• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך

grmp

משתמש סולידי
דירוג
25
נראה שבעקבות העלאת הריבית, המוצר שנקרא פיקדון בנקאי חוזר להיות אטקטיבי יותר.

הייתי רוצה לשים חלק מסויים מההון שלי בפיקדון עם סיכון נמוך. ממה שחקרתי והצלחתי למצוא (דרוש טיפה התמקחות, אשמח לשמוע אם מישהו שמע על דברים יותר טובים):
- פיקדון צמוד מדד בלי הגנה לאינפלציה שלילית. נעול לשנתיים ראשונות ואז תחנת יציאה כל שנה. (בנק ירושלים)
- ריבית קבועה של 2.5%, נעול ל3 שנים ואז נזיל ברמה יומית לעוד 3 שנים.

הלבטים שלי:
- לא נזיל
- ריבית לא מספיק גבוהה בשביל מחיר החוסר-נזילות
- אולי בגלל העלאת הריבית יצוצו להם פיקדונות בתנאים יותר טובים ממש בקרוב, בסגנון שנות ה80 וה90.

אשמח ל2 אגורות שלכם, והמלצות לאלטרנטיבות (לא בהכרח פקדונות בנקאיים, פתוח להכל.)

מזרחי טפחות הציעו לי 0.4% צמוד לעליית ריבית הפריים עם יציאה כל 3 חודשים, עונה על בעית הנזילות שציינת אבל כמובן שריבית נמוכה

אופציה שלוש, לדעתי.
אלא אם אתה מסתפק בפיקדון "פשוט" עכשיו, שנפרע בעתיד הרחוק (מה שכרגע פריים מינוס X, עוד שנה ככל הנראה יהיה פריים מינוס הרבה יותר)
זה כמובן רחוק מצמוד מדד, אבל זה משהו.

בכל אופן לא חושב שהייתי נועל לתקופות מאוד מאוד ארוכות בצמוד מדד just yet, כל עוד אין מושג באיזה אינפלציה נהיה בעוד שנה
עניין הפקדונות מרגיש לי כרגע כמו להיות גרידי על פינאטס, כשאנחנו יודעים שיכול להיות שעוד שנה יהיה פה עלייה של אחוזים כל חודש ויותר ויכול שלא
הסדר עדיפויות שלי הוא א. שמירת ערך הכסף+- (צמוד מדד בתקופה של היפר אינפלציה) ב. נזילותו ורק אז ג. רווח מגוחך של אחוזים

כל מי שיכניס עכשיו כדי לקבל שקל שלושים לעשרות אלפים, יאכל את עצמו אם לא יצליח לפרוע אם תשתולל פה אינפלציה אמיתית
רבע אחוז זה לא 4 אחוז, ו4 אחוז זה לא 24 אחוז

אתה אומר נזילות בתקופות כאלו חשובה מאוד.
0.4 מרגיש לי כמו כלום ושום דבר. וקשה לי להאמין שהפריים יעלה משמעותית

השאלה מדוע רק בנק קטן כמו בנק ירושלים מציע פקדונות צמודי מדד, והאם יש סיכון בהפקדה בו לעומת בנקים גדולים יותר.
אחרי זה תחשוב על עוד רבע אחוז תשואה.

השאלה מדוע רק בנק קטן כמו בנק ירושלים מציע פקדונות צמודי מדד, והאם יש סיכון בהפקדה בו לעומת בנקים גדולים יותר.
אחרי זה תחשוב על עוד רבע אחוז תשואה.
ממה שהבנתי בנק ישראל ערב לכל בנק. אם בנק ירושלים יפשוט את הרגל המפקידים בכל מקרה יקבלו מדד ולכן החילוץ של בנק ישראל לא אמור להשפיע עליהם לדעתי - הם זוכים בכל מקרה. אפילו את הבנק למסחר חילצו ששם היץה מעילה ברורה בכספים. יש כאן סיכון שבנק ישראל לא יחלץ?

ממה שהבנתי בנק ישראל ערב לכל בנק. אם בנק ירושלים יפשוט את הרגל המפקידים בכל מקרה יקבלו מדד ולכן החילוץ של בנק ישראל לא אמור להשפיע עליהם לדעתי - הם זוכים בכל מקרה. אפילו את הבנק למסחר חילצו ששם היץה מעילה ברורה בכספים. יש כאן סיכון שבנק ישראל לא יחלץ?
מאיפה אפשר לדעת? אף אחד פה לא נביא.
לו היו יודעים הייתה נהירה של פקדונות לבנק כי אפשר לשמור את ערך הכסף ללא סיכון תוך ויתור על נזילות.

מאיפה אפשר לדעת? אף אחד פה לא נביא.
לו היו יודעים הייתה נהירה של פקדונות לבנק כי אפשר לשמור את ערך הכסף ללא סיכון תוך ויתור על נזילות.
ממה שבדקתי כל בנק שפשט את הרגל עד היום בישראל קיבל חילוץ. ברור שאי אפשר לדעת כמו שאי אפשר לדעת אם תהיה מעילה בכספים או אם הברוקר מאבד מניות או כספים, אבל היסטורית בנק ישראל חושב שאם לא מחלצים את הבנקים נוצר אירוע של ריצה לבנקים וקריסת מטבע.

בנוסף, בחוסר הצמדה למדד יש סיכון גדול בחילוץ שכן תיווצר אינפלציה במטבע, והסיכון הזה לטעמי די גדול.

מעניין באמת לדעת מה קורה לפיקדונות באירוע חילוץ והאם יש דוגמאות בעולם לבנקים שלא חולצו ומה קרה לכספי הלקוחות (נראה לי בארהב זה קרה עם האחים להמן, אבל לא ברור לי מה קרה לכספי הלקוחות).

הערבות לא מעוגנת בחוק, אבל עד היום אכן בנק ישראל נחלץ לעזרת מי שנפגע מקריסת בנקים ובאופן ספציפי לקוחות קיבלו חילוץ.
בשני המקרים בהם קרסו בנקים בעשורים האחרונים - הבנק למסחר והבנק לפיתוח התעשייה היה אינטרס למפקח על הבנקים (אותו מפקח בשני המקרים) ולגורמים נוספים שפעולותיהם לא ייבדקו עד תום וזה בהחלט השפיע על ההחלטה לתת חילוץ. במקרה שקדם למקרים אלו, משבר המניות הבנקאיות, היה מדובר בקריסה בקנה מידה עצום (ועלות החילוץ בהתאם).
קשה לדעת מה יקרה בפעם הבאה וזה בהחלט תלוי בזהות הבנק שיפול, הנסיבות והמעורבים. אני מניח שבמדינה בה חברי הכנסת מתחרים מי יציע לחלק הכי מהר וכמה שיותר מכספי המדינה במקרי אסון, כך יקרה גם בנפילת בנק. אבל, להבדיל מאסונות אחרים, בהחלט אפשר לראות מצב בו ה"חברתיים" יגידו שמי שיש לו, למשל, מליון ש"ח בפקדון, צריך לקבל פחות פיצוי מאחרים שיש להם פקדונות בסכומים נמוכים יותר.
בקיצור, הסיכוי קטן, אבל קיים.

קיבלתי עוד הצעה ממזרחי טפחות: 3.2% נזיל כל שלושה חודשים - אבל צמוד לדולר. מה חכמת ההמונים אומרת על זה?

מה חכמת ההמונים אומרת על זה?
האינפלציה הדולרית היא 8% והשקלית 4%.
אם זה ימשיך כך אז בטווח הארוך הדולר ייחלש ביחס לשקל.
בטווח הקצר - רעש כרגיל.

קיבלתי עוד הצעה ממזרחי טפחות: 3.2% נזיל כל שלושה חודשים - אבל צמוד לדולר. מה חכמת ההמונים אומרת על זה?
מה היעד של הכסף? במידה וצריכה בדולרים אז סבבה.
במידה וצריכה בשקלים - אז ירידת הדולר יכולה לחסל לך את כל התשואה....

לא ייעוץ לא המלצה

הצורך בשקלים.

הדולר די נמוך כרגע, ויש טענה שאומרת שבזמן משברים הדולר עולה.
כמובן ספקולציה

צמוד לדולר לא כל כך נראה לי. זה נראה לי אפילו פחות טוב מלא צמוד כלל. הדולר די יורד ונראה לי שממשלת ארצות-הברית הדפיסה בשנים שעברו המון דולרים כך שערכו לדעתי אמור לרדת.
(זו רק דעתי האישית).

בנק לאומי מציע פקדון ב-2.83% שנתי, 120 שבועות, ללא נקודת יציאה.

הסתכלתי על קרמבולה הנפוצה פה בפורום. זה מה שהם מציעים.

אני לא מבין כמה דברים:
למה כתוב ב"מגזר הצמדה": שקלי לא צמוד? בתיאור למעלה כתוב שזה הגבוה ריבית קבועה או המדד.
אני רואה שאפשר לעשות משיכה חלקית או מלאה לאחר חודש. זה אומר שאם אני צריך את הכסף לפני סיום ה3 שנים - אני יכול לעשות את זה ולא אקבל שום תשואה (לא קבועה, לא הצמדה למדד ולא כלום?). Screenshot_20220601-211838_OneDrive.jpg

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17

נושאים דומים

Back
למעלה