלה, זה הכיף שלי.
ועוד דבר שלא מוותרים עליו זה חופשה של חודש בחו"ל. כי אם נפרוש בעוד עשור אבל כבר נהיה זקנים מידי כדי לטייל, והילדים כבר יהיו גדולים מידי ולא ירצו לטייל איתנו, אז מה עשינו בזה?... אז מנסים לטייל בתקציב נמוך, לטייל לאט, לההתנדב ולפגוש אנשים ואלו חוויות מדהימות שאנחנו אוספים, שגם עליהן מקבלים ריבית דריבית, כי הסיפורים והזכרונות משתבחים עם השנים :)
ולמרות כל זה, אנחנו מצליחים לחסוך בערך 100K בשנה ולהשקיע, ואנחנו בהחלט עומדים לעמוד ביעד שלנו.
נהדר!
יש לנו דירה שעוד לא גמרנו לשלם את המשכנתא שלה. שווי התיק שלנו הוא כמעט כמות המשכנתא שנשארה לשלם, אבל לא משתלם לנו לחסל את המשכנתא בעזרת התיק.
אתמול איזנו את התיק וראינו שהתיק שלנו צמח ב-130K!! עוד לפני שהאכלנו אותו. איזה כיף.
אני מניחה שזה קשור לקורונה הצמיחה הזו, ומאחלת שימשיך לצמוח גם בלי קורונה. א-א-מן!

yossik

מודרטור
דירוג
11,752

התלמיד

משתמש ותיק
דירוג
128
בעלי היה הייטקיסט, הרויח מצוין, אך הרגיש שמפספס את הילדות של ילדיו, ולכן פרש, חיפש עצמו קצת ובחר להיות מורה. בתכלס, עדיין עובד המון המון שעות... מרויח דרמטית פחות... אבל מרוצה בסך הכל.

בעיני נשמע מדהים, אני גם יותר מתחבר לרעיון של חצי פרישה או פרישה הדרגתית מאשר עבודה קשה ואז לעבור מ 100 ל 0

באופן כללי הבנתי שבשנים האחרונות יש כמות די נכבדת של הייטקיסטים שפונים להוראה ואפילו יש מסלולי הכשרה יעודיים.

אני בעצמי מתלבט אם בסיום התואר להתחיל כמה שנים בהייטק בתחום מכניס כלשהו ובהמשך לעבור להוראת מתמטיקה לתיכון או לדלג על החלק הראשון ובסיום הלימודים להוציא ישר תעודת הוראה

תוכלי להרחיב אולי על פערי השכר?
רשמת שבעלך עובד המון במון, זה כי הוא מעביר הרבה שיעורים פרטיים? או כי המערכת תובענית?

האם היום, אחרי מס שנים בהוראה, יש לו תובנות כלשהן על המלול שעשה?
האם היה נשאר עוד קצת בהייטק? הולך מלכתחילה להוראה? עושה משהו אחרת?

Libertad

משתמש ותיק
דירוג
579
שיתוף של המסע שלנו:
אנחנו זוג בשנות ה-40 עם 2 ילדים.
בשנים האחרונות אני מנהלת קליניקה מצליחה, אוהבת מאוד מאוד את המקצוע שלי. עלויות האחזקה של הקליניקה נמוכות יחסית, והרווח טוב, והלקוחות עומדים בתור, והעבודה מרתקת ומספקת. עדיין, אני משוכנעת שאם הייתי מקבלת מחצית מכמות המטופלים בשבוע גם הייתי אפילו עוד יותר טובה וגם הייתי נינוחה ורגועה יותר. השנה הורדתי יום עבודה ואני עובדת 4 ימים בשבוע, ובשאיפה כל שנה- שנתיים-שלוש הלאה להוריד עוד חצי יום. להגיע לעבודה של יומיים-שלושה בשבוע, זה מספיק. כמו כן איני מוותרת על חודש חופש בשנה באוגוסט, עדיף ביעד אקזוטי :)
החלטנו שאנחנו שואפים לעבוד חצי ממה שעובדים היום בלי לרדת באיכות החיים תוך עשור. אחרי הרבה קריאה, לפני שנתיים התחלנו ממש להשקיע והתוצאות- וואו!!
משקיעים לפי תכנית שמאוד מבוססת על העקרונות מהאתר, ולא היינו עושים את זה בלי האתר. חד משמעית. היינו קונים בית גדול יותר, היינו קונים בית להשקעה או אפילו עושים שטות מוחלטת וקונים משרד להשקעה... איזה מזל.
אנחנו מתמקדים רק בחלק של ההשקעה ולא בחיסכון. אחרי מחשבות ואקסלים, גילינו שאנחנו יכולים אולי להקטין מעט את ההוצאות, נגיד להפסיק לקנות קפה בחוץ, אבל החיסכון החודשי שזה יניב הוא פשוט זניח ואילו גזילת הכיף שלי תהיה משמעותית. אין לנו המון איפה לחתוך, כי חוגים והשקעה בילדים אין מצב לחתוך, בטח שלא כל מה שקשור בפעילות גופנית, חופשות משפחתיות מדביקות אותנו יחד בחזרה ונותנות לנו אויר, ואם יוצאים מידי פעם למסעדה זה שולי גם. מוצרי צריכה אנחנו בקושי קונים, בגדים מקבלים מהשכנים.... אז בעיקר אני זו שקונה דברים, ורוב הדברים שאני קונה זה ספרים, לי ולילדים, ו-וואלה, זה הכיף שלי.
ועוד דבר שלא מוותרים עליו זה חופשה של חודש בחו"ל. כי אם נפרוש בעוד עשור אבל כבר נהיה זקנים מידי כדי לטייל, והילדים כבר יהיו גדולים מידי ולא ירצו לטייל איתנו, אז מה עשינו בזה?... אז מנסים לטייל בתקציב נמוך, לטייל לאט, לההתנדב ולפגוש אנשים ואלו חוויות מדהימות שאנחנו אוספים, שגם עליהן מקבלים ריבית דריבית, כי הסיפורים והזכרונות משתבחים עם השנים :)
ולמרות כל זה, אנחנו מצליחים לחסוך בערך 100K בשנה ולהשקיע, ואנחנו בהחלט עומדים לעמוד ביעד שלנו.
נהדר!
יש לנו דירה שעוד לא גמרנו לשלם את המשכנתא שלה. שווי התיק שלנו הוא כמעט כמות המשכנתא שנשארה לשלם, אבל לא משתלם לנו לחסל את המשכנתא בעזרת התיק.
אתמול איזנו את התיק וראינו שהתיק שלנו צמח ב-130K!! עוד לפני שהאכלנו אותו. איזה כיף.
אני מניחה שזה קשור לקורונה הצמיחה הזו, ומאחלת שימשיך לצמוח גם בלי קורונה. א-א-מן!
שמח בשבילכם, כל הכבוד!

אני מניחה שזה קשור לקורונה הצמיחה הזו
גם אני חושב ככה, אבל כתבת שאתם משקיעים על פי רוח הבלוג אז - Who cares?;)

ולריה

משתמש רשום
דירוג
10
בעיני נשמע מדהים, אני גם יותר מתחבר לרעיון של חצי פרישה או פרישה הדרגתית מאשר עבודה קשה ואז לעבור מ 100 ל 0

באופן כללי הבנתי שבשנים האחרונות יש כמות די נכבדת של הייטקיסטים שפונים להוראה ואפילו יש מסלולי הכשרה יעודיים.

אני בעצמי מתלבט אם בסיום התואר להתחיל כמה שנים בהייטק בתחום מכניס כלשהו ובהמשך לעבור להוראת מתמטיקה לתיכון או לדלג על החלק הראשון ובסיום הלימודים להוציא ישר תעודת הוראה

תוכלי להרחיב אולי על פערי השכר?
רשמת שבעלך עובד המון במון, זה כי הוא מעביר הרבה שיעורים פרטיים? או כי המערכת תובענית?

האם היום, אחרי מס שנים בהוראה, יש לו תובנות כלשהן על המלול שעשה?
האם היה נשאר עוד קצת בהייטק? הולך מלכתחילה להוראה? עושה משהו אחרת?
הוא עובד המון כי הוא כזה.... הוא לא יודע לעשות חצי עבודה. אז על כל שעת הוראה פרונטלית משקיע המון בבית. עדיין, הוא בבית, הוא נוכח ברב הימים כשהילדים חוזרים מבי"ס, ... זה משמעותי. לגבי נשאר עוד בהייטק, הוא יכול היה, אבל אז היה מפסיד את אותו גיל של הילדים. שורה תחתונה, הוא היה חוזר הרבה פעמים אחרי שהם כבר במיטות, וזה חבל...

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,191
הלקוחות עומדים בתור, והעבודה מרתקת ומספקת. עדיין, אני משוכנעת שאם הייתי מקבלת מחצית מכמות המטופלים בשבוע גם הייתי אפילו עוד יותר טובה וגם הייתי נינוחה ורגועה יותר. השנה הורדתי יום עבודה ואני עובדת 4 ימים בשבוע, ובשאיפה כל שנה- שנתיים-שלוש הלאה להוריד עוד חצי יום. להגיע לעבודה של יומיים-שלושה בשבוע, זה מספיק
לא יודעת באיזה תחום הקליניקה, אבל אולי את יכולה לשכור עוד בעל מקצוע שיעבוד בימים/שעות שאת לא שם ולהרוויח על עבודתו. לחילופין, את יכולה להשכיר את זה לימים הריקים למי שמתאים לו גם לעבוד רק חלק מהזמן.

JAY_CUTLER

משתמש ותיק
דירוג
63
אנחנו מתמקדים רק בחלק של ההשקעה ולא בחיסכון. אחרי מחשבות ואקסלים, גילינו שאנחנו יכולים אולי להקטין מעט את ההוצאות, נגיד להפסיק לקנות קפה בחוץ,

א.לגיטימי לגמרי,אתם ממש לא בנקודה שאתם צריכים לחשב כל קפה ומאפה בחוץ
ב.חשוב מאוד לא להתרגש יותר מדי מהעליות,כי שיגיעו הירידות זה יכאב יותר ;)
ג.המון בהצלחה,אתם בהחלט בדרך הנכונה!

אושו

משתמש סולידי
דירוג
40
אם התחום שבו עוסקת הקליניקה אינו דורש התמחות או תעודה כלשהי, שווה לשקול את הרעיון של להעסיק מישהו/מישהי אחרי הכשרה מתאימה (בהתחלה זה כאב ראש אבל אם העובד טוב ניתן לקצור דיבידנדים) ואז להוריד משרה לאחר הכשרה נאותה של העובד. חוץ מזה, יפה מאוד!

yediha3364

משתמש רשום
דירוג
5
היי, אני הייטקיסט ששוקל לעשות הסבה לתחום ההוראה. השכר לא מעולה אבל הוא מספיק לי ואני יכול לעבוד במשרה חלקית, בהייטק התקשיתי למצוא משרות כאלו.
קו המחשבה בדיוק דומה למה ש @ולריה כתבה. אני שמח שזה עובד לכם.
האם מישהו בלי תעודת הוראה אך ניסיון מוכח בתיכנות יכול לשקול קריירה בתור מורה / מרצה?
האם זה מסלול קריירה יציב?
האם אפשר להגיע לשכר גבוה (100, 200 או 300 לשעה)?
בכללי אני אשמח לשמוע כל שיקול רלוונטי בהחלטה האם לעשות את ההסבה או לא, תודה רבה ובהצלחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Brightside תיק השקעות שלי לקראת חצי-פרישה שוק ההון 13
J הוצאות משק בית אחרי פרישה פוסטים מאיכות נמוכה 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1 סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
1 שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
S ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
1 חישוב נפרד לזוג נשוי בגיל פרישה מיסים 10
1 בחירת מודל פרישה: מודל הU לעומת הקצאה קבועה של X% שוק ההון 92
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
Waler ״סלי״ פרישה לפי נושאים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
ל משמעות גיל פרישה בעדכון פרטי ביטוח פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
י קרן השתלמות לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
מ ניוד פנסיה לקראת פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
Homer האם יש בארץ מוצר מקביל ל spia : אנונה למטרות פרישה שוק ההון 1
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
E העברת פנסיה לקרן פרישה של וונגארד צרכנות פיננסית 0
א קצבת נכות בעת הגעה לגיל פרישה צרכנות פיננסית 6
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ח דמי אבטלה, פרישה חלקית והכנסה "שלא מעבודה" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
M למשוך קצבה ולהפקיד אותה בחזרה לקרן פנסיה (פרישה מאוחרת) צרכנות פיננסית 0
M לאחר גיל פרישה האם יש הבדל בין קופת גמל נזילה לבין תיק השקעות פרטי? שוק ההון 1
Y מס רווחי הון לקופת גמל שנפתחה לפני 2005 כשהמשיכה לפני גיל פרישה שוק ההון 4
שיר הלל לטבע פרישה מלאה עד גיל 30-35 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
JG1 אולי בכל זאת? משיכת פנסיה לפני גיל פרישה צרכנות פיננסית 2
U המטרה: פרישה או פרישה חלקית בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
J פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ תשלום מס מלא לאחר פרישה על RSU שוק ההון 44
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S פרישה מוקדמת Vs. זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 54
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
ב חישוב זמן/סכום עבור פרישה - התחשבות במס פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
ע משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה, האם הבנתי נכון? צרכנות פיננסית 1
M פרישה בגיל פרישה - אופטימיזציה שוק ההון 8
G פרישה - השקעות מאפס למאה בX חודשים שוק ההון 15
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
קפיצת הדרך דחיית מכירת RSU לזמן פרישה - כתכנון מס שוק ההון 56
מרק סרפדים פרישה לפנסיה באילת? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16

נושאים דומים

למעלה