• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פוליסת חיסכון של בתי השקעות?

פישי

משתמש רשום
דירוג
4
לאחרונה קיבלתי הצעה משני בתי השקעות; לפתוח פוליסת חיסכון. האם מדובר על מוצר חדש? כמו כן נציג אמר לי, כי הפוליסה תנוהל בבנק, מה המשמעות של 'הסידור' הזה? כמו כן אמרו לי כי דרך הפוליסות אין קרנות מחקות; כמו כן שמנהל הפוליסה אינו מרוויח? אלא מדובר על רווח של בית ההשקעות?

לפי מה שאני מכיר מחברים שעשו את זה יש כמה מסלולים מנוהלים והדמי ניהול די גבוהים.

יש פוסט של הסולידית על זה, תקרא.
בקצרה- החסרונות: לא שקוף, יקר, ניהול אקטיבי.
לדעתי- זו אופציה סבירה אם לא בא לך להתעסק בתיק השקעות ואם אתה משיג דמי ניהול סבירים (לא יותר מ-0.6 פלוס מינוס אחוז לשנה).

** לא מייעץ ולא ממליץ **

מסתבר שיש לזה יתרונות מס עבור גימלאים. אבל לפי התמונה, אתה עדיין רחוק משם והחוקים ישתנו 5 פעמים עד שתגיע :)

אם אתה לא רואה את עצמך משקיע כסף לבד בזמן הקרוב אז זאת אופציה סבירה כל עוד דמי הניהול הם פחות מ1%.
כמו כן אל תשכח שאף אחד לא מבטיח לך רווח. אל תתפלא אם זמן קצר אחרי ההשקעה אתה בהפסד. זה שההשקעה מנוהלת עי בית השקעות לא אומר שלא תפסיד כסף.
אם אתה כן מתכנן להשקיע לבד אז המוצר הזה הוא נחות כמעט בכל פרמטר.

וכמובן - הנושא דוסקס *רבות* בפורום. חפש.

אני עדיין רוצה להבין - מה הקשר של בתי השקעות לפוליסות חיסכון; הרי זה אמור להיות מוצר של חברות הביטוח?

פוליסת חסכון הידוע גם בשם פוליסה פיננסית זה אכן מוצר של חברות ביטוח.
יכול להיות שאתה מתבלבל עם חשבון מנוהל של בתי השקעות?
חשבון מנוהל זה אכן נעשה בבנק שלך אם כי בחשבון נפרד שנפתח לצורך זה שאליו למנהל יש הרשאה לבצע פעולות מסחר.
העלויות הן בדכ מאד גבוהות באזור של 1-2% ואתה לרוב רק מנחה את המנהל לגבי היעדים של התיק והוא בוחר את ההשקעות.
שים לב שאם אתה יודע מה העדפותיך בין כמה אגח/מניות וכמה חשיפה לשקל/דולר אתה רוצה וכמה אתה רוצה להשקיע בארץ לעומת חו״ל אז איזה סיבה יש לך לשלם 1-2% מהתיק כל שנה שיעשה משהו שאתה יכול לעשות בעצמך?
המנהל לא ישקיע מה בראש שלו אלא ישאל אותך את השאלות הנ״ל.

התיק שלי מנוהל בבנק בצורה מאוד גרועה, ולכן התעניינתי בבתי השקעות. בתי ההשקעות אמרו לי שבטווח היכולת שלי אפשרי רק פוליסת חיסכון.

בתי השקעות לא מתעסקים בחשבון מנוהל על תיקים מתחת לסכום רף מסויים בצדק - זה לא שווה את הזמן של האנשים והעלויות עליך יהיו כל כך גבוהות שהתשואה תהיה נוראית. שים לב שבחשבון מנוהל כל העלויות ללא יוצא מן הכלל נופלות עליך.
חשבון מנוהל מתאים ל: מי שאין לו זמן להתעסק עם השקעות בכלל ושהוא לא קרא את הבלוג של הסולידית ושהוא לא מודע לאינספור המחקרים שמראים שתיקים בניהול אקטיבי מרוויחים פחות מתיקים פסיביים לאורך זמן ושלא אכפת לו למסור 20-30% מהרווחים למנהל ההשקעות.

אז אם הייתי במקומך, הייתי מחכה עוד כמה חודשים, צובר עוד קצת סכום (המינימום ברוב המקומות זה בערך 20K שח כך שמספיק אם תחסוך 2000 ש"ח בחודש, תוך פחות משנה תוכל להתחיל), ובינתיים מקדיש זמן לקרוא פה את כל הפוסטים, ומעריך מחדש.

20K מדברים איתי על 300k...

דוק אתה מדבר על פתיחת חשבון בבית השקעות. דניאל מדבר על חשבון מנוהל. דברים שונים.

אז עוד שאלה בפוליסת חיסכון, כמה נהוג לקחת דמי ניהול?
אני ביררתי בשתי חברות (כלל ומגדל). ממה שהתרשמתי, הנורמה היא קצת מעל 1% לשנה, בהתמקחות אפשר להגיע לקצת מתחת ל-1 אחוז לשנה, ואם יש תנאים מועדפים דרך איזה איגוד עובדים או משהו כזה, אפשר לרדת אפילו לאיזור ה-0.5-0.6 אחוז.

@דניאל לרמן פוליסת חיסכון זה אוקסימורון מבחינתי.
המלצה חמה: תתחיל לקרוא בבלוג ובפורום, קח כמה שבועות\חודשים. אולי לא תצטרך את השירותים היקרים והלא יעילים של שכירי חרב פיננסים.

אז עוד שאלה בפוליסת חיסכון, כמה נהוג לקחת דמי ניהול? נראה כי לפי מה שנאמר בפורום הבנקים לוקחים הכי פחות??? http://www.themarker.com/markets/1.2559501
אתה סותר את עצמך. פוליסת חסכון (פוליסה פיננסית) זה מוצר של חברות ביטוח. אין קשר לבנקים.

אני שילמתי בין 0.9%-1% כשהשתמשתי בזה. אפשר לקבל פחות על סכום גדולים.
כאמור, תחפש בפורום, באמת דובר על זה הרבה.
ולדעתי פוליסת חסכון (לא חשבון מנוהל) זה משהו סבבה להחזיק עד שאתה מרגיש בנח לנהל את הכסף שלך בעצמך.
שים לב ש1% אולי נשמע לך מעט, אבל אחרי 30 שנים, זה אומר שהתיק שלך יכל להיות כב-34% גדול יותר אם היית קונה כמה קרנות מחקות לבד במקום להשתמש בפוליסה פיננסית. עבור 1,000,000, זה 340,000 ש"ח שמסרת לחברת הביטוח בשביל שתקנה כמה קרנות מחקות (במקרה הטוב) בשבילך.
מבחינתי, זה לא זול בכלללללללל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
R פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 שוק ההון 8
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
ה פוליסת חיסכון שוק ההון 4
H פוליסת חיסכון שוק ההון 33
M ״ניהול תיק השקעות״ לעומת ״פוליסת חיסכון״? שוק ההון 22
D p2p או פוליסת חיסכון? שוק ההון 22
I מינוף פוליסת חיסכון לקנית נדל"ן בארה"ב נדל"ן 7
amikal רווח ריאלי (עם התחשבות באינפלציה) בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון מיסים 14
ב מינוף בשוק ההון, באחלה תנאים, באמצעות פוליסת חיסכון בחברת הביטוח? שוק ההון 23
ד גמל להשקעה מול פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 3
א פוליסת חיסכון והפקדה חודשית שוק ההון 6
נ מה ההבדל בין פוליסת חיסכון לבין קופת גמל להשקעה? שוק ההון 5
ט פוליסת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
מאור קונפינו פוליסת חיסכון מול תיק עצמאי שוק ההון 6
S ניהול השקעות עצמאי מול פוליסת חיסכון שוק ההון 28
פישי פוליסת חיסכון בבתי השקעות שוק ההון 6
nimrodko בעיה בפדיון פוליסת חיסכון בכלל צרכנות פיננסית 4
Rio כלי פיננסי שלא הזכרנו - פוליסת חיסכון (דוגמא ספציפית בפנים) שוק ההון 24
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N חסכון לילד - קופת גמל או פוליסת חסכון שוק ההון 2
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
S פוליסת ״מגדל יותר״ לעצמאים צרכנות פיננסית 2
ו פוליסת חסכון - תשלום מס רווחי הון מיסים 6
א אשמח להתייעצות לגבי "פוליסת חסכון" שוק ההון 1
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
נ ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית צרכנות פיננסית 3
M פוליסת חסכון וpfic שוק ההון 6
R פוליסת בריאות קולקטיב של איגוד מקצועי לעומת פוליסת בריאות קולקטיב של המעסיק צרכנות פיננסית 10
F פוליסת אכע ללא ביטוח מנהלים שוק ההון 24
N המרת פוליסת חסכון לקופת גמל להשקעה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
M הקשר בין פוליסת ביטוח מנהלים לבין פוליסת אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 7
M פוליסת מטרייה קולקטיבית - מכתב שקיבלתי צרכנות פיננסית 1
Oziris קרן השתלמות + פוליסת חסכון + התחלת תיק השקעות שוק ההון 3
מ פוליסת חסכון Best Invest שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה