• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עשיתי את זה - יצאתי מהמינוס !

OEM93

משתמש סולידי
דירוג
9
אהלן אנשים, שמח להצטרף אליכם !
נעים מאוד, בן 27 מאיזור השפלה\מרכז. עד לפני שנתיים מהמר כבד, התחלתי להמר בגיל 15 בערך, זה התחיל בטפסי ווינר של 10 שקלים והתגלגל...הגיע למצב שבגיל 23\24 הייתי מהמר כמעט כל יום בסכומים של 500-1000 שקל, ולפעמים גם יותר.
זה הגיע למצב שבגיל 25 חשבון הבנק שלי נמצא במינוס 34 אלף שקל. אני זוכר שהגעתי לבנק לבקש הלוואה וסורבתי, פה הגיעה נקודת המשבר. אני זוכר שהגעתי הביתה(באותה תקופה גר אצל ההורים) והבת זוג בידיוק חיכתה לי ונשברתי וסיפרתי לה את כל הסיפור שהסתרתי ממנה ב3 השנים שהיינו ביחד בזוגיות. כמובן שסיפרתי גם להורים שאני נמצא בחוב אבל פחדתי לספר להם את הסכום שהייתי שקוע בו. ההורים קיבלו את זה מאוד קשה ורבתי איתם באותה תקופה, נאלצתי לעבור לגור בשכירות בדירת חדר וחצי והתחלתי לשלם גם שכירות והוצאות נוספות שלא הייתי משלם עד עכשיו, בין אם זה חשבונות אוכל וכו...
באותה תקופה המשכורת שלי הייתה כ7000 ש"ח בחודש(נטו). הבת זוג כמובן כעסה על כל הסיטואציה אבל היא גם זאת שהוציאה אותי מכל החרא הזה ונתנתה לי גיבוי מלא מהצד שלה(היא בידיוק השתחררה מהצבא וזה נפל עליה בקטע רע) נאלצתי לקחת עבודה נוספת בלילות והייתי עובד כ3 משמרות בשבוע בנוסף בלילה, תוך 5 חודשים סגרתי את כל המינוס שהייתי בו ומאותה תקופה לקחתי את עצמי בידיים בכל הנושא שקשור להתנהלות כלכלית.

עכשיו אני שוקל לשעבד את הדירה של ההורים(השלמנו מאז והכל טוב) ולרכוש את הנכנס הראשון שלי בחו"ל, יש עדיין הרבה התלבטויות ואני לא יודע אם הבנק יסכים לשעבד את הדירה של ההורים כדי שאקח משכנתא לרכישת נכס בחו"ל, אם יש לכם קצת יותר מידע בנושא אשמח לשמוע !

שיהיה סוף שבוע מצוין ושנה טובה !

כל הכבוד על כך שנחלצת מהמינוס.
ממליץ שתמשיך לעבוד ותחסוך לבד את ההון הדרוש לנכס בחו"ל בלי לערב בני משפחה. זה עלול להיגמר רע משפחתית וכלכלית.
אני רק חושב שאני צריך הון התחלתי של לפחות 100 אלף ש"ח, זה מרגיש לי שנות אור משם לצערי...

אחלה סיפור, כל הכבוד על השינוי!

עכשיו אני שוקל לשעבד את הדירה של ההורים(השלמנו מאז והכל טוב) ולרכוש את הנכנס הראשון שלי בחו"ל, יש עדיין הרבה התלבטויות ואני לא יודע אם הבנק יסכים לשעבד את הדירה של ההורים כדי שאקח משכנתא לרכישת נכס בחו"ל, אם יש לכם קצת יותר מידע בנושא אשמח לשמוע !

ניתן לשעבד נכס לכל מטרה, לא רק עבור דירה בחול גם עבור מילוי טפסי וינר.
אני חושב שהרעיון שלך רע רע רע רע!(ובאמת שלא כתבתי מספיק פעמים רע). יש פה בפורום כמה שירשורים של חברה שמתארים את התהליך של רכישה וניהול נכס בחול, ממליץ לך לקרוא אותם. זה ממש לא מתאים לכל אחד, זו התעסקות, כאב ראש, תהליך למידה ארוך, ועוד לעשות את זה כשאתה לחלוטין ללא ניסיון ולשעבד את הנכס של ההורים?! אחי זו התאבדות. ויש מצב שלא תצליח לשקם אחרי הדבר הזה את היחסים עם ההורים.

אני רק חושב שאני צריך הון התחלתי של לפחות 100 אלף ש"ח, זה מרגיש לי שנות אור משם לצערי...

אני במקומך הייתי עובד קשה, ובסבלנות חוסך יחד עם בת הזוג(שהיא נשמעת אחלה ומאוד תומכת). הייתי רוכש קודם כל דירה פה בארץ(יש אחלה הטבות מס לדירה ראשונה) ואחרי זה שובר את הראש מה הלאה.

אני במקומך הייתי עובד קשה, ובסבלנות חוסך יחד עם בת הזוג(שהיא נשמעת אחלה ומאוד תומכת). הייתי רוכש קודם כל דירה פה בארץ(יש אחלה הטבות מס לדירה ראשונה) ואחרי זה שובר את הראש מה הלאה.

ולשעבד את הדירה של ההורים בשביל רכישת דירה בארץ זה יותר טוב? או שאותו דבר?

אני לא הייתי משעבד את הדירה של ההורים בכלל.
הייתי חוסך בסבלנות.
הבת זוג הצליחה לחסוך יפה מאוד בתקופת הצבא וכרגע היא לומדת וגם חוסכת...יש לה כ70K בעו"ש...אני מניח שצריך לפחות 150-200 בשביל לקחת משכנתא...אנחנו עוד רחוקים משם.

אהלן אנשים
ברוך הבא.
כל הכבוד לך על היציאה ממינוס וחזרה לנורמה.
מה שמטריד אותי, או הבהרה:
עכשיו אני שוקל לשעבד את הדירה של ההורים
ראיתי הרבה דברים בחיים שלי, לשעבד את דירת ההורים למטרות שלך?
לא טוב - כנראה לא החלמת, הרגש והרצון שלך להמר גובר על רווחת ההורים שלך.

אבל חסכת 35 אלף ב5 חודשים.
מה עדיף לחסוך עוד שנה וחצי או לסכן את הדירה של ההורים?

חוץ מזה מצטער לאכזב אותך אבל נכס ב100 אלף שקל זה לא משהו ששווה להתעסק איתו לדעתי,על תשכח שיש הוצאות נלוות שלא כולם קשורים למחיר הנכס.
בנוסף זה הנכסים בסיכון הכי גבוה.

מצטער על הביקורת אבל נראה לי שלמשכן את הבית של ההורים בשביל השקעה ראשונה ובסיכון כזה זה לא יותר טוב מלשלוח ווינר.

אם היחסים עם ההורים כל כך טובים, תראה איך אתה חוזר לגור אצלהם לתקופה המדוברת ומאיץ את החסכון.

אם היחסים עם ההורים כל כך טובים, תראה איך אתה חוזר לגור אצלהם לתקופה המדוברת ומאיץ את החסכון.
לא מתאפשר, אנחנו משכירים לא רחוק מהלימודים של הבת זוג, וההורים שלה גרים רחוק. :| ואני והיא לא יכולים לחזור להורים שלי ביחד

תחזור לגור להורים צמצם הוצאות השתדל לחסוך כמה שיותר.
נניח ותחסוך 5K כל חודש זה 60 בשנה, תוך פחות משנתיים יש לך 100K.
לא מבין את ההגיון של רכשית נכס בחו"ל.
מאיפה יש לך את הידע הנרחב והניסיון בנדלן שאתה רץ לרכוש בחו"ל?

נעים מאוד, בן 27 מאיזור השפלה\מרכז. עד לפני שנתיים מהמר כבד, התחלתי להמר בגיל 15 בערך, זה התחיל בטפסי ווינר של 10 שקלים והתגלגל...הגיע למצב שבגיל 23\24 הייתי מהמר כמעט כל יום בסכומים של 500-1000 שקל, ולפעמים גם יותר.
זה הגיע למצב שבגיל 25 חשבון הבנק שלי נמצא במינוס 34 אלף שקל. אני זוכר שהגעתי לבנק לבקש הלוואה וסורבתי, פה הגיעה נקודת המשבר. אני זוכר שהגעתי הביתה(באותה תקופה גר אצל ההורים) והבת זוג בידיוק חיכתה לי ונשברתי וסיפרתי לה את כל הסיפור שהסתרתי ממנה ב3 השנים שהיינו ביחד בזוגיות. כמובן שסיפרתי גם להורים שאני נמצא בחוב אבל פחדתי לספר להם את הסכום שהייתי שקוע בו. ההורים קיבלו את זה מאוד קשה ורבתי איתם באותה תקופה, נאלצתי לעבור לגור בשכירות בדירת חדר וחצי והתחלתי לשלם גם שכירות והוצאות נוספות שלא הייתי משלם עד עכשיו, בין אם זה חשבונות אוכל וכו...
באותה תקופה המשכורת שלי הייתה כ7000 ש"ח בחודש(נטו). הבת זוג כמובן כעסה על כל הסיטואציה אבל היא גם זאת שהוציאה אותי מכל החרא הזה ונתנתה לי גיבוי מלא מהצד שלה(היא בידיוק השתחררה מהצבא וזה נפל עליה בקטע רע) נאלצתי לקחת עבודה נוספת בלילות והייתי עובד כ3 משמרות בשבוע בנוסף בלילה, תוך 5 חודשים סגרתי את כל המינוס שהייתי בו ומאותה תקופה לקחתי את עצמי בידיים בכל הנושא שקשור להתנהלות כלכלית.

שיהיה סוף שבוע מצוין ושנה טובה !
אי אפשר לשעבד דירה בארץ לרכישת נדל"ן בחול

אי אפשר לשעבד דירה בארץ לרכישת נדל"ן בחול

בוודאי שאפשר, אמנם זה לא יהיה בשם "משכנתא" אלא הלוואה לכל מטרה (עד 50% מערך הנכס),
לנושא,
1. אל תלחיץ את החברה שלך ולא לגעת לה בכסף, היא כרגע בלימודים, ואתם שוכרים דירה,
לדעתי לא נכון לרכוש יחד נכס לפני מיסוד הקשר.
2. לשעבד את דירת ההורים תמורת 100k זה אפשרי, אבל כמו שכתבו כאן, לעשות את המאמץ ולחסוך אותם יכול להיות הרבה יותר חשוב מבחינתך עקב הרקע שסיפרת עליו.
*דעתי האישיות בלבד כמובן, תעדכן !

!
yes yes yes
no

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
H איך לתקן את הטעויות שכנראה עשיתי? שוק ההון 5
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
DavidA ניתוח דוחות כספיים של חברת הקבלן י.ח דמרי( שאני עשיתי) שוק ההון 0
D האם עשיתי טעות? אוף טופיק 17
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y עשיתי סרטון אנימציה על ספר של פיטר שיף מתוך המלצות הקריאה בבלוג.... אוף טופיק 4
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 7
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 93
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ק עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28

נושאים דומים

Back
למעלה