• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיזור השקעות - נדל"ן, שוק ההון או שניהם?

DesertMinimalist

משתמש רגיל
דירוג
58
שלום חברים וחברות,

אני פעיל בעיקר בקבוצת הוואטספ של המרכז, לכן נראה שאני מעט זר בפורום.
בכל מקרה, חברה שלי מקבלת הון משמעותי מהמשפחה שרובו חייב להיות מושקע בנדל"ן, תחום שבו אני מבין ממש מעט, לכן מפרסם כאן את המצב שבו היא נמצאת כדי לשמוע מכם איך אנחנו יכולים לבצע שיקול רציני ונכון של האופציות ולבחור את האידיאלית מבחינת פיזור סיכונים ותשואה מירבית.

אני צעירה בת 23, כרגע ללא תואר ושוכרת דירה עם בן זוג (משלמים 2800 לחודש יחד), ללא הכנסה קבועה (בין 1000-3000 בחודש). קיבלתי 600,000 ש"ח שחוייבתי להשקיע לפחות את חלקו ברכישת נדל"ן. כרגע 200,000 ממנו נזילים ו400,000 נוספים ישתחררו בנובמבר 20', ואני בעלת הון עצמי של עוד 100,000.
האפשרויות העומדות לרשותי הן רבות - קניית דירה אחת עם משכנתא נמוכה בעוד שנה, קניית דירה אחת עם משכנתא גבוהה היום ועוד דירה עם משכנתא גבוהה בעוד שנה, קניית דירה אחת היום והשקעת שאר הכסף בבורסה בעוד שנה, ועוד ועוד.
אני גרה במרכז הארץ ללא רכב פרטי ולכן יעזור אם הדירה שארכוש תהיה נגישה לתחבורה ציבורית.

שתי המגבלות העיקריות ואולי היחידות שלי הן -
א. אני חייבת לקנות לפחות דירה אחת.
ב. שכר הדירה שאקבל חייב לכסות את המשכנתא לפחות (אין לי משכורת סדירה שאוכל להסתמך עליה).

טרם נפגשתי עם יועץ משכנתאות אז אשמח לעצות גם בתחום הזה (יש צורך בכלל? האם כדאי לפנות לפרטי/דרך הבנק?)

אשמח לעצות, המלצות, חוות דעת ולשמוע מה אתם חושבים שהאפשרות הטובה ביותר בשבילי להשקעה בהתחשב במצבי, בשוק הנדל"ן, בשוק הבורסה ובעלויות הנלוות שכל אחד מהם כולל.
תודה רבה!

חברה שלי מקבלת הון משמעותי מהמשפחה שרובו חייב להיות מושקע בנדל"ן
אני צעירה בת 23, כרגע ללא תואר ושוכרת דירה עם בן זוג (משלמים 2800 לחודש יחד), ללא הכנסה קבועה (בין 1000-3000 בחודש).
ב. שכר הדירה שאקבל חייב לכסות את המשכנתא לפחות (אין לי משכורת סדירה שאוכל להסתמך עליה).

האפשרויות העומדות לרשותי הן רבות - קניית דירה אחת עם משכנתא נמוכה בעוד שנה, קניית דירה אחת עם משכנתא גבוהה היום ועוד דירה עם משכנתא גבוהה בעוד שנה, קניית דירה אחת היום והשקעת שאר הכסף בבורסה בעוד שנה, ועוד ועוד.
אני גרה במרכז הארץ ללא רכב פרטי ולכן יעזור אם הדירה שארכוש תהיה נגישה לתחבורה ציבורית.
לפי המידע הזה אין אפשרויות רבות.
לא תקבלי משכנתה גבוה(ואת גם לא רוצה)
האפשרות שנשארה זה לקנות דירה אחת במזומן\משכנתה קטנה.

לפי המידע הזה אין אפשרויות רבות.
לא תקבלי משכנתה גבוה(ואת גם לא רוצה)
האפשרות שנשארה זה לקנות דירה אחת במזומן\משכנתה קטנה.

מתקן ומוסיף בפוסט - האמא ערבה, עבד מעולה לאחיה. האם זה משנה את המצב?

אשמח לעצות, המלצות, חוות דעת ולשמוע מה אתם חושבים שהאפשרות הטובה ביותר בשבילי להשקעה בהתחשב במצבי, בשוק הנדל"ן, בשוק הבורסה ובעלויות הנלוות שכל אחד מהם כולל.
לפני הכל, מה את עצמך מעדיפה? כאן בפורום יש שלל העדפות אישיות אז למה להיות תלויה בהעדפה אישית מיקרית של מי שבחר לענות לך?
בגדול, השקעות הן תמיד סיכון מול סיכוי ואת צריכה להבין מה קיבולת הסיכון שלך ומה קיבולת התנודתיות שאת מסוגלת להכיל בלי לפתח סטרס תמידי.
לרוב האנשים בארץ יש העדפה לנכסי נדל"ן (כמו לאמא שלך, למשל) וזה דורש פינוי זמן להתעמקות בנושא אם רוצים להשקיע. אם את רק רוצה דירה למגורים, זה פחות מסובך ונדרש ממך להחליט איפה את רוצה לגור בהתאם ליכולת הפיננסית שלך (הון + הכנסות שוטפות).

לפני הכל, מה את עצמך מעדיפה? כאן בפורום יש שלל העדפות אישיות אז למה להיות תלויה בהעדפה אישית מיקרית של מי שבחר לענות לך?
בגדול, השקעות הן תמיד סיכון מול סיכוי ואת צריכה להבין מה קיבולת הסיכון שלך ומה קיבולת התנודתיות שאת מסוגלת להכיל בלי לפתח סטרס תמידי.
לרוב האנשים בארץ יש העדפה לנכסי נדל"ן (כמו לאמא שלך, למשל) וזה דורש פינוי זמן להתעמקות בנושא אם רוצים להשקיע. אם את רק רוצה דירה למגורים, זה פחות מסובך ונדרש ממך להחליט איפה את רוצה לגור בהתאם ליכולת הפיננסית שלך (הון + הכנסות שוטפות).

היי! תודה על התשובה (:
אענה בתור הסולידי, שהוא החבר של.
אני מדבר איתה על היתרונות שיש לשוק ההון על פני שוק הנדל"ן והיא מבינה אותם היטב, ובנוסף, הדירה תהיה להשקעה בעתיד של השנים הקרובות.

בהינתן רכישת נכס לא מאוד תנודתי אחד לפחות (נדל"ן) יש העדפה לפזר את הסיכון ולנסות להגדיל את התשואה עם תיק מניות פסיבי.
העניין הוא שאני בעצמי לא בטוח אם עדיפה דירה+ תיק השקעות או האופציה של למנף משכנתא ולקנות נכס יקר או שני נכסים זולים.

מעל לכל, ישנם חישובים מתמטיים שצריך לבצע ועליהם להסתמך ואנחנו לא בטוחים איך לגשת לנושא, לכן גם פונים לפורום - לא רק בשביל לשמוע דעות נוספות אלא גם בשביל להבין איך אנשים אחרים היו פועלים במצב כזה כדי להבין מה האופציה האופטימלית.

האם זה משנה את המצב?
אני לא נמצא בנעליים שלכם,קשה לענות כשאין את כול הפרטים.
ממה שנראה לי בהתחשב בזה שהיא רוצה שהשכירות תהיה יותר מהמשכנתה(אני מניח כולל מרווח ביטחון להוצאות על הדירה)זה לא יאפשר לקנות יותר מדירה אחת.

ועוד מחשבה בקשר להשקעה בשוק ההון במקביל,עלה פה העניין כמה פעמים שלא משתלם להשקיע באג"ח כשיש לך משכנתא.
אז הייתי לוקח בחשבון גם את השיקול הזה.

הייתי מתחיל בלבדוק איזה דירה אתם יכולים לרכוש ואיזה משכנתא משאירה לכם מרווח מספיק בטוח. תראה כמה נשאר לכם להשקעה בשוק ההון\עוד דירה ותמשיך משם.

הנדלן חייב להיות בארץ?
אם לא אז אפשר בקלות לקנות נכס מניב במדינה מערבית דוברת אנגלית באזור 300-400 אש״ח ואת השאר להשקיע בשוק ההון.
אני לא מציע או ממליץ על זה, רק מציין שאם רכישת נדלן בחו״ל פותר את עניין ה ״חייב להיות נדלן״ אז זה פותח אפשרויות נוספות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
ב פיזור תיק השקעות בין ארה"ב לשאר העולם שוק ההון 15
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
stamEhad פיזור נכסים בתיק השקעות בין ניירות שקליים ודולריים - מה הדעה הרווחת ? שוק ההון 11
צ פיזור בתי השקעות שוק ההון 2
H פנסיה, תיק השקעות - פיזור כהגנה לערך המטבע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
G קניית דירה למגורים או פיזור השקעות נדל"ן 33
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
C פיזור השקעות גלובאלי בתיק השקעות שוק ההון 16
S פיזור סיכונים - האם יש טעם לפזר את תיק ההשקעות בבתי השקעות שונים? שוק ההון 4
T משמעות פיזור השקעות עולמי בשוק גלובלי שוק ההון 22
Y פיזור בין בתי השקעות ואיריות בברוקר אמריקאי והמרת מטח שוק ההון 28
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16
Yos פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 17
B פיזור השקעות = פיזור ניירות או פיזור *בתי* השקעות? שוק ההון 6
doc29 פיזור השקעות עולמי שוק ההון 33
ברננקי שינוי בתיק ההשקעות - פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 5
A תיק השקעות ראשון - פיזור מול מיקוד שוק ההון 41
efrat פיזור של נכסים בתיק השקעות שוק ההון 6
ס פיזור בקרנות כספיות שוק ההון 4
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
ס פיזור זמני השקעה שוק ההון 10
D פיזור, sp500 כחלק מהתיק הכולל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
F איך לפשט תיק 60/40: פיזור, עלויות ובחירת קרנות שוק ההון 19
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
S פיזור בין קרנות של בתי השקעה שונים שוק ההון 1
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
C העברת חלק מהפנסיה \ השתלמות לחברה אחרת לצורך פיזור סיכוים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D פחד מחוסר פיזור. כרגע 100% SSAC שוק ההון 1
T קרן השתלמות מנוהלת VS פיזור גדול יותר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
D פיזור SSAC עם SMEA+EIMI שוק ההון 5
E פיזור תוך נכסי - כללים מנחים שוק ההון 12
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Y פיזור בין קרנות מחקות דומות וחברות שונות שוק ההון 10
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
C פיזור בין בחברות שונות - הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G פיזור בתיק חדש שוק ההון 5
L פיזור על פני זמן: מינוף כדרך להורדת סיכון שוק ההון 76
S פיזור גם מבחינת מכשירי השקעה? שוק ההון 3
1337justme תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
S חוות דעת על תמהיל השקעה עבור הכנסה שוטפת ויציבה + פיזור סיכונים שוק ההון 3
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
D פיזור פקטורים שוק ההון 9
ה פיזור קרן פנסיה והשתלמות צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back