• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פידדבק לתיק השקעות

ChouetteInVest

משתמש רשום
דירוג
2
שלום חברים,

בשנה האחרונה אני עושה הרבה צעדים לקראת עצמאות כלכלית (בעיקר בתחום הנדלן - בגלל הפחד ששוק ההון לא יציב מספיק), ובימים אלו אני לפני הצעדים הראשונים שלי לעבר ניהול תיק השקעות עצמאי.
מטרת התיק: רכישת דירה להשקעה בחו"ל בתקופה של 5-7 שנים
סכום התחלתי: 22 אלף ש"ח
הפקדה נוספת כל רבעון: 7 אלף ש"ח

אחרי קריאה ארוכה בפורום ונסיונות לתפור את התיק המתאים לסוג ההשקעה הרכבתי את התיק:
VTI -35%
VXUS - 26%
BNDX - 10%
9% - iShares Physical Gold ETC
10% - MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים
10% - קסם KTFי צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים

יש בי הרבה לבטים בעיקר לסוג האג"ח ואיך לבחור אותו (קבלתי השראה בעיקר משוקלד מריר) - אשמח לשמוע את דעתכם בנושא וכמובן לגבי החלוקה המתאימה
בנוסף, לגבי השקעה בזהב, בעיקר חפשתי מכשיר שמאפשר השקעה שהיא תלויה כמה שפחות בתנודתיות המניות והתלבטתי לגבי קרנות ריט או משאבים אחרים, האם יש אולי מקום להחליף או להוסיף על חשבון אחזקות אחרות? אשמח לשמוע מנסיונכם
נקודה נוספת לגבי ההשקעה בזהב התלבטתי בין iShares Physical Gold ETC/SPDR Gold Share ובחרתי בקרן של ishare רק עקב דמי הניהול הנמוכים בהשוואה, האם ישנם גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון?

בנוסף, יש בי פחד ואני קורא אנשים נוספים שמעלים את החשש מבועתיות ומצב הכלכלה בארה"ב ואני מחפש עוגנים בשוק ההון שיאפשרו לנרמל נפילה כזאת, האם VXUS היא הבחירה המתאימה? או שאולי כדאי להוסיף קרן שמחקה שווקים באירופה ופסיפיק בלבד

כמו כן, בחינת השקעות בבלאק רוק, הרכבתי תיק מקביל פחות או יותר מקרנות בלאקרוק בישראל, ורציתי לשמוע את את דעתכם האם יש משמעות אדירה להמרת מט"ח עבור ההשקעה? האם משמעותית יותר קל להתנהל עם קרנות שמונפקות בארץ עם בית השקעות ישראלי (אקסלנס 0.02 אגרות לכל דולר) על חשבון ניהול מספר רב יותר של קרנות?
תיק שקלי לחלוטין:

22% - iShares Core S&P 500 UCITS ETF
12% - iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR
9% - iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
15% - MTF מחקה MSCI World
9% - BNDW
12% - MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים
12% - קסם KTFי צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים

כמו כן אשמח לדעתכם על איזה מנייה תשרת אותי יותר טוב BNDX או BNDW ברצון שיהיה כיוסי גם של אג"ח של מדינות זרות אבל לא בטוח שהייתי רוצה להשען ב50% על אג"ח ארה"ב.

חשוב לציין, תיק ההשקעות נבנה למען ביצוע השקעה עתידית (קניית דירה להשקעה) ככה שמבחינתי יש פה חפיפה גדולה במטרה ובמקרה הצורך התיק יכול לעמוד לתקופה ארוכה יותר ואולי המטרה תשתנה אם ביצועי התיק יענו על הציפיות

טווח של 5-7 שנים הוא טווח קצר לדעתי להשקעה במניות, הייתי מגדיל אותו ל 10 שנים מינימום.

לגבי הרכב התיק - נראה מורכב מדי בשביל 22k (בלי לזלזל), אני במקומך הייתי קונה VT או VTI.

לא ממליץ, לא מייעץ.

תוכל לפרט את החלק הנדל"ני שלך ? אולי הוא מייתר את הצורך במרכיב האג"ח
החלק הנדלני כרגע לא מניב ובאסטרטגיה יתחיל להניב רק עוד 5-6 שנים, ולכן כדי לגדר את הסיכון אני לא תולה את ההשקעות אחת בשניה.

טווח של 5-7 שנים הוא טווח קצר לדעתי להשקעה במניות, הייתי מגדיל אותו ל 10 שנים מינימום.

לגבי הרכב התיק - נראה מורכב מדי בשביל 22k (בלי לזלזל), אני במקומך הייתי קונה VT או VTI.

לא ממליץ, לא מייעץ.
תודה רבה, אני לא מעוניין כרגע להיות במסלול 100% מנייתי, וחלק ממטרת התיק היא לצבור נסיון/בטחון ובמידת האפשר להכניס סכומים גדולים יותר

החלק הנדלני כרגע לא מניב ובאסטרטגיה יתחיל להניב רק עוד 5-6 שנים, ולכן כדי לגדר את הסיכון אני לא תולה את ההשקעות אחת בשניה.
יש לך משכנתא?
במידה וכן אז זה:
לא רעיון טוב.

לא משכנתא אבל יש הלוואה קטנה

ברוך הבא
בגלל הפחד ששוק ההון לא יציב מספיק

ועכשיו החלטת להכנס לשוק ההון כי הוא נהיה יציב?
שוק ההון הוא מאוד תנודתי. שים לב במיוחד בגלל שאופק ההשקעה שהצגת הוא קצר מאוד עבור השקעה בשוק ההון

אני במקומך הייתי קונה VT או VTI.

בנוסף המליצו לך לקנות את vt בתור החלק המנייתי שלך בתיק במקום 2 הניירות שהצגת.

תבדוק מה הריבית שאתה משלם על ההלוואה לעומת מה הריבית שתקבל על

ולכן כנראה יותר כלכלי לסגור את ההלוואה לפני שאתה משקיע בנ״ל.

תודה רבה, אני לא מעוניין כרגע להיות במסלול 100% מנייתי
מכיוון שכבר יש לך דירה בתיק ההשקעות אתה לעולם לא תהיה 100% מניות. גם אם תקנה בכל ה22 אלף רק vt אתה תהייה בערך 2% מניות מכלל התיק שלך.

מכיוון שכבר יש לך דירה בתיק ההשקעות אתה לעולם לא תהיה 100% מניות. גם אם תקנה בכל ה22 אלף רק vt אתה תהייה בערך 2% מניות מכלל התיק שלך.

אהממ... נניח שהוא יצטרך הוצאה של 20 אלף כשבדיוק הייתה מפולת. אתה מציע לו למכור את הדירה?
יש הגיון בלהחזיק גם נכסים יציבים בתיק.

בנוסף, פסיכולוגית זה לא כיף לראות תיק צבוע באדום כשכל התקשורת מדברת על קץ העולם. יש אנשים שיתקשו לישון במצב כזה.

לכן
אני לא מעוניין כרגע להיות במסלול 100% מנייתי, וחלק ממטרת התיק היא לצבור נסיון/בטחון ובמידת האפשר להכניס סכומים גדולים יותר
זה סביר לדעתי.

ראשית תודה רבה לכל המגיבים! אני ממש שמח על התגובות שלכם וזה מאוד עוזר לי לשקול את הצעדים שוב

אני לא מציע כלום.
לפי דעתי ודעתו של @cypriano de rore כנראה עדיף לסגור את ההלוואה מבחינה כלכלית לפני השקעה באגח בתשואה נושקת לאפס. אתה לא חושב כך?
ההלוואה היא בפריים 0.5- בערך על סכום של 95K , ככה שאם תיק האג"ח יעשה פחות מ2% בחלא עדיף להשקיע את הכסף הזה בהחזר ההלוואה וזה לגמרי פוגע במינוף שתכננתי.

למה?
מה רע במינוף? (כל עוד יודעים מה עושים)
מינוף זה בהחלט חלק מהאסטרטגיה, אבל כדי לדעת מה עושים צריך ללמוד וזה חלק מהדרך, אני ממש שמח על מקומות כאלה שיכולים לעזור ללמוד ולא רק מטעויות ;)

אולי אני אחדד/ אפרט את המהלכים שעשיתי עד כה ותוכלו אף לעזור לי יותר.

בתחילת השנה השקעתי סכום של 120K ש"ח בהשקעת נדל"ן בארה"ב עם עוד שני חברים, את השקעה והתשואה ממנה אנחנו ממשיכים לגלגל לפחת ל5 השנים הקרובות לפני שאנחנו נתחיל לחלק ממנה רווחים.
בכדי למנף את ההשקעה פתחתי פוליסת חסכון בהראל בסכום של 130 אלף ש"ח (0.6 כללי + 0.4 מנייתי) ולקחתי הלוואת שפיצר פריים 0.5- ל5 שנים.
(הלוואה על סכום של 100K ש"ח)

בנתיים חסכתי עוד 85 אלף ש"ח וכעת אני מתלבט איך להשקיע סכום נוסף בנדלן והאם לעשות מינוף נוסף לכסף וכיצד.
אני חוסך בערך 12K ש"ח בחודש
(חשבתי לפתוח גמל להשקעה בהלמן-אלדובי מחקה סנופי, אך אני לא בטוח שהתנאי הלוואה מספיק טובים והאם מחקה מדד זה כדאי, ומתבלט לגבי מסלול מתאים או אולי לקחת הלוואה מהבנק שלי.
הלוואה הלמן-אלדובי 1-3 שנים בלון פריים + 0.5 רק 50% מהיתרה, אם זה לא מסלול צמוד מדד 80% (ואז אני לא בטוח שהמסלולים שלהם טובים מספיק) + דמי ניהול 0.6
הלוואה בבנק עד 150 אלף, שפיצר פריים 0.25+ 2-4 שנים

לפני שתי פרוייקטים שאני חושב למנף דרכם את הכסף:
1. השקעה בנדלן מניב בגמרניה לתקופה של 3 שנים ( 20 אלף יורו) -אפשר להתשמש באפשרות של הלמן
2. אפיק של LOAN NOTE למשך 1-2 שנים (50 אלף דולר) - רק הלוואה מהבנק יכולה להתאים

כל זאת בנוסף לתיק השקעות עצמאית שאני רוצה לפתוח בימים אלה עם סכום התחלתי של 22 אלף ש"ח שפרטתי.

שוב המון המון תודה על העזרה,
אשמח שוב לשמוע מה דעתכם עכשיו שיש יותר פרטים.
כרגע אני בהחלט חושב ללכת על VTI + VXUS בלי אג"ח, אשמח לשמוע ממכם על אפיקי השקעה סולידים ביותר שיכולים להניב תשואה של ועדיין לשמור על התיק יותר סולידי לאור הסיכון הקיימים בתיק .
וגם לשמוע יותר את דעתכם על השקעה בזהב ע"פ התיק המופורט.

כרגע אני בהחלט חושב ללכת על VTI + VXUS בלי אג"ח, אשמח לשמוע ממכם על אפיקי השקעה סולידים ביותר שיכולים להניב תשואה של ועדיין לשמור על התיק יותר סולידי לאור הסיכון הקיימים בתיק .
אני דבר ראשון הייתי יושב ומחשב את התשואה בכול אפיק בתיק לעומת עלות המינוף צריך לקחת בחשבון גם מיסים עמלות ובסוף את הסיכון הנוסף של מינוף.
בקשר לזהב בכלליות אתה יכול לקרוא בפורום,הרוב פה מאוד נגד זהב.
ספציפית לגבי הקרן שבחרת מדובר בETC שאאל"ט לא מחזיק זהב ישירות,יש גם כול מיני ETF שמחזיקים זהב ישירות.
כדאי לקרוא על ההבדל.

לא ממליץ\מייעץ

ראשית תודה רבה לכל המגיבים! אני ממש שמח על התגובות שלכם וזה מאוד עוזר לי לשקול את הצעדים שוב

ההלוואה היא בפריים 0.5- בערך על סכום של 95K , ככה שאם תיק האג"ח יעשה פחות מ2% בחלא עדיף להשקיע את הכסף הזה בהחזר ההלוואה וזה לגמרי פוגע במינוף שתכננתי.

מינוף זה בהחלט חלק מהאסטרטגיה, אבל כדי לדעת מה עושים צריך ללמוד וזה חלק מהדרך, אני ממש שמח על מקומות כאלה שיכולים לעזור ללמוד ולא רק מטעויות ;)

אולי אני אחדד/ אפרט את המהלכים שעשיתי עד כה ותוכלו אף לעזור לי יותר.

בתחילת השנה השקעתי סכום של 120K ש"ח בהשקעת נדל"ן בארה"ב עם עוד שני חברים, את השקעה והתשואה ממנה אנחנו ממשיכים לגלגל לפחת ל5 השנים הקרובות לפני שאנחנו נתחיל לחלק ממנה רווחים.
בכדי למנף את ההשקעה פתחתי פוליסת חסכון בהראל בסכום של 130 אלף ש"ח (0.6 כללי + 0.4 מנייתי) ולקחתי הלוואת שפיצר פריים 0.5- ל5 שנים.
(הלוואה על סכום של 100K ש"ח)

בנתיים חסכתי עוד 85 אלף ש"ח וכעת אני מתלבט איך להשקיע סכום נוסף בנדלן והאם לעשות מינוף נוסף לכסף וכיצד.
אני חוסך בערך 12K ש"ח בחודש
(חשבתי לפתוח גמל להשקעה בהלמן-אלדובי מחקה סנופי, אך אני לא בטוח שהתנאי הלוואה מספיק טובים והאם מחקה מדד זה כדאי, ומתבלט לגבי מסלול מתאים או אולי לקחת הלוואה מהבנק שלי.
הלוואה הלמן-אלדובי 1-3 שנים בלון פריים + 0.5 רק 50% מהיתרה, אם זה לא מסלול צמוד מדד 80% (ואז אני לא בטוח שהמסלולים שלהם טובים מספיק) + דמי ניהול 0.6
הלוואה בבנק עד 150 אלף, שפיצר פריים 0.25+ 2-4 שנים

לפני שתי פרוייקטים שאני חושב למנף דרכם את הכסף:
1. השקעה בנדלן מניב בגמרניה לתקופה של 3 שנים ( 20 אלף יורו) -אפשר להתשמש באפשרות של הלמן
2. אפיק של LOAN NOTE למשך 1-2 שנים (50 אלף דולר) - רק הלוואה מהבנק יכולה להתאים

כל זאת בנוסף לתיק השקעות עצמאית שאני רוצה לפתוח בימים אלה עם סכום התחלתי של 22 אלף ש"ח שפרטתי.

שוב המון המון תודה על העזרה,
סה"כ סנופי ש זה 500 המניות הכי גדולות בארהב די מייצג את העולם כי יש בו חברות גלובליות שמוכרות לכל העולם... יש גם חברות. סיניות כמו וואווי במדד סנופי?

הפוליסה
אני דבר ראשון הייתי יושב ומחשב את התשואה בכול אפיק בתיק לעומת עלות המינוף צריך לקחת בחשבון גם מיסים עמלות ובסוף את הסיכון הנוסף של מינוף.
בקשר לזהב בכלליות אתה יכול לקרוא בפורום,הרוב פה מאוד נגד זהב.
ספציפית לגבי הקרן שבחרת מדובר בETC שאאל"ט לא מחזיק זהב ישירות,יש גם כול מיני ETF שמחזיקים זהב ישירות.
כדאי לקרוא על ההבדל.

לא ממליץ\מייעץ

כרגע הפוליסה לא עושה את העבודה שציפיתי ממנה, ונמצאת ב-2.4% - כנראה בעיקר בגלל הקורונה והאיכות הפוליסה.

זו אכן דעתי. ואישית אפילו הייתי מוסיף: "גם לפני השקעה במניות".
לדעתך עדיף לסגור את ההלוואה ולהוציא משם את הכסף ברגע שיתאזן?
על פני השקעה במניות כרגע - אחרי סגירת הלוואה האם יש דרך למנף אחרת?

למה?
מה רע במינוף? (כל עוד יודעים מה עושים)
אשמח לשמוע איזה דרכים חכמות יש למנף כספים מהלוואה והאם האסטרטגיה של של קופות גמל/פוליסה הם צעד לא חכם, אז מה כן?

אז עדיף לסגור את ההלוואה לפני שרוכשים אג״ח. אני מניח שהריבית עליה גבוהה בהרבה מזו שתקבל על האג״ח שאתה מתכנן לרכוש.
אז אתה חושב שעדיף להשאר במניות וברגע שלסגור את הלוואה להתחיל לפתח אג"ח, איזה קרנות אחרות שמאפשרות להשאר סולידי הייתי חושב שכדאי להוסיף לתיק שכזה? קרנות רייט?

זה לא למנף, זה לתרום הרבה כסף לכל מיני גורמים שהם לא אתה.

הפוליסה

כרגע הפוליסה לא עושה את העבודה שציפיתי ממנה, ונמצאת ב-2.4% - כנראה בעיקר בגלל הקורונה והאיכות הפוליסה.

לדעתך עדיף לסגור את ההלוואה ולהוציא משם את הכסף ברגע שיתאזן?
על פני השקעה במניות כרגע - אחרי סגירת הלוואה האם יש דרך למנף אחרת?

אשמח לשמוע איזה דרכים חכמות יש למנף כספים מהלוואה והאם האסטרטגיה של של קופות גמל/פוליסה הם צעד לא חכם, אז מה כן?

אז אתה חושב שעדיף להשאר במניות וברגע שלסגור את הלוואה להתחיל לפתח אג"ח, איזה קרנות אחרות שמאפשרות להשאר סולידי הייתי חושב שכדאי להוסיף לתיק שכזה? קרנות רייט?

חבר, נראה שחסר לך המון מידע בסיסי, ממליץ לך לקרוא קצת בבלוג/בפורום.
יש לך פה יותר מדי בלאגן, נראה שאתה כבר ממונף עם הרבה פרויקטים ובסכומים גבוהים, ה 22k שאתה מעוניין להשקיע לא יעשו את ההבדל.

תתחיל מהתחלה, תגדיר מטרות, תגדיר מה האלוקציה הכוללת שלך, כולל נדלן, מניות, אג"ח, מזומן, בכמה אחוזים אתה רוצה להתמנף.
ושוב, ממליץ בחום לקרוא קצת בבלוג ובפורום, זה עושה סדר

בגדול מה שאני אומר זה שלקחת הלוואה כדי להשקיע באג"ח זה קצת מפגר (אתה משלם יותר כסף על ההלואה מהתשואה שתקבל).
אבל אם אתה יודע מה אתה עושה ואתה מחליט על תיק אגרסיבי יותר (תיק של 100% מניות, או שילוב של מניות ונדל"ן או דברים אחרים ברמת סיכון/תשואה דומה) אז מינוף זה כלי לגיטימי (גם אם מסוכן).

ובאופן כללי אני מסכים עם מה שהאחרים אמרו לך. במיוחד:
חבר, נראה שחסר לך המון מידע בסיסי, ממליץ לך לקרוא קצת בבלוג/בפורום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
א חוות דעת לתיק השקעות שוק ההון 4
S תאורייה לתיק סולידי שוק ההון 15
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
B מחיר למשתכן כמינוף לתיק השקעות דיבדנדים\פסיבי נדל"ן 39
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
א מעבר לתיק דיבידנדים עם השנים שוק ההון 31
N קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
י איך כדאי לחלק את ההשקעות בין קרנות השתלמות לתיק בבנק שוק ההון 2
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
T תהיות בנוגע לתיק שוק ההון 32
P החזרת האג"ח לתיק ההשקעות שלי שוק ההון 4