• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פפר ינבסט ככלי ללמוד את הבסיס

מתחיל צעיר :)

משתמש סולידי
דירוג
13
אני מאוד מאמין בלמידה בעשייה, בנוסף אציין שלא מצאתי נושא שעונה לי על מה שאני הולך לרשום
כהקדמה בנוסף אציין שיש לי קופת גמל להשקעה, רוב מוחלט מהכסף שלי שם וככל שקראתי והבנתי שזה בזבוז עלה לי הרצון להתחיל ללמוד להשקיע לבד.
חשבתי להתחיל מסכום קטן בפפר, העמלה למיטב הבנתי זה 1.5% רבעוני, שזה לא נמוך אבל זה נראה לי כבר בתור התחלה עדיף מהגמל להשקעה+לפתוח בבית השקעות לא משתלם לי (תתקנו אותי אם אני טועה, נגיד יקחו לי אפילו ממש קצת חודשי ברגע שמדובר בסכומים קטנים האחוזים עדיפים על סכום קבוע)
בנוסף קראתי על אינטרקטיב ברוקרס, לא הבנתי הרבה על ה"pro" כן הבנתי שהlite יכול להתאים בול אבל לא חוקי(?)
בקיצור האם זה רעיון טוב?

הברוקר זה רק הכלי. מה תכנית/אופק ההשקעה שלך?
אני חושב שעדיף כבר לעבוד עם ברוקר ״לא התחלתי״ כי בסוף תמצא את עצמך ״תקוע״ עם סכומים גדולים.

הברוקר זה רק הכלי. מה תכנית/אופק ההשקעה שלך?
אני חושב שעדיף כבר לעבוד עם ברוקר ״לא התחלתי״ כי בסוף תמצא את עצמך ״תקוע״ עם סכומים גדולים.
מתכנן לשנים ארוכות, לא ממש מוגדר אבל בוודאות 5+
מבין את הרציונל של ההיתקעות אבל נראה לי הכי נכון בנתיים "לייצר" מהשקעה ובתקווה גם תשואה באזור ה20/25 מלבד מה שיש לי בקופת גמל ואז לשלב אותם לברוקר שבאמת יהיה לטווח הארוך, הפפר ישמש אותי להשקעה בנתיים+למידה תוך כדי (לקחתי בחשבון את המס שיקחו כשאמשוך/בהעברה ממקום למקום)
ואם נגיד אלך על ברוקר לא התחלתי כאמור, בינתיים אני אהיה ב"הפסדים" מבחינת עמלות ובנוסף אולי בהפסדים ליטרלי כי אני לא יודע מספיק את השוק בנתיים (אם כי מתכנן להשקיע כמעט רק במדדים אבל זה עדיין תקף)

קודם כל שתהיה לך קרן חרום למקרה שתצטרך כסף בטווח הקצר.

אחרי זה את שאר הכסף אפשר פשוט להשקיע במדד עולמי, לא צריך לדעת כלום מעבר לזה.

בבית השקעות ישראלי אתה יכול לקבל חשבון ב15שח לחודש. אם זה יוצא לך הרבה באחוזים, אתה יכול בינתיים להשתמש בפיקדון בבנק.

אלא אם עוד 6 שנים הוא ירצה לקנות דירה...
בלי מטרות ובלי לו"ז - אתה כנראה צודק (אם כי לא הכרחי דווקא המדד שציינת).

קודם כל שתהיה לך קרן חרום למקרה שתצטרך כסף בטווח הקצר.

אני לא באמת צריך מעבר לממש מעט שיש לי בחשבון, רוצה לשים יותר מחצי מהכסף פעם בחודש (בצבא זה כלום כסף...) אין לי כמעט הוצאות ככה שזה לא כזה משנה גם וגם אני יכול למשוך מהקופת גמל
לגבי הפשטות זה לא שאני בטוח שזה הדבר הכי מורכב בעולם אבל פפר יבנסט יוצא ההכי זול להתחיל ממנו כשמדובר על להכניס מעט פעם בחודש בלי סכום ראשוני (תתקן אותי אם אני טועה) ושם אני בהחלט מתכנן להשקיע במדדים
בבית השקעות ישראלי אתה יכול לקבל חשבון ב15שח לחודש. אם זה יוצא לך הרבה באחוזים, אתה יכול בינתיים להשתמש בפיקדון בבנק.
15 שח לחודש×12 שווה 180 שזה שווה ערך ל0.6%(פפר) כשיש לי בערך 25-30 אלף שקל שם, וכרגע אין לי שקל שם או יכולת להכניס מעל ל1000 ראשוניים+עוד 1000 בערך פעם בחודש

מה חושבים? בכללי מעריך את ההתייחסות תודה!

להבנתי האישית:

*פפר מבצעים השקעה רק בדולר, ויש לבדוק מה המרווח שהם לוקחים (להבנתי מהפרסום שלהם לא לוקחים עמלה, אלא רק מרווח המרה - יש לבדוק כמה והאם יש כאן עמלה סמויה גבוה) שכן המרווח יהיה גם בכניסה וגם ביציאה, כי ההעברה חזרה לחשבון הבנק שם תחייב אותך להמיר חזרה לש"ח (לא תוכל לשמור בדולרים לצורך העניין).

* בפפר אתה תהייה מוגבל לETF ומניות בודדות בהתאם לבחירה שלהם.
אומנם יש מגוון של ETF שם, אך אם תרצה לפזר את ההשקעה בעוד שווקים שאינם ארה"ב (לדוגמה להחליט שחלק מהתיק יהיה NIKKEI, חלק ASX, חלק TSX, חלק ארה"ב וכו...) לא תהייה לך אפשרות.

* לא תהייה לך אפשרות להשקיע באג"ח (או מק"מ) להבנתי, בחסכון ל5+ שנים (ולא משהו ארוך כגון חיסכון לפנסיה וכו) חלק חוב לדעתי האישית חשוב, ויוכל להגן על כל מיני סיכונים, למשל אג"ח צמוד כנגד אינפלציה וכדומה (ממליץ לך לקרוא בנושא גיוון התיק בין חוב למדדים מנייתים וכו).

* אם תרצה להעביר בשלב מאוחר יותר את הניירות (כרוך בעמלות כמובן) בשל שמדובר שם על מסחר בשברי מניות, לא בכל המקרים תוכל לבצע ותאלץ לממש חלקים.

לכן לדעתי כן הייתי הולך על ברוקר, לדעתי האישית הייתי הולך על ברוקר ישראל (מיטב, IBI, אקסלנס או כל אחד אחר) אשר נותן על העמלות הכי נמוכות.
בדר"כ יש כל מיני מבצעים כמו - שנה ראשונה בלי עמלה חודשית (ה-15 ש"ח שבדר"כ גובים) וכו... ולכן תשלם רק על פעולות, שאלו לא אמורות להיות רבות שכן להבנתי אתה מעוניין ברכישות בודדות לחודש. שים לב שככל וגובה התיק יעלה, עמלה שנגזת משווי התיק תגדל בעוד עמלה בסכום קבוע תהפוך לזניחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
O Wire Transfer - לקוח פפר צרכנות פיננסית 10
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
ל פפר אינווסט- האם שווה להשקיע שם מבחינת דמי הניהול פוסטים מאיכות נמוכה 3
ש תיק השקעות מנייתי - פפר או בבנק שוק ההון 0
Y תעודת סל שעוקבת אחרי הSP500 דרך פפר או בדרכים אחרות? שוק ההון 6
A הזמנה לפתיחת חשבון פפר צרכנות פיננסית 3
A בעיה במשיכת כסף מinteractive brokers(פפר) שוק ההון 14
צ פיקדון של פפר שוק ההון 19
amidar תזמון שוק\בנק: השקעה בחיסכון פפר או שוק ההון? שוק ההון 15
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
M שאלה לגבי השימושיות של פפר אוף טופיק 5
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O תיקון 190 ככלי להורשת סכומים גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
T מינוף ככלי לפיזור התיק הזמן שוק ההון 1
ד תיקון 190 ע''ש ההורים ככלי השקעה שוק ההון 2
Buffett מינוף ככלי בהשקעות שוק ההון 234

נושאים דומים

Back
למעלה