• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיקדון צמוד מדד עם ריבית משתנה-התלבטות

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
בחרתי שהחלק הסולידי בתיק שלי יהיה מורכב מפיקדונות-בגלל:
1. אני רוצה סיכוי כמה שיותר נמוך לאובדן כספי מכל סוג שהוא (נומינלי או ריאלי) בפלח זה
2. התשואות על אג"ח ממשלתי צמוד לטווח זמן סביר הן שליליות
3. עם עליית ריבית בנק ישראל (מהלך שצפוי לקרות ע"פ חטיבת המחקר ברבעון הבא, עד לריבית של 1% ב-2020), מחירי האג"ח ירדו

ידוע לי שהחסרונות הן נזילות, עליית ריבית (במקרה של פיקדון עם ריבית קבועה ומעט תחנות יציאה, אז הסכום שיהיה בפיקדון יישאר תקוע עד לתחנת היציאה, אבל אוכל להפסיק להפקיד לשם) וסיכון נמוך מסוים של פשיטת רגל מצד הבנק, אבל אני חי עם זה בשלום.

מכיוון שצריך לאזן את הפלח הזה מדי פעם, בדר"כ אני משתמש בפיקדונות בתשלומים, כי יותר קל להפסיק להפקיד אליהם ומחלקם אפשר גם למשוך כספים בתחנות היציאה.
בדר"כ הם די פשוטים-הצמדה עם קרן בטוחה/לא בטוחה עם ריבית קבועה/בלי ריבית עם תחנות יציאה אחרי X שנים מדי רבעון/שנה/שנתיים/עד הפידיון וכו', אבל נתקלתי בפיקדון עם ריבית משתנה צמוד למדד, ובנוגע למוצר הזה, אני פחות בטוח מה היתרונות והחסרונות (מצורפים שני סעיפים המתארים את אופן חישוב ההצמדה וריבית על הפיקדון, תמצתי מעט. פרטי רקע: פיקדון ל-18 שנה, עם תחנות יציאה אחרי שנתיים מדי שנה, עם 100% מהריבית וההצמדה בתחנות היציאה):
4. חישוב ההצמדה: בקצרה, קרן לא מבוטחת, לכל הפקדה ריבית משלה שצמודה למדד. לא מת על זה, אבל מוכן להתפשר כי הריבית (0.4% לרגע זה) אמורה לפצות לדעתי על כך, שכן המדד אמור לעלות לפי מדיניות בנק ישראל.
5. חישוב הריבית:
"החוסך יהיה זכאי לריבית בגין כל הפקדה בתוכנית בשיעור של 15% מממוצע שיעורי התשואה לפדיון של אג"ח ממשלתיות צמודות מדד אשר יחושב בהתאם לאמור להלן.
אחת לחצי שנה (בחודשים מרץ וספטמבר) יערך חישוב של ממוצע שיעורי התשואה לפדיון של אג"ח ממשלתיות צמודות מדד שטווח הפדיון שלהם בעת החישוב הינו בין 5 ל-15 שנים (להלן: "שיעור התשואה הממוצע") שיעור התשואה הממוצע יהווה בסיס לחישוב הריבית להפקדות שיבוצעו חצי שנה לאחר אותו מועד (להלן: "תקופת הריבית"). דהיינו הממוצע שיחושב בחודש מרץ יהיה בסיס החישוב לריבית בגין הפקדות בחודשים אפריל עד ספטמבר (כולל) והממוצע שיחושב בחודש ספטמבר יהיה בסיס החישוב לריבית בגין הפקדות שיבוצעו בחודשים אוקטובר עד מרץ (כולל)."

במבט ראשון, הסתכלתי על זה וחשבתי לעצמי שאני יכול פשוט לקנות את האג"ח המדוברות ולקבל 100% מהתשואה, אבל אז הסתכלתי על האג"ח בפרקי הזמן המדוברים: http://prntscr.com/oekwov
די בטוח שמכל הסיפור הזה, לא יוצא ש-15% מהתשואה הממוצעת=0.4% :)
לפי החישוב שלי יוצא שהתשואה הממוצעת ברוטו היא -0.34% אז, נראה שהבנק מסבסד כאן את הריבית, ואכן, מדיבור עם פקיד הוא הסביר שאומנם האג"ח הן הבסיס לחישוב, אבל הבנק מחליט להוסיף לריבית (ואולי גם לגרוע?) לפי שיקול דעתו. בכל מקרה הוא אמר, שלעולם הריבית לא תהיה קטנה מ-0%.

יצאתי די מבולבל מהפיקדון הנ"ל. מצד אחד, מדובר במוצר לא שקוף במיוחד, אז אין לי ממש מושג למה לצפות ממנו לטווח הארוך.
מצד שני, הוא עם ריבית משתנה-אז אם וכאשר ריבית בנק ישראל תעלה, הריבית אמורה לעלות בהתאם (שהרי התשואה על האג"ח הנ"ל תעלה), ומקסימום, יחסית, די קל לצאת ממנו-אחרי שנתיים בלבד, זאת בשונה מרוב הפיקדונות בתשלומים עם הריבית הקבועה שפגשתי-שאפשר לצאת מהם רק אחרי 4 שנים, או עד הפידיון (10-18 שנים...).

הייתי שמח לשמוע את דעתכם על הריבית המשתנה והמנגנון שעל פיה היא מחושבת-בעיקר יתרונות/חסרונות שלא שמתי לב אליהם, אם עדיפה ריבית קבועה צמודה ואפיקים סולידים אלטרנטיביים (שפחות קשורים לפצצה המתקתקת ששמה עליית ריבית בנק ישראל)

במבט ראשון, הסתכלתי על זה וחשבתי לעצמי שאני יכול פשוט לקנות את האג"ח המדוברות ולקבל 100% מהתשואה, אבל אז הסתכלתי על האג"ח בפרקי הזמן המדוברים: http://prntscr.com/oekwov
די בטוח שמכל הסיפור הזה, לא יוצא ש-15% מהתשואה הממוצעת=0.4% :)
לא בחרת את האג"ח הנכונים: 5904 היתה פחות מ-5 שנים כבר במרץ, ומנגד אתה כן צריך לכלול את 0536.
בנוסף האג"ח עלו הרבה מאז מרץ, כלומר התשואה ירדה באופן ניכר. כשאתה משווה ל-0.4% אתה צריך להשוות מול התשואה בסוף מרץ. לא חישבתי במדוייק, אבל בהערכה מאוד גסה לפי שינוי מחיר האג"ח, נראה שהתשואה הממוצעת אז עמדה באיזור 0.5%.

(לא מומחה ולא חישבתי לעומק!)
לא נכנס לשאלת היתרונות אג"ח/פקדונות, רק לחישוב שהבאת.

לא בחרת את האג"ח הנכונים: 5904 היתה פחות מ-5 שנים כבר במרץ, ומנגד אתה כן צריך לכלול את 0536.
בנוסף האג"ח עלו הרבה מאז מרץ, כלומר התשואה ירדה באופן ניכר. כשאתה משווה ל-0.4% אתה צריך להשוות מול התשואה בסוף מרץ. לא חישבתי במדוייק, אבל בהערכה מאוד גסה לפי שינוי מחיר האג"ח, נראה שהתשואה הממוצעת אז עמדה באיזור 0.5%.

(לא מומחה ולא חישבתי לעומק!)
לא נכנס לשאלת היתרונות אג"ח/פקדונות, רק לחישוב שהבאת.

תודה על ההערה, אבל דווקא אני ראיתי כאן: https://www.bizportal.co.il/bonds/quote/bondsdata/9590431 ש-5904 נפדה ב-31.7.2024, בדיוק עוד 5 שנים, ואילו 0536 נפדה ב-2036, כלומר עוד כ-16 שנים וחצי, מעבר לטווח המצוין. מודה שקצת התבלבלתי.
בנוגע לעליית הערך של האג"ח ביחס למרץ-האמת שלגמרי שכחתי מזה, ולחלוטין לא לקחתי את זה בחשבון. מעניין מה יקרה לריבית בספטמבר, אבל מניח שעד אז אצטרך לבחור אם להפקיד לתוכנית או לא.
יש לי סיבות הגיוניות לחשוב למה הריבית לא תשנה, מצד שני אין לי מושג באמת מה יקרה.

מוכן להתפשר כי הריבית (0.4% לרגע זה) אמורה לפצות לדעתי על כך, שכן המדד אמור לעלות לפי מדיניות בנק ישראל.
נשמע שאתה מערבב שיקולים של טווח קצר עם שיקולים לטווח ארוך.

ג"נ: אני מחזיק Barbell.

תודה על ההערה, אבל דווקא אני ראיתי כאן: https://www.bizportal.co.il/bonds/quote/bondsdata/9590431 ש-5904 נפדה ב-31.7.2024, בדיוק עוד 5 שנים, ואילו 0536 נפדה ב-2036, כלומר עוד כ-16 שנים וחצי, מעבר לטווח המצוין. מודה שקצת התבלבלתי.
אתה כנראה צודק. הסתכלתי על המח"מ, לא על תאריך הפדיון.
ההערה לגבי ירידת התשואות עדיין תקפה.

נשמע שאתה מערבב שיקולים של טווח קצר עם שיקולים לטווח ארוך.
כלומר?

אתה כנראה צודק. הסתכלתי על המח"מ, לא על תאריך הפדיון.
ההערה לגבי ירידת התשואות עדיין תקפה.
התייחסתי לזה אחר כך בעריכה-
"בנוגע לעליית הערך של האג"ח ביחס למרץ-האמת שלגמרי שכחתי מזה, ולחלוטין לא לקחתי את זה בחשבון. מעניין מה יקרה לריבית בספטמבר, אבל מניח שעד אז אצטרך לבחור אם להפקיד לתוכנית או לא.
יש לי סיבות הגיוניות לחשוב למה הריבית לא תשנה, מצד שני אין לי מושג באמת מה יקרה" (כלומר, אחרי הכל אין לי התחייבות שהריבית לא תרד מ-0.4%, אלא רק "לא תרד מ-0..").

אתה מדבר על פלח בתיק שמיועד לטווח ארוך, עם שיקולים שמבוססים על מדיניות ריבית בשנה הבאה.
לדעתי, עבור תיק פסיבי, מדובר בסיבוך מיותר.

מעניין מה יקרה לריבית בספטמבר
לא הבנתי מה הקשר למה יקרה בריבית בספטמבר. הריבית המשתנה של הפיקדון שלך היא לא ריבית משתנה של אג"ח (יש כמובן קשר עקיף כלשהו). התשואה על האג"ח הצמודות כבר ירדה, והרבה, ולכן בחישוב הריבית הבא של הבנק, הריבית על הפיקדון תרד משמעותית (לפי הנתונים כיום. אם הריביות יעלו אז גם הריביות הזמינות לך בהשקעה ישירה יעלו).

אתה מדבר על פלח בתיק שמיועד לטווח ארוך, עם שיקולים שמבוססים על מדיניות ריבית בשנה הבאה.
לדעתי, עבור תיק פסיבי, מדובר בסיבוך מיותר.
אם אתה מדבר על האג"ח-עם ריבית של 0.25%, כאשר בנק ישראל מודיע שכנראה בשנה הבאה הריבית תהיה 1%, בעיניי אג"ח הם פצצה מתקתקת.
בעיניי בכלל מדובר במוצר די נחות בימינו (בעבר הבנתי שהוא נתן תשואה גבוהה יותר מפיקדונות+היה נזיל, אז הוא היה מדהים. היום הוא נזיל אבל התשואה ריאלית שלילית. מה הטעם בו שוב?) ולכן בעיניי עדיפים פקדונות צמודים ואפילו הלוואות P2P.
אבל זאת דעתי, אני לא מייעץ או ממליץ וכו' וכו' וכו'.
בקשר לפיקדון עצמו-בשוק הפיקדונות, בדומה לשוק האג"ח, עולה הריבית ע"פ ריבית בנק ישראל. מנגד, "מחיר הפיקדון"-הקרן ששילמת, לא יכולה לרדת (במובן של, אם הריבית עולה, מחיר האג"ח יורד ובפועל איבדת מכוח הקנייה שלך, אם אתה רוצה לממש. זה לא יכול לקרות בפיקדון, אפילו בצמוד עם קרן לא מובטחת).
לכן, אם אני היום "חותם" על פיקדון ל-18 שנים צמוד עם 1.5% ריבית בתנאי שאני מפקיד כל חודש, זה יכול להיות מעולה אם הריבית תשאר נמוכה או תרד (כמו שמי שפתח פיקדון לפני 2008 "זכה"), אבל אם ריבית בנק ישראל עולה ל-1% בשנה הבאה, ואז 2% ואז 3% וצפונה (כי מי באמת יודע מה יקרה ב-18 שנה), והריבית על פיקדונות דומים הופכת להיות 2.25%+מדד, אז בפועל, הפסדתי תשואה אלטרנטיבית.
בדר"כ, רצוי לחתום על פיקדון כשריבית בנק ישראל גבוהה, כדי לשמר על התנאים גם לאחר כך.
אני לא יודע מה זה "גבוהה", אבל אני מניח שזה לא 0.25%.
למשל-https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000919516
תסתכל על העמודות של בנק איגוד ובנק מזרחי ל-10 שנים כאן. מדהים. אין דברים כאלה היום.
באותה תקופה אגב, ריבית בנק ישראל הייתה 1%.
מהסיבה הזו, הפיקדון הזה, עם הריבית המשתנה יכול להיות פיתרון מעניין.

לא הבנתי מה הקשר למה יקרה בריבית בספטמבר. הריבית המשתנה של הפיקדון שלך היא לא ריבית משתנה של אג"ח (יש כמובן קשר עקיף כלשהו). התשואה על האג"ח הצמודות כבר ירדה, והרבה, ולכן בחישוב הריבית הבא של הבנק, הריבית על הפיקדון תרד משמעותית (לפי הנתונים כיום. אם הריביות יעלו אז גם הריביות הזמינות לך בהשקעה ישירה יעלו).
העניין הוא כזה:
תשואת האג"ח ירדה, אז כאמור, זה אומר שהבנק אמור להוריד את הריבית (מעניין לכמה?).
מצד שני, לבנק הנ"ל יש גם פיקדון צמוד עם ריבית 0.5% ל-5 שנים עם יציאה אחרי שנתיים, שבה מקבלים 90% מהריבית-כלומר 0.4%.
אז אם הם מורידים את הריבית על החיסכון בתשלומים, הם יוצרים ארביטראז' בהשוואה לפיקדון (החד פעמי) ההוא.
פעם אמרתי את זה לאיזה פקיד, כשהריבית על הפיקדון ההוא הייתה 0.7%, ואז היא ירדה ל-0.5%. מקווה (ומניח) שלא באשמתי :)
עכשיו, בוא נגיד שבאוגוסט ריבית בנק ישראל לא עולה, אבל אחרי ספטמבר כן. יש חצי שנה, שבה אני מפסיד תשואה אלטרנטיבית, כי יכולתי להרוויח יותר תיאורטית. מצד שני, במרץ אמורים בתרחיש כזה לעדכן את הריבית כלפי מעלה, אז אני עדיין מכוסה בהשוואה לפיקדון עם תשואה קבועה צמודה לטווח ארוך (למשל 1.5 אחוז צמוד ל-18 שנה, או 1.25 אחוז צמוד ל-12 שנה וכו').

נערך לאחרונה ב:
בעיניי בכלל מדובר במוצר די נחות בימינו (בעבר הבנתי שהוא נתן תשואה גבוהה יותר מפיקדונות+היה נזיל, אז הוא היה מדהים. היום הוא נזיל אבל התשואה ריאלית שלילית. מה הטעם בו שוב?) ולכן בעיניי עדיפים פקדונות צמודים ואפילו הלוואות P2P.
  1. אם אתה משקיע לטווח ארוך, לא מספיק להשוות את התשואה הנכחית. אתה בפועל מניח ששום דבר לא ישתנה בשוק לאורך חיי ההשקעה, מה שבהכרח שגוי עבור קרן אג"ח שמגלגלת אגרות.
  2. גם היום אג"ח מסוימות משיאות יותר או בדומה למקביליהן בפקדונות. לדוגמא, SWSXX במח"ם אפס, התשואה גבוהה מפקדונות בנקאיים יומיים עם אותו FDIC.
כאשר בנק ישראל מודיע שכנראה בשנה הבאה הריבית תהיה 1%, בעיניי אג"ח הם פצצה מתקתקת.
מתומחר.

אבל אם ריבית בנק ישראל עולה ל-1% בשנה הבאה, ואז 2% ואז 3% וצפונה (כי מי באמת יודע מה יקרה ב-18 שנה), והריבית על פיקדונות דומים הופכת להיות 2.25%+מדד, אז בפועל, הפסדתי תשואה אלטרנטיבית.
במצב כזה אתה גם תפסיד לאג"ח מדינה קצרות מגולגלות. שם בדיוק הספקולציה.
גם אני מחזיק פקדונות, אבל רק לטווח קצר, כלומר כשייעוד הכסף ידוע וקרוב.

אני לא יודע מה זה "גבוהה", אבל אני מניח שזה לא 0.25%.
חלק מהבעיה בתזמון.

הפיקדון הזה, עם הריבית המשתנה יכול להיות פיתרון
ריבית משתנה זה אחלה. לכן כדאי לשקול, לטווח הארוך, לטבל עם קרן אג"ח.

בוא נגיד שבאוגוסט ריבית בנק ישראל לא עולה, אבל אחרי ספטמבר כן. יש חצי שנה, שבה אני מפסיד תשואה אלטרנטיבית, כי יכולתי להרוויח יותר תיאורטית. מצד שני, במרץ אמורים
סקלה של חודשים כאשר ההשקעה היא לשנים רבות.

1. אם אתה משקיע לטווח ארוך, לא מספיק להשוות את התשואה הנכחית. אתה בפועל מניח ששום דבר לא ישתנה בשוק לאורך חיי ההשקעה, מה שבהכרח שגוי עבור קרן אג"ח שמגלגלת אגרות.
  2. גם היום אג"ח מסוימות משיאות יותר או בדומה למקביליהן בפקדונות. לדוגמא, SWSXX במח"ם אפס, התשואה גבוהה מפקדונות בנקאיים יומיים עם אותו FDIC.
1. אם אני משקיע לטווח ארוך והריבית עולה, אני עדיין סופג הפסדים בטווח הקצר.
2. מניח שמדובר בקרנות דולריות עם סיכון מט''ח.

אז כשהריבית תעלה, האג''ח לא יירדו?

במצב כזה אתה גם תפסיד לאג"ח מדינה קצרות מגולגלות. שם בדיוק הספקולציה.
גם אני מחזיק פקדונות, אבל רק לטווח קצר, כלומר כשייעוד הכסף ידוע וקרוב.
הבנתי.
לשיטתך, שנתיים (מינימום) זה טווח קצר? רבעון זה טווח קצר? מה זה טווח קצר?

חלק מהבעיה בתזמון.
מודע.

ריבית משתנה זה אחלה. לכן כדאי לשקול, לטווח הארוך, לטבל עם קרן אג"ח.
איזה יתרון יכולה לתת קרן אג''ח?

סקלה של חודשים כאשר ההשקעה היא לשנים רבות.
ייתכן שבחלק הסולידי אשתמש גם ל''טווח קצר'', כאלו, עוד כ-3 שנים.
מניח שאחרי צה''ל ארצה קצת כסף.

אם אני משקיע לטווח ארוך והריבית עולה, אני עדיין סופג הפסדים בטווח הקצר
אתה מניח שהאג"ח בהכרח יניב לך הפסד ריאלי בשנה הקרובה.
בפועל אתה לא יודע את זה כמו שאתה לא יודע שמניות בהכרח יניבו לך רווח ריאלי בשנה הקרובה.

אם אני משקיע לטווח ארוך והריבית עולה, אני עדיין סופג הפסדים בטווח הקצר.
אז מה? מה האלטרנטיבה? לתכנן כל חודש מה להחזיק כשמטרת ההשקעה לטווח ארוך?! הרי אז בהכרח תטעה.

מניח שמדובר בקרנות דולריות עם סיכון מט''ח.
נכון. לדעתי מדובר ביתרון כאשר הפלח מיועד לאיזון מניות.

אז כשהריבית תעלה,
אם הריבית תעלה.

האג''ח לא יירדו?
העלאת ריבית איננה ידועה, איננה צפויה ב100%, ואיננה מתומחרת ב100%.
אם הריבית תעלה, החלק שיפתיע את השוק, אכן יגדיל את התשואות.

לשיטתך, שנתיים (מינימום) זה טווח קצר? רבעון זה טווח קצר? מה זה טווח קצר?
עד שלוש-ארבע.

אם אתה חושב שאתה יכול לתזמן את הריביות, הדיון מיותר. אני מוריד בפניך את הכובע, ומאחל לך הצלחה.
(לא נאמר בעוקצנות)

איזה יתרון יכולה לתת קרן אג''ח?
גיוון גדול בסיכונים.
אני, לדוגמא, מחזיק אג"ח מתפתחות ומוארכות. אין להן מקבילה בפיקדונות.

ייתכן שבחלק הסולידי אשתמש גם ל''טווח קצר'', כאלו, עוד כ-3 שנים.
מניח שאחרי צה''ל ארצה קצת כסף.
אז למה ריבית משתנה בכלל?
שים בפקדון רגיל עם ריבית מירבית וסגור את הסיפור.

אתה מניח שהאג"ח בהכרח יניב לך הפסד ריאלי בשנה הקרובה.
בפועל אתה לא יודע את זה כמו שאתה לא יודע שמניות בהכרח יניבו לך רווח ריאלי בשנה הקרובה.

ברגע שאתה קונה את האג"ח עם ריבית שלילית, אתה "נועל" את ההשקעה עד לפידיון עם התשואה הזו.
בקרן מחקה שממחזרת אג"חים, מודה שאני לא יודע לצפות מה יקרה. אני רק יודע שהפסד ריאלי ונומינלי הוא אופציה-דבר שלא אפשרי בפיקדון.

אז מה? מה האלטרנטיבה? לתכנן כל חודש מה להחזיק כשמטרת ההשקעה לטווח ארוך?! הרי אז בהכרח תטעה.
כמו שאמרתי, אני רואה את עצמי משתמש בפלח הזה גם לטווח זמן קצר. לכן, יש חשיבות מסוימת לתיכנון.

נכון. לדעתי מדובר ביתרון כאשר הפלח מיועד לאיזון מניות.
נקודה מעניינת, אבל פחות רלוונטי לטווח קצר.

אם הריבית תעלה.
למה שהריבית לא תעלה? באיזה תרחיש היא נתקעת על 0.25% לנצח או יורדת כאשר מדובר בשוק הישראלי?

העלאת ריבית איננה ידועה, איננה צפויה ב100%, ואיננה מתומחרת ב100%.
אם הריבית תעלה, החלק שיפתיע את השוק, אכן יגדיל את התשואות.
אוקיי, אנחנו מסכימים על משהו.

עד שלוש-ארבע.
מקובל.

אם אתה חושב שאתה יכול לתזמן את הריביות, הדיון מיותר. אני מוריד בפניך את הכובע, ומאחל לך הצלחה.
(לא נאמר בעוקצנות)
אני חושב שכשיש דיבור על כך, ושהחטיבה המחקרית של בנק ישראל מדברת על העלאה עד ל-1%, אני חושב שאכן תהיה העלאה, אני רק לא יודע לכמה.
למעשה, לא רק אני לא חושב שתהיה העלאה-גם השוק:
https://trade.bankleumi.co.il/trade/net/info/agah/agahlist.aspx?group=Agah&menu=Agah&pt=1&
יש שם מק"מים עם תשואה של 0.3%. איך לדעתך זה קרה?

גיוון גדול בסיכונים.
אני, לדוגמא, מחזיק אג"ח מתפתחות ומוארכות. אין להן מקבילה בפיקדונות.
מסכים

אז למה ריבית משתנה בכלל?
שים בפקדון רגיל עם ריבית מירבית וסגור את הסיפור.
כי ייתכן גם שזה ימשיך לטווח ארוך יותר, אני רק מעריך שאולי אשתמש בכסף לאחר הצבא.

אני חושב שהסתבכתי עם זה יותר מדי, אולי כדאי שאחזור לשולחן הסרטוטים ואבין מה אני רוצה בכלל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
ה פיקדון צמוד מדד שוק ההון 65
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 31
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
E פיקדון צמוד למדד של הבנקים שוק ההון 3
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
H להתמקח על אחוזים על פיקדון בבנק שוק ההון 18
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
ב לריבית מובטחת, פיקדון חודשי או מוצר אחר ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K השקעה בטווח קצר - פיקדון בבנק? שוק ההון 10
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
Roi פיקדון פלוס דולרי עם הבטחת קרן בהתאם לשינוי מדד מניות הזהב GLD UP שוק ההון 8
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
י מס על פיקדון בבנק שוק ההון 3
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
ה לא מסכימים לשבור פיקדון צרכנות פיננסית 12
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
P פיקדון בנקאי ראשון - מיסוי ואופטימיזציה מיסים 3
ג פיקדון שיקלי - כמליון ש"ח שוק ההון 2
B פיקדון ללירות שטרלינג צרכנות פיננסית 1
א פיקדון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
M פיקדון דולרי ב interactive brokers צרכנות פיננסית 7
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
C קביעת ריבית פיקדון מט״ח צרכנות פיננסית 2
S פיקדון שירות צבאי התפתחות אישית 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש פיקדון - 3 שנים 7.5% צרכנות פיננסית 21
א אג"ח מול פיקדון בבננק שוק ההון 8
נ פיקדון בנקאי- מה וכמה שוק ההון 19
T היעלמותו המסתורית של פיקדון קרמבולה שוק ההון 3
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
N אג"ח או פיקדון? כבר מבולבל שוק ההון 9
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
Michel פטור ממס רווח הון על פיקדון לפנסיונרים שוק ההון 0
S משיכת פיקדון באמצע ריבעון שוק ההון 10
י פיקדון שמש בבנק ירושלים שוק ההון 6
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
Y פיקדון דולרי צרכנות פיננסית 4