• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פוליסת חיסכון

טונה במים

משתמש רשום
דירוג
3
לפני כחמישה חודשים פתחתי פוליסת חיסכון בחברת ביטוח, כאשר דמי הניהול שלי הם 0.8% מצבירה ומסלול ההשקעה מאופיין בחשיפה של 30% למניות.
לתוכנית זו אני מפקיד כמעט 20% מהכנסתי ברוטו.
בהנחה שאין באפשרות המעסיק שלי לפתוח לי קרן השתלמות (משרת סטודנט - טרם ניסיתי, אבל בספק אם זה אפשרי) - האם יש כלי טוב יותר מפוליסת החיסכון?

קראתי את ההשגות של הסולידית בקשר לפוליסות החיסכון, אבל מה האלטרנטיבה בהנחה שאין לי תיק השקעות?

חסרים קצת פרטים כדי להתייחס - בן כמה אתה, מה אופק החסכון שלך (בעוד כמה זמן אתה צופה שתרצה/תצטרך להשתמש בכסף), לאיזו מטרה אתה מייעד את ההשקעה (לקנות דירה? לצאת לפנסיה בגיל צעיר?).
בינתיים - למה פוליסת בטחון ולא מכשיר פיננסי אחר? האם יש מרכיב ביטוחי?
על פני הדברים, 0.8% דמי ניהול מצבירה נשמע גבוה. האם יש גם דמי ניהול בהפקדות? ואם אתה צעיר ויכול להרשות לעצמך אופק חסכון בעל שנים רבות יחסית (מעל 15), מדוע להסתפק בחשיפה של 30% למניות?

לפני כחמישה חודשים פתחתי פוליסת חיסכון בחברת ביטוח, כאשר דמי הניהול שלי הם 0.8% מצבירה ומסלול ההשקעה מאופיין בחשיפה של 30% למניות.
לתוכנית זו אני מפקיד כמעט 20% מהכנסתי ברוטו.
בהנחה שאין באפשרות המעסיק שלי לפתוח לי קרן השתלמות (משרת סטודנט - טרם ניסיתי, אבל בספק אם זה אפשרי) - האם יש כלי טוב יותר מפוליסת החיסכון?

קראתי את ההשגות של הסולידית בקשר לפוליסות החיסכון, אבל מה האלטרנטיבה בהנחה שאין לי תיק השקעות?
בעיקרון, לדעתי מדובר בכלי לא רע בפני עצמו, בייחוד כשהאלטרנטיבה (של רוב האנשים) היא לא לחסוך כלום. לדעתי:
1. 0.8% זה יחסית הרבה. לי הציעו בזמנו 0.5-0.6% שזה כבר סביר יותר (תבדוק אם אין סעיף נסתר של ניהול השקעות).
2. לגבי תיק השקעות - אין מישהו שסתם "יש לו" תיק השקעות. זה משהו שהולכים ופותחים, ואפשר לעשות זאת די בקלות כבר עם סכומים של בערך 20K, וחיסכון אדיר בעמלות. הבעיה שברגע שתרצה לעבור יהיו לך כבר רווחים כלואים וזה יותר מבאס.
3. תשים לב שזה כנראה לא 30% אלא משהו בסגנון (עד 30%) או משהו כזה- כלומר זה השקעה אקטיבית לפי רצונם ודעתם ובלי שליטתך.
4. תחשוב טוב כמה אחוז אתה רוצה מושקע במניות. בחור צעיר יכול והרבה פעמים צריך לשאוף להקצאה מנייתית גבוהה כדי לעמוד ביעדים.

לא ברור לי מה היתרונות של פוליסת חיסכון שמצדיקים דמי ניהול גבוהים כל כך?

חסרים קצת פרטים כדי להתייחס - בן כמה אתה, מה אופק החסכון שלך (בעוד כמה זמן אתה צופה שתרצה/תצטרך להשתמש בכסף), לאיזו מטרה אתה מייעד את ההשקעה (לקנות דירה? לצאת לפנסיה בגיל צעיר?).
בינתיים - למה פוליסת בטחון ולא מכשיר פיננסי אחר? האם יש מרכיב ביטוחי?
על פני הדברים, 0.8% דמי ניהול מצבירה נשמע גבוה. האם יש גם דמי ניהול בהפקדות? ואם אתה צעיר ויכול להרשות לעצמך אופק חסכון בעל שנים רבות יחסית (מעל 15), מדוע להסתפק בחשיפה של 30% למניות?

אני בן 26, והייעוד הוא חיסכון לשם החיסכון. אני מאמין שזה ינותב בסופו של דבר לדירה.
אין דמי ניהול מהפקדה.
למען האמת פשוט רציתי להתחיל לחסוך וזו נראתה לי בזמנו הדרך... אני ממש לא נעול על המכשיר הפיננסי הזה ולכן שאלתי כאן.

בעיקרון, לדעתי מדובר בכלי לא רע בפני עצמו, בייחוד כשהאלטרנטיבה (של רוב האנשים) היא לא לחסוך כלום. לדעתי:
1. 0.8% זה יחסית הרבה. לי הציעו בזמנו 0.5-0.6% שזה כבר סביר יותר (תבדוק אם אין סעיף נסתר של ניהול השקעות).
2. לגבי תיק השקעות - אין מישהו שסתם "יש לו" תיק השקעות. זה משהו שהולכים ופותחים, ואפשר לעשות זאת די בקלות כבר עם סכומים של בערך 20K, וחיסכון אדיר בעמלות. הבעיה שברגע שתרצה לעבור יהיו לך כבר רווחים כלואים וזה יותר מבאס.
3. תשים לב שזה כנראה לא 30% אלא משהו בסגנון (עד 30%) או משהו כזה- כלומר זה השקעה אקטיבית לפי רצונם ודעתם ובלי שליטתך.
4. תחשוב טוב כמה אחוז אתה רוצה מושקע במניות. בחור צעיר יכול והרבה פעמים צריך לשאוף להקצאה מנייתית גבוהה כדי לעמוד ביעדים.

בדקתי ואין סעיף שכזה...
אתה צודק, זה באמת נקרא עד 30%.

אז אם אני מבין נכון, שניכם בעצם אומרים שזה לא כלי רע, פשוט דמי הניהול גבוהים ומסלול ההשקעה סולידי מדי?

אז אם אני מבין נכון, שניכם בעצם אומרים שזה לא כלי רע, פשוט דמי הניהול גבוהים ומסלול ההשקעה סולידי מדי?
כמו שכתב @עש לילה - לא ברורים היתרונות של פוליסת חסכון. מה התנאים בה?
וכן, דמי הניהול גבוהים מידי ומסלול ההשקעה ביחס לנתונים שנתת נראה מוטה מידי לכיוון דל סיכון.

לא, אני אומר שזה כלי לא משהו - כי הוא יקר וכי ההשקעות אקטיביות ולא בשליטתך (סולידי זה לא חיסרון- כי יש גם מסלולים מנייתיים עם לפחות 70 אחוז מניות אם אני זוכר נכון). אני כן אומר שלאדם שהאלטרנטיבה היא בין זה לבין לא לעשות כלום- עדיף זה. אני חושב שאם הגעת לכאן יש סיכוי שאם תשקיע קצת זמן בללמוד, תראה שתוכל ליצור תיק שווה ערך עם דמי ניהול של בערך שליש מזה שגם מורכב מתמהיל שאתה בוחר.

• אהבתי
Reactions: Roi
בדקתי ואין סעיף שכזה...
אז קרוב לוודאי שזה יובלע בתשואות.

עריכה: ואגב תשואות: קח בחשבון שאם מניות נותנות משהו כמו 5% ריאלי, ואתה על בערך 30% מניות ו-70% אגח, שנותן תשואה ריאלית של נניח 0.5% במקרה אופטימי, אתה צפוי לתשואה של בערך 2%- מתוכם הם נוגסים לך כמחצית בעמלות.

כמו שכתב @עש לילה - לא ברורים היתרונות של פוליסת חסכון. מה התנאים בה?
וכן, דמי הניהול גבוהים מידי ומסלול ההשקעה ביחס לנתונים שנתת נראה מוטה מידי לכיוון דל סיכון.

נזילה בכל עת, שינוי מסלול/פרמיה לא כרוכים בתשלום, דמי הניהול היחידים הם מהצבירה...

לא, אני אומר שזה כלי לא משהו - כי הוא יקר וכי ההשקעות אקטיביות ולא בשליטתך (סולידי זה לא חיסרון- כי יש גם מסלולים מנייתיים עם לפחות 70 אחוז מניות אם אני זוכר נכון). אני כן אומר שלאדם שהאלטרנטיבה היא בין זה לבין לא לעשות כלום- עדיף זה. אני חושב שאם הגעת לכאן יש סיכוי שאם תשקיע קצת זמן בללמוד, תראה שתוכל ליצור תיק שווה ערך עם דמי ניהול של בערך שליש מזה שגם מורכב מתמהיל שאתה בוחר.

באמת קיים מסלול מנייתי עד 70% מניות כמו שציינת.

תודה על ההערות שלכם!

נזילה בכל עת, שינוי מסלול/פרמיה לא כרוכים בתשלום, דמי הניהול היחידים הם מהצבירה...
אז עושה רושם שכדאי לנהל איתם מו"מ על דמי הניהול, ולשקול מסלול השקעה יותר מנייתי.
ובכלל, אני מעבירה לך הלאה המלצה מצויינת שקיבלתי פה - לקרוא את התמונה הגדולה. סדרת מאמרים מאלפת על בניית השקעה מההתחלה.

@טונה במים אין לי ספק שזה כלי רע להשקעות, בתור אחד שהיה לו פוליסה כזו עד שגיליתי את @הסולידית.
אתה יכול ליצור חשבון השקעות לחסכון יותר זול ויותר יעיל שיהיה בשליטתך לבד!

אין פה במקרה איזו הטבת מס, נכון? הוא כתב שההפרשה היא 20% מהברוטו, זה אומר ש"גונבים" קצת כסף ממס הכנסה בשיטה הזו? כי אם לא, אני באמת לא רואה שום היגיון בכלי הזה...

אין פה במקרה איזו הטבת מס, נכון? הוא כתב שההפרשה היא 20% מהברוטו, זה אומר ש"גונבים" קצת כסף ממס הכנסה בשיטה הזו? כי אם לא, אני באמת לא רואה שום היגיון בכלי הזה...
שום הטבת מס, הוא התכוון שהוא מפריש בערך 20% מהמשכורת שלו באופן עצמאי.

@טונה במים אין לי ספק שזה כלי רע להשקעות, בתור אחד שהיה לו פוליסה כזו עד שגיליתי את @הסולידית.
אתה יכול ליצור חשבון השקעות לחסכון יותר זול ויותר יעיל שיהיה בשליטתך לבד!
+1
@עש לילה לאחרונה ביקשתי פדיון מלא של פוליסת החיסכון במטרה להעביר את כל הכסף לתיק ההשקעות, רשמית לוקח 30 יום (לא ברור לי מדוע אבל קיבלתי כמו גזרה משמים) בפועל לקח חודש וחצי או יותר וגם אז רק לאחר שהתקשרתי ונדנדתי שוב ושוב.
מוצר גרוע: חוסר שליטה על הרכב הנכסים, חוסר שקיפות, חוסר נזילות, דמי ניהול גבוהים.

נערך לאחרונה ב:
בסדר גמור, אבל מכיוון שאני הדיוט בנושא כרגע, אני מעוניין לחסוך בצורה כלשהי עד שיהיה לי מספיק ידע.
תגדיר תמהיל פשוט (אגח ממשלתי X אחוז, מניות עולמי מאה פחות X) ותקנה שתי קרנות מחקות בהוראת קבע דרך חשבון הבנק שלך, בינתיים תלמד
ויום אחד תחליט מה כדאי לעשות ועד אז תחסוך דמי ניהול מופרזים.

תגדיר תמהיל פשוט (אגח ממשלתי X אחוז, מניות עולמי מאה פחות X) ותקנה שתי קרנות מחקות בהוראת קבע דרך חשבון הבנק שלך, בינתיים תלמד
ויום אחד תחליט מה כדאי לעשות ועד אז תחסוך דמי ניהול מופרזים.

ואם אתה רוצה לחסוך קצת בעמלות על הקניה, אז תפקיד לפר"י/פק"מ בהוראת קבע חודשית ותקנה פעם ברבעון/בחצי שנה מתוך הפקדון.

בסדר גמור, אבל מכיוון שאני הדיוט בנושא כרגע, אני מעוניין לחסוך בצורה כלשהי עד שיהיה לי מספיק ידע.
תשובה טובה. אז תמשיך לחסוך בדרך הזו ובינתיים תלמד על השקעות באופן עצמאי, עד שתצבור ביטחון לעשות את זה בעצמך. זה לא ייקח לך שנים מהחיים, אפילו לא חודשים. בזמן שתלמד, תמשיך לחסוך דרך הפוליסה הזו, אבל גם תזכור שאתה משלם עליה דמי ניהול די גבוהים - וזה יתן לך מוטיבציה להשקיע ב"לימודים" ולהתחיל לנהל את הכסף בעצמך בהקדם, אם וכאשר תרגיש מוכן כמובן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
R פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 שוק ההון 8
ה פוליסת חיסכון שוק ההון 4
H פוליסת חיסכון שוק ההון 33
M ״ניהול תיק השקעות״ לעומת ״פוליסת חיסכון״? שוק ההון 22
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
D p2p או פוליסת חיסכון? שוק ההון 22
I מינוף פוליסת חיסכון לקנית נדל"ן בארה"ב נדל"ן 7
amikal רווח ריאלי (עם התחשבות באינפלציה) בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון מיסים 14
ב מינוף בשוק ההון, באחלה תנאים, באמצעות פוליסת חיסכון בחברת הביטוח? שוק ההון 23
ד גמל להשקעה מול פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 3
א פוליסת חיסכון והפקדה חודשית שוק ההון 6
נ מה ההבדל בין פוליסת חיסכון לבין קופת גמל להשקעה? שוק ההון 5
מאור קונפינו פוליסת חיסכון מול תיק עצמאי שוק ההון 6
S ניהול השקעות עצמאי מול פוליסת חיסכון שוק ההון 28
פישי פוליסת חיסכון בבתי השקעות שוק ההון 6
nimrodko בעיה בפדיון פוליסת חיסכון בכלל צרכנות פיננסית 4
פישי פוליסת חיסכון של בתי השקעות? צרכנות פיננסית 20
Rio כלי פיננסי שלא הזכרנו - פוליסת חיסכון (דוגמא ספציפית בפנים) שוק ההון 24
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N חסכון לילד - קופת גמל או פוליסת חסכון שוק ההון 2
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
S פוליסת ״מגדל יותר״ לעצמאים צרכנות פיננסית 2
ו פוליסת חסכון - תשלום מס רווחי הון מיסים 6
א אשמח להתייעצות לגבי "פוליסת חסכון" שוק ההון 1
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
נ ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית צרכנות פיננסית 3
M פוליסת חסכון וpfic שוק ההון 6
R פוליסת בריאות קולקטיב של איגוד מקצועי לעומת פוליסת בריאות קולקטיב של המעסיק צרכנות פיננסית 10
F פוליסת אכע ללא ביטוח מנהלים שוק ההון 24
N המרת פוליסת חסכון לקופת גמל להשקעה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
M הקשר בין פוליסת ביטוח מנהלים לבין פוליסת אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 7
M פוליסת מטרייה קולקטיבית - מכתב שקיבלתי צרכנות פיננסית 1
Oziris קרן השתלמות + פוליסת חסכון + התחלת תיק השקעות שוק ההון 3
מ פוליסת חסכון Best Invest שוק ההון 1
A פוליסת בריאות פרטית- מעבר (עוזב את מגדל הגרועים). צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה