• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

פיזור התיק

• פותח הנושא danl
  • פורסם בתאריך

danl

משתמש ותיק
דירוג
25
שלום לכולם, אני בן 22 ומרכיב תיק 100 אחוז מנייתי,כשהנטייה היא לחלק בין ארהב (60 אחוז) אירופה (25 אחוז)ומזרח (15 אחוז). סביב עניין הפיזור יש לי שלוש שאלות שאשמח להסבר עליהן:
1. גרמניה היא כנראה הכלכלה היציבה ביותר באירופה, לאורך שנים. למה בעצם לקנות את מדד stoxx 600 ולסחוב על הגב מדינות כמו איטליה וספרד במקום פשוט להשתמש בdax כנתח האירופאי?
2. אני לא מוצא קרן מחקה לasx האוסטרלי עם דמי ניהול נורמאליים (לא מעוניין להמיר מטח). מישהו מכיר משהו? אולי בבלאקרוק משהו שפספסתי?
3. בהמשך לשאלה הקודמת, האם לא כדאי להשתמש במדד האוסטרלי כנתח ה'מזרחי' בתיק, בשל מערביותה ויציבותה של אוסטרליה, במקום ללכת לאיזורים פחות יציבים וחזקים? מה היתרונות של מדד השווקים המתעוררים לדוגמא?
תודה מראש

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,407
1. גרמניה היא כנראה הכלכלה היציבה ביותר באירופה, לאורך שנים. למה בעצם לקנות את מדד stoxx 600 ולסחוב על הגב מדינות כמו איטליה וספרד במקום פשוט להשתמש בdax כנתח האירופאי?
כי כולם יודעים את זה, לכן כנראה המניות של איטליה וספרד מתומחרות בזול.

אני לא מוצא קרן מחקה לasx האוסטרלי עם דמי ניהול נורמאליים
גם אני לא מכיר. מצד שני, בשנים האחרונות המדד הזה היה פושר מאוד. לדעתי לא שווה להתעקש עליו אם אין דמי ניהול סבירים.

בהמשך לשאלה הקודמת, האם לא כדאי להשתמש במדד האוסטרלי כנתח ה'מזרחי' בתיק, בשל מערביותה ויציבותה של אוסטרליה, במקום ללכת לאיזורים פחות יציבים וחזקים? מה היתרונות של מדד השווקים המתעוררים לדוגמא?
נשמע הגיוני, אבל כאמור, לא פועל הכי טוב.

danl

משתמש ותיק
דירוג
25
הבעיה שבנוסף לאוסטרליה,אני לא מוצא קרן זולה של יפן, וגם לא של קנדה. נראה שאין ברירה אלא להסתפק בשווקים מתעוררים בחלק שאינו אירופה/ארה"ב? או שיש קרנות שנעלמו מעיני?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,407
הבעיה שבנוסף לאוסטרליה,אני לא מוצא קרן זולה של יפן, וגם לא של קנדה. נראה שאין ברירה אלא להסתפק בשווקים מתעוררים בחלק שאינו אירופה/ארה"ב? או שיש קרנות שנעלמו מעיני?
למה לא תקנה פשוט קרן אירית על כל העולם וזהו?

danl

משתמש ותיק
דירוג
25
דמי ניהול 0.6.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,068
דמי ניהול 0.6.
יש לך את VWRA/VWRD בשליש מחיר בערך.
ולחלופין יש לך את VT האמריקאית במחיר זול אפילו יותר.
וכמובן שלא חסרות אופציות אחרות במחירים זולים

*לא מיעץ, לא ממליץ וכו'. סתם הבאתי דוגמאות.

danl

משתמש ותיק
דירוג
25
האופציות האלה קיימות לרכישה בשקל? אם כן, יש לך הכוונה אליהן? אני לא מוצא

Kramer89

משתמש סולידי
דירוג
35
שלום לכולם!
שמח להגיב בפעם הראשונה אחרי שנים ושבועות של קריאה פסיבית בבלוג ובפורום, בהתאמה.
התחלתי להשקיע רק לאחרונה באופן אקטיבי.
ע"מ להימנע מפתיחת שרשור חדש אשאל כאן:
למה בעצם ה- STOXX 600 לא מראה צמיחה משמעותית לאורך ה- 20 שנה האחרונות?
הוא רק מבצע פלוקטואציות וזהו.
לא נראה דומה בכלל ל- S&P 500.
למה שארצה קרנות מחקות של השוק האירופי בתיק שלי אם הוא אינו צומח כבר עשרים שנה?

Harpagon

משתמש ותיק
דירוג
178
שלום לכולם, אני בן 22 ומרכיב תיק 100 אחוז מנייתי,כשהנטייה היא לחלק בין ארהב (60 אחוז) אירופה (25 אחוז)ומזרח (15 אחוז). סביב עניין הפיזור יש לי שלוש שאלות שאשמח להסבר עליהן:
2. אני לא מוצא קרן מחקה לasx האוסטרלי עם דמי ניהול נורמאליים (לא מעוניין להמיר מטח). מישהו מכיר משהו? אולי בבלאקרוק משהו שפספסתי?
3. בהמשך לשאלה הקודמת, האם לא כדאי להשתמש במדד האוסטרלי כנתח ה'מזרחי' בתיק, בשל מערביותה ויציבותה של אוסטרליה, במקום ללכת לאיזורים פחות יציבים וחזקים? מה היתרונות של מדד השווקים המתעוררים לדוגמא?
תודה מראש

מתייחס ל-3:
מה הקשר בין זה שאוסטרליה ממוקמת במזרח אסיה לבין זה שהיא "תייצג" את האזור הזה?
בורסת ישראל מייצגת את כל הבורסות במזרח התיכון?
אם אתה לא מנסה לחקות את כלל השוק העולמי ואתה מוכן לבצע הטייה של התיק שלך כלפי הבורסה באוסטרליה כי אתה חושב משום מה שהיא תניב לך תשואה יותר גבוהה, אחלה.
אם לא, ממש אין הגיון בלקנות משהו שמחקה 1.7%~ מהכלכלה העולמית (מקור: https://www.theglobaleconomy.com/rankings/gdp_share/).
כמו כן, שווקים מתפתחים = סיכון גבוה יותר = תשואה גבוהה יותר. לכלכלת ברזיל או טורקיה יש הרבה לאן מבחינת תוצר לנפש בניגוד לכלכלות מערביות שבעות ומבוססות.

ygkeeper

משתמש ותיק
דירוג
50
תודה מראש

יוצא שבניסיון שלך להשיג פיזור, אתה בעצם הופך את התיק שלך למאוד מוטה לכלכלות מסוימות - ובעצם משיג את ההפך מפיזור.

היתרון בלקנות את Stoxx 600 במקום את הדאקס הוא שאתה לא שם את כל הביצים שלך בסל של גרמניה. נניח שיש מחר משבר כלכלי משמעותי בגרמניה - בעצם אכלת את מלוא המכה. הפיזור הוא בדיוק ההגנה שלך מפני זה - גם אם גרמניה תקרוס, במקביל יהיו במדד שלך מניות מאנגליה, מדנמרק, מהולנד, מאיטליה וכו'.
אותו דבר ביחס לאוסטרליה כ"מייצגת" המזרח.

ואגב, העובדה שגרמניה ואוסטרליה הן כלכלות יציבות וחזקות (בהנחה שזה נכון) ממילא תבוא, במקרים רבים, לידי ביטוי בהרכב המדד. סביר להניח שכלכלה חזקה יותר תכניס יותר חברות לתוך המדד לעומת כלכלה חלשה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O חשיבות פיזור גיאוגרפי בתוך התיק הפטור שוק ההון 3
אוראלהרשקוביץ חוות דעתכם על פיזור התיק הבא: שוק ההון 17
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y פיזור בין קרנות מחקות דומות וחברות שונות שוק ההון 10
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 92
S פיזור נכסים בתיק השקעות בין ניירות שקליים ודולריים - מה הדעה הרווחת ? שוק ההון 11
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ פיזור בתי השקעות שוק ההון 2
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
H פנסיה, תיק השקעות - פיזור כהגנה לערך המטבע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C פיזור בין בחברות שונות - הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G פיזור בתיק חדש שוק ההון 5
L פיזור על פני זמן: מינוף כדרך להורדת סיכון שוק ההון 75
S פיזור גם מבחינת מכשירי השקעה? שוק ההון 3
G קניית דירה למגורים או פיזור השקעות נדל"ן 33
1 תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
S חוות דעת על תמהיל השקעה עבור הכנסה שוטפת ויציבה + פיזור סיכונים שוק ההון 3
C פיזור השקעות גלובאלי בתיק השקעות שוק ההון 16
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
D פיזור פקטורים שוק ההון 9
S פיזור סיכונים - האם יש טעם לפזר את תיק ההשקעות בבתי השקעות שונים? שוק ההון 4
T משמעות פיזור השקעות עולמי בשוק גלובלי שוק ההון 18
ה פיזור קרן פנסיה והשתלמות צרכנות פיננסית 7
R פיזור הכסף בין מוסדות פיננסיים שונים עם מערכות שונות בהקשר של אבטחה שוק ההון 6
Y פיזור בין בתי השקעות ואיריות בברוקר אמריקאי והמרת מטח שוק ההון 28
E דמי ניהול מול פיזור שוק ההון 8
E הוספת קרן לתיק למטרת פיזור שוק ההון 5
ו תהיה לגבי פיזור לפי משקלים שוק ההון 2
D פיזור השקעות - נדל"ן, שוק ההון או שניהם? נדל"ן 6
ShDan פיזור באג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 0
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16
S פיזור עם סכום התחלתי נמוך. שוק ההון 8
קירכהוף קרן מחקה -פיזור רחב שוק ההון 11
לאץ' פיזור מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 32
M שאלה על פיזור תיק. שוק ההון 4
Yos פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 17
B פיזור מקסימלי או דמי ניהול מינימלים? שוק ההון 21
O פיזור לעומת השקעה במדד בודד שוק ההון 29
C פיזור רב מדי שוק ההון 3
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
B פיזור השקעות = פיזור ניירות או פיזור *בתי* השקעות? שוק ההון 6
K שאלה של מתחיל על פיזור שוק ההון 35
Z פיזור מנייתי בארץ על ידי מניות רבות או ת.סל. היבטי מס שוק ההון 31
ג'וליאן פיזור 1:1 בין אג"ח צמוד מדד ואג"ח שיקלי קבוע בשוקולד מריר - שאלה שוק ההון 2
E פיזור השקעה על פני מספר תיקים? ושאלות נוספות.. שוק ההון 18
S פיזור תיק הכולל IRA שוק ההון 22
ג פיזור עולמי, אל מול דמי ניהול נמוכים יותר שוק ההון 15
A פיזור בין חשבון פטור לחייב במס שוק ההון 3
S פיזור בין ברוקרים - שאלה שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה