• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה ira

גל מ

משתמש רשום
דירוג
0
היי,

דיברתי היום עם נציג של אחת מחברות הפניסה שהציע לי להצטרף אליהם ולהעביר את הira שלי לשם.

הוא אמר שאני יכול לקחת את הכסף הצבור שיש לי בפנסיה ולהעביר אותו לira בלי שזה יפגע בביטוחים הפנסיונים שלי ובשכר המבוטח.

מישהו מכיר את זה ויודע לומר אם יש כאן איזה down side?

תודה :)

הוא אמר שאני יכול לקחת את הכסף הצבור שיש לי בפנסיה ולהעביר אותו לira בלי שזה יפגע בביטוחים הפנסיונים שלי ובשכר המבוטח.
לא נשמע הגיוני.
אי אפשר לנהל כספי פנסיה בIRA, אתה חייב לנייד אותם לגמל. ובגמל הביטוחים שונים מאשר בפנסיה.
כמובן שאתה יכול לבטח גם את הכספים בגמל. אבל עלויות הביטוח והכיסוי קצת שונים.

לא נשמע הגיוני.
אי אפשר לנהל כספי פנסיה בIRA, אתה חייב לנייד אותם לגמל. ובגמל הביטוחים שונים מאשר בפנסיה.
כמובן שאתה יכול לבטח גם את הכספים בגמל. אבל עלויות הביטוח והכיסוי קצת שונים.
זה באמת עובר טכנית לגמל.

אבל הוא אמר שבגלל שגם הגמל יהיה שלהם, וגם בגלל שאתה ממשיך להפקיד לקרן פנסיה, אז שום דבר לא נפגע - ואין לך בעיה להוציא את מה שכבר נצבר ולהעביר אותו לגמל בניהול אישי.

אבל הוא אמר שבגלל שגם הגמל יהיה שלהם, וגם בגלל שאתה ממשיך להפקיד לקרן פנסיה, אז שום דבר לא נפגע - ואין לך בעיה להוציא את מה שכבר נצבר ולהעביר אותו לגמל בניהול אישי.
לא הבנתי, אתה מדבר על ניוד של הצבירה בזמן שאת ההפקדה אתה ממשיך לפנסיה?
זה אכן אפשרי, אבל יש לזה כמה חסרונות (שכבר דיברו עליהם בפורום).
בין הייתר זה מאפס את תקופת האכשרה שלך ומגדיל את עלות ביטוח השארים.
חוץ מזה שזה אומר שאתה משלם את העמלה הגדולה גם על ההפקדה וגם על הצבירה (בפנסיה יש עמלה גבוהה יחסית על הפקדה ונמוכה על צבירה, בגמל אין עמלה על הפקדה ולכן העמלה על הצבירה גבוהה יותר).

בין הייתר זה מאפס את תקופת האכשרה שלך ומגדיל את עלות ביטוח השארים.
כן, את זה לא ידעתי. זה נכון לגבי כל סכום שאני מוציא מהקרן?

כן, את זה לא ידעתי. זה נכון לגבי כל סכום שאני מוציא מהקרן?
זה נכון לגבי הסכום שאתה מוציא מהקרן.

אם למשל הצבירה שלך הייתה 500,000 והשכר המבוטח 20,000 ונניח שהמקדם של קצבת השארים 200, אז על 2,500 תתחיל תקופת אכשרה חדשה של 5 שנים. על 17,500 תמשיך להיות מבוטח ללא אכשרה.

העברת כספים לקופת הגמל לא מאפסת את תקופת האכשרה.
העברת כספים לקופת הגמל גורמת לכך שבמקרה מוות ממחלה קיימת קצבת השארים תקטן בהתאם לסכום שעבר לקופת הגמל. המצב הזה נועד למנוע ארביטראז שחוסכים חולים יעבירו את הכסף לגמל ויקבלו תשלום כפול במקרה של מוות.
יש קרנות שמפרשות את הסעיף הזה, שבכל מקרה מוות, תקטן קצבת השארים ולא רק במקרה מוות ממחלה קיימת. ולכן אני ממליץ לאנשים שרוצים לעשות את הפעולה לבצע אותה בקרן שתקטין את הקצבה רק במקרה של מוות ממחלה קיימת.
(גילוי נאות : אני עובד בהלמן אלדובי)

העברת כספים לקופת הגמל גורמת לכך שבמקרה מוות ממחלה קיימת קצבת השארים תקטן בהתאם לסכום שעבר לקופת הגמל. המצב הזה נועד למנוע ארביטראז שחוסכים חולים יעבירו את הכסף לגמל ויקבלו תשלום כפול במקרה של מוות.
יש קרנות שמפרשות את הסעיף הזה, שבכל מקרה מוות, תקטן קצבת השארים ולא רק במקרה מוות ממחלה קיימת. ולכן אני ממליץ לאנשים שרוצים לעשות את הפעולה לבצע אותה בקרן שתקטין את הקצבה רק במקרה של מוות ממחלה קיימת.
על פניו, קרן פנסיה שמאמצת את הסעיף בפרשנות השנייה, תגבה פחות לביטוח. שכן, הסכום לביטוח סיכוני מוות הוא נמוך יותר אם בכל מקרה מוות הקצבה קטנה.
המשמעות של זה היא שלמעשה (בהנחה והסכום בקופת הגמל לא איבד הרבה מערכו, והוא עומד לרשות השאירים, ושקול לירידה המקבילה לקצבה), בפרשנות השניה, הביטוח נשאר אותו דבר הן ברמת הפרמיות והן ברמת הסכום המבוטח. פשוט חלק ממנו הפך לסכום חד פעמי לפי אותה נוסחה שמחשבת את הפרמיות לביטוח.
לעומת זאת, בקרן שמאמצת את הפרשנות הראשונה - במקרה של מוות שאינו ממחלה קיימת, יש כפל ביטוח, וממילא יש גם סכומים גבוהים יותר שמופרשים לסיכוני ביטוח.

שאלה: האם יש דרך להפוך סכום שנמצא בקופת גמל של אדם שמת, לקצבה קבועה לשאירים? האם אפשר לבצע את זה גם אחרי הפטירה או רק לפני הפטירה?

@חיים 111 עלות הכיסוי הביטוחי תהייה זהה בשתי הקרנות

אגב הנושא, כדי לנהל את הפנסיה בIRA צריך תיק פנסיה של מעל מיליון שקלים, לא כך?

אגב הנושא, כדי לנהל את הפנסיה בIRA צריך תיק פנסיה של מעל מיליון שקלים, לא כך?
לא.
יש הגבלה שאת המליון הראשון של הגמל IRA מותר להשקיע רק בניירות מחקות מדד, ואחרי זה לפי החוקים הרגילים (עד 10% מהתיק למניה, עד 5% לאופציה).

לא.
יש הגבלה שאת המליון הראשון של הגמל IRA מותר להשקיע רק בניירות מחקות מדד, ואחרי זה לפי החוקים הרגילים (עד 10% מהתיק למניה, עד 5% לאופציה).
תודה, לא ידעתי, זה נפוץ כאן בפורום השקעה בIRA בהשתלמות, וכך אני עושה בעצמי. זה נפוץ בפורום גם בפנסיה?

המליון הראשון של הגמל IRA מותר להשקיע רק בניירות מחקות מדד, ואחרי זה לפי החוקים הרגילים (עד 10% מהתיק למניה, עד 5% לאופציה).
תיקון קטן,
עד המליון הראשון זה או מדדים או:
לפי החוקים הרגילים (עד 10% מהתיק למניה, עד 5% לאופציה).
ומעל מליון זה ללא הגבלה,

נערך לאחרונה ב:
תיקון קטן,
עד המליון הראשון זה או מדדים או:

ומעל מליון זה ללא הגבלה,
הפוך. דוקא מה שיעקב אמר היה נכון.
עד המליון הראשון זה רק מדדים.
מעל מליון זה לפי החוקים הרגילים.
מגבלות תמיד יש (גם בקה"ש).

תודה, לא ידעתי, זה נפוץ כאן בפורום השקעה בIRA בהשתלמות, וכך אני עושה בעצמי. זה נפוץ בפורום גם בפנסיה?
כן, יש הרבה אנשים בפורום שמנהלים את כספי הפנסיה שלהם (או את חלקם) בקופת גמל IRA

הפוך. דוקא מה שיעקב אמר היה נכון.
עד המליון הראשון זה רק מדדים.
מעל מליון זה לפי החוקים הרגילים.
מגבלות תמיד יש (גם בקה"ש).

לצערנו, מספר יותר מדוייק הוא 1.3 מליון

אני מעריך שכרגע מקרים מהסוג הזה הם ממש אבל ממש בשוליים בתביעות שארים שמגיעות. חלק מהקרנות בעיקר הקטנות מנהלות מחלקת תביעות וקצבאות בוטיק אפשר לקרוא לזה.
ככול והיו המון תביעות מהסוג הזה וזה היה משפיע , החשבות של אותה קרן היו מפרשים בהתאם למצב בו הערבות ההדדית בקרן תפגע נמוך ככול האפשר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
O מחשבון IRA מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ב העברת פנסיה משלימה לקופת גמל IRA ללא רכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T ניוד פיצויים מקרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C דמי ניהול בקרן פנסיה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O העברה בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA - תיק צרכנות פיננסית 5
twister פנסיה וקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 5
O השוואה בין קופת גמל IRA או קרן פנסיה - לא מה שציפיתי צרכנות פיננסית 6
O השוואה בין קרן פנסיה מחקה וקופ"ג IRA צרכנות פיננסית 0
ר העברה מקרן פנסיה וביטוח מנהלים לקופ"ג IRA - מה (אולי) פספסתי? צרכנות פיננסית 5
someone235 כספי פנסיה בקופת גמל IRA שוק ההון 1
א נספח ויתור כיסוי ביטוחי בקרן פנסיה בניוד ל-IRA צרכנות פיננסית 7
מוריארטי שאלות על פנסיה ו-IRA לשכיר צרכנות פיננסית 8
F העברת צבירה בקרן פנסיה ל IRA צרכנות פיננסית 95
unrealx שאלות - IRA וקרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
B האם צריך 200K ש"ח כדי לעבור לקרן פנסיה בניהול עצמי (IRA)?! צרכנות פיננסית 20
ITS ניתן להפוך קרן פנסיה ל-IRA? צרכנות פיננסית 8
ברק א. חוות דעת בנושא ניוד קרן פנסיה וביטוח מנהלים לקופת גמל IRA צרכנות פיננסית 2
M מישהו יכול לעשות לי סדר בקופת גמל IRA וביטוחים במקום פנסיה? שוק ההון 5
josie קופת גמל ira לעומת קרן פנסיה ברירת מחדל. שוק ההון 0
amit האם ניתן להמיר קרן פנסיה בקופת גמל IRA ? /להפקיד את כספי הפנסיה לקופ"ג IRA מראש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24

נושאים דומים

Back
למעלה