1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

פסיבית מדדים טווח ארוך ..אמריקאית/אירית/ישראליות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י George88, ‏15/6/19.

?

כיצד אתם משקיעים?

הסקר סגור ‏22/6/19.
  1. קרנות מחקות איריות(ואנגארד)

28.6%
  2. קרנות מחקות אמריקאיות(בלאק רוק)

14.3%
  3. קרנות מחקות ישראליות

57.1%
  1. George88

George88 משתמש רשום

שלום לכולם חברים יקרים...אני מלא במידע וחייב לעשות קצת סדר בראש.
    אז ככה נכון להיום הצטבר לי הון ללא מטרה ספיציפית לזמן הקרוב שחלק גדול ממנו אני רוצה להקדיש להשקעה לטווח של כ5 שנים מינימום,לאחרונה השתתפתי בסמינר אשר דיבר על נושא ההשקעה בקרנות מחקות.
    והגעתי למסקנה שזוהי צורת ההשקעה הפסיבית המועדפת אליי אל מול השקעה בסחר פעיל בשוק.
    וכיום אני עומד בפני צומת של איזה גוף השקעה לבחור והאופציות הן:
    -בית השקעות בארץ (מיטב דש טרייד)
    (האם אני משלם לברוקר המקומי עמלת ברוקר זר)?
    -אינטראקטיב ברוקר:
    האם לבחור קרנות איריות או אמריקאיות? ומה המשמעות של כל אחת מהן מבחינת מיסוי! מס דוידנדים,מס במימוש,ומה המשמעויות של המרת מטח אצל ברוקר זר מול ברוקר ישראלי..
    והאם הסיפור עם הדוח השנתי מסובך כמו שמציגים אותו...
    ואני בטוח שיש עוד דברים שפיספסתי לשאול ותדעו להוסיף

2. roneng

roneng משתמש בכיר

חסר לך בסקר את האפשרויות היותר נפוצות:
    - קרנות אמריקאיות של ונגארד
    - קרנות איריות של בלקרוק
    - קרנות איריות של סטייט סטרייט (SPDR)

דוקא האיריות של ונגארד לרוב פחות נפוצות בפורום, כי הן מחלקות (מה שגורר מיסוי דיבינד כפול וגבוהה). וגם האמריקאיות של בלקרוק פחות נפוצות משום מה (בעיקר כי אנשים מעדפים את ונגארד אם כבר משקיעים באמריקאיות).

לגבי שאר השאלות שלך, הכל כבר נדון המון פעמים בפורום.
    בית השקעות ישראלי יהיה יקר יותר בקניה של ניירות זרים ובהמרת מט"ח מאשר ברוקר אמריקאי כמו IB.
    https://www.hasolidit.com/kehila/th...רציתם-לדעת-והסתחרר-לכם-הראש-מרוב-דיונים.1495/
    יש סיכום יפה בגוגל שיטס שמקושר בפוסט הראשון בשרשור הזה.
    כל אחד ורמת הסיבוך שלו.
    מה שכן, אם אתה הולך על קרן אירית צוברת אז אין באמת צורך להגיש דו"ח שנתי (למעט בשנה שבה אתה מוכר ניירות).
    בקרנות אמריקאיות מחלקות יש מחלוקת בפורום לגבי האם צריך להגיש דו"ח כל שנה או לא.

לעניות דעתי אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.