• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עסקה מחוץ לבורסה, בין חשבון ממוסה לIRA = תכנון מס לגיטימי?

סמבה

משתמש רגיל
דירוג
164
בואו נגיד שקניתי היום ניע X ב 1שח בחשבון הממוסה ובעוד30 שנה הנייר יהיה שווה 10 שח.

אחרי 30 שנה, אני אמכור אותו לעצמי, בעסקה מחוץ לבורסה, מהחשבון הממוסה לחשבון הלא ממוסה (הIRA), בעלות הקניה שלי - כלומר ב 1שח.
לכן, בחשבון הממוסה אני לא אשלם מס רווחי הון, ובחשבון הלא ממוסה, כמובן שלא, כי זהו חשבון לא ממוסה.

האם נראה לכם שעסקה כזו תחשב כתכנון מס לגיטימי?

@מתכנת הברוקר שלך צריך לדעת לבצע עסקאות מחוץ לבורסה. בטח הוא יגבה לא מעט עמלה, אבל בסיטואציה כמו שתיארתי, זה שווה את זה

האם נראה לכם שעסקה כזו תחשב כתכנון מס לגיטימי?
אסור בתכלית האיסור.
מותר לך למכור בבורסה לצד ג' ואז כן לקנות בחשבון השני, אסור לך לסחור עם עצמך.
בנוסף זה גם תכנון (תחמון יותר נכון) מס לא לגיטימי.
בטח הוא יגבה לא מעט עמלה,
לא הרבה, העמלה הרגילה + 35 ש"ח לכל צד.

ועם אשתי מותר לי לסחור? בהנחה שאין לנו גישה לחשבונות אחד של השני.
שאלה טובה, יתכן וכן בהנחה שמטרת המסחר היא לא להשפיע על מחיר הני"ע.

בהנחה שמטרת המסחר היא לא להשפיע על מחיר הני"ע
אם המסחר מתבצע מחוץ לבורסה (להבנתי זה רישום ישירות לבורסה כמו פעולה של העברת תיק השקעות מברוקר לברוקר מחוץ לפול של העסקאות)
אז איך בדיוק זה ישפיע על מחיר הני"ע?
אסור לך לסחור עם עצמך.
שוב אותה שאלה כיצד הפעולה תשפיע על הנייר אם זה לא בספר הפקודות הפומבי?

אהה ושכחת לציין שאתה לא רו"ח / עו"ד, לא מייעץ וכו' :)

נערך לאחרונה ב:
@סמבה @מתכנת
תקראו את זה: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/החלפת-vxus-ו-vti-ב-vt.2382/#post-46285
ובפרט את זה: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000914694
המנוח נחקר יחד עם שניים אחרים, בחשד לביצוע עסקאות עצמיות ומתואמות במסחר בבורסה, למטרת ניוד רווחים מחשבונות פרטיים לטובת חשבונות קופת גמל בניהול אישי. זאת, כדי לזכות בפטור ממס על רווח הון המוקנה לחשבונות קופת גמל בניהול אישי, וכן כדי ליצור "מגן מס" עתידי, שישרת את החשודים בחשבונותיהם הפרטיים.

זה לא אותו המקרה בדיוק..

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3623436,00.html

על פי הבקשה לשחרור בתנאים במהלך השנים 2012 ועד דצמבר 2013 יצרו החשודים באמצעות פעילות תרמתית מתואמת הפסדים בחשבונותיהם הפרטים ורווחים בחשבונות קופת הגמל. במהלך התקופה הרלוונטית לחקירה עיקר פעילותם של החשודים התבצעה בניירות מסוג אופציות יורו-שקל ואופציות על מדד הבנקים, ובמסגרתם ביצעו החשודים מאות עסקאות עצמיות מתואמות בין החשבון הפרטי לחשבון קופות הגמל, תוך השפעה על המסחר ועל שער נייר הערך.

בתרחיש ששאלתי, העסקה מחוץ לבורסה ולכן אין השפעה על שער ני"ע

ועוד הבהרה, אין לי עניין לרמות את רשויות המס. אלא שאלתי האם נראה לכם סביר שתרחיש מסויים *ייחשב כתכנון מס לגיטימי*. ברור גם שצריך להיוועץ ברו"ח עבור ביצוע מהלך כנ"ל.

נערך לאחרונה ב:
אם המסחר מתבצע מחוץ לבורסה
לא כתבת שהעסקה מחוץ לבורסה.
אם העסקה תתבצע סביב השווי שוק של המנייה אז הכל כשר, אם לא אז לא ויתכן מאד שהברוקר גם לא יאפשר כזה דבר.
שוב אותה שאלה כיצד הפעולה תשפיע על הנייר אם זה לא בספר הפקודות הפומבי?
העסקה לא תופיע אונליין בספר הפקודות אבל בהחלט כן תרשם בתור פעולה ויש לזה גישה פומבית. דוגמא לעסקאות שבוצעו היום במנייה של פרידנזון:
http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/quote/transactions/1102219
אהה ושכחת לציין שאתה לא רו"ח / עו"ד, לא מייעץ וכו' :)
בהחלט. אתה מוזמן לעשות ככל העולה על רוחך אבל הנסיון שלי הוא ללא עלות, בניגוד לשאר בעלי התארים שאותם ציינת אז קבל טיפ קטן:
הרשות ני"ע ופקידי מס הכנסה אינם טיפשים, הרעיונות שאיתם אתה אתם משתעשעים איתם בזמנכם הפנוי הוא מה שהפקידים הנ"ל עושים בכל זמנם ומיותר לציין שזה עבודתם.
כדי לחסוך במיסים (ואני מאחל לכולם שתשתלמו הרבה מיסים) תאלץ להיות קצת יותר יצירתי ובתחום האפור, EDWARD נתן דוגמא לא רעה לא מזמן בשרשור אחר.
אגב אני לא יודע באיזה סכומים של חיסכון כספי מדובר אבל לא נראה לי שמדובר במיליונים, האם הסיכוי שיתפסו אותך שווה לך? יש לך מושג מהם עלויות ליטיגציה? (לי יש...) וכמה שנים זה יקח?

הרעיונות שאיתם אתה אתם משתעשעים איתם בזמנכם הפנוי
ממש לא תכננתי לבצע פעולות מופרכות הללו, אכן מדובר בהשתעשעות בלבד :)
מה שהוא הציע בתחילת השרשור דומה מאוד למכירת דירה בעשירית או אפילו חצי ממחיר השוק, מס הכנסה ידרוש הסברים באופן מיידי. (יש מצבים שזה כשר אם יש תמורה נוספת, עסקאות מורכבות וכד')
זה לא רכב או רהיטים יד שניה שמוכרים ברחוב, אני יוצא מנקודת הנחה שהעסקאות הללו מתועדות ומבוקרות..
העסקה לא תופיע אונליין בספר הפקודות אבל בהחלט כן תרשם בתור פעולה ויש לזה גישה פומבית. דוגמא לעסקאות שבוצעו היום במנייה של פרידנזון:
http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/quote/transactions/1102219
איך אתה רואה שם עסקה שבוצעה מחוץ לבורסה?
העברות ניירות ערך על שמי מברוקר אחד לשני (ניוד תיק השקעות) נרשמת באופן פומבי?

מס הכנסה ידרוש הסברים באופן מיידי.
הוא לא ידרוש הסברים, הוא פשוט ימסה את 2 הצדדים לפי שווי השוק של העסקה.
איך אתה רואה שם עסקה שבוצעה מחוץ לבורסה?
נתתי דוגמא לאיפה תרשם עסקה מחוץ לבורסה, לא התבצעו עיסקאות מחוץ לבורסה בפרידנזון.
העברות ניירות ערך על שמי מברוקר אחד לשני (ניוד תיק השקעות) נרשמת באופן פומבי?
לא, זה לא עסקה.

הוא לא ידרוש הסברים, הוא פשוט ימסה את 2 הצדדים לפי שווי השוק של העסקה.
חמור מזה. יש אפשרות שהמוכר ימוסה לפי מכירה בשווי שוק, אולם הקונה יקבל מחיר מקורי לפי הסכום שהוא שילם בפועל.

האם ניתן למכור לקרן השתלמות בניהול אישי של מישהו אחר במחיר 0 ואז שהוא ימכור לקרן שלי במחיר זה וכך אעביר את הכסף?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט עסקה מחוץ לבורסה ניעז שוק ההון 27
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
A האם ספק של קבלן יכול לבטל עסקה נדל"ן 25
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
G ביצוע עסקה בכרטיס אשראי בסכום גדול צרכנות פיננסית 19
A עסקה על דירה יד שניה ש״חתומה לפינוי בינוי״ נדל"ן 7
א עזרה במימון עסקה נדל"ן 12
stamEhad מחיר למשתכן לזוג צעיר - עסקה משתלמת תמיד או לא בהכרח? נדל"ן 10
J ניתוח עסקה - שותפות נדל"ן 10
W האם זו עסקה כדאית? נדל"ן 15
Yuval328 הגיון מאחורי עסקה שבוצעה מעל הלימיט שוק ההון 5
R האם ניתן לבטל עסקה ולהזדכות? אוף טופיק 3
P אחוז מימון כשהערכת שמאי שונה מערך עסקה נדל"ן 16
S עמלת תיווך עסקה שוק ההון 11
S עסקה בכרטיס אשראי לצורך קבלת הטבת פרימיום צרכנות פיננסית 32
S שוואב ומסחר בבורסות מחוץ לארה״ב שוק ההון 17
G ננעלתי מחוץ לחשבון באינטראקטיב ברוקרס אוף טופיק 4
R הוצאת כספים מחוץ לישראל - דו"ח למס הכנסה מיסים 7
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
T עסקאות מחוץ לשעות המסחר הרגילות - חסרונות? שוק ההון 13
הנולד וולס פרגו סוגרים חשבונות לתושבים מחוץ לארה"ב? צרכנות פיננסית 41
T החזקת ניירות ערך מחוץ לגבולות הארץ שוק ההון 49
D מחיר למשתכן + בעלות בדירה או ירושה מחוץ לארץ נדל"ן 3
A זיכוי על מסי חוץ בארץ - לא ניתן לקבל זיכוי על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל מיסים 1
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
B מחפש קרן מחקה לשווקים מפותחים מחוץ לארה״ב שוק ההון 12
עתיד מתוק איך מוכרים מניה מחוץ למסחר ללקוח בחו"ל? שוק ההון 3
B פקודות LMT/MKT מחוץ לשעות המסחר פוסטים מאיכות נמוכה 10
שניצלוינאי שינויי מחיר מחוץ למסחר לעומת במהלך המסחר שוק ההון 2
Yos המרה למט"ח מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
Y קניית ני"ע בתוך\מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 6
T למה כולם רצים על חשיפה מחוץ לארהב בכל מחיר ? שוק ההון 2
ido15 בית השקעות מחוץ לישראל צרכנות פיננסית 0
I חששות של משקיע צעיר + השקעות מחוץ לשוק ההון שוק ההון 1
L השקעה בשוק המניות העולמי מחוץ לארה"ב שוק ההון 4
O שאלה על תמחור מנייה מחוץ לשעות הרגילות שוק ההון 7
מוריארטי מס על דיבידנדים ורווחי הון מחוץ לארה"ב ב-IB שוק ההון 9
M הרווחתי מספיק השנה. אני לוקח פסק זמן מחוץ לשוק שוק ההון 18
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
ע פקודת קנייה מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
פסיוני קרנות נאמנות מחוץ לנישואין צרכנות פיננסית 21
R שאלותה טכנית לגבי השקעה במדדים מחוץ לישראל שוק ההון 3
amikal לשמור כסף מחוץ לישראל שוק ההון 30
ג קופ"ג IRA לעומת ניהול עצמי מחוץ לקופ"ג שוק ההון 73
G איך משקיעים מחוץ לישראל\ארה"ב\אירופה בזול? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה