• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פער בעקיבה של קרן מחקה

ניר ס

משתמש רשום
דירוג
3
אם אני קורא ומבין את הנתונים נכון, הקרן המחקה של Invesco על סנופי (1183441) ירדה בערך ב-1% אתמול, בעוד שהסנופי עצמו ירד בערך ב-5% (סליחה שלא מביא נתונים מדויקים). הפער נובע מהחשיפה למט"ח? משהו אחר שאני מפספס? פער שלי בהבנה? חיפשתי תשובות בפורום ולא מצאתי. אודה לעזרה

@חתול לילה תוכל להסביר מה זה אומר בפועל בעצם?

אם למשל סנופי נסגר היום בירידה של 5%, ואני מחר קונה את הקרן המחקה השקלית שאני רואה שירדה רק ב 1% (נניח בשעה 10:00 שעון ישראל) כמו שפות"ש מתאר, בעצם לא "נהנתי" ממחיר נמוך יותר לעומת אם הייתי קונה את הקרן הדולרית?

זה נשמע קצת מוזר o_o

ואני מחר קונה את הקרן המחקה השקלית שאני רואה שירדה רק ב 1%
הירידה של ה- 1% זה מה שהיה היום (או אתמול).
אח"כ התחיל המסחר בארה"ב והיא ירדה ב- 5%.
אם תנסה לקנות/למכור מחר בארץ תקבל את המחיר שאחרי הירידות.

מה המחיר בארץ בשעות שאין מסחר בחו"ל? בשביל זה תקרא על חוזים עתידיים: S&P futures.

הירידה של ה- 1% זה מה שהיה היום (או אתמול).
אח"כ התחיל המסחר בארה"ב והיא ירדה ב- 5%.
אם תנסה לקנות/למכור מחר בארץ תקבל את המחיר שאחרי הירידות.

מה המחיר בארץ בשעות שאין מסחר בחו"ל? בשביל זה תקרא על חוזים עתידיים: S&P futures.
תודה! אבל אני עדיין מתבלבל
אנסה לפשט את השאלה

נניח שאני מנסה לתזמן את הקנייה שלי (אני לא, אבל זה עוזר מאד לדוגמא).
אז נניח שאני רואה ביום רביעי בלילה שעון ישראל (שזה סגירת יום מסחר של ארה"ב) את סנופי יורד ב5%. בתור מתזמן שוק זה נראה לי אחלה זמן להיכנס בו, ואני מחזיק את הקרן בלקרוק השקלית על סנופי.
אז אני נכנס ביום חמישי 10:00 שעון ישראל ורוכש עוד יחידות.

האם אני כמתזמן שוק נהנה מהאפקט ירידה המלא של ה5% של יום קודם?

כן.

בקרנות מחקות זה קצת יותר מורכב, אבל בקרנות סל כפי שציינת, זה מה שיקרה.

אדייק: זה מה שיקרה בהנחה הסבירה שהשוק לא עלה בינתיים בחזרה. למרות שהמסחר בארה"ב נסגר, יכול להיות שחדשות ממש טובות יקפיצו את המחירים (יראו את זה בחוזים העתידיים) ואז זה המחיר שיהיה לך.

מה הכוונה "נהנה"?
אם תקנה המחיר ישקף את המחיר הנכון כרגע, ולא את המחיר של העסקה האחרונה שהייתה אתמול.

מה שחשוב להבין זה ש"מחיר" זה בסה"כ המחיר שבו התבצעה העסקה האחרונה (כלומר פעם אחרונה שמוכר וקונה הסכימו על מחיר). זה לא אומר כלום על העסקה הבאה.
אם ביום מסיום מחיר הסגירה היה 100, ובלילה הייתה שריפה במפעל ושווי החברה ירד ב50%, העסקה הראשון ביום למחרת לא תיהיה ב100 אלא ב50.

מה שחשוב להבין זה ש"מחיר" זה בסה"כ המחיר שבו התבצעה העסקה האחרונה (כלומר פעם אחרונה שמוכר וקונה הסכימו על מחיר). זה לא אומר כלום על העסקה הבאה.
אם ביום מסיום מחיר הסגירה היה 100, ובלילה הייתה שריפה במפעל ושווי החברה ירד ב50%, העסקה הראשון ביום למחרת לא תיהיה ב100 אלא ב50.
משום מה אנשים חושבים שהבורסה זה מעין אוסף של מספרי קסם שעולים ויורדים.

מדובר בזירת מסחר פומבית, שמספקת לך גם אינפורמציה על עסקאות שנעשו (ומכך נגזר גם "מחיר" שהוא ערך העסקה האחרונה שנעשתה).

גם אם המניה האהובה עליך ירדה ב-5% יכול להיות שכשתנסה לעשות רכישה בעצמך - תגלה שכבר אף אחד לא רוצה למכור לך במחיר הנ"ל ותאלץ למעשה לשלם את המחיר הקודם.

מחיר הוא לא תכונה של מניה, בדיוק כמו שמחיר של דירה הוא לא תכונה של דירה, ומחיר של רכב הוא לא תכונה של רכב: אלה בסך הכל מספרים שמתפרסמים לגבי עסקאות שבוצעו או על הנכונות של אנשים לבצע עסקה מסויימת.

לדוגמא אם אני מוכר את הדירה שלי ב-19 מיליארד דולר, אתה יכול לומר שזה ה-"מחיר" שלה, אבל זה לא הופך אותי למיליארדר פתאום, אם אף אחד לא מוכן לקנות אותה במחיר הזה. ואם אמצא את הפראייר שדווקא כן יקנה ממני במחיר הזה, הוא לאו דווקא יצליח בתורו למצוא פראייר אחר שיקנה ממנו -- ויכול להיות שיגלה שהוא מצליח למכור אותה רק במחיר נמוך בהרבה.

וכך - אם "מחיר המניה" ירד אתמול (קרי, היו עסקאות לפי שווי דולרי נמוך יותר משלשום) והיום בבוקר אתה רץ לקנות עם תחילת המסחר - יכול להיות שעד שתגיע המניה כבר קפצה 10% במסחר המוקדם ויש אלפי או עשרות אלפי הוראות קניה ומכירה במחירים גבוהים יותר. אתה לא יכול "ללכוד" מחיר, אתה יכול רק להציב גבול (LIMIT) לכל היותר להוראה שאתה נותן כדי להגיד מה הגבול שאתה מוכן לעלות/לרדת אליו בקניה/מכירה.

זה נשמע קצת מוזר o_o

מה בדיוק נשמע לך מוזר בזה?

אתה יכול לסחור בדברים דרך הבורסה רק בשעת המסחר, או - בפרה-מסחר או פוסט-מסחר (או כמובן אם אתה מבצע עסקאות מחוץ לבורסה, זו גם אופציה. לדוגמא, אני ואתה יכולים לחתום על חוזה שכתוב בנייר עם דיו שבו אני מעביר לך X מניות ואתה נותן לי Y כסף - ואז לא הרבה זמן אחרי זה - המניות יועברו מהחשבון שלי לחשבון שלך, והכסף יעבור מהחשבון שלך לחשבון שלי --- ידנית).

אז אם אתה משתמש בבורסה, ומעוניין לקנות משהו, וכרגע המסחר סגור, אתה לא יכול (עדיין) לקנות אותו.
נשמע לי די מובן מאליו, לא?
ואם זה אומר שכשכן תוכל לקנות אותו, כבר אף אחד לא ירצה למכור לך במחיר שרצית לקנות בו --- ובכן, באת בתזמון לא טוב, מה שנקרא -- בתור "מתזמן שוק".

כפי שכתבו כאן - מסחר בחוזים (לדוגמא אופציות) מתנהל בלוחות זמנים מורחבים יותר מאשר מסחר במניות, ורוב ה-"סוחרים" (או "מתזמני השוק") משתמשים בכלים האלה (ולא רק מהסיבה הזו).

הפער נובע מהחשיפה למט"ח?

שער הדולר עלה.
ה-NAV של הקרן נקוב בדולר ולא בשקל, אפילו שהקרן עצמה נסחרת בשקלים, ולכן כאשר הדולר מתחזק אל מול השקל (או השקל נחלש אל מול הדולר, איך שבא לך לחשוב על זה) - או להפך - הערך של הקרן במונחים שקליים משתנה - גם אם מדד הייחוס לא השתנה כלל במונחים דולריים.
בתור קונה אתה מן הסתם אף פעם לא רוצה לשלם יותר מה-NAV (ולשלם הרבה פחות - לא תצליח) - ולהפך בתור מוכר, וכך יוצא שהקרן אפקטיבית נצמדת אל הדולר.

נערך לאחרונה ב:
תודה חברים האמת שלגמרי עשיתם לי סדר בראש

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
ח פער בין תשואה ממוצעת להחזר בפועל שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
וינסנט פער מס בין 1042S ודו"ח הפעילות השנתית ב-IB מיסים 5
N קופת גמל IRA פער הבנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פער ריבית מופרך בין משכנתא להלוואת גישור נדל"ן 8
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
מ פער מחיר gaps שוק ההון 9
B פער בין funder למדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
B פער מחיר גדול בין VTI ל-VOO שוק ההון 3
R פער בתשואה בין אג"חים ממשלתיים לקרנות אג"חים ממשלתיים שוק ההון 4
ש פער בין קרן סל לני"ע הנעקבים שוק ההון 9
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
נ לא הבנתי למה יש פער גדול בגרף בין מחקי SP500 שוק ההון 2
M פער קיצוני בין רשימות הנכסים למדיניות ההשקעה שוק ההון 3
מ איך בודקים פער עקיבה שוק ההון 5
ג פער בין תשואת מדדSP500 לתשואה בק"הש מחקה שוק ההון 19
C האם יש פער בין שינוי באחוזים בשער המדד לבין השינוי המצטבר בשווי האמיתי של השקעה? שוק ההון 5
י פער בין תשואות קופת גמל להשקעה עוקבת לבין המדדים הנעקבים?? שוק ההון 9
Oziris פער בין 2 קרנות בקרן השתלמות לעומת אותן קרנות בחשבון ממוסה שוק ההון 1
O פער ב-Turnover בין VT ל-VTI & VXUS שוק ההון 10
amidar פער (גדול?) בין מועד חלוקת הדיבידנד למועד הופעת הכסף בתיק שוק ההון 11
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 4
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47

נושאים דומים

Back
למעלה