• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פידבק לתיק השקעות מטרות משולבות

ChouetteInVest

משתמש רשום
דירוג
2
שלום פורום יקר,

אחרי חזרה לשלוחן השרטוטים הגדרת מטרות ברורות יותר (ופתיחת חשבון IB =) ) אשמח לקבל את הפידבק שלכם לגבי טיוטה#2 לתיק השקעות

רקע:
בן 32
הון זמין להשקעה: 120K ש"ח - שלגביו נבנה הפרוטפוליו המדובר
קופת גמל (נזילה) מסלול מנייתי - מור בית השקעות - 70K ש"ח
קרן השתלמות מסלול מנייתי - 45K ש"ח
דירה להשקעה בארה"ב - 33K דולר - (בתוכנית תתחיל להניב רק בעוד 5-7 שנים, כרגע מושקעת מחדש)

חסכון חודשי: 12K ש"ח -

מטרה: בניית תיק, מהון זמין בלבד 120K, שיאפשר לי לייצר הכנסה פאסיבית שלכ- 10K ש"ח בתקופה של 8-10 שנים (אח"כ לעבור לחצי משרה עד פרישה)

רציונל:
עקב תקופה הקצרה להסתמכות על שוק ההון בלבד, ההשקעה תהיה משולבת נדל"ן מניב והסתמכות על השקעות סולידיות למימוש בטווח קצר עבור צבירת נכסי נדל"ן. במקביל לייצר חסכון לתקופה ארוכה מעל 15 שנים לקראת פרישה מוחלטת.
כלומר, 50%, מהפרוטפליו שיצויין מטה, יקוצו לרכשית דירה להשקעה באירופה/ארה"ב בעוד 2.5-3.5 שנים מהיום -בתקופה זו לנסות לחסוך ולהגדיל את ההון בצורה סולידית. מטרת העל: לרכוש כל 3 שנים (בערך) דירה להשקעה נוספת - בהמשך באמצעות ריפיינס (25-40%) על הנכס והמשך מימון בהתאם לאלוקציה וחסכון - (לבסוף לייצר 3 דירות להשקעה)

היתר, 50% מנייתי, השקעה לפרישה - השקעה לטווח ארוך - מעל 15 שנים

הנחת יסוד:
מחיר דירה להשקעה באירופה: 75K יורו , מחיר בארה"ב 75K דולר ( 260K-300K ש"ח)

מרכיבי תיק השקעות להון זמין 120K ואלוקציה (חסכון חודשי, 12K, יוקצה בהתאם ליחס בתיק כל רבעון):
50% (מכלל התיק) - הון נצבר לרכישת דירה להשקעה בטווח של 2.5 - 3.5 שנים
60% - הלוואות חברתיות - טריא הזדמנויות בנדלן 24 ( צפי רווח אחרי מס: 5-6%),**אחרי חצי שנה לעבור להלוואת קצרות מועד (צפי רווח אחרי מס: 4%)
30% - אג"ח (קצר מועד? משולב?) - צפי רווח אחרי מס 2.5-3.5%
10% - פקדון בנקאי - ריבית פריים - 1.6% (נכון להיום)

(בשקלים 60K הון ראשוני, 6*12= 72K נחסך כל שנה -> סה"כ לאחר 2.5 שנים 240K נחסך ללא השקעה כלל)

50% מכלל התיק - מנייתי, הון לפרישה (מעל 15 שנים)
45% - מניות כלל עולם
5% - מניות אינדיבדואליות (בחירה עצמאית לפי שוק)

שאלות:
אודה מאוד לפידבק שלכם לגבי התוכנית הכללית והמבט המנוסה שלכם (הנחות שגויות וכו')
ובאופן ספציפי:
- עזרה בבחירת החלקי האג"חי המתאים לתוכנית (אם בכלל)
- עזרה בבחירת מניות כלל עולם (בגלל שהתיק די סולדי יחסית להמלצות בפורום, אשמח לשמוע גם המלצות שיכולות להגביר סיכון: לדוגמא שילוב של נאסדק100, מדדים נוספים וכו)
- דעתכם לגבי ההקצאה להלוואות חבריות (עדיפות לבעלי נסיון) ו/או אפשרויות דומות להגדלת ההון באופן סולידי בטווח קצר

המון המון תודה!

אודה מאוד לפידבק שלכם לגבי התוכנית הכללית והמבט המנוסה שלכם (הנחות שגויות וכו')
זה כל כך מסובך ומורכב ומלא בהנחות וחצאי הנחות והגדרות טווחים לא מציאותיים שפשוט לא קראתי.
לדעתי אם תתמיד עם התוכנית הזאת תגלה שהכל מתמוטט, אתה לא מצליח למצוא את הידיים והרגליים, והתוצאות שונות בהרבה מהמצופה.
המלצה - שמור על תיק פשוט, תוכניות פשוטות, וחיים פשוטים.

- דעתכם לגבי ההקצאה להלוואות חבריות (עדיפות לבעלי נסיון) ו/או אפשרויות דומות להגדלת ההון באופן סולידי בטווח קצר
לדעתי האישית לא מדובר בהשקעה סולידית בטח לא בארץ שמדובר בחברות קטנות בלי היסטוריה.
יש בעיה בימינו.....אין השקעות באמת סולידיות שנותנות תשואה סבירה.
לטווח קצר צריך להוריד צפיות תשואה או לעלות בסיכון ולהבין שיש סיכוי ממשי להפסד.

בכללי אני דווקא אוהב את החשיבה של חלוקה לטווח ארוך וקצר ונוהג כך בעצמי.

לא ממליץ\מייעץ

זה כל כך מסובך ומורכב ומלא בהנחות וחצאי הנחות והגדרות טווחים לא מציאותיים שפשוט לא קראתי.
לדעתי אם תתמיד עם התוכנית הזאת תגלה שהכל מתמוטט, אתה לא מצליח למצוא את הידיים והרגליים, והתוצאות שונות בהרבה מהמצופה.
המלצה - שמור על תיק פשוט, תוכניות פשוטות, וחיים פשוטים.

לא חשבתי שזה כל כך מורכב, סה"כ החלק ה"יציב" מושקע במטרה לייצר תשואה נמוכה/סיכון נמוך ולאפשר לכסף הקיים + זה שנחסך בתקופה קצרה (2-3 שנים) עדיין לעבוד כשהמטרה לרכוש דירה להשקעה - וחוזר חלילה, בסוף לאפשר לעצמי הכנסה פאסיבית עוד 8 שנים.

מה זה האומר תיק פשוט? איזה מרכיבים אתה היית בוחר על מנת לייצר חסכון (שאולי יכול להניב תוך כדי) לתקופה קצרה כזאת? (אם בכלל)
האם אתה חושב שצריך למקד את כל החסכון רק למטרה אחת?

לדעתי האישית לא מדובר בהשקעה סולידית בטח לא בארץ שמדובר בחברות קטנות בלי היסטוריה.
יש בעיה בימינו.....אין השקעות באמת סולידיות שנותנות תשואה סבירה.
לטווח קצר צריך להוריד צפיות תשואה או לעלות בסיכון ולהבין שיש סיכוי ממשי להפסד.

בכללי אני דווקא אוהב את החשיבה של חלוקה לטווח ארוך וקצר ונוהג כך בעצמי.

לא ממליץ\מייעץ

התגובות שלך תמיד ענייניות ומועילות תודה רבה!

מה צריך להיות ציפיות התשואה לדעתך לטווח קצר? ומה המכשירים הנכונים לעשות זאת?
ואיזה מרכיבים יכולים להתאים לחסכון לטווח קצר עם סיכון גבוהה לדעתך.

כשאתה כותב:
והסתמכות על השקעות סולידיות למימוש בטווח קצר
ואז:
60% - הלוואות חברתיות - טריא הזדמנויות בנדלן 24 ( צפי רווח אחרי מס: 5-6%),**אחרי חצי שנה לעבור להלוואת קצרות מועד (צפי רווח אחרי מס: 4%)
אתה סותר את עצמך, מדובר בהשקעה בסיכון גבוה (אפילו מאוד)

10% - פקדון בנקאי - ריבית פריים - 1.6% (נכון להיום)
פיקדון שמביא 1.6% לטווח שהוא פחות מ 5 שנים אני לא מכיר.

30% - אג"ח (קצר מועד? משולב?) - צפי רווח אחרי מס 2.5-3.5%
אתה אופטימי מאוד, 4% אחרי מס זו תשואה ממוצעת של מניות, היום רוב סיכוי האג"ח יניבו לך תשואה אפסית אם לא שלילית.

אתה רוצה, אם אני מבין נכון, שעוד 10 שנים תיהיה לך הכנסה חודשית מההון בגודל של 10kחודשי?

למשך כמה זמן תרצה למשוך סכום כזה?

כשאתה כותב:
ואז:
אתה סותר את עצמך, מדובר בהשקעה בסיכון גבוה (אפילו מאוד)
פיקדון שמביא 1.6% לטווח שהוא פחות מ 5 שנים אני לא מכיר.
אתה אופטימי מאוד, 4% אחרי מס זו תשואה ממוצעת של מניות, היום רוב סיכוי האג"ח יניבו לך תשואה אפסית אם לא שלילית.

האם קיימת השקעה בסיכון נמוך יותר שיכולה לתת 4% תשואה?
ציינתי 2.5-3.5% אם אכן זה אפסי או שלילי, המרכיב היחיד של אג"ח זה לאזן כנגד מניות? האם במקרה שתהיה תנודה שליית בחלק המניות האג"ח יעלה? ולמה אם כך יש בתי השקעות שמחזיקים מסלולים שהם אג"ח בלבד?
הבנק שלי בהפקדה ראשונית של 5K למשך שנה - יכול להיות שזו הטבה בלעדית - "חבר"/"הייטק"

אתה רוצה, אם אני מבין נכון, שעוד 10 שנים תיהיה לך הכנסה חודשית מההון בגודל של 10kחודשי?

למשך כמה זמן תרצה למשוך סכום כזה?

התוכנית שהכנסה הפאסיבית הזאת תגיע מנכס מניב/שכירות כך שאני לא מגביל אותה בזמן.
כיום אנחנו מחזיקים נכס שנרכש בסכום דומה להנחת יסוד שלי(75K) שמניב 550 דולר בחודש (אחרי מסים והוצאות + חישוב וייקנסי של חודש בשנה).
אבל כדי להבין את הקו מחשבה שלך למשך 25 שנה עד הפרישה שם אני אשען יותר על החלק שהיום ברובו מנייתי.

ציינתי 2.5-3.5% אם אכן זה אפסי או שלילי, המרכיב היחיד של אג"ח זה לאזן כנגד מניות? האם במקרה שתהיה תנודה שליית בחלק המניות האג"ח יעלה? ולמה אם כך יש בתי השקעות שמחזיקים מסלולים שהם אג"ח בלבד?
הבנק שלי בהפקדה ראשונית של 5K למשך שנה - יכול להיות שזו הטבה בלעדית - "חבר"/"הייטק"

התוכנית שהכנסה הפאסיבית הזאת תגיע מנכס מניב/שכירות כך שאני לא מגביל אותה בזמן.
כיום אנחנו מחזיקים נכס שנרכש בסכום דומה להנחת יסוד שלי(75K) שמניב 550 דולר בחודש (אחרי מסים והוצאות + חישוב וייקנסי של חודש בשנה).
אבל כדי להבין את הקו מחשבה שלך למשך 25 שנה עד הפרישה שם אני אשען יותר על החלק שהיום ברובו מנייתי.
נשמע לי בלתי אפשרי

לא.
הרבה תלוי איזה אג"ח, לרוב לא, אתה מוזמן פשוט לחפש בגוגל ולראות את השינויים לעומת מניות ולראות מה קורה כשמניות עולות / יורדות ואיך זה משפיע על האג"ח.
יש הרבה חומר על אג"ח בפורום, ממליץ לקרוא (גם בבלוג)

מה צריך להיות ציפיות התשואה לדעתך לטווח קצר?
נמוכות מאד,לא יוצא לי להשקיע בארץ\מוצרים שקליים כמעט בכלל אז אני לא יודע בדיוק.
ואיזה מרכיבים יכולים להתאים לחסכון לטווח קצר עם סיכון גבוהה לדעתך.
זה ניגוד,סיכון גבוה כמו שאני מבין אותו אומר סיכוי גבוה להפסיד את הכסף\סיכון תנודתיות גבוה.
לא חושב שזה מתאים לטווח קצר.
אני אישית בעבר כשרציתי לשמר הון דולרי לתקופה קצרה השתמשתי בתעודות של אג"ח(NEAR,MINT) קצר ש"נחשבו" מאוד בטוחות ותחליף טוב למזומן שנותן תשואה צנועה והם מילאו את תפקידם,אבל במשבר האחרון הייתה באחת מהם נפילה של מעל 8%! בזמן קצר ואז התברר שהם לא ממש בטוחות כמו מזומן\אג"ח מדינה קצר בשעת האמת.

בקיצור זה נתון לשיקול אישי,אני אישית לא הייתי משקיע סכום נכבד בחברות קטנות להלוואות בלי היסטוריה בארץ בלי קשר לטווח.
ובכלל לא משקיע בסיכון גבוה(נגיד מניות)לטווח קצר.
הייתי מעדיף אג"ח\פק"מ דולרי עם ההשקעה בהמשך היא בארה"ב.

לא ממליץ\מייעץ

אני אישית בעבר כשרציתי לשמר הון דולרי לתקופה קצרה השתמשתי בתעודות של אג"ח(NEAR,MINT) קצר ש"נחשבו" מאוד בטוחות ותחליף טוב למזומן שנותן תשואה צנועה והם מילאו את תפקידם,אבל במשבר האחרון הייתה באחת מהם נפילה של מעל 8%! בזמן קצר ואז התברר שהם לא ממש בטוחות כמו מזומן\אג"ח מדינה קצר בשעת האמת.
עדיין לא כמו מזומן אבל תבדוק ICSH בתור תחליף או ERNA האירי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 17
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 0
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
ה פידבק על קולגות בהיי טק אוף טופיק 3
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ש פידבק על מבנה תיק שוק ההון 44
Y פידבק על מבנה תיק שוק ההון 5
ש בקשת פידבק בנוגע למבנה תיק השקעות חדש שוק ההון 24
D פידבק על תיק השקעות פוטנציאלי (70 אג"ח, 30 Small Cap) שוק ההון 17
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
א חוות דעת לתיק השקעות שוק ההון 4
S תאורייה לתיק סולידי שוק ההון 15
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
B מחיר למשתכן כמינוף לתיק השקעות דיבדנדים\פסיבי נדל"ן 39
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
א מעבר לתיק דיבידנדים עם השנים שוק ההון 31
N קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
י איך כדאי לחלק את ההשקעות בין קרנות השתלמות לתיק בבנק שוק ההון 2
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
T תהיות בנוגע לתיק שוק ההון 32
P החזרת האג"ח לתיק ההשקעות שלי שוק ההון 4