• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021]

כדאי לפרק את כל ההודעות האחרונות לשרשור נפרד, לא?

ובנושא קרוב, לא הבנתי את ההבחנה בין "פעיל" ל-"מבוטח".

איזה ראש קטן החברה הזו. אני יודע שמתלוננים על כולן, אבל יש כאלה שהן די בסדר ויש כאלה שלא.

שלחתי באימייל (אין תהליך באתר) טופס ניוד כספים פנימה. לא קיבלתי הודעה אוטומטית על אישור קבלה.
למחרת ביררתי מה קורה. אמרו שכתובת האימייל ששלחתי אליה בסדר.
למרות זאת, במקום אחר מצאתי כתובת אימייל אחרת לנושאים כאלה, אז שלחתי גם לשם. הפעם קיבלתי אישור קבלה אוטומטי.
עבר שבוע ללא תגובה. שלחתי שאלה מה קורה. הגיע אישור קבלה אוטומטי.
עבר יותר משבוע ללא תגובה. התקשרתי לשאול מה קורה.
אמרו, התקבל. לוקח 10 ימי עסקים.
אמרתי, עברו יותר מזה.
אה, רגע. (בירור בצד השני.) יש כמה דברים שצריך לתקן.
למה לא אמרו לי באימייל?
אולי שלחו סמס.
לא שלחו. ושלחתי טופס באימייל, אני מצפה לתגובה באימייל.

הבעיות שלהם:

- טענו שכתבתי יותר ממספר חשבון אחד להעברה ממנו. בפועל, זה מספר חשבון שמורכב מיותר מקבוצת מספרים אחת.

- לא מילאתי מספר אישור מ"ה של "הקופה המעבירה". אכן, אבל כתבתי חברה, שם קופה, מספר ת"ז, מספר חשבון. מספיק לזיהוי המה ומי.
גם לא ברור מה לכתוב שם. להבנתי מספר מ"ה הוא פר מסלול ולא פר חשבון/קופה*. למה אני צריך לפענח את כתב החידה במקום שהם (או החברה המעבירה) יעשו זאת?

- לא בחרתי אם החשבון היוצא פעיל או לא פעיל. מי יודע. שיפענחו הם. ומה זה משנה?

(* עריכה: גיליתי שדווקא יש דבר כזה. מספר 3 ספרתי לרוב.)

נערך לאחרונה ב:
מחייה את הנושא לאחר כשנה מהפחתת החשיפה למדד
בחרתי בפנסיה נט רק קרנות שמסלול הסנופי שלהם בן שנה לפחות.
הכנסתי גם את המשלימה כדי לבדוק איכות עקיבה בנטרול האגח מיועדות.
כרפרנס - תשואת הקרן השקלית של בלאקרוק עשתה מינוס 5.04% באותו הזמן (30/06/2022 - 30/06/2021 | 134750 - 141900)
מסקנות:
1. הקרן המשלימה של מיטב דש עקבה באופן מושלם (מקווה שזה כהמשך למסורת העקיבה של הלמן - אי בי אי ולא פוקס)
2. הקרנות המשלימות האחרות הפסידו יותר מאשר המדד או פחות ממנו, אשמח לשמוע אם יש למישהו הסבר מניח את הדעת.
3. הקרנות המקיפות זה כבר כמו סלט צבעוני, נע בין מינוס 0.25% לבין מינוס 1%, אולי נובע מעיתוי האיזון
4. התשואה שהשיאו האגח המיועדות (ב 30%) קיזזה כמעט את כל הירידה של הסנופי (ב 70%), תשואה כוללת של מינוס 0.76% בזמן שסנופי עשה מינוס 5% מוסברת במדויק לאור שילוב המיועדות (4.86% תשואה * 4.15% הצמדה למדד = 9.2%) @גרהם @MarketTimer צדקתם בינתיים.

אישית אני שוקל לפתוח אצל מיטב דש מקיפה מתוך תקווה שדייקנות העקיבה תמשיך.

OD90B8t.png

נערך לאחרונה ב:
מחייה את הנושא לאחר כשנה מהפחתת החשיפה למדד
בחרתי בפנסיה נט רק קרנות שמסלול הסנופי שלהם בן שנה לפחות.
הכנסתי גם את המשלימה כדי לבדוק איכות עקיבה בנטרול האגח מיועדות.
כרפרנס - תשואת הקרן השקלית של בלאקרוק עשתה מינוס 5.04% באותו הזמן (30/06/2022 - 30/06/2021 | 134750 - 141900)
מסקנות:
1. הקרן המשלימה של מיטב דש עקבה באופן מושלם (מקווה שזה כהמשך למסורת העקיבה של הלמן - אי בי אי ולא פוקס)
2. הקרנות המשלימות האחרות הפסידו יותר מאשר המדד או פחות ממנו, אשמח לשמוע אם יש למישהו הסבר מניח את הדעת.
3. הקרנות המקיפות זה כבר כמו סלט צבעוני, נע בין מינוס 0.25% לבין מינוס 1%, אולי נובע מעיתוי האיזון
4. התשואה שהשיאו האגח המיועדות (ב 30%) קיזזה כמעט את כל הירידה של הסנופי (ב 70%), תשואה כוללת של מינוס 0.76% בזמן שסנופי עשה מינוס 5% מוסברת במדויק לאור שילוב המיועדות (4.86% תשואה * 4.15% הצמדה למדד = 9.2%) @גרהם @MarketTimer צדקתם בינתיים.

אישית אני שוקל לפתוח אצל מיטב דש מקיפה מתוך תקווה שדייקנות העקיבה תמשיך.

OD90B8t.png
מחיפושים שלי ברשימות הנכסים של הקרנות נראה ש:
מיטב מחזיקים פחות מ 5% מזומן, רוב שאר הכספים שלהם נמצאים בקרנות מחקות ישראליות, וחלק מהכספים במינופים.
מגדל מחזיקים ב כ 17% מזומן, כ 81% מוחזק בקרנות סל זרות (שלפחות רובן סינטתיות), ועוד אחוזים מסויימים במינופים.
הפניקס מחזיקים ב 60% מזומן, כ 36% קרנות סל זרות (רובן סינטתיות), ועוד אחוזים מסויימים במינופים.

אני מניח שהמינופים נועדו להגיע לרמת חשיפה של כ 100 אחוז למניות, אבל אני לא יודע מה העלויות / התנודתיות שנלווית למינופים הללו.
בכל מקרה, כנראה הסיבה שמיטב מדייקת היא שהיא בגדול ממוצע של קרנות סל ישראליות, שהן בעצמן יחסית מדייקות.

@SomeGuy להסתכל על רשימת נכסים זה באמת כיוון אפשרי כדי להבין מהיכן נובעים פערי העקיבה.
ספציפית לגבי עקיבה באמצעות חוזים ממונפים, ככל הידוע לי המתודולוגיה הזו לכשעצמה אינה כרוכה בעלויות/תנודתיות חריגות לעומת נכס הבסיס, IBI בזמנו, ולאחר מכן הלמן אלדובי ניהלו קרנות סנופי גדולות 100 סינטטי עם חוזים והעקיבה שלהם הייתה מושלמת. אגב, קרנות מחקות ישראליות שציינת שמוחזקות על ידי מיטב הן עצמם גם עוקבות סינטטית באמצעות חוזים.. מה שכן, ייתכן שהעדר ניסיון בשימוש בחוזים עלול לגרום לטעויות עקיבה.

תוכל להזכיר לי מה אמרתי שצדקתי? אני לא זוכר ויש פה הרבה עמודים

זה לא אמור להיות 27% מיועדות כרגע? (לצעירים)

תוכל להזכיר לי מה אמרתי שצדקתי?
קישרתי קודם לתגובה של גרהם באותו נושא, הנה שלך
הוא בעצם אומר שאם התשואה של המניות תהיה מספיק גבוהה אז יצטבר לך סכום כל כך גדול שאפילו אם אתה לא מוריד סיכון והוא צונח ב 50% מצבך עדיין יותר טוב ממי שהחזיק תיק 70/30 כל השנים עם מיועדות. לחילופין, התיק כל כך גדול שאתה יכול להוריד סיכון לאגח בריבית אפס ומצבך עדיין יותר טוב ממי שהחזיק 70/30 כל השנים עם מיועדות.

לדעתי זה אופטימי מידי ו 4.86 צמוד זה אטרקטיבי מאוד ביחס למניות.
בשנה שחלפה צדקת מאוד... אינפלציה + שוק יורד
זה לא אמור להיות 27% מיועדות כרגע? (לצעירים)
משהו כזה, אם כי זה לא אחיד לכל הקרנות ותלוי בהתפלגות הגילאים בתוך כל קרן, אבל זה לא מאוד משנה את החישוב.

מישהו מכיר סוכן של מיטב דש ויכול לשלוח לי בפרטי ?
אני יודע שסוכנים נותנים תנאים טובים יותר מאשר ברירת המחדל.

מישהו מכיר סוכן של מיטב דש ויכול לשלוח לי בפרטי ?
אני יודע שסוכנים נותנים תנאים טובים יותר מאשר ברירת המחדל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול פאסיבי ומסלול מניות צרכנות פיננסית 6
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
AbuNafha פנסיה מקיפה VS פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
אוהד יהודה דמי ניהול בקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D דמי ניהול עדיפים לטווח הארוך עבור פנסיה מקיפה ומשלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
מ קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 680
1 הלמן אלדובי | פנסיה מקיפה מחקה מדד צרכנות פיננסית 11
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
ק חלוקה אופטימלית בין פנסיה מקיפה ומשלימה צרכנות פיננסית 3
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
A דמי ניהול vs קרנות מחקות מדדי חו"ל בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 11
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
ס פנסיה כללית או פנסיה מקיפה? צרכנות פיננסית 16
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה