• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
979
יש סכום מסוים בקופת גמל לתגמולים שמיועד לקצבה אבל אני רוצה למשוך את כל הסכום, זוהי משיכה שלא כדין וחייבת במס של 35%.

כמה שאלות, אם מישהו יודע, יעזור לי מאוד:
1) קראתי שאם יש נק' זיכוי לא מנוצלות אפשר לקבל החזר על המס הזה בעזרתן. האם זה נכון?

2) אם 1 נכון, במשך שנים רבות נק' הזיכוי הללו לא נוצלו באף שנה, האם אפשר בעקבות כך לקבל אישור מראש ממס הכנסה לא לנכות מס (כי גם השנה הן לא ינוצלו) או שחייבים להגיש בקשה להחזר כי מס הכנסה יטען שהוא לא יודע אם ננצל אותן או לא ולכן לא יתן אישור מראש?.

תודה לעוזרים :).

נערך לאחרונה ב:
זוהי משיכה שלא כדין וחייבת במס של 35%.
של הגבוה מבין המס השולי שלך ו-35%

1) קראתי שאם יש נק' זיכוי לא מנוצלות אפשר לקבל החזר על המס הזה בעזרתן. האם זה נכון?
כן.

אם 1 נכון, במשך שנים רבות נק' הזיכוי הללו לא נוצלו באף שנה, האם אפשר בעקבות כך לקבל אישור מראש ממס הכנסה לא לנכות מס (כי גם השנה הן לא ינוצלו) או שחייבים להגיש בקשה להחזר כי מס הכנסה יטען שהוא לא יודע אם ננצל אותן או לא ולכן לא יתן אישור מראש?.
תפנה אליהם דרך המפ"ל ותשאל

של הגבוה מבין המס השולי שלך ו-35%
אבל בכל מקרה, בלי אישור ממס הכנסה, החברה של קופת הגמל תנכה 35%, ורק בדוח שנתי אקבל את ההחזר המגיע לי נכון?

אבל בכל מקרה, בלי אישור ממס הכנסה, החברה של קופת הגמל תנכה 35%, ורק בדוח שנתי אקבל את ההחזר המגיע לי נכון?
נכון. אלא אם יסכימו לעשות לך תיאום מס שמתחשב בסכום הנמשך ובנקודות הזיכוי. זה משהו שהייתי שואל אותם.

נכון. אלא אם יסכימו לעשות לך תיאום מס שמתחשב בסכום הנמשך ובנקודות הזיכוי. זה משהו שהייתי שואל אותם.
שאלה קצת "קשה" בנושא דומה, אבל אם אתה יודע זה יכול לעזור לפני שאני פונה למס הכנסה והם בטח לא יבינו על מה אני מדבר:
האם אפשר לקבל אישור ממס הכנסה לבנק שינכה מס רווחי הון בהתחשב בנק' הזיכוי הלא מנוצלות ובנוסף לפי מדרגות מס של גיל 60+?.
(כי כפי שאמרתי במשך שנים הנק' זיכוי לא מנוצלות ובנוסף בבנק תמיד מורידים 25% על רווחי הון בלי התחשבות בכל הנ"ל, כך שתמיד אנו מגישים דוח שנתי ומעדיפים להמנע.).

האם אפשר לקבל אישור ממס הכנסה לבנק שינכה מס רווחי הון בהתחשב בנק' הזיכוי הלא מנוצלות ובנוסף לפי מדרגות מס של גיל 60+?.
אני לא יודע, אבל אולי יועץ ההשקעות של הבנק ידע (יותר נגיש לך מלחכות יומיים לתשובה של מס הכנסה).
הפתרון לזה, במידה ולא, זה ברוקר זר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
N פתחתי עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 7
עידו ג עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 29
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
א מסלול פטור או מס שולי בהשכרת דירה מיסים 7
פיטר גריפין פטור מדמי משמרת בבנק לאומי צרכנות פיננסית 13
J עוסק מורשה/פטור מיסים 32
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
S תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות? אוף טופיק 3
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
ס עוסק פטור או מורשה מורה פרטי מיסים 15
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
ו כיצד מחשבים את מספר הקסם להפרשה לפנסיה כעוסק פטור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N פטור ממס הכנסה - חולי סרטן מיסים 12
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
T הקמת עוסק פטור וצעדים ראשונים התפתחות אישית 5
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O פטור ממיסוי על השכרת דירה - שאלה נדל"ן 9
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
א יאריכו פטור ד.כ בלאומי? צרכנות פיננסית 12
ל הוצאת פטור במבחן אמירם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
י עוסק פטור שסוחר בשוק ההון מיסים 1
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
P מע"מ כשעוסק פטור תובע מיסים 2
epk איך ייתכן שעסקת אקראי חייבת מע"מ, ואילו עוסק פטור - לא? מיסים 3
G פטור ממס הכנסה על פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y פטור ממס שבח במכירת דירת ירושה נדל"ן 0
B הפקדות של שכיר שהוא גם עוסק פטור לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26

נושאים דומים

Back
למעלה