• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פטור ממס הכנסה - חולי סרטן

nobody

משתמש רגיל
דירוג
50
שאלה בקשר לזכויות חולי סרטן, מקווה למצוא תשובה או הפניה לגורם שיוכל לענות.
בני זוג (נשואים) מעל בגיל פרישה 70+.
הגבר ללא חיסכון פנסיוני (אין קרן השתלמות/פנסיה/גמל) - עצמאי לשעבר. התגלה כחולה סרטן.
האשה פנסיונרית של משרד החינוך.
ההכנסה של הזוג בעיקר מהאשה (פנסיה) ומהשכרת דירות.
לפי האתר: https://anafa.co.il/החזר-מס-לחולי-סרטן/

"חולי סרטן לא תמיד מודעים לכך שמחלת הסרטן, בגינה הם מוכרים כבעלי אחוזי נכות גבוהים, מזכה אותם בפטור מלא ממס הכנסה.
סעיף 9 (5) לפקודת מס הכנסה קובע כי נכה 100% או נכה הסובל ממספר מחלות המסתכמים יחד לדרגת נכות משוקללת של למעלה מ- 90%, זכאי לפטור ממס הכנסה. פטור זה יכול להגיע לסכום של כ- 600,000 ₪ על הכנסות מעבודה וכ- 70,000 ₪ על הכנסות שאינן מעבודה (נכסים, ריביות והשקעות)"

השאלות שלי:
1) הזוג פנו לרואה החשבון שלהם, לברר האם ניתן לקבל פטור בעקבות מחלת הסרטן, רואה החשבון טען שהיות וכל ההכנסות רשומות על שם האשה, הזוג לא זכאי לאף הטבה.
נשמע לי לא הגיוני, האם הגיע הזמן להחליף רואה חשבון או שהוא צודק?
2) טיפולי הסרטן כוללים טיפול בתרופה שאינה בסל התרופות (ואין ביטוח בריאות פרטי). מחיר כל מנה הוא 20K ויש 3 מנות.
סה"כ הוצאה של 60K (בינתיים). האם יש דרך להתקזז על ההוצאות האלה מול מס הכנסה, בצורה כלשהי (נראה שלא, אבל עדין שואל).
תודה

אין לי תשובה חד משמעית לגבי (1), אבל הייתי פשוט פונה עם השאלה לעורך דין אחר. הרבה מהם ישמחו לענות בלי שתעביר אליהם את כל שאר עניינך המשפטיים.

תרגישו טוב

1) הזוג פנו לרואה החשבון שלהם, לברר האם ניתן לקבל פטור בעקבות מחלת הסרטן, רואה החשבון טען שהיות וכל ההכנסות רשומות על שם האשה, הזוג לא זכאי לאף הטבה.
נשמע לי לא הגיוני, האם הגיע הזמן להחליף רואה חשבון או שהוא צודק?
הרואה חשבון שלך צודק, כמעט לחלוטין.
הפטור הוא אכן אישי, לכן על הכנסות האישה אין פטור, אבל אם יש הכנסות של התא המשפחתי, כגון שוק ההון או אחרות, שניתן לשייכן לשני בני הזוג, אז למרות שבמצב רגיל כל ההכנסות האלו היו הולכות לפי בעל ההכנסה הגבוהה מיגיעה אישית, במקרה של נכה הן יכולות להתחלק ועל החלק המשוייך לנכה לקבל פטור.

לא רואה חשבון, השימוש בתוכן הרשומה על אחריות הקורא בלבד

ההכנסה של הזוג בעיקר מהאשה (פנסיה) ומהשכרת דירות.
לא איש מקצוע, וזאת דעתי האישית לקחת בערבון מוגבל

אם הדירות רשומות על שניהם ויש עליהן מס הכנסה
הם יכולים לקבל פטור על הכנסה פאסיבית של 73,560 שקל בשנה
אם הדירות רשומות רק על שם האישה, מניח שאפשר לשנות או להוסיף רישום או להגיד דוח שנתי ביחד או בנפרד וכו
שווה להייעץ עם רואה חשבון נוסף שמתמחה בזה (בדרכ בפגישת יעוץ תעלה סביב 1000 שקל)
אפשר גם לפנות לדורית גבאי היא באמת אחת המבינות בנושאים ובדקויות האלה

ללא קשר לא בטוח שיש את הפתור ממס, גם אם חולה סרטן וגם אם נכה 100 או 105 אחוז
צריך נכות רפואית שזה תת סעיף ולרוב מקבלים רק 50 אחוז נכות רפואית ב100 אחוז נכות כללית
וצריך גם זה יהיה לא סרטן זמני וכו וכו
בדרך זה אפשרי וצריך להגיש אישורים אבל מניסיון אישי גם עם כל האישורים מס הכנסה עושים ממש קשיים

טיפולי הסרטן כוללים טיפול בתרופה שאינה בסל התרופות (ואין ביטוח בריאות פרטי). מחיר כל מנה הוא 20K ויש 3 מנות.
תבדוק טוב עם הבית חולים אם אי אפשר להיכנס לניסוי קליני, לקבל את התרופות דרך חמלה או כל מיני ארגוני גמ"חים למינהם (הרב פירר לדוגמא)
נשמע לי מוזר שמשלמים עבור תרופות לסרטן שלא בסל, מהניסיון שלי לפחות בשיבא נתנו לנו כל תרופה ניסיונית שהיא בחינם שקודם כל נראה שזה משפיע
לרוב התורפות האלה הם קו שלישי וצפונה אז היעילות שלהם נמוכה...
למחלקות בבית חולים יש הרבה עודפים של תרופות כאלה (חולים שהפסיקו טיפול או נפטרו, אז המשפחות תורמות את כל התורופות שנשארו למחלקה...)

רק בריאות

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
תבדוק טוב עם הבית חולים אם אי אפשר להיכנס לניסוי קליני, לקבל את התרופות דרך חמלה או כל מיני ארגוני גמ"חים למינהם (הרב פירר לדוגמא)
נשמע לי מוזר שמשלמים עבור תרופות לסרטן שלא בסל, מהניסיון שלי לפחות בשיבא נתנו לנו כל תרופה ניסיונית שהיא בחינם שקודם כל נראה שזה משפיע
לרוב התורפות האלה הם קו שלישי וצפונה אז היעילות שלהם נמוכה...
למחלקות בבית חולים יש הרבה עודפים של תרופות כאלה (חולים שהפסיקו טיפול או נפטרו, אז המשפחות תורמות את כל התורופות שנשארו למחלקה...)

רק בריאות
התרופה הנדרשת היא כנראה לא ניסיונית (נקראית opdivo), ניסינו לפנות לעמותות. בחלק מהמקומות נגמרו ההקצאות לתרופה (כנראה כי זה סוף שנה עכשיו).
מקומות אחרים ביקשו פרוט חשבונות בנק/חסכונות ולא מוכנים לעזור על סמך הנתונים (אחת המסקנות שלי, אל תהיו סולידיים, אל תחסכו כסף כי לא תקבלו עזרה).

התרופה הנדרשת היא כנראה לא ניסיונית (נקראית opdivo), ניסינו לפנות לעמותות. בחלק מהמקומות נגמרו ההקצאות לתרופה (כנראה כי זה סוף שנה עכשיו).
מקומות אחרים ביקשו פרוט חשבונות בנק/חסכונות ולא מוכנים לעזור על סמך הנתונים (אחת המסקנות שלי, אל תהיו סולידיים, אל תחסכו כסף כי לא תקבלו עזרה).
נשמע לי מאוד מוזר, מאיתנו לא ביקשו שום דבר
איזה בית חולים אתם?

דווקא הגדולים במרכז יש להם מלאים גדולים

מעבר לזה שאם זה לא תרופה ניסיונית מניח שאפשר גם להגיש בקשה לסל התרופות/ קופת חולים
(בסוף יותר זול למדינה לממן את התרופה מאשר לממן יותר ימי אישפוז - זה לא מאהבת מרדכי...)

בלי קשר, ממה שראיתי עכשיו היא בסל התרופות של כללית לפחות
https://www.clalit.co.il/he/medical/pharmacy/Pages/medicines.aspx?idd=8261
וגם בסל הבריאות הכללי
https://call.gov.il/infocenter/index?page=content&id=EL11619

לפעמים שווה גם לבדוק אם בקופת חולים אחרת כן תקבל את התרופה, ואם כן לעבור קופה

נערך לאחרונה ב:
נשמע לי מאוד מוזר, מאיתנו לא ביקשו שום דבר
איזה בית חולים אתם?

דווקא הגדולים במרכז יש להם מלאים גדולים

מעבר לזה שאם זה לא תרופה ניסיונית מניח שאפשר גם להגיש בקשה לסל התרופות/ קופת חולים
(בסוף יותר זול למדינה לממן את התרופה מאשר לממן יותר ימי אישפוז - זה לא מאהבת מרדכי...)

בלי קשר, ממה שראיתי עכשיו היא בסל התרופות של כללית לפחות
https://www.clalit.co.il/he/medical/pharmacy/Pages/medicines.aspx?idd=8261
וגם בסל הבריאות הכללי
https://call.gov.il/infocenter/index?page=content&id=EL11619

לפעמים שווה גם לבדוק אם בקופת חולים אחרת כן תקבל את התרופה, ואם כן לעבור קופה
הטיפולים בבלינסון, שייך לקופת חולים כללית.
לנו נאמר שלא כלול בסל התרופות וגם בקשה חריגה לקופה לא הצליחה.
בינתיים שילמנו על שני מנות מתוך 3, כל מנה בערך 20K.

תודה על העצה, לבדוק בקופות חולים אחרת, באמת שווה לעבור בשביל זה (אם קופה אחרת תכלול את התרופה בסל שלה).

בדקתי את המרשם של התרופה, אצלנו מדובר בעירוי 360 מ"ג - כל מנה, בקישור שצירפת מדובר על אמפולה של 10 מ"ג, כך שכנראה לא מדובר על אותו מינון.

בדקתי את המרשם של התרופה, אצלנו מדובר בעירוי 360 מ"ג - כל מנה, בקישור שצירפת מדובר על אמפולה של 10 מ"ג, כך שכנראה לא מדובר על אותו מינון.
יכול להיות שזה אותה תרופה במינונים אחרים (ולמטרות אחרות)
עדין מניח שרופא/ קופה נחושה יכול למצוא את הפירצה להשיג את התרופה דרך הסל

אפשר גם לבדוק מול בתי חולים אחרים אולי אצלהם כן אפשר
*לא בהכרח ממליץ לעבור בשביל זה, אבל שיחת ייעוץ פרטית עם רופא בכיר בית חולים גדול אחרי
יכול לשפוך לכם הרבה אור על הדברים והוא יכול להגיד לכם איך אפשר לעשות את זה
ואם זה כמנוף לחץ ללכת לבית חולים שאתם נמצאים בו ולראות אם הם גם ימצאו דרך לתת לכם את זה או שתאלצו לעזוב
(הבתי חולים מקבלים מימון מאוד גבוה על כל חולה אונקולוגי, הם די רוצים שהם ישארו)

*ואני כמובן לא איש מקצוע או מישהו מוסמך רק ניסיון אישי, לקחת הכל בערבון מוגבל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G פטור ממס הכנסה על פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה פטור ממס הכנסה מיסים 1
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y פטור ממס שבח במכירת דירת ירושה נדל"ן 0
1337justme הודעה על תום תוקף פטור ממס בקה"ש וגמל IRA בלאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
פ מכירת נייר בתיק פטור ממס רווחי הון שוק ההון 1
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
YizhakF השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי - פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ע פטור ממס שבח על דירת ירושה נדל"ן 8
A קרן השתלמות - האם יש דרך לדעת כמה ממנה פטור ממס רווח הון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z ירושת חשבון השקעות פטור ממס צרכנות פיננסית 0
Michel פטור ממס רווח הון על פיקדון לפנסיונרים שוק ההון 0
Z רכישת מניות באמצעות כסף של חברה בע"מ? האם פטור ממס? שוק ההון 33
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
1337justme פטור ממס רווחי הון לאדם עם 100% נכות עבור מניות אמריקאיות שוק ההון 42
N תיק השקעות עם חלק פטור ממס שוק ההון 10
אiהד חשבון השקעה פטור ממס - כמו קות גמל להשקעה? צרכנות פיננסית 1
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
פ פטור ממס בקופות גמל להשקעה שוק ההון 7
liranviper פטור ממס שבח לדירה ראשונה - ממתי? שוק ההון 10
G חיסכון ל-15 שנה, פטור ממס - בקרוב בישראל? שוק ההון 85
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
N פתחתי עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 7
עידו ג עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 29
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
א מסלול פטור או מס שולי בהשכרת דירה מיסים 7
פיטר גריפין פטור מדמי משמרת בבנק לאומי צרכנות פיננסית 13
J עוסק מורשה/פטור מיסים 32
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
S תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות? אוף טופיק 3
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה