• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות המרת מטח - הרוצח השקט, ואיך מתמודדים איתו

• פותח הנושא פותח הנושא עודד
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

עודד

משתמש רשום
דירוג
9
כמו כל אחד מאיתנו שמשקיע את כספו בני"ע לא ישראלים, נדרשתי לאחרונה להמיר כספים לא מבוטלים. נניח מאות אלפי שקלים. וגיליתי עד כמה העמלות הללו גבוהות בהרבה מכל אותן עמלות שאנחנו דנים בהם בפורום הזה, ואסביר:
העמלות שבהם דנים בפורום הם לרוב בהפרשים של 0.2% בקניית מכירת מניות, 0.1% בשיפור עמלת ניהול ה IRA וכדומה...
לצורך הנוחות נניח שאני ממיר מיליון ש"ח שחסכתי לאורך הרבה שנים לדולרים לשם קניית מניות בארהב דרך הבנק שלי. אדגים את זה בשני בנקים שונים (אם אתם מעוניינים להמיר 200,000 ש"ח תחלקו בחמש למרות שזה לא מדויק בגלל עמלות המינימום):
בנק הפועלים: על המרת מיליון ש"ח אשלם עמלה בגובה 1.9% בזכות גובה הסכום אנסה להתמקח ואוריד ל 0.62% ואחרי ההנחה שאקבל בגלל סכום גדול 0.62% על מיליון ש"ח אשלם 19,000 ₪ ואחרי מיקוח אגרסיבי 6,220 ₪ .
  1. עמלת ברוקר לכל עסקה בחו"ל = 20 ₪
  2. 0.2% עמלת חליפין שאחרי 90% הנחה יורד ל 0.02% = 200 ₪
  3. 0.8% עמלת הפרשי שער המרה שאחרי 50% הנחה יורד ל 0.4% = 4,000 ₪
  4. 0.9% עמלת קניית נ"ע מחו"ל שאחרי 80% הנחה יורד ל 0.2% = 2,000 ₪
בנק ההשקעות: על מיליון ש"ח אשלם לבנק השקעות אחרי מיקוח 0.5% עמלה או 5,040 ש"ח עמלה סה"כ
  1. 0 ₪ עמלת חליפין וברוקר
  2. 0.5% עמלת שער המרה = 5,000 ש"ח
  3. עמלת מינימום על קנייה = 10$
נתתי פה שתי אלטרנטיבות שעדיין לא משהו, איך להקטין את אחת העמלות הגדולות אם לא הגדולה מכולן.
ואגב, זה כיוון אחד, כי ברגע המכירה צריך שוב לשלם את הסכומים הללו.
אשמח לשמוע אפשרויות נוספות להמיר מט"ח לשקלים בזול (בדגש על דולר) או על הסדרים שאתם הגעתם אליהם עם הבנק שלכם, או בנק ההשקעות שלכם, או החלפן...

במגדל אין עמלת המרה, וההמרה מבוצעת לפי שער המסחר הבין בנקאי של בנק הפועלים.

נערך לאחרונה ב:
נניח שאני ממיר מיליון ש"ח שחסכתי לאורך הרבה שנים לדולרים לשם קניית מניות בארהב דרך הבנק שלי
שים לב שקניית מניות אמריקאיות חושפת אותך למס ירושה אמריקאי.

@Jane Doe השאלה אם אין למגדל עמלות חבויות כמו: עמלת ברוקר, עמלת חליפין, והאם שער המסחר הבין בנקאי הוא השער הרציף?
במילים אחרות, מה שאת אומרת לי שאם אמיר אצלם מיליון ש"ח לדולרים, ושנייה אחרי זה אמיר את הדולרים שקיבלתי לשקלים - אקבל מיליון ש"ח חזרה?
לא נשמע לי הגיוני (אין לי בעיה לשלם עמלה על המרת מטח אבל היא לא צריכה להיות גבוהה כל כך)

השער הבין בנקאי זה השער הטוב ביותר שאתה יכול לצפות לקבל מגוף מסחרי. אלו הם השערים שבהם הבנקים סוחרים ביניהם. אל תצפה לקבל שער טוב יותר מהשער שבנק לאומי מקבל.

אין ספק שזו עמלה הרבה הרבה יותר מינורית מדמי הניהול- שאותם אתה משלם (בבנקים) שוב ושוב על כל הכסף שלך ולכן זה הרוצח השקט.

בדוגמא שנתת אתה ממיר פעם אחת סכום ענק וזהו!!, אחרי זה אתה מוסיף (אם הבנתי נכון) סכומים קטנים בהרבה כל פעם. אם כל פעם אתה ממיר את הסכום הזה אז נראה לי באמת שזה לא אמור להדאיג אותך.

ודרך אגב באופן כללי אם לא מפריע לך שהניירות לא רשומים על שמך- אתה יכול לסחור דרך בית השקעות- שם העמלות יותר זולות לדעתי- במיטב למשל זה 2.1 אגורות מרווח (סדר גודל של 0.5%) וסנט למנייה/ETF (נראה לי שזה יוצא יותר זול מהבנק) וכמובן אלא אם יש לך פטור מדמי ניהול בבנק- בית ההשקעות הרבה יותר זול.

במילים אחרות, מה שאת אומרת לי שאם אמיר אצלם מיליון ש"ח לדולרים, ושנייה אחרי זה אמיר את הדולרים שקיבלתי לשקלים - אקבל מיליון ש"ח חזרה?
במילים אחרות, טרחתי ועניתי לשאלתך, והפניתי אותך לגוף המסחרי שנותן את ההצעה הטובה ביותר למיטב ידיעתי, אז עשה מאמץ מינימלי לקרוא את התשובה ולא להכניס מילים לפי. כתבתי שער בין בנקאי לא שער רציף.

נערך לאחרונה ב:
שאלה לחברים בפורום - מי המיר היום 1M שקלים ל $ לרכישת ניירות ערך, או 200K או 5K?

אני המרתי היום 2k בשער הרציף ללא אף עמלה. אין כמו לעשות עסקים עם הסבתא :)
אבל אם נקנה דירה בארץ, אני אמכור הרבה מאוד מאוד דולרים מחשבון בנק בארה"ב ואז אשמח לעשות עסקים עם כל מי שרוצה דולרים בשער הרציף. אבל די לצרה בשעתה.

אני אנסח מחדש עם סכום קטן יותר שאנשים לא יתקעו על הסכום וכדי שיותר אנשים יתחברו לבעייה.
העמלות שבהם דנים בפורום הם לרוב בהפרשים של 0.2% בקניית מכירת מניות, 0.1% בשיפור עמלת ניהול ה IRA וכדומה...
לצורך הנוחות נניח שאני ממיר 100,000 ש"ח שחסכתי לאורך הרבה שנים לדולרים לשם קניית מניות בארהב דרך הבנק שלי. בבנק הפועלים: אשלם על המרת 100,000 ש"ח עמלה בגובה 1.9% שהם 1,900 ש"ח ואולי אצליח להתמקח ולהוריד ל 0.7% שהם 700 ש"ח עמלה. בבנק השקעות אשלם על ההמרה בלבד מעל ל 0.5% (כ 2 אגורות לדולר )
@Jane Doe - תודה על התשובה שלך, דווקא כן ניסיתי למצוא בכמה גבוה השער הבין בנקאי מהשער הרציף ולא מצאתי, את יודעת במקרה מה ההפרש באחוזים או באגורות? (ולגבי הציפיה של מהבנק שלי, אם אני לקוח טוב שהוא מרוויח עלי בדרכים אחרות, אז אולי אני כן מצפה שיתן לי לפחות מה שהוא נותן לאחרים).
@yossik - אני אישית מכיר כמה שכן
@doc29 - אני פטור מעמלת ניהול (ני"ע) לחלוטין ושווה לך לדבר עם הבנק שלך כדי שגם את תהי פטורה - ולכן עמלת המט"ח היא הגבוהה ביותר מבחינתי. ותתפלאי כשאני ממיר 100,000 ש"ח ולוקחים ממני כמעט 2,000 ש"ח עמלה (שזה משכורת ברוטו של 3,500 ש"ח) זה מאוד מדאיג אותי. ובאופן כללי עמלה של בין 0.6% ל 1.9% הרבה יותר מדאיג אותי מעמלות קטנות יותר. לגבי הדוגמא שנתת, זו בדיוק הדוגמא שאני נתתי, אבל אני בכל מקרה מעריך את ההתיחסות.

@עודד
ברמה העקרונית - העמלות היותר בעייתיות הן אלו שמשולמות באופן שוטף, כמו דמי ניהול או דמי משמרת (בבנקים) ופחות העמלות החד-פעמיות של המרת מטח (מתוך כוונה שרוב המשקיעים כאן עושים זאת לטווח ארוך של כמה שנים). להשקעה עם אופק בינוני של 5 שנים למשל, ההבדל בין עמלת המרת מט"ח של 0.7% ל-0.5% שקול להבדל שנתי של בערך 0.04% (כפול שתיים אם אחרי זה ממירים גם חזרה).
חוץ מזה, לרוב סביר שהתנאים שבתי ההשקעות יתנו יהיה טובים מאלו של הבנקים, למעט אולי תיקים גדולים במיוחד שיכולים לקבל הנחות מיוחדות.
ברמה הפרטנית - עירבוב בין עמלות המרת מטח ועמלות רכישת ני"ע רק מסרבל את ההשוואה (וחוץ מזה בקניית ני"ע בבית השקעות יש לא רק עמלות מינימום, אלא לרוב גם עלות מסוימת פר מניה - נגיד 1 סנט למנייה).

@yossik
אכן לא היה ברור הניסוח שלך... אישית ממיר באופן שוטף (חודשי לרוב) ולא חד-פעמי, אך סכומים קטנים יותר כל פעם.

נערך לאחרונה ב:
תודה על התשובה שלך, דווקא כן ניסיתי למצוא בכמה גבוה השער הבין בנקאי מהשער הרציף ולא מצאתי, את יודעת במקרה מה ההפרש באחוזים או באגורות? .

השאלה שלך חוזרת בפורום הרבה, אז אתן לך תרגיל שתוכל לשתף את כולנו בתוצאותיו.
תתקשר למוקד המסחר של מגדל, תגיד שאתה מתעניין בפתיחת חשבון אצלם ותשאל אותם מה ההפרש בין השער הבין בנקאי לרציף. סביר שהנציג.ה תענה "אין לי מושג". אז תבחר 4 תאריכים אקראיים ותשאל את הנציגה מה היו שערי הקניה והמכירה במגדל בתאריכים אלו כדי לאמוד את ההפרש. סביר שתקבל את המידע. עדכן אותנו עם התשובות שקיבלת וכך נקבל סטטיסטיקה קטנה על ההפרש בין שערי הקניה והמכירה הבין בנקאיים של בנק הפועלים לשער האמצע. תודה.

השאלה אם אין למגדל עמלות חבויות כמו: עמלת ברוקר, עמלת חליפין, והאם שער המסחר הבין בנקאי הוא השער הרציף?
עמלת ברוקר: לא.
עמלת חליפין: הם טוענים שלא - בפועל הם משתמשים במרווח גדול במקום.
שער המסחר: הם טוענים שהוא יותר טוב מהשער היציג - אני לא הצלחתי להוכיח את זה.

אז תבחר 4 תאריכים אקראיים ותשאל את הנציגה מה היו שערי הקניה והמכירה במגדל בתאריכים אלו כדי לאמוד את ההפרש.
כפי שהיא ציינה חשוב לבקש גם את שער הקניה וגם את שער המכירה!

[
@doc29 - אני פטור מעמלת ניהול (ני"ע) לחלוטין ושווה לך לדבר עם הבנק שלך כדי שגם את תהי פטורה - ולכן עמלת המט"ח היא הגבוהה ביותר מבחינתי. ותתפלאי כשאני ממיר 100,000 ש"ח ולוקחים ממני כמעט 2,000 ש"ח עמלה (שזה משכורת ברוטו של 3,500 ש"ח) זה מאוד מדאיג אותי. ובאופן כללי עמלה של בין 0.6% ל 1.9% הרבה יותר מדאיג אותי מעמלות קטנות יותר. לגבי הדוגמא שנתת, זו בדיוק הדוגמא שאני נתתי, אבל אני בכל מקרה מעריך את ההתיחסות.
לא סביר שהבנק ייתן לי פטור - כי אני לא מנהל שם את תיק ההשקעות שלי. אני מתכוון בימים אלה לעבור לסחור עם interactive brokers- ושם אין שום עמלה קבועה. בעקבות כך גם עמלות הקנייה יהיו אפסיות. לגבי המרת מטח- אני פטור מעמלת המרת מטח, מרווח המרה בבנק הפועלים אני לא יודע בדיוק מה הוא (אני מבין שסביב 0.8%) ודמי העברה- 0.19% או 30 דולר מינימום- בשני אלה אני במו"מ עם הבנק להוריד את זה משמעותית.
לגבי הדוגמא שנתת- זה עניין עקרוני ולא ספציפי. אם מדובר על המרה חד פעמית של סכום גדול- אז שילמת פעם אחת. זה מה יש. אם מדובר על העברות חוזרות - משמע יש בידך סכומים אדירים ולכן 1) העמלות לא אמורות להטריד אותך. ו-2) אם הן עדיין מטרידות אותך, יש בידיך כאלה סכומים שאתה יכול להפחית מאוד מאוד את העמלות.
כאמור, גודל העמלות שהן חד פעמיות הוא פחות קריטי, וכן לא משנה הגודל האבסולוטי לדעתי, זה לא ישפיע מהותית על גודל התיק הסופי שלך. אנחנו מתדיינים פה על דמי ניהול גם של 0.1% כי זה נלקח שוב ושוב מכל הסכום.

אם מדובר באיזון חוזרבתדר גבוהה אז זה בהחלט מכה
אני חושב שמשקיע פאסיבי שקונה פעם ב" 4 שנים " קרן חול ועד אז משתמש המקבילות מקומיות עד שהסכום מספיק גדול יכול להתמודד עם הנזק בצורה יעילה

@doc29 אני 3 פעמים בשנה ממיר שקלים לדולרים, משקיע אותם בנייר ערך ואז מוכר את נייר הערך ועושה משהו עם הכסף וחוזר חלילה - מקווה שזה מסביר לך למה זה הרבה יותר חשוב לי ומטריד אותי מעמלה שנתית קטנטנה או עמלת ניהול ני"ע שאני פטור ממנה בכל מקרה.
בפורום תפוז יש דיון נוסף בנושא ובו כתב אחד המשתתפים שעמלות ההמרה הן מבחינתו "לא השיקול העיקרי כמו שהוא השיקול הכמעט יחיד." "אנשים מחרפים את נפשם כדי להשיג הנחה של 0.01% מעמלת קניה של 0.1% לעמלה של 0.09%, אבל על ה-0.5%+ האלה אף אחד לא מדבר" www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=793&messageid=173695464
מה שמלמד אותנו שמשקיעים הם שונים וזה בסדר :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K קימוץ עמלות המרת מט"ח ע"י שימוש במט"ח שנמצא בחשבון ההשקעות צרכנות פיננסית 2
OiNK עזרה בחישוב עמלות המרת מט״ח צרכנות פיננסית 13
1337justme עמלות המרת שקל לדולר בבנק צרכנות פיננסית 4
S עמלות המרת מט"ח ב IRA שוק ההון 12
ש כרטיס אשראי עם מינימום עמלות המרת מט"ח צרכנות פיננסית 45
Jane Doe האם ניתן לקזז ריווחי הון על מניות בחו"ל עם עמלות המרת מט"ח? צרכנות פיננסית 18
S עמלות ומיסים בחו״ל צרכנות פיננסית 0
Y עזרה איך להפסיק את עמלות בIB שוק ההון 14
E עמלות המרה צרכנות פיננסית 0
F עמלות בבנק לעומת בית השקעות שוק ההון 2
G חישוב רווח / הפסד סופי בהתחשב כל האלמנטים (עמלות שונות, מיסים) פוסטים מאיכות נמוכה 2
T קניה בחו"ל בלי עמלות שחיטה צרכנות פיננסית 1
ח קבלת תשלום מחו"ל ללא עמלות שחיטה צרכנות פיננסית 20
A הפחתת עמלות העברת מטח לבנק\מבנק במכירת RSU ו ESPP שוק ההון 8
F 1325 - כיצד לדווח על עמלות קנייה/מכירה? מיסים 3
E קיזוז עמלות rsu מיסים 28
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 30
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פיטר גריפין ביאור עמלות ב-IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 37
F השוואת עמלות מסחר ב-tase.co.il ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0

נושאים דומים

Back
למעלה