• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיזור בין בתי השקעות ואיריות בברוקר אמריקאי והמרת מטח

yahud

משתמש בכיר
דירוג
1,321
היי שלום, חדש פה(קראתי הרבה, אבל פוסט ראשון נראה לי.)
אשמח לשאול 3 שאלות שלא מצאתי עליהם תשובה בחלקים האחרים של הפורום שקראתי ובחיפושים שונים באינטרנט (יש מצב שפספסתי, אם כן מקווה לקבל לי לינק למקום הנכון כמו בStackoverflow וחבריו ומצטער מראש על הפוסט הנוסף)

אני מעוניין לפתוח חשבון ראשוני דרך הברוקר האמריקאי המועדף עליי (ועל רוב האנשים פה), בעיקר כי אני מרוצה מהסיבה שאין עליו כרגע דמי ניהול חודשיים ושהדמי ניהול על המוצרים שאני מעוניין בהם קטנים יותר (לקנות 2~4 פעמים בשנה עם האקסטרה של המתווך עולה לי פחות מלשלם 10$ בחודש בלי המתווך לפי החישוב שלי). במחקר העצמי שלי יש לי כרגע עוד 3 שאלות על הראש:

1. המתווך של IB רוצה 75 ש"ח על כל המרה של שקלים לדולרים כשאני מכניס אליו מזומן. האופציה היחידה שאני מזהה שיכולה להתחרות בזה זה להמיר את הכסף כבר בבנק שלי. אני צריך לבדוק איתם כמה זה עולה, אבל זה השוואה שאני יכול לעשות לבד. אז השאלה היא האם יש עוד אופציות כלשהן שאני לא מכיר? ואולי מישהו עשה את החישוב באיזה סכום משתלם ה75 ש"ח מאשר הדמי המרת מט"ח הממוצעים שלוקחים הבנקים?

2. קראתי הרבה על הקרנות האיריות (שבפרט לא נלקח עליהם מס' עיזבון) אבל אני לא מוצא בשום מקום תשובה חד משמעית האם גם ברוקר אמריקאי מוכר מוצרים כאלה, או שאם הוא כן מוכר אז הן כן נחשבות כנייר אמריקאי לכל דבר ועניין? או שהדרך לקנות אותם היא דרך ברוקר ישראלי(או אירופאי).

3. בתור משקיע מתחיל, הפיזור שאני מעוניין לבצע בעיקר משאיר אותי עם חשבון אחד עיקרי בברוקר בחו"ל (ששם אני יכול להשיג את הקרנות המועדפות עליי, וזהב נגיד), אבל אם ואהיה מעוניין לקנות אג"ח ממשלתי נגיד, אני אצטרך לפתוח חשבון באחד מבתי ההשקעות בארץ, מה שמכניס אותי לתשלומים קבועים של 240ש"ח בשנה (20ש"ח לחודש בממוצע לפי מה שאני מבין להחזיק חשבון כזה). האם זה משהו בלתי נמנע? יש איזה דרך להימנע מתשלום חודשי כזה כדי לקנות קרנות של אג"ח (או אג"ח נטו?) או שזה משהו שכל אחד מאיתנו חייב לחיות איתו אם הוא רוצה להיכנס לאפיק השקעה הזה? בפרט תשובות רלוונטיות יכולות להיות: "240ש"ח בשנה זה חלק מהסיכון שאתה לוקח" או "240 ש'ח בשנה עדיף מדמי ניהול של 1% וחבריו עדיף מחשבון מנוהל"

תודה רבה על הפורום המאוד מועיל הזה.

מה שמכניס אותי לתשלומים קבועים של 240ש"ח בשנה (20ש"ח לחודש בממוצע לפי מה שאני מבין להחזיק חשבון כזה). האם זה משהו בלתי נמנע?
אני חושב שבפסגות התשלום החודשי הוא 10 ש"ח אבל לא מתקזז עם קניה, כך שזה 120 לשנה
ואילו באחרים אפשר גם 15 ש"ח מתקזז כך שעם אתה קונה כל חודש את לא משלם עמלות עד סכום של 15 כך שזה בעצם בחינם(משלמים יותר ויוצא פחות)
אבל אם ואהיה מעוניין לקנות אג"ח ממשלתי נגיד
יש אג"ח ממשלתי של עוד מדינות כך שלכאורה אפשר לקנות אותם ע"י ברוקר זר (לא ניסיתי).

המתווך של IB רוצה 75 ש"ח על כל המרה של שקלים לדולרים כשאני מכניס אליו מזומן. האופציה היחידה שאני מזהה שיכולה להתחרות בזה זה להמיר את הכסף כבר בבנק שלי. אני צריך לבדוק איתם כמה זה עולה, אבל זה השוואה שאני יכול לעשות לבד. אז השאלה היא האם יש עוד אופציות כלשהן שאני לא מכיר? ואולי מישהו עשה את החישוב באיזה סכום משתלם ה75 ש"ח מאשר הדמי המרת מט"ח הממוצעים שלוקחים הבנקים?
הבעיה בבנק שחוץ מזה שהוא יקר גם להעביר מט"ח לברוקר בחו"ל זה יקר.
יש עוד אפשרויות(אני לא בקיא תריץ אבל חיפוש בפורום)אבל הם גם יותר מסובכות.
כרגע יש רק ברוקר לא ישראלי אחד שמאפשר הפקדת שקלים ולכן הוא זול בפער גדול מכול השאר(בעניין הזה בלבד)
IB ישירות לא מחייב 75 שקל וההפקדה+המרה עולות אאל"ט מינימום 2 דולר בלבד.
אישית אני חושב שלתיקים קטנים יחסית יש עדיפות לברוקר בארץ(במיוחד אחרי שהקרנות השקליות של בלאקרוק נכנסו)

כרגע יש רק ברוקר לא ישראלי אחד שמאפשר הפקדת שקלים ולכן הוא זול בפער גדול מכול השאר(בעניין הזה בלבד)
צריך לשקלל את העלות החודשית 10$

מה העלות להמרת מט"ח אצל ברוקרים ישראלים?

צריך לשקלל את העלות החודשית 10$
הבנתי מכל ההודעות פה בפורום ובמקומות אחרים שדרך המתווך הישראלי של IB לא משלמים את ה10$ לחודש מתחת לסכום תיק מסוים. זה אחת הסיבות העיקריות שהבנתי שכדאי לעבוד איתם.
פספסתי משהו?

הבעיה בבנק שחוץ מזה שהוא יקר גם להעביר מט"ח לברוקר בחו"ל זה יקר.
יש עוד אפשרויות(אני לא בקיא תריץ אבל חיפוש בפורום)אבל הם גם יותר מסובכות.
IB ישירות לא מחייב 75 שקל וההפקדה+המרה עולות אאל"ט מינימום 2 דולר בלבד.
אישית אני חושב שלתיקים קטנים יחסית יש עדיפות לברוקר בארץ(במיוחד אחרי שהקרנות השקליות של בלאקרוק נכנסו)

- אשמח לדעת מי זה (אם מותר להגיד פה) סתם לידע כללי, אפילו שזה שיש מתווך ישראלי מאוד מרגיע אותי פסיכולוגית מסיבות לא ברורות, אז אני אוהב את הרעיון של המתווך של IB. בנוסף לזה שלפי מה שאני קורא אין דמי ניהול חודשיים אצלם (שזה גם קורץ לי כמשקיע מתחיל)

- אני בן 24, התיק מתחיל קטן אבל אני מניח שהוא יהיה גדול עוד X שנים.. (מרוויח משכורת גבוהה לגילי, עם הוצאות שגובלות בהמבורגר כל יום חמישי), אז להתחיל בבית השקעות כלשהו רק כי התיק שלי קטן לא מרגיש לי כמו החלטה נכונה כשמסתכלים כמה שנים קדימה. לעומת זאת להתחיל אצל המתווך הישראלי ובעתיד יחסית "בחינם" להיפטר ממנו ולהישאר בIB לא מרגיש לי כמו החלטה שתוקעת אותי במקום כלשהו. (אבל תאירו את עיניי בשביל זה אני פה :) ).

- אשמח לשמוע את היתרונות\חסרונות שאתה מבין לגבי הקרנות של בלאקרוק השקליות בארץ. מניח שקראתי יתרונות\חסרונות שלהם כבר ב10+ מקומות שונים, אבל תמיד נחמד לשמוע שוב.

- אשמח לדעת מי זה (אם מותר להגיד פה) סתם לידע כללי
הכוונה לIB(ישירות) כמובן מצטער שלא הייתי ברור
- אשמח לשמוע את היתרונות\חסרונות שאתה מבין לגבי הקרנות של בלאקרוק השקליות בארץ. מניח שקראתי יתרונות\חסרונות שלהם כבר ב10+ מקומות שונים, אבל תמיד נחמד לשמוע שוב.
רז תריץ חיפוש עוד פעם טחנו את זה כבר המון :)
אני אישית במצב אחר לגמרי מהרוב פה ולכן לא זוכר בשלוף את כול ההיתרונות\חסרונות שלא רלוונטים אלי.

אשמח להוסיף כאן שאלה.
במידה ויש לי חשבון בנק נוסף שכל הכסף שנכנס אליו הוא ישירות בדולרים.
האם אני יכול פשוט להעביר אותו לתיק השקעות שלי וככה בעצם לחסוך את העמלות של העברת מט"ח?

ואם התשובה היא כן, האם זה בעייתי שהחשבון הזה לא נמצא בישראל?

- אשמח לדעת מי זה (אם מותר להגיד פה) סתם לידע כללי, אפילו שזה שיש מתווך ישראלי מאוד מרגיע אותי פסיכולוגית מסיבות לא ברורות, אז אני אוהב את הרעיון של המתווך של IB. בנוסף לזה שלפי מה שאני קורא אין דמי ניהול חודשיים אצלם (שזה גם קורץ לי כמשקיע מתחיל)

- אני בן 24, התיק מתחיל קטן אבל אני מניח שהוא יהיה גדול עוד X שנים.. (מרוויח משכורת גבוהה לגילי, עם הוצאות שגובלות בהמבורגר כל יום חמישי), אז להתחיל בבית השקעות כלשהו רק כי התיק שלי קטן לא מרגיש לי כמו החלטה נכונה כשמסתכלים כמה שנים קדימה. לעומת זאת להתחיל אצל המתווך הישראלי ובעתיד יחסית "בחינם" להיפטר ממנו ולהישאר בIB לא מרגיש לי כמו החלטה שתוקעת אותי במקום כלשהו. (אבל תאירו את עיניי בשביל זה אני פה :) ).

שתדע שישירות אצל IB עד גיל 25 אתה משלם 3$ עמלה חודשית, וזה מתקזז ככה שמספיק שאתה מבצע המרת שקלים פעם בחודש פלוס קנייה אחת כבר העמלה היא רק 0.65$. בניתי אקסל שעזר לי להחליט מה יותר משתלם מוזמן ליצור עותק ולשנות נתונים לפי הפעולות החודשיות שאתה מתכנן לעשות בחודש, ואתה יכול לנסות לשנות את ה10$ ל3$ אם אתה רוצה לחשב את השנה הראשונה בנפרד עד שהתיק אמור להגיע ל100 דולר ואז אין עמלה חודשית:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1q7emJ8x6MnkQ51vbYohr-T4tRSU2d8ANTmejzjfXM5U/edit?usp=sharing

וכמה זה נחשב זול למינימום למניה?
אין לי חשבון בארץ אבל זול מאוד לקרנות ישראליות בשקלים(בלאקרוק לדוגמה)
לא צריך המרה במקרה הזה.
בקשר לעמלת המרה שמעתי על 0.1 אבל אין לי נסיון בזה ואולי יש גם מרווח(אוהבים לבלבל את הלקוחות)
מזכיר לך שיש עוד עלויות להשוות כמו דו"ח למ"ה.
ואם התשובה היא כן, האם זה בעייתי שהחשבון הזה לא נמצא בישראל?
בעייתי לא ממש,זה פשוט עולה כסף להעביר מט"ח לחו"ל.

בעייתי לא ממש,זה פשוט עולה כסף להעביר מט"ח לחו"ל.

אתה מתכוון להעביר מט"ח מחו"ל נכון?
כי אני מדבר על מצב שיש לי חשבון בנק בארה"ב ונכנס לי לשם כסף בדולרים ואני רוצה להעביר אותו ישירות לתיק ההשקעות שלי

אתה מתכוון להעביר מט"ח מחו"ל נכון?
כי אני מדבר על מצב שיש לי חשבון בנק בארה"ב ונכנס לי לשם כסף בדולרים ואני רוצה להעביר אותו ישירות לתיק ההשקעות שלי
האמת שלא היית ברור התכוונתי מהארץ לחו"ל אבל העלות הפוך גבוה גם יחסית.
עדיף לך מהבחינה הזאת חשבון בIB.
בהנחה שמדובר בסכומים קטנים,עוד שיטה קצת מסורבלת זה הכרטיס של שוואב,תוכל למשוך מזומן בארץ בשקלים ולהפקיד איפה שתרצה.

בכלליות העמלות בגופים אחרים אאל"ט הם להעברה ולא באחוזים אז ככול שהסכום יותר גדול זה נהיה פחות משמעותי.

השאלה איפה תיק ההשקעות שלך.
אם אתה בברוקר אמריקאי אין שום בעיה להעביר ישר לחשבון שלהם בארה"ב.
אם אתה בברוקר ישראלי אז זה תלוי, לפעמים יש להם חשבון אמריקאי שאתה יכול להעביר אליו ולפעמים תצטרך להעביר לארץ לחשבון ישראלי שלהם (מה שאומר עוד עמלות).

השאלה איפה תיק ההשקעות שלך.
אם אתה בברוקר אמריקאי אין שום בעיה להעביר ישר לחשבון שלהם בארה"ב.
אם אתה בברוקר ישראלי אז זה תלוי, לפעמים יש להם חשבון אמריקאי שאתה יכול להעביר אליו ולפעמים תצטרך להעביר לארץ לחשבון ישראלי שלהם (מה שאומר עוד עמלות).

תודה רבה! :)

ידוע לך לאיזה ברוקרים בארץ אפשר להפקיד דולרים בארה"ב?

ידוע לך לאיזה ברוקרים בארץ אפשר להפקיד דולרים בארה"ב?
לא.
אני זוכר ששמעתי משהו על אחד מהם (לא זוכר איזה), אבל אולי סתם לא שמעתי נכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
צ פיזור בתי השקעות שוק ההון 2
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16
Yos פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 17
B פיזור השקעות = פיזור ניירות או פיזור *בתי* השקעות? שוק ההון 6
ברננקי שינוי בתיק ההשקעות - פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 5
S פיזור בין קרנות של בתי השקעה שונים שוק ההון 1
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
ס פיזור בקרנות כספיות שוק ההון 4
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
ס פיזור זמני השקעה שוק ההון 10
D פיזור, sp500 כחלק מהתיק הכולל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
F איך לפשט תיק 60/40: פיזור, עלויות ובחירת קרנות שוק ההון 19
ב פיזור תיק השקעות בין ארה"ב לשאר העולם שוק ההון 15
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
C העברת חלק מהפנסיה \ השתלמות לחברה אחרת לצורך פיזור סיכוים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D פחד מחוסר פיזור. כרגע 100% SSAC שוק ההון 1
T קרן השתלמות מנוהלת VS פיזור גדול יותר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
D פיזור SSAC עם SMEA+EIMI שוק ההון 5
E פיזור תוך נכסי - כללים מנחים שוק ההון 12
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Y פיזור בין קרנות מחקות דומות וחברות שונות שוק ההון 10
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
stamEhad פיזור נכסים בתיק השקעות בין ניירות שקליים ודולריים - מה הדעה הרווחת ? שוק ההון 11
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
H פנסיה, תיק השקעות - פיזור כהגנה לערך המטבע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C פיזור בין בחברות שונות - הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G פיזור בתיק חדש שוק ההון 5
L פיזור על פני זמן: מינוף כדרך להורדת סיכון שוק ההון 76
S פיזור גם מבחינת מכשירי השקעה? שוק ההון 3
G קניית דירה למגורים או פיזור השקעות נדל"ן 33
1337justme תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
S חוות דעת על תמהיל השקעה עבור הכנסה שוטפת ויציבה + פיזור סיכונים שוק ההון 3
C פיזור השקעות גלובאלי בתיק השקעות שוק ההון 16
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
D פיזור פקטורים שוק ההון 9
S פיזור סיכונים - האם יש טעם לפזר את תיק ההשקעות בבתי השקעות שונים? שוק ההון 4
T משמעות פיזור השקעות עולמי בשוק גלובלי שוק ההון 22
ה פיזור קרן פנסיה והשתלמות צרכנות פיננסית 7
R פיזור הכסף בין מוסדות פיננסיים שונים עם מערכות שונות בהקשר של אבטחה שוק ההון 6
D פיזור התיק שוק ההון 13
E דמי ניהול מול פיזור שוק ההון 8
E הוספת קרן לתיק למטרת פיזור שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה