• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאות כלכלית: עיקר ותפל, קריאת תיגר על התמה המרכזית של הסולידית

אחת הסיבות שאני חוסכת בצורה כל כך אגרסיבית, כדי שתהיה לי אפשרות לדאוג לעצמי לטיפול מצויין ולא ליפול על ילדיי.
סבתא שלי נפטרה, לצערי הרב ולצערה, במהירות רבה ממחלה קטלנית. ממש עד ימיה האחרונים, בשנות השמונים לחייה, היתה צלולה, פעילה ועצמאית, ונהנתה מהחיים. גם היה לה מספיק כסף לדאוג לעצמה לטיפול מצוין. ועדיין, הילדים שלה באו איתה לרופאים, עזרו לה לעבור דירה, באו איתה לייעוצים עם אנשי מקצוע, באו להרים אותה כשנפלה על המדרכה, ועוד. אני חושבת שאת מדמיינת רק תסריטי אימים (שגם מהם אני לא בטוחה שאפשר להמלט, אפילו אם מתכננים זאת מראש), אבל לא לוקחת בחשבון שלפעמים גם כאת קשישה עצמאית צלולה ואמידה, את עדיין זקוקה ללא מעט עזרה. כי עם הגיל דברים נהיים קשים יותר, מאבדים ביטחון, חושבים לאט יותר, נופלים יותר, וכשנופלים זה לא קל לקום וההבראה לוקחת זמן רב, וגם אנשים מסביבך יותר נוטים לראות אותך כחלש ולפעמים לנצל את זה - למשל אנשי שירות מתייחסים פחות בכבוד, גנבים ורמאים רואים בך מטרה, ואנשי מקצוע מדברים אלייך כאילו שאת ילדה קטנה גם כשאת אישה אינטליגנטית. כסף - יכול לקנות טיפול, אבל לא יכול לקנות אדם שתוכלי להאמין בו באופן מוחלט. לדוגמא, האם היית נותנת למטפל/ת גישה לחשבון הבנק שלך? ועם זאת לפעמים כשאת קשישה, זה נחוץ כדי לעזור לך בפעולות שכבר קשה לך לעשות לבד. גם אני מקווה שלא אצטרך להיות עול על ילדי, אבל אני מסתכלת סביבי ואני רואה מה קורה כשאנשים מזדקנים, והם לעתים קרובות צריכים עזרה מאנשים שאוהבים אותם.

כל אחד בוחר כמה הוא מוכן להשקיע, דברי לא סותרים את הטיעון של סנופי, אני מניח שמאחר והיא משקיעה רק בישראל, היא משקיעה פחות זמן ומעקב בהשוואה אלי, אני לא רואה מה הבעיה בלהשקיע בתחום המתגמל משמעותית יותר משכר עבודה במשרה מלאה למשך חיים שלמים ולאחר מכן היורשים נהנים..
חולת שליטה, זו האמת.
משקיעה באיזור, הנמצא מרחק נסיעה של 10 דקות.

סבתא שלי נפטרה, לצערי הרב ולצערה, במהירות רבה ממחלה קטלנית. ממש עד ימיה האחרונים, בשנות השמונים לחייה, היתה צלולה, פעילה ועצמאית, ונהנתה מהחיים. גם היה לה מספיק כסף לדאוג לעצמה לטיפול מצוין. ועדיין, הילדים שלה באו איתה לרופאים, עזרו לה לעבור דירה, באו איתה לייעוצים עם אנשי מקצוע, באו להרים אותה כשנפלה על המדרכה, ועוד. אני חושבת שאת מדמיינת רק תסריטי אימים (שגם מהם אני לא בטוחה שאפשר להמלט, אפילו אם מתכננים זאת מראש), אבל לא לוקחת בחשבון שלפעמים גם כאת קשישה עצמאית צלולה ואמידה, את עדיין זקוקה ללא מעט עזרה. כי עם הגיל דברים נהיים קשים יותר, מאבדים ביטחון, חושבים לאט יותר, נופלים יותר, וכשנופלים זה לא קל לקום וההבראה לוקחת זמן רב, וגם אנשים מסביבך יותר נוטים לראות אותך כחלש ולפעמים לנצל את זה - למשל אנשי שירות מתייחסים פחות בכבוד, גנבים ורמאים רואים בך מטרה, ואנשי מקצוע מדברים אלייך כאילו שאת ילדה קטנה גם כשאת אישה אינטליגנטית. כסף - יכול לקנות טיפול, אבל לא יכול לקנות אדם שתוכלי להאמין בו באופן מוחלט. לדוגמא, האם היית נותנת למטפל/ת גישה לחשבון הבנק שלך? ועם זאת לפעמים כשאת קשישה, זה נחוץ כדי לעזור לך בפעולות שכבר קשה לך לעשות לבד. גם אני מקווה שלא אצטרך להיות עול על ילדי, אבל אני מסתכלת סביבי ואני רואה מה קורה כשאנשים מזדקנים, והם לעתים קרובות צריכים עזרה מאנשים שאוהבים אותם.
ומעבר לעזרה הפיסית, אנשים זקנים סובלים מבדידות אשר מחריפה כשאחד מבני הזוג הולך לעולמו והתפקיד של הילדים הוא לסייע בעניין הזה. זה תפקיד בדיוק כמו התפקיד ההורי וכמו התפקיד הזוגי. המחשבה שזה טבעי שאנשים יזדקנו כשאין מישהו קרוב לידם היא אכן דבר נורא.
אגב, זו המצאה של הדורות האחרונים בתרבויות מסויימות, ממש לא מצב טבעי.

כמי שראתה את שני הוריה מזדקנים וחולים במחלות שהצריכו טיפול צמוד, אני שמחה שיכולתי להיות שם עבורם באותם רגעים. וכן , גם הם שאיפתם בחיים הייתה שילדיהם יהיו מאושרים ויגשימו את עצמם ולא יסעדו אותם. ועדיין.
אין סתירה בין ערכים משפחתיים לבין אושר, להיפך.

אני מאחלת לך שלא באמת תצטרכי להתמודד עם הסיטואציה
כמו שכבר עניתי לך, התמודדתי.
אנחנו רוסים, שני הורי בנים יחידים להוריהם, אז את וודאי מנחשת כמה החוויה הייתה אינטנסיבית.
דעתי מאוד מוצקה ולא תשתנה.
תודה על איחולייך.

ולכל השאר, לחיות במדינה אחרת זה לא לחיות על מאדים.
לרוב תוך כמה שעות אפשר להגיע לארץ.
בשביל גישה לחשבון הבנק ושאר בירוקרטיות יש אינטרנט, טלפון ואפילו פקס.

ולכל השאר, לחיות במדינה אחרת זה לא לחיות על מאדים.
לרוב תוך כמה שעות אפשר להגיע לארץ.
מעשית, זה לא באמת אפשרי על בסיס קבוע, אלא רק במקרי חירום.
דווקא עם התארכות תוחלת החיים, אנשים חיים כזקנים בריאים הרבה מאד שנים ובשנים האלו הם צריכים עזרה שסקייפ ופקס לא מספיקים כדי לתת אותה.
מצד שני, במדינות אליהן בדרך מהגרים מישראל זה מצב די מקובל ואולי זה מקל על מי שנוהג כך.

חולת שליטה, זו האמת.
משקיעה באיזור, הנמצא מרחק נסיעה של 10 דקות.

בכל דרך שבוחרים לפעול יש יתרונות וחסרונות, הכי חשוב שאת פועלת !

עד לפני שנה עבדתי מול 8 חברות ניהול שונות במיקומים שונים, יש תלות מסוימת בחברת הניהול אבל צריך לדעת כיצד לבחור את מנהלי הנכסים זה תורה שלמה, לאחר טעויות שעשית בתחילת הדרך בעיקר מחוסר ידע, היום אני יודע לבחור חברת ניהול שחוסכת ממני את ההתעסקות עם הנכס.

מאחר והתשואות משכירות גבוההות זה מאפשר להכיל בקלות חברת ניהול (באנגליה לאחרונה יש נטיה של בעלי פורטפוליו נכסים מניבים מקומיים להעביר את הנכסים לחברות ניהול הגובות 5% מהשכירות החודשית עבור ניהל מלא הכולל גם פרסום עבור מציאת שוכר).

היתרונות בהשקעה גלובלית זה פיזור סיכון על פני מיקומים שונים שאין קורלציה בין מגמות השוק בהם הם נמצאים, יכולת ניהול ושליטה מרחוק מכל מקום בעולם, אין צורך במהצאות פיזית, והיתרון הגדול הוא שעבורי כמשקיע בכל רגע נתון השנה היא שנת 2006 (השנה שבה החלו לעלות מחירי הנכסים בתל אביב) משום שבכל רגע נתון אני יכול לבחור שוק נדל"ן לאחר משבר, עם מחירים אטרקטיביים, תשואות התחלתיות גבוהות, ומימון נמוך יחסית משום מחירי הנכסים לאחר המשבר.
למרות שאני משקיע מרחוק רכשתי נכסים מכינוס נכסים שהצריכו פעולות השבחה.

בעצם אני רוכש נכס עם מימון נמוך (כרגע אני ממונף 1.25%מסה"כ הפרוטפוליו),פוטנציאל לעליית ערך, עלייה בתשואה משכירות (כאשר הנכסים מכינוס אוזלים מהמדף, ואחוזי האבטלה קטנים עד לתעסוקה מלאה, יש לשכירויות נטיה לעלות).
כאשר השוק במשבר, ההרחבה הכמותית מחלישה את המטבע כך שיש פוטנציאל לרווח מהתחזקות עתידית של המטבע המקומי.

עולם השקעות הנדל"ן מגוון, כל אחד מוצא את הנישה שלו איתה הוא מרגיש בנוח, העיקר כמו שאמרתי זה לפעול !

מעשית, זה לא באמת אפשרי על בסיס קבוע
וודאי שכן. מכירה אינספור משפחות שמגיעות בשגרה פעמיים שלוש בשנה לארץ.
מעבר לזה, גם אפשר בשלב מסויים להביא את ההורים לחיות איתך במדינה אחרת.

אני לא יודעת מה המוטיבציה שלך ושל שפרה, להתעקש שזה לא בסדר, עצוב, בלתי אפשרי.
אני אישית אעדיף להתאבד מאשר לדעת שהילדים שלי מקריבים את איכות חייהם למעני.
אולי אתם עשיתם ילדים כדי לחסוך על פיליפינית, אני לא.

וודאי שכן. מכירה אינספור משפחות שמגיעות בשגרה פעמיים שלוש בשנה לארץ.
מעבר לזה, גם אפשר בשלב מסויים להביא את ההורים לחיות איתך במדינה אחרת.
אני לא מכיר משפחות שמגיעות 2-3 פעמים בשנה לארץ לאורך הרבה שנים.
אם מסתכלים על מדינות ההגירה המובהקות (ארה"ב, קנדה ואוסטרליה) זה מאד מאד קשה, ובכל מקרה דיברתי על קשר שהוא יותר חזק מפעם בכמה חודשים.
לגבי טלטול של אנשים קשישים ליבשת אחרת, את בטוחה שזה לטובתם? יצא לך להכיר אנשים זקנים או סתם מבוגרים שצריכים לעבור דירה בתוך אותה עיר?
אני לא יודעת מה המוטיבציה שלך ושל שפרה, להתעקש שזה לא בסדר, עצוב, בלתי אפשרי.
זו דעתי, היא לא פחות לגיטימית משלך.
אני אישית אעדיף להתאבד מאשר לדעת שהילדים שלי מקריבים את איכות חייהם למעני.
+1. מסכים לחלוטין. נותר רק להגדיר האם קשר משפחתי חם הוא חלק מאיכות חיים, או שמחיר המילקי חשוב יותר.
אולי אתם עשיתם ילדים כדי לחסוך על פיליפינית, אני לא.
אם בעינייך קשר עם הורה מבוגר ואחר כך קשיש הוא ברמה של פיליפינית, אני מבין את עמדתך לפיה זה לא באמת חשוב. אני מכיר גם מודלים אחרים של משפחתיות.

אולי אתם עשיתם ילדים כדי לחסוך על פיליפינית, אני לא
בעיני זאת הייתה הערה נמוכה ומכוערת, אבל זו דעתי בלבד.

לא נותר לי אלא להצטרף בהסכמה רבה לדבריו של @גרהם :
אם בעינייך קשר עם הורה מבוגר ואחר כך קשיש הוא ברמה של פיליפינית, אני מבין את עמדתך לפיה זה לא באמת חשוב. אני מכיר גם מודלים אחרים של משפחתיות

יצא לך להכיר אנשים זקנים או סתם מבוגרים שצריכים לעבור דירה בתוך אותה עיר?
כן, וגם בין מדינות, הסבים שלי.
האם לדעתך אמי הייתה צריכה להישאר ברוסיה הסובייטית, רק כדי להישאר קרובה לאמה?
אף אחד במשפחה לא רצה את זה, ולא מתחרט על ההחלטה שנלקחה.

אגב, השיקול העיקרי שלי לעזוב את הארץ הוא לא מחיר המילקי.. לא אוהבת.
אני פשוט לא רוצה שהילדים שלי יתגייסו לצבא הכיבוש של מדינת ההלכה המתגבשת.
הוריי תומכים בהחלטתי.

נערך לאחרונה ב:
כן, וגם בין מדינות, הסבים שלי.
אף אחד במשפחה לא רצה את זה, ולא מתחרט על ההחלטה שנלקחה.

אגב, השיקול העיקרי שלי לעזוב את הארץ הוא לא מחיר המילקי.. לא אוהבת.
הוריי תומכים בהחלטתי.
אף אחד לא אמר שההחלטה של הורייך אינה תקינה או מוסרית, וההחלטה שלך להגר ולא משנה מה הנימוק אינה לא תקינה גם אם זה היה "רק" מטעמים כלכליים.

מה שצויין זה שמגורים רחוק מההורים יכולים לבוא עם מחיר שלפעמים הוא אפסי עבור הילד ולפעמים כואב
אפילו אם הילד גר ברעננה וההורה גר בקריית גת.

יש הבדל בין להתכחש למחיר ובין לומר המחיר נסבל בעייני..
לי יש מנהל שגר שנים בארהב וכשאימו הפכה חולה מדי הוא נאלץ לבצע רילוקיישן של 3 חודשים בארץ כדי לשפץ מחדש את דירת אימו ולשכור פיליפינית למרות שיש לו אחות בארץ אבל זה היה גדול עליה
הוא הודה שיתכן ואם אחותו לא היתה בארץ היה נאלץ
אולי "לייבא" את אימו לארהב וזה בהחלט לא היה פשוט.

ההורים שלי מקבלים עזרה בבית , בלי מעורבות שלי ושל אחותי וללא היותי בעל זכות בחשבון הם לא היו מסתדרים, אם אני ואחותי היינו גרים במדינה אחרת מצבם היה רע בלי קשר לכמות הכסף שיש או אין להם בבנק.

בעיני הבעיה ברוסיה הסובייטית היא לא איכות חיים (למרות שברור שגם זו היתה בעיה), אלא השליטה של המדינה, והמחסור בהזדמנויות לאנשים צעירים להתפתחות עצמית. עד כמה שזכור לי מסיפורים של חברים, המדינה החליטה איזה מקצוע תלמד איפה תגור ואיפה תעבוד. לא היתה אפשרות לפתוח עסק, או לעזוב המדינה ללמודים בחו"ל ללא אשור, ובעצם לכל צעד היה צריך אשור של המדינה. זה שונה בעיני מנושא איכות החיים שציינת קודם.

מי שלא רוצה להתגייס לקרבי יכול לקלות להתחמק. אף אחד לא יודע איזה מדינה תהיה פה עוד 10 או 20 שנה. המדינה היום יותר חילונית ממה שאני זוכר לפני 30 או 40 שנה. כך שאני לא קונה את ההסבר הזה, אבל כל אחד יכול לתרץ לעצמו כרצונו, או לחיות איפה שהוא רוצה ללא צורך להסביר (בניגוד לרוסיה הסובייטית :) ), כך שאת לא באמת חייבת הסבר למישהו.

בעיני הבעיה ברוסיה הסובייטית היא לא איכות חיים (למרות שברור שגם זו היתה בעיה), אלא השליטה של המדינה, והמחסור בהזדמנויות לאנשים צעירים להתפתחות עצמית. עד כמה שזכור לי מסיפורים של חברים, המדינה החליטה איזה מקצוע תלמד איפה תגור ואיפה תעבוד. לא היתה אפשרות לפתוח עסק, או לעזוב המדינה ללמודים בחו"ל ללא אשור, ובעצם לכל צעד היה צריך אשור של המדינה. זה שונה בעיני מנושא איכות החיים שציינת קודם.
"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. כל משפחה אומללה היא אומללה בדרכה שלה."
לא צריך שישראל תדמה לברה"מ כדי להצדיק החלטה שאתה לא מעוניין לגור כאן, או שלא תרצה לגדל כאן את ילדיך. בעזרת השם (תרתי משמע), יש מספיק דרכים לחרבן מדינה ואת איכות החיים של אזרחיה.

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. כל משפחה אומללה היא אומללה בדרכה שלה."
לא צריך שישראל תדמה לברה"מ כדי להצדיק החלטה שאתה לא מעוניין לגור כאן, או שלא תרצה לגדל כאן את ילדיך. בעזרת השם (תרתי משמע), יש מספיק דרכים לחרבן מדינה ואת איכות החיים של אזרחיה.

מסכים. שכל אחד יגור איפה שבא לו.
אני פשוט לא קונה תירוצים מוסריים ערטילאים על "כיבוש", ביחוד שהם משמשים להצדקת מהלך לא מוסרי.
אם היו אומרים לי שיש הזדמנות מקצועית בחו"ל, או שמזג האויר\תרבות יותר מתאימים, הייתי קונה.
זה כמובן בהנחה של אדם רציונלי.

יש הבדל בין להתכחש למחיר ובין לומר המחיר נסבל בעייני..
לא ראיתי שהתכחשתי למחיר, הוא פשוט זניח בעיני.

אם היו אומרים לי שיש הזדמנות מקצועית בחו"ל, או שמזג האויר\תרבות יותר מתאימים, הייתי קונה.

מזג האויר בארץ הוא אידיאלי. אני לא אעזוב ללא הזדמנות מקצועית בחו"ל, אבל לא אעזוב בגללה. אני עומדת מאחורי המושגים ה"ערטילאיים" שלי.
אני מאמינה בחופש לפני הכסף.
הכיבוש הוא הפרה בוטה של זכויות אדם, וגיוס בכפייה גם.

בכל מקרה עם כמות הרחמים שנשפכת פה עלי, רק כי אני לא מעוניינת שהילדים שלי יתקעו גיאוגרפית קרוב אלי, גורמת לי להבין מה עובר על אלהוריים.
החכמתי.

נערך לאחרונה ב:
לא ראיתי שהתכחשתי למחיר, הוא פשוט זניח בעיני

אוקי. לא מעביר ביקרות.

בכל מקרה עם כמות הרחמים שנשפכת פה עלי, רק כי אני לא מעוניינת שהילדים שלי יתקעו גיאוגרפית קרוב אלי, גורמת לי להבין מה עובר על אלהוריים.
החכמתי.

אי אפשר להתלהם ולקרוא למי שלוקח בחשבון שהוריו וגם הוא יזדקקו לסיוע בגיל מבוגר ולכן הוא מבין את הייתרון (הלא מוחלט) של קרבה גאוגרפית בין דורות באותה משפחה כ "גידול ילדים כפיליפינים",
ובו זמנית להעלב "פולנית" כי כאילו מרחמים עלייך.
אולי את לא נהנית מהביקורת אבל גם התגובה שלך היתה קצת לא נעימה.

אולי את לא נהנית מהביקורת אבל גם התגובה שלך היתה קצת לא נעימה.
דווקא נהנית בטירוף.
מה יצר את הרושם שאני לא?

בכל מקרה קשה לקחת ברצינות ביקורת כמו זו שהוטחה בי על ידי שפרה, שהתחילה בלהניח שאני לא יודעת על מה אני מדברת, והמשיכה בלאחל לי לא לחוות מה שכבר חוויתי.
אין לי בעייה עם מי שחשוב לו לסעוד את הוריו, אני פשוט לא מבינה למה הבחירה האישית שלי, שביטאתי כאן אינה לגיטימית.
דיברתי רק על עצמי, לא על אף אחד אחד.
גם אני רוצה את הטוב בשביל ההורים שלי, אבל כשנגיע לגשר, נחצה אותו, ואני בטוחה שיהיו המון דרכים חדשות ומוצלחות לעשות זה.
למה אני בגיל 30 צריכה להתעקש לגדל את ילדיי במדינה שאני לא סובלת (יסלחו לי הפטריוטים) כי אולי בעוד 20 שנים הוריי יזדקקו לסיוע יום יומי?
לא אני, ולא ההורים שלי מעוניינים בזה, ורק תזכרו שהסיבה שאני בכלל מוכנה "לזנוח" אותם היא כי הם בעצמם חינכו אותי וכך אני מתכוונת לחנך את הילדים שלי.

@breezblock

ממרום 40-50 שנותי אני חייב להודות שבשנות שנות ה30 לחיי לא הייתי מודאג ממצב הורי מבחינה בריאותית
ולהפתעתי זה משתנה, אולי הייתי נאיבי לפני כעשור ? אולי הייתי בהדחקה ? ואולי אני לא היחידי ?
בעשור האחרון וגם ב 20 השנים האחרונות לא ראיתי שהטיפול בבני הגיל השלישי מעלים את הצורך ב גורם מלווה ומחויב
לא אחות לא בית אבות ולא רופא ובטח לא עובד סיעודי יעזרו, גם ילד זה לא תמיד א-גרויסה-מציאה אבל סטטיסטית דם סמיך ממיים.

אני מבין בהחלט את חווית ההגירה של הורייך אבל אני יכול להציע שתי תובנות אלטרנטיביות שניתן לדחות אותם ללא מחשבה נוספת
1. ברהמ היתה מדינה הרבה יותר קשה ופוגענית מהרבה בחינות ולכן ההגירה משם היתה הרבה יותר קרובה לוודאות של הצלת נפש מאשר הרצון שלך להגר (לא שזה משנה כל אדם צריך לחיות איפה שבא לו)
2. אני בתור אדם שמאמין בשיקול דעת אוטונומי לא לוקח בעיניים עצומות שום אתוס משפחתי או אחר, זה שגידלו אותי בצורה מסויימת לא אומר שזו הדרך שבה חייבים להמשיך , האתוס המשפחתי שלנו הוא כל דור להגר ממדינה אחת לאחרת, זה נמשך בערך מתחילת המאה 19, אז אולי כבר הייתי צריך להגר לפני 20 שנה ? וגם כנראה הייתי אמור להיות חרדי

בכל מקרה קשה לקחת ברצינות ביקורת כמו זו שהוטחה בי על ידי שפרה,
אפשר תמיד להתעלם מביקורת, ואפשר לזלזל במי שמעביר אותה ולומר ש'קשה לקחת ברצינות' את הביקורת שלו, ואפשר גם להגיע למסקנה שאפשר לא להסכים.
נדמה לי שפלורליזם מחשבתי, בניגוד לטוטליטריות מחשבתית, הוא מהמאפיינים הקלסיים של מדינה דמוקרטית, שחופש הביטוי הוא יסוד מוסד בה.

אני ממש לא מצליחה להבין איך הגעת למקומות שהגעת אליהם בדיון הזה. @חיפאי הביע את דעתו שלהזדקן לבד, רחוק מהילדים, זה משהו שלדעתו הוא עצוב. את שאלת למה, וכשניסו להסביר לך את זווית הראיה הזאת, הרגשת מותקפת על תפיסותיך הבסיסיות, ונהגת כמנהג האמרה 'ההגנה הטובה ביותר היא התקפה'.

למה אני בגיל 30 צריכה להתעקש לגדל את ילדיי במדינה שאני לא סובלת (יסלחו לי הפטריוטים) כי אולי בעוד 20 שנים הוריי יזדקקו לסיוע יום יומי?
את ממש לא חייבת. הדלת פתוחה (בינתיים). ובהצלחה.

ורק תזכרו שהסיבה שאני בכלל מוכנה "לזנוח" אותם היא כי הם בעצמם חינכו אותי וכך אני מתכוונת לחנך את הילדים שלי
נדמה לי שגם האסקימוסים נוהגים כך, ובספרטה ככל הנראה כך נהגו.

אי אפשר להתלהם ולקרוא למי שלוקח בחשבון שהוריו וגם הוא יזדקקו לסיוע בגיל מבוגר ולכן הוא מבין את הייתרון (הלא מוחלט) של קרבה גאוגרפית בין דורות באותה משפחה כ "גידול ילדים כפיליפינים",
ובו זמנית להעלב "פולנית" כי כאילו מרחמים עלייך.
1+ לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
Mose עצמאות כלכלית עד גיל 30? יומני מסע אישיים 13
סול עצמאות כלכלית- איך מחשבים? שוק ההון 18
S עצמאות כלכלית ללא חיסכון שוטף אוף טופיק 71
G לקנות דירה ולוותר על עצמאות כלכלית? שוק ההון 13
ב עצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 26
לא חשוב שמות "חתרנות" - המחולל הסמוי מאחורי הפנטזיות הדינדיבידואליות כמו עצמאות כלכלית/המחאה החברתית? אוף טופיק 16
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
F עצמאות כלכלית - תוך כמה זמן? יומני מסע אישיים 24
ה תהייה [עצמאות כלכלית למעמד הנמוך] התפתחות אישית 115
pyrocks שירים שמדברים על אנטי-צרכנות\עצמאות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
T אין אכיפת רעש עצמאות 2023 אוף טופיק 7
M תיק השקעות ללא עצמאות בפעולות- מה לעשות? שוק ההון 37
איש ירח עצמאות פיננסית לתינוקות שלך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 27
M עצמאות בתחום הדיגיטל התפתחות אישית 3
DavidA עצמאות ממערכת התשתיות בישראל אוף טופיק 68
de dud לגור בשכירות תמורת עצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
N קנית דירה ראשונה למגורים - התאבדות כלכלית או החלטה חכמה? נדל"ן 8
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
אחת שרוצה לדעת מחיילת לעצמאית (כלכלית) יומני מסע אישיים 27
P חשבתם פעם להצביע לפי מדיניות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 32
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
rootcause בחורה חרדתית בדרך לבהירות כלכלית (?) יומני מסע אישיים 34
ס התנהלות כלכלית בזוגיות צרכנות פיננסית 9
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
S לא סולידי, אבל עם יומרות להשתקם כלכלית יומני מסע אישיים 31
Z כדאיות כלכלית בהוצאת היתר בניה נדל"ן 4
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
שמנת חמוצה גישה כלכלית - קפיטליזם, סוציאליזם וכל המאקרו.. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254

נושאים דומים

Back
למעלה