• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות בביצוע חלקי

קפבלנקה

משתמש בכיר
דירוג
2,136
שלום חברים, רוצה לשאול האם הבנתי נכון..
נניח שאני רוצה לקנות את מניית טבע בסכום של 100 א"ש (סיפור בדיוני), עכשו, אני מסתכל על ספר הפקודות אומר לעצמי סבבה, נזרים פקודת MKT בשלב הרציף כי גם ככה הפער בין המוכרים לקונים קטן ואני רוצה להבטיח לעצמי ביצוע ודאי.
אתנחתא מהסיפור; נניח גם שאני משלם 0.1% על ק/מ ו - 20 ש"ח מינימום על פעולה (לצורך המחשה). חוזרים לסיפור -
אז אני מזרים 100 קיי במחיר שוק שמח וטוב לב, אבל בפועל יכול להווצר מצב שהמוכר הראשון בתור החזיק רק 10 קיי, וכעת אם הבנתי נכון יש לי ביצוע של 10 קיי ועוד 90 קיי נרשמים בספר הפקודות כלימיט במחיר העסקה האחרונה. עכשו בא לי עוד ילדון שמוכר רק - 8, נשארתי עם 82 בהמתנה ושתי עסקאות שבוצעו וכן הלאה.. לבסוף נקנתה כל הסחורה באותו יום מסחר.
השאלה בעצם היא כזו: האם יתכן שבמקום לשלם 100 ש"ח עמלה על כל הקניה (0.1% מ - 100 קיי) אני מוצא את עצמי משלם שוב ושוב את עמלת המינימום בכל עסקה שבוצעה באופן חלקי?

אני צלצלתי ושאלתי. יש הבדלים בין הברוקרים, הבנקים וחברות השקעה.
זה מקרה שלי

אוקיי, תודה יוסי, קראתי את הקישור.
אבל מעניין אותי רגע להבין מה הדיפולט נניח בבנק (אם יש כזה דבר - דיפולט) מעולם לא שאלתי ולא ביררתי לגבי הסוגיה הזו, כמה עמלה סביר שיגבו ממני אם הסחורה נרכשה לבסוף ב - 8 עסקאות שונות, תחת ההנחה שלא הסדרתי עם הבנק תנאים מיוחדים לגבי עסקאות בביצוע חלקי?

אוקיי, תודה יוסי, קראתי את הקישור.
אבל מעניין אותי רגע להבין מה הדיפולט נניח בבנק (אם יש כזה דבר - דיפולט) מעולם לא שאלתי ולא ביררתי לגבי הסוגיה הזו, כמה עמלה סביר שיגבו ממני אם הסחורה נרכשה לבסוף ב - 8 עסקאות שונות, תחת ההנחה שלא הסדרתי עם הבנק תנאים מיוחדים לגבי עסקאות בביצוע חלקי?
אין לי תשובה לשאלה הזו.
זה מאוד אנדיבידואלי ולכן כדאי לרוץ לבנק ולבדוק מה התנאים בינכם.
אני משער שאם נרכש/נקנה בשיטת הסלאמי תהייה עמלה אחת ליום המסחר כי הפקודה הועברה כבר לבורסה.
עם אתה מציין gtc השאר יקנה במשך מספר ימים עד לביצוע מלא של הפקודה - וזו שאלה חשובה מאוד שהבנק אמור להשיב עליה.
ממה שידוע לי כמעט אף אחד לא מחייב על 'אי ביצוע' כול השאר זה באזר טורקי.

המוכר הראשון בתור החזיק רק 10 קיי, וכעת אם הבנתי נכון יש לי ביצוע של 10 קיי ועוד 90 קיי נרשמים בספר הפקודות כלימיט במחיר העסקה האחרונה.
טעות.
ה-90 הנותרים הם עדיין במחיר מרקט ולא במחיר לימיט.
כלומר אם רכשת 10 אלף במחיר 200 שח אבל הבא בתור בספר הפקודות מוכן למכור רק ב-500 שח אז אתה תקנה את היתרה ב-500 שח!

טעות.
ה-90 הנותרים הם עדיין במחיר מרקט ולא במחיר לימיט.
כלומר אם רכשת 10 אלף במחיר 200 שח אבל הבא בתור בספר הפקודות מוכן למכור רק ב-500 שח אז אתה תקנה את היתרה ב-500 שח!
מרקט - רק אם אתה מיואש ורוצה לקנות בכול מחיר (גם ההיפך, להיפטר בכול מחיר)

אם אני אשנה את הסיפור שלך ל:
"אם שידרתי הוראת לימיט לרכוש 100K טבע במחיר 200 שח אז יהיה לחי ביצוע חלקי במחיר של 200 (בהנחה ואין מספיק מוכרים)."
עמלות של ביצוע חלקי לרוב מחוייבות פעם אחת עבור כל יום מסחר שבו בוצעה פעולה כך שאם לקח לך 4 ימים לבצע את הרכישה (בכל יום רכשת קצת) אז אתה תשלם עמלה על 4 פעולות שונות.

@daat99
אני בטוח ב - 99.99% שאתה טועה. מה שבוצע במרקט, סבבה, מה שלא נשאר כלימיט במחיר העסקה האחרונה. גם אין שום הגיון שזה יהיה אחרת, בדיוק מהטעם שהדגמת.

עמלות של ביצוע חלקי לרוב מחוייבות פעם אחת עבור כל יום מסחר שבו בוצעה פעולה
כלומר, (נחזור רגע לסיפור שלי ברשותך) אם קניתי בכל ה - 100 קיי, אבל בשמונה עסקאות שונות, אשלם רק 100 ש"ח עמלות על כל הסכום?

אני בטוח ב - 99.99% שאתה טועה. מה שבוצע במרקט, סבבה, מה שלא נשאר כלימיט במחיר העסקה האחרונה. גם אין שום הגיון שזה יהיה אחרת, בדיוק מהטעם שהדגמת.
אז נפלת על 0.01% טעות :)

הוראת מרקט היא הוראה שבה הברוקר מתחייב לביצוע העסקה כולה בכל מחיר אלא אם כן אין מסחר בנייר בכלל.
הוראת לימיט היא הוראה שבה הברוקר מתחייב לביצוע העסקה רק במחיר טוב יותר או זהה למחיר הלימיט ואם לא ניתן לבצע זאת אז לא תתבצע עסקה.

עקב כך בנייר סחיר כמו טבע הסיכוי שלא יהיה מסחר בכלל בסכום של 100K במהלך יום מסחר אחד שואף ל-0 ולכן ההוראה תתבצע באותו היום אבל במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק של החלק הראשון.

אם קניתי בכל ה - 100 קיי, אבל בשמונה עסקאות שונות, אשלם רק 100 ש"ח עמלות על כל הסכום?
לא!
עמלות ביצוע חלקי נגבות לכל היותר פעם אחת בכל יום מסחר.
אם כל 8 העסקאות בוצעו באותו היום אז אתה תשלם עמלה אחת.
אם הן בוצעו במהלך שני ימי מסחר אז אתה תשלם את העמלה פעמיים.
אם הן בוצעו במהלך 8 ימי מסחר (מקרה גרוע לפי המידע שתיארת) אז אתה תשלם 8 עמלות.

הוראת מרקט היא הוראה שבה הברוקר מתחייב לביצוע העסקה כולה בכל מחיר אלא אם כן אין מסחר בנייר בכלל.
עד כמה שאני יודע, זה לא נכון. בהוראת קניה במרקט אני נפגש אוטומטית עם המוכר הראשון בתור (זה שמוכר במחיר הזול ביותר). אם הוא 'מכסה' אותי, כלומר מעוניין למכור את הסכום שאני מעוניין לקנות, או סכום גבוה ממנו, העסקה תתבצע במלואה. אם לא, יהיה ביצוע חלקי ע"פ הכמות שיש לו למכור והיתרה תרשם בספר הפקודות כלימיט במחיר העסקה האחרונה. יכולה תיאורטית ומעשית לא להתבצע אף פעם.

אם כל 8 העסקאות בוצעו באותו היום אז אתה תשלם עמלה אחת.
אוקיי, זה מה ששאלתי, אז בעצם אם הכל בוצע באותו היום לא מעניין אותי אם הקניה פוצלה למספר עסקאות שונות לדבריך.

עד כמה שאני יודע, זה לא נכון.
ניסיתי לתקן אותך בנימוס אבל אם אתה מתעקש:
Partial Fills:
When placing a market order the risk of only obtaining a partial fill is removed, as if there is not enough market depth at the original quote the balance will be traded at the next best prices available until the order is completed. The exception would be small or illiquid stocks where there may only be a few shares bid or offered at any price. In smaller stocks he risk of market orders is that fills may be obtained at widely different prices.​

מזעזע, אני לא מבין איך זה הגיוני.

אני לא מבין איך זה הגיוני.
בגלל זה:
הוראת לימיט היא הוראה שבה הברוקר מתחייב לביצוע העסקה רק במחיר טוב יותר או זהה למחיר הלימיט ואם לא ניתן לבצע זאת אז לא תתבצע עסקה.

מחיאות כפיים לברוקר, אבל הנהלת הבורסה אמורה להיות אחראית על מסחר הוגן וסביר וללא מניפולציות.
לפי מה שאתה אומר אם אני נותן הוראת קניה במרקט בנייר ערך לא סחיר בכלל (ויש איזה 200-300 מניות בישראל שרוב הימים אין בהם אפילו עסקה אחת) בסכום של 100,000, יכול להכנס איזה מוכר להגיד לעצמו הנה יש לי פה דג שמן ולקנות ממני את כל הסחורה ב - 2,000 שקל רק כי בינו לבינו אף אחד לא הציע יותר, ואז למעשה המניה צונחת ב - 98% מייד? הבנתי נכון? זה הגיוני?

בפקודת מרקט וויתרת לגמרי על הזכות לקבוע מחיר הוגן ונתת לשוק לקבוע את השווי של הנייר. וזה הסיבה שסביר להשתמש בפקודה כזו אך ורק בניירות סחירים ביותר עם מרווח קטן, כי בתרחיש אחר זה אכן עלול לעלות לך ביוקר - ולכן משתמשים בפקודת לימיט במקום.

עד כמה שאני יודע, זה לא נכון.
מעולם לא שאלתי ולא ביררתי לגבי הסוגיה הזו
שים לב שאמרת שני דברים סותרים, פעם אחת לא שאלת ולא ביררת, ופעם שניה אמרת שאתה יודע.
אני מניח שאתה בלימבו ולכן הצעתי לך לשאול את הבנקאי שלך. @daat99 ואנוכי נתנו לך תשובות בדוקות איש, איש ע"פ ההסכמים המוכרים לנו בהתנהלותינו מול הבנקאים שלנו + מעט על טכניכת ק/מ ואיך הדברים עובדים.
מה שנשאר, ודרך אגב, אהבתי מאוד את השאלה שלך כי העלית נקודה חשובה שאני מניח שהרבה מהחברים כאן לא היו מודעים לה למרות שהנושא הועלה (אבל כמה כבר מאיתנו כבר עורכים חיפוש בפורום :) )

שים לב שאמרת שני דברים סותרים, פעם אחת לא שאלת ולא ביררת, ופעם שניה אמרת שאתה יודע.
לא סותרים. לא ביררתי לגבי עמלות בביצוע חלקי. למעשה לא היה לי מושג אם אני מחויב בעמלת מינימום לפעולה פעם אחת על 8 עסקאות שבוצעו במהלך אותו יום באותו ני"ע, או 8 פעמים. דעת טוען שפעם אחת. החלק של ה'עד כמה שידוע לי' היה קשור לנושא מהות פקודת המרקט. מסתבר שלא באמת ידעתי את מה שחשבתי שאני יודע. טעות, קורה.

מחיאות כפיים לברוקר, אבל הנהלת הבורסה אמורה להיות אחראית על מסחר הוגן וסביר וללא מניפולציות.
לפי מה שאתה אומר אם אני נותן הוראת קניה במרקט בנייר ערך לא סחיר בכלל (ויש איזה 200-300 מניות בישראל שרוב הימים אין בהם אפילו עסקה אחת) בסכום של 100,000, יכול להכנס איזה מוכר להגיד לעצמו הנה יש לי פה דג שמן ולקנות ממני את כל הסחורה ב - 2,000 שקל רק כי בינו לבינו אף אחד לא הציע יותר, ואז למעשה המניה צונחת ב - 98% מייד? הבנתי נכון? זה הגיוני?
ידידי, רצוי להכיר את כללי המשחק ולפעול בהתאם. היה כאן דיון בנושא ספר הפקודות מסחר ומדוע זה חשוב.
בנ"ע במחזורים מצומצמים, כול קניה או מכירה מאסיבית יכולה להעיף את המניה לקאנטים או לריצפה.
צפייה בספר הפקודות חשוב מאוד לפני שמבצעים ק/מ ביחוד בני"ע במחזור דל.
נניח שפלוני אלמוני נוסע לחו"ל לאי בודד ולא יכול להתעסק במיסחר, מעוניין להיפטר ממניה אבל מציב לעצמו מטרה למכור ברווח של 10%. אז מכניסים הוראה למכור בלימיט שמשקף 10% רווח, לוחצים על כפתור gtc - good till cancel וטסים לגלפגוס.
במוקדם או במאוחר המכירה כניראה תתבצע בגלל תנודיות בימי המסחר וביחוד בטרום ואחרי מסחר (אם יש לך הרשאה).
אתן לך דוגמה שהבאתי בעבר על מרווחים קטנים וניהול קניה או מכירה במצב כזה:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/איך-מודאים-שקונים-etf-במחיר-סביר.1757/page-3#post-34389

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
E עמלות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Aslan קיזוז דמי שימוש מול עמלות קניה - תדירות קניה שוק ההון 3
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9