• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פוליסה וגמל להשקעה אל מול תיק השקעות עצמאי

loverness

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
אני צעיר (26) והתחלתי לפני פחות משנה עבודה חדשה במשרה מלאה (מתכנת), לפני כן כשנה במשרה חלקית.
החלטתי שאני רוצה להשקיע במניות - עוקב מדד S&P. דיברתי עם מספר סוכנים פנסיוניים וכרגע יש לי:
כ140 אש"ח בקופת גמל להשקעה של מיטב דש עוקב מדד S&P, דמי ניהול של 0.4. (נראה שהתשואה שם מאוד קרובה למדד)
כ20 אש"ח בפוליסת חיסכון של הראל אינדקס עוקב מדד S&P, דמי ניהול של 0.6. (לפי האתר תשואה של כ6%, משמעותית גרוע משל המדד ולא מובן לי בכלל איך, אמור להיות 100% מושקע במדד)
אני חוסך די אגרסיבי - כ10 אש"ח כל חודש נוספים שמיועדים להשקעה, ולכן לפני שאני ממשיך להכניס כספים אני רוצה לוודא שאני עושה את הדבר הנכון.
א. לאחר שקראתי כאן בפורום ובמקומות נוספים - אני מאוד מתלבט לגבי המשך הפקדה בפוליסת החיסכון ואפילו לגבי קופת גמל להשקעה, ולכן יש לי מספר אפשרויות ואשמח להתייעץ:

1. להמשיך להפקיד לשניהם, עד התקרה של 70K עבור גמל להשקעה ואת השאר באינקס.
2. להמשיך להפקיד עד התקרה השנתית של 70K בגמל להשקעה, ואת השאר בתיק מנוהל אישית (לפתוח תיק בIBI\הפניקס\מיטב דש טרייד) ולקנות קרן של בלאקרוק עוקב מדד.
3. לפתוח תיק מנהול אישית בIBI\הפניקס\מיטב דש טרייד ולהפקיד כל חודש את החיסכון אך ורק שם - קרן של בלאקרוק עוקב מדד. (במקרה הזה אשמח לדעת למה היתרונות של גמל להשקעה כמו אופציה מעבר בין מסלולים ואף בין חברות ללא אירוע מס לא עולות על תיק מנוהל אישית)

ב. אשמח לדעת באם אני קונה קרנות של בלאקרוק (שנסחרות בישראל ע"י ishares) מה היתרון בברוקר זר (IB) על-פני ברוקר ישראלי (ההצעות הרווחות הן סביב ה15 ש"ח לחודש ו0.07-8% לכל הפקדה שמתקזז מול ה15 ש"ח)

ג. דיברתי על בלאקרוק עם אבא שלי, הסברתי לו שדמי הקרן הם 0.07 ושדמי קניה הם 0.07 (בערך), כלומר סה"כ 0.14 לעומת יותר מכפול כרגע, והוא אומר לי שזה לא נשמע סביר ושיש הוצאות נוספות (כמו מחיר קניה אל מול מחיר מכירה שבפועל מעלה את "דמי הניהול") אחרת הוא לא מבין איך הם מרוויחים. ראיתי שלקרן באמת יש מחיר קניה ומחיר מכירה - אשמח להסבר איך לחשב בסוף את ה"טואל" - כלומר בצורה כלשהי להשוות את זה לדמי ניהול של גמל להשקעה או כל אפיק אחר.

תודה!

לדעתי:
דבר ראשון - כל הכבוד! לי נראה שאתה בדרך טובה
א: 3 - (ויש המון מידע וסימולציות שבוצעו בשרשורים קודמים)
ב: יש על זה מלא שירשורים.. נראה לי שהמסקנה היא שאם אתה לא אזרח אמריקאי (בטעות) אין כיום ממש יתרון לברוקר זר
ג: גם אם אביך צודק (ואני לא בטוח), קניה ומכירה הם אירוע בודד, לעומת דמי הניהול שפוגעים בתשואה כל הזמן
בנוסף לכך, דמי הניהול בקופת גמל להשקעה לא משקפים את איבוד התשואה בפועל - או במילים אחרות,
דמי הניהול גבוהים יותר ממה שאתה חושב (וגם על זה יש מלא שרשורים)

בכל מקרה, מציע לך לחפש ולקרוא קצת שרשורים קודמים (אפשר גם בבלוג) כי יש מלא מידע ודיונים בדיוק על מה שאתה שואל..
בהצלחה
אליסף
גילוי נאות: מחזיק תיק השקעות בבית השקעות ישראלי וגם בקופת גמל להשקעה

לדעתי:
דבר ראשון - כל הכבוד! לי נראה שאתה בדרך טובה
א: 3 - (ויש המון מידע וסימולציות שבוצעו בשרשורים קודמים)
ב: יש על זה מלא שירשורים.. נראה לי שהמסקנה היא שאם אתה לא אזרח אמריקאי (בטעות) אין כיום ממש יתרון לברוקר זר
ג: גם אם אביך צודק (ואני לא בטוח), קניה ומכירה הם אירוע בודד, לעומת דמי הניהול שפוגעים בתשואה כל הזמן
בנוסף לכך, דמי הניהול בקופת גמל להשקעה לא משקפים את איבוד התשואה בפועל - או במילים אחרות,
דמי הניהול גבוהים יותר ממה שאתה חושב (וגם על זה יש מלא שרשורים)

בכל מקרה, מציע לך לחפש ולקרוא קצת שרשורים קודמים (אפשר גם בבלוג) כי יש מלא מידע ודיונים בדיוק על מה שאתה שואל..
בהצלחה
אליסף
גילוי נאות: מחזיק תיק השקעות בבית השקעות ישראלי וגם בקופת גמל להשקעה
תודה רבה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O קרן/פוליסה של בלאקרוק דרך הפניקס שוק ההון 17
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
המיוחד לבעלי פוליסה בסט אינבסט של הכשרה חברה לביטוח - מרוצים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O העברת פוליסה הפרשית לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ הלוואה על חשבון "פוליסה פיננסית"? צרכנות פיננסית 4
P אחוז מס אפקטיבי שונה בין משיכות מאותה פוליסה? צרכנות פיננסית 0
ע פוליסה פיננסית - למה אני מרגיש שכולם דוחפים אותי לשם? שוק ההון 53
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
A המרת פוליסה הונית לקצבתית לפי איזה מקדם צרכנות פיננסית 2
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
י פנסיה, השתלמות וגמל- על S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme הודעה על תום תוקף פטור ממס בקה"ש וגמל IRA בלאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
מ קריטריונים לבחירת מוצרים פנסיונים וגמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
1337justme האם כדאי לנייד קה"ש וגמל IRA של אלדובי ז"ל למקום אחר עקב המיזוג עם הפניקס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פיצול הפקדות פנסיה וגמל בין בתי השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D עוד מסלול מחקה S&P500 בהשתלמות וגמל צרכנות פיננסית 12
איש יקר קה״ש וגמל IRA, רכישה חודשית בבורסת ת״א שוק ההון 1
ג בלבול בכל הנושא של פנסיה וגמל צרכנות פיננסית 7
I לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA שוק ההון 42
G שילוב פנסיה וגמל צרכנות פיננסית 43
K השוואת דמי ניהול בקרן פנסיה, השתלמות וגמל צרכנות פיננסית 8
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0

נושאים דומים

Back