פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021]

אלישבע

משתמש ותיק
דירוג
231
מהחויה שלי בינתיים השירות של מיטב גרוע.
אבל מה שגרוע יותר בעיני זה ששמעתי מסוכנת ביטוח שהיא לא מתנהלת מול מיטב בגלל שירות גרוע גם בתביעות.
שוקלת מעבר להפניקס.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,027
בבקשה אל תעשו כאן שיימינג זה עלול לגרור מחיקה של השרשור במקרה הטוב, ותביעה נגד בעלת הבית במקרה הגרוע

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
517
השאלה היא מהן האלטרנטיבות.

המהנדל

משתמש ותיק
דירוג
609
הייתי שמח ונינוח ומרוצה בקופת פנסיה s&p500 של הלמן - וכשהעבירו את כולם למיטב דש החלטתי להישאר.

סוף סוף מצאתי דרך להיכנס למערכת של מיטב דש ( זאת לא מערכת הרגילה שלהם, יש לינק מיוחד למתניידי הלמן)
אבל אני רואה משהו לא ברור כאן : בשיערוך לתאריך 30.5.21 בהלמן הקופה שלי הייתה xxx.yz שקלים
ובנתונים של המערכת החדשה במיטב רשום נכון ליום השיערוך 30.6.21 הסכום כולל הרווחים הוא : xxx.yz שקלים

זה נראה שהם עידכנו את תאריך השיערוך אבל לא עידכנו את תשואת סנופי שבחודש הזה עשה 2.2% ???
המידע באתר לא עדכני.

אין מסלול שירות דיגיטלי ישיר: לא פייסבוק/וואטסאפ/SMS/אתר. הם מעבירים את הפניה הלאה לטיפול המוקד הייעודי (שבהצלחה להמתין לטלפון שלהם) והם חוזרים אליך תוך יום-יומיים.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
13,017
בבקשה אל תעשו כאן שיימינג זה עלול לגרור מחיקה של השרשור במקרה הטוב, ותביעה נגד בעלת הבית במקרה הגרוע
שואל כדי לדעת איך לנהוג.
האם למשתמש שלא נחשד כמפרסם מותר לכתוב על ניסיון אישי רע או שזה נחשב לשיימינג אסור בכתיבה?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,027
האם למשתמש שלא נחשד כמפרסם מותר לכתוב על ניסיון אישי רע או שזה נחשב לשיימינג אסור בכתיבה?
זאת שאלה ל @הסולידית
להבנתי, לא קשור בכלל לפרסום, כל פרט מידע שעלול להבשיל לכדי תביעה או איום לתביעה.
איסור שיימינג

השערה אישית שלי, ככל שהנושא מתפתח הוא קופץ למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש ואז הם נזעקים להסרת המפגע במהירות.
קח שמות של החברות שנטחנו כאן דק, תגגל שם החברה + חוות דעת/ביקורת ותראה בעצמך.

Meni Adam

משתמש ותיק
דירוג
164
הייתי שמח ונינוח ומרוצה בקופת פנסיה s&p500 של הלמן - וכשהעבירו את כולם למיטב דש החלטתי להישאר.

סוף סוף מצאתי דרך להיכנס למערכת של מיטב דש ( זאת לא מערכת הרגילה שלהם, יש לינק מיוחד למתניידי הלמן)
אבל אני רואה משהו לא ברור כאן : בשיערוך לתאריך 30.5.21 בהלמן הקופה שלי הייתה xxx.yz שקלים
ובנתונים של המערכת החדשה במיטב רשום נכון ליום השיערוך 30.6.21 הסכום כולל הרווחים הוא : xxx.yz שקלים

זה נראה שהם עידכנו את תאריך השיערוך אבל לא עידכנו את תשואת סנופי שבחודש הזה עשה 2.2% ???
כנ"ל אצלי

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
13,017
זאת שאלה ל @הסולידית
להבנתי, לא קשור בכלל לפרסום, כל פרט מידע שעלול להבשיל לכדי תביעה או איום לתביעה.
איסור שיימינג

השערה אישית שלי, ככל שהנושא מתפתח הוא קופץ למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש ואז הם נזעקים להסרת המפגע במהירות.
קח שמות של החברות שנטחנו כאן דק, תגגל שם החברה + חוות דעת/ביקורת ותראה בעצמך.
ברמה העקרונית, אני לא רואה איך תיאור חוויה אישית הכוללת ביקורת והבעת דעה יכול לשמש לשון רע, בפרט כשמגיע ממשתתף קבוע, כלומר, לא טרול שבא להשמיץ מתחרים.
ברמה המעשית, אני מסכים איתך וכך אנהג. אם אפילו פוסטים מינוריים כפי שעלו כאן בעייתיים, אז אכן לא הוגן שמשתתף אנונימי או אפילו מזוהה יעמיד את בעלת האתר בסיכון שמישהו יטעה משפטית ויאיים עליה בתביעה ובכך יגרום לה להוצאות ובזבוז זמן.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,027
ברמה העקרונית, אני לא רואה איך תיאור חוויה אישית הכוללת ביקורת והבעת דעה יכול לשמש לשון רע, בפרט כשמגיע ממשתתף קבוע, כלומר, לא טרול שבא להשמיץ מתחרים.
ייתכן מאוד שאתה צודק מבחינה משפטית, אתה עו״ד אז אין לי מה להוסיף, אבל המרגישים נפגעים הינם עתירי משאבים משפטיים ומאיימים בתביעה (אפילו אם רק בשיטת מצליח), היא כתבה בעבר שאין לה כח ותקציב להליך משום סוג, מבחינתה אם תתקבל תלונה לגבי תוכן שלילי כלשהו, אמת או שקר, היא לא תיכנס לפרטים ותמחק באופן מיידי.

TamTam

משתמש רשום
דירוג
1

אותה בעיה גם אצלי, מניח שיתוקן בקרוב

SirL

משתמש ותיק
דירוג
130

גם אצלי :/

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
1,917

איפה קיבלת את הלינק המיוחד?

עריכה: מצאתי. זה הלינק.

Dou

משתמש רשום
דירוג
6
הי, קודם כל תודה על המידע החדש, לא הייתי מגיע לזה בעצמי בחיים.
אשמח לוודא שאני מבין נכון את חלוקת הנכסים בקופת פנסיה מקיפה של מיטב דש (הועברתי עם כולם לאחר המכירה של הלמן אלדובי):

אם בקופה יש לי X, אז כרגע מדובר על 0.72X עוקב מדד סנופי ו0.28X באג"ח מיועדות מסוג ערד?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,270
אם בקופה יש לי X, אז כרגע מדובר על 0.72X עוקב מדד סנופי ו0.28X באג"ח מיועדות מסוג ערד?
בערך. הם עדכנו בשבוע האחרון, זה נראה כמו 68% מדד ועוד 21% אגח מיועדות והשאר מזומן

המיועדות נמוך כי המסלול חדש ולוקח להם זמן לבנות את הפוזיציה.

גם ה68% יכול להיות פשוט תלוי ביום שמדדו בו ואם למשל נכנסו הרבה הפקדות לפני.

• אהבתי
Reactions: Dou

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,270
כולל חשיפה דרך חוזים?
כן, זה במונחי "דלתא" או מה שזה לא אומר בפנסיה נט, אבל זה אומר חשיפה אפקטיבית.

אבל שוב זה יכול להיות ממש זמני ליום הבדיקה, זה לא אומר כלום (כמו שבהלמן לקח להם זמן להגיע למקסימום והפקדות מרובות "הרסו" את זה)

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,027
@נדב בעקבות הקטנת החשיפה, בדקתי וראיתי שיש בכמה וכמה חברות מסלול מחקה סנופי גם בפנסיה משלימה.
מי שרוצה 100% סנופי בפנסיה יכול לבקש להפקיד לפנסיה משלימה כבר מהשקל הראשון ? במידה ומתאפשר, מה החסרונות של מהלך כזה ?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,270
במידה ומתאפשר, מה החסרונות של מהלך כזה ?
אני מניח שאתה מתכוון מעבר להיעדר מיועדות.
כנראה שאיזון אקטוארי גדול מהממוצע כאשר הקרנות עדיין קטנות. עם זאת, כנראה שגם הצבירה שלך קטנה ולכן בשקלים זה לא מהותי.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,027
אני מניח שאתה מתכוון מעבר להיעדר מיועדות.
נכון, המטרה היא להימנע מחשיפה לאגח מיועדות
כנראה שאיזון אקטוארי גדול מהממוצע כאשר הקרנות עדיין קטנות.
מאחר ובמשלימה מפקידים רק בעלי שכר גבוה, עניין אותי לבדוק האם יש הטיה כלשהי או שזה דומה למקיפה.
לפי פנסיה-נט מסתבר שהתשואה האקטוארית גבוהה יותר משמעותית בפנסיה משלימה, זה נראה עקבי ומובהק בכל החברות על פני מספר שנים שבדקתי, אדגיש כי יש אמנם סטיות קלות אבל רק בקרנות ממש קטנות של מליוני שקלים או עשרות בודדות של מליונים (התשואה האקטוארית מתחלקת בין כל המסלולים בשווה ולכן הנתון הרלוונטי הוא מה הצבירה במשלימה ברמת החברה).
כנראה שגם הצבירה שלך קטנה ולכן בשקלים זה לא מהותי
נכון הצבירה כרגע באזור ה 70K לא זוכר בדיוק,
אבל הערה שלך גרמה לי לתהות לגבי הוותק בעת העברת כספים למשלימה, האם הוותק יתאפס או יישמר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול פאסיבי ומסלול מניות צרכנות פיננסית 6
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
מ קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 673
1 הלמן אלדובי | פנסיה מקיפה מחקה מדד צרכנות פיננסית 11
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 14
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
ק חלוקה אופטימלית בין פנסיה מקיפה ומשלימה צרכנות פיננסית 3
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
A דמי ניהול vs קרנות מחקות מדדי חו"ל בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 11
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
ס פנסיה כללית או פנסיה מקיפה? צרכנות פיננסית 16
B פנסיה מוקדמת - שינויים בגיל הפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M פנסיה כעצמאי - האם כדאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש פנסיה לעצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N הלוואה מקרן פנסיה ומקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש האם פנסיה וקופת גמל הוא רכוש משותף של בני הזוג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O העברת פוליסה הפרשית לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Jtm פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
י מעבר קרן פנסיה למקבלת פנסית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P הגדרת ומשמעות סטטוס "לא פעיל" בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T מיזוג פנסיה הלמן אלדובי S&P 500 -> מיטב דש -> איילון מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T איך בוחרים קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
G פנסיה חדשה צוברת נגמרת בגיל מסויים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O דמי ניהול בקרן הפנסיה + שאלה על ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פ פנסיה במסלול מניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M ניוד קרן פנסיה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פנסיה SP500 מיטב דש vs הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
B פנסיה גמל להשקעה עוקב מדד בשקלים ודמי ניהול שוק ההון 0
י הלוואה בשעבוד קרן פנסיה לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

למעלה