• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021]

ראיתי פה בפורום דיבורים על התנאים האלה אבל בפוסטים מלפני חצי שנה. לא מצאתי את קבוצת הרכישה אז הנחתי שזה כבר לא רלוונטי.
זה כבר לא רלוונטי, נתתי את זה רק בתור רפרנס.

מהפנסיה נט נראה שבמגדל ובכלל החשיפה למדד עולה על 70%
...
יהיה מעניין לעקוב ולראות אם זה חלק מהמדיניות או תנודתיות חלקית.
בחברת כלל זה קופצני. ממאי עד אוגוסט: 61%, 73%, 67%, 73%.
אבל אולי כי הם בשלבי גדילה מהירה, מ-13 מיליון ל-125. (אם כי זה נכון גם למגדל, ושם זה יותר יציב.)

במנורה ניתן לקבל לחברי קרנות השוטרים (ואולי גם מועדונים אחרים) לפנסיה מקיפה:
מהפקדה 1.89
מצבירה: 0.038, שזה יפה יחסית.
אני בודק אופציות למעבר מול אלטשולר ברירת מחדל.
מסלול מדדי חו"ל מורכב מ44% סנופי, 7% אירופה, 7% טופיקס, 15% שווקים מתעוררים, 27% מיועדות.
זה הלינק:

זה נכון. אני מאמין שלטווח ארוך תהיה חזרה לממוצע.
אני לא בטוח שאיזון אקטוארי טוב משקף ניהול עדיף או משחקים חשבונאיים, אבל גם אם כן, אז כמו בניהול אקטיבי, אין לי סיבה להניח שמיטב תהיה טובה יותר לאורך עשרות שנים ממנורה בהיבט הזה (ודאי אין להם מומחיות מובנית עדיפה בניהול סיכונים).
אני דווקא לא הייתי מסתכל על הגרעון האקטוארי כגזירה משמיים שאין אפשרות לחזות אותה.
לדעתי, חוץ ממקרים חריגים כמו אירוע ביטוחי גדול במפעל שכל עובדיו הם חברים באותה קרן הפנסיה,
תוצאות של האיזון האקטוארי הן פונקציה של התפלגות הגילאים. לכן לקרן צעירה יותר יש יתרון על קרן עם חברים ותיקים כי הפרמיה של החברים מבוגרים יותר כנראה לא מכסה את הריסק.
הצעירים הם גם הרבה יותר דינאמים ולא חוששים לנייד את קרנות הפנסיה שלהם לחברה שמציעה תנאים יותר טובים.

אני דווקא לא הייתי מסתכל על הגרעון האקטוארי כגזירה משמיים שאין אפשרות לחזות אותה.
לדעתי, חוץ ממקרים חריגים כמו אירוע ביטוחי גדול במפעל שכל עובדיו הם חברים באותה קרן הפנסיה,
תוצאות של האיזון האקטוארי הן פונקציה של התפלגות הגילאים. לכן לקרן צעירה יותר יש יתרון על קרן עם חברים ותיקים כי הפרמיה של החברים מבוגרים יותר כנראה לא מכסה את הריסק.
הצעירים הם גם הרבה יותר דינאמים ולא חוששים לנייד את קרנות הפנסיה שלהם לחברה שמציעה תנאים יותר טובים.
אני לא רואה סיבה של יקבעו תשלומי פרמיה שיביאו לכך שלא יהיה גרעון אקטוארי.
האוצר לא רוצה גרעון, החברות ודאי לא רוצות וכבר כיום הפרמיה מושפעת מגיל העמית. אני לא רואה איזו סיבה יכולה להיות שהגרעון האקטוארי יימשך לטווח הבינוני ארוך (בהנחה שהיום עדיין לא נפתרה הבעיה לחלוטין).

קיבלתי מהראל הצעה להעברת הפנסיה 0.9 מהפקדה ו 0.09 מהצבירה.
עכשיו במיטב דש. מתלבט אם להעביר כי אולי במיטב דש התשואות על אותו המסלול יהיו גבוהות יותר.
נראה שכל חברה עוקב אחרת אחרי מדד sp500 והתשואות שונות.

קיבלתי מהראל הצעה להעברת הפנסיה 0.9 מהפקדה ו 0.09 מהצבירה.
עכשיו במיטב דש. מתלבט אם להעביר כי אולי במיטב דש התשואות על אותו המסלול יהיו גבוהות יותר.
נראה שכל חברה עוקב אחרת אחרי מדד sp500 והתשואות שונות.
וגם ימשיכו להיות טעויות עקיבה לפחות בעתיד הקרוב.

בהראל המסלול עדיין חדש. ובשאר החברות בשרשור רואים שמיטב עם תשואות הגבוהות מבין השאר
אתה מדבר על פרק זמן קצרצר בשוק שנמצא באותו כיוון כלפי מעלה כמעט כל הזמן בקרן שרק הוקמה ונכנסו אליה סכומים גדולים בבת אחת.
לא הייתי מייחס לזה חשיבות כלשהי.

אתה מדבר על פרק זמן קצרצר בשוק שנמצא באותו כיוון כלפי מעלה כמעט כל הזמן בקרן שרק הוקמה ונכנסו אליה סכומים גדולים בבת אחת.
לא הייתי מייחס לזה חשיבות כלשהי.
למי שרוצה לעבור בין הקופות אתה חושב שיש הבדל?
לגבי דמי הניהול במיטב דש הם 1.49 הפקדות ו 0.05. בהראל 0.9 ו0.09 בהתאמה. איך נכון לחשב מי מהם עדיף?

למי שרוצה לעבור בין הקופות אתה חושב שיש הבדל?
לגבי דמי הניהול במיטב דש הם 1.49 הפקדות ו 0.05. בהראל 0.9 ו0.09 בהתאמה. איך נכון לחשב מי מהם עדיף?
אני בטוח שאם תנסה לעבור תקבל הצעה טובה יותר ממה שאתה משלם היום מהקרן הנוכחית שלך.
החסרון:
1. בלבול מוח והצורך להקשיב לסוכני המכירות ולמלא טפסים.
2. במעבר הלוך וחזור צריך להקפיד שהכל נעשה כמו שצריך.
מבחינת חישוב, זה לא מסובך לעשות לפי נתוני השנה האחרונה לפי הדוחות שלך. יש ברשת מחשבונים לבדיקה רב שנתית לפי פרמטרים שונים.

מחלקת שימור של מגדל הציעה 0% מצבירה ו- 1.5% מהפקדה כדי להשאיר את קרן הפנסיה אצלם.
כאשר הסברתי שזה לא כדאי, הסכימו להוריד ל 1.2% מהפקדה. אמרו שזה המינימום ואי אפשר לשפר.

מחלקת שימור של מגדל הציעה 0% מצבירה ו- 1.5% מהפקדה כדי להשאיר את קרן הפנסיה אצלם.
כאשר הסברתי שזה לא כדאי, הסכימו להוריד ל 1.2% מהפקדה. אמרו שזה המינימום ואי אפשר לשפר.
0 מצבירה זה פנטסטי אם יש לך סכום גדול צבור!

יתאפשר, אבל בסכום נמוך משמעותית ממה שהיה לך שם אילו היית כל השנים מפקיד למקיפה.
אפשר לשאול למה בעצם העברה של כללית למקיפה לקראת פרישה זה לא משתלם לעומת הפקדה מראש למקיפה ?
ההנחה היא שכללית עושה תשואה יותר גבוהה לאורך זמן בגלל שאין אג"ח, אבל נזניח את זה לרגע

אני מניח שזה בגלל חוסר וותק במקיפה (או משהו בסגנון), איך זה בדיוק משפיע על הסכום לקצבה ?

אפשר לשאול למה בעצם העברה של כללית למקיפה לקראת פרישה זה לא משתלם לעומת הפקדה מראש למקיפה ?
ההנחה היא שכללית עושה תשואה יותר גבוהה לאורך זמן בגלל שאין אג"ח, אבל נזניח את זה לרגע

אני מניח שזה בגלל חוסר וותק במקיפה (או משהו בסגנון), איך זה בדיוק משפיע על הסכום לקצבה ?
נניח שהתקרה השנתית להפקדה במקיפה היא 50 אלף, ואתה עובד 30 שנה, אז סך הכל הפקדת למקיפה 1.5 מליון. אבל כמובן שיש גם תשואה, אז אולי צברת 3 מליון.

עכשיו נניח שהיית מפקיד למשלימה, והתשואה היתה טובה יותר, אז היית צובר 3.5 מליון.
ואז אתה רוצה לנייד למקיפה, כדי להנות מ 60% אג"ח מיועדות בפרישה.

אתה תוכל לנייד רק 1.5 מליון (50 אלף לשנה כפול 30 שנות ותק שצברת). 2 מליון יישארו במשלימה.
כלומר אתה נהנה מרק 900 אלף מיועדות במקום 1.8 מליון.

נניח שהתקרה השנתית להפקדה במקיפה היא 50 אלף, ואתה עובד 30 שנה, אז סך הכל הפקדת למקיפה 1.5 מליון. אבל כמובן שיש גם תשואה, אז אולי צברת 3 מליון.

עכשיו נניח שהיית מפקיד למשלימה, והתשואה היתה טובה יותר, אז היית צובר 3.5 מליון.
ואז אתה רוצה לנייד למקיפה, כדי להנות מ 60% אג"ח מיועדות בפרישה.

אתה תוכל לנייד רק 1.5 מליון (50 אלף לשנה כפול 30 שנות ותק שצברת). 2 מליון יישארו במשלימה.
כלומר אתה נהנה מרק 900 אלף מיועדות במקום 1.8 מליון.
בנוסף, חשיפה של מאה אחוז למניות ערב הפרישה נשמע כמו רעיון גרוע בגלל סיכון רצף התשואות ולכן כדאי להוריד סיכון לקראת הפרישה. אם בתקופה הזו הריבית תהיה נמוכה, כמו היום, אז הסכום הזה שהולך לאגח כדי להקטין סיכון מפסיד תשואה בגובה ההפרש בין תשואת אגח מדינה קצר בשוק החופשי לבין תשואת המיועדות.

ההנחה שלי מעט שונה, נניח 10 שנות הפקדה (ס״ה חצי מליון) ואז 20 שנות דגירה ללא הפקדות, אם כל 10 שנים מכפילים את הכסף אגיע לפרישה עם מליון וחצי במכשיר הזה.

בנוסף, חשיפה של מאה אחוז למניות ערב הפרישה נשמע כמו רעיון גרוע בגלל סיכון רצף התשואות ולכן כדאי להוריד סיכון לקראת הפרישה. אם בתקופה הזו הריבית תהיה נמוכה, כמו היום, אז הסכום הזה שהולך לאגח כדי להקטין סיכון מפסיד תשואה בגובה ההפרש בין תשואת אגח מדינה קצר בשוק החופשי לבין תשואת המיועדות.
נקודה טובה.
צריך סימולציה והרבה הנחות, אבל סביר מאוד שבגלל האופק הארוך השקעה 100% מנייתית על פני 30 שנים תביס משמעותית את החלופה שהצעת.

צריך סימולציה והרבה הנחות, אבל סביר מאוד שבגלל האופק הארוך השקעה 100% מנייתית על פני 30 שנים תביס משמעותית את החלופה שהצעת.
(נדמה לי שכבר ניהלנו את הדיון הזה)
לא בטוח שהבנתי אותך. החלופה שהצעתי היא להקטין סיכון לפני פרישה למי שמשקיע באפיק מסוכן. לדעתך לא צריך לעשות את זה ובכל זאת להשאר עם 100 אחוז מניות עד הפרישה?
אני מסכים איתך שכדי לדעת אלו חלופות להשוות צריך לקחת הרבה הנחות ששונות מאדם לאדם. ההשערה שלי היא שמח"מ ההשקעה של רוב האנשים קטן בהרבה מ-30 שנה (קרוב יותר למחצית התקופה), אבל אין לי דרך לבדוק את זה וזה גם לא רלוונטי למי שצריך לקבל החלטה לפי הנתונים שלו ולא של "רוב האנשים".
חשוב גם להסתכל על התיק באופן הוליטסי כי צריך סיבה מצויינת כדי לוותר על הטבת האגח המיועדות (לא אומר שבהכרח אין סיבה כזו, אלא שצריך להבין את גודל הויתור על רקע כלל ההשקעות של החוסך).

ההנחה שלי מעט שונה, נניח 10 שנות הפקדה (ס״ה חצי מליון) ואז 20 שנות דגירה ללא הפקדות, אם כל 10 שנים מכפילים את הכסף אגיע לפרישה עם מליון וחצי במכשיר הזה.

נקודה טובה.

אני מתכנן סיטואציה ממש דומה 5-10 שנות הפקדה ואז 20 שנים ללא הפקדה.

במקרה זה ההבדל בין הנצבר בין מקיפה לכללית הוא די גדול,
מעניין אם הזכות להעברת כסף למקיפה לקראת הפרישה יהיה רק על סמך 10 שנות ההפקדה (כלומר בערך 500 אלף ש"ח), או עבור כל 30 השנים מאז שנפתחה הפנסיה (1.5 מיליון)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול פאסיבי ומסלול מניות צרכנות פיננסית 6
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
AbuNafha פנסיה מקיפה VS פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
אוהד יהודה דמי ניהול בקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D דמי ניהול עדיפים לטווח הארוך עבור פנסיה מקיפה ומשלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
מ קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 680
1 הלמן אלדובי | פנסיה מקיפה מחקה מדד צרכנות פיננסית 11
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
ק חלוקה אופטימלית בין פנסיה מקיפה ומשלימה צרכנות פיננסית 3
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
A דמי ניהול vs קרנות מחקות מדדי חו"ל בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 11
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
ס פנסיה כללית או פנסיה מקיפה? צרכנות פיננסית 16
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה