• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלויות העברת ני"ע ומט"ח מ/אל IB

נובוריש

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכולם
בהנחה והמסחר דרך IB תופס נפח משמעותי מתיקים רבים כאן, תהיתי אם יש איזשהו סיכום של עלויות העברת ני"ע ומט"ח אל ומIB. האם אמור להיות הבדל בין הבנקים בפעולות שכאלה?
כמו כן, בחיפושים שביצעתי בפורום עולה הרושם שכולם העבירו נ"יע לIB, ולא ראיתי אף אחד בכיוון ההפוך. האם הסיבה היא כדי להגיע לסף ה100K? ניתן הרי לקבל פטור מעלויות חודשיות גם בארץ, אם כך למה נראה שכולם מעדיפים להחזיק הכל/הרוב בחו"ל?

לגבי העברת מט"ח, לIB יש חשבון נפרד להעברה אליו לכל מטבע (כלומר אם מעבירים יורו דולר או שכל - כל אחד צריך להיות מועבר לחשבון ספציפי).

בשרשור הזה מדברים על העברה של שקלים לIB:
www.hasolidit.com/kehila/threads/הפקדה-בשקלים-והמרת-שקל-מט-ח-ב-interactive-brokers.3734/
אמ;לק: שקלים אפשר להעביר בהעברת זה"ב בעלות של כ5 שקלים ואז להמיר לכל מט"ח ב$2 עמלת מינימום עד $100,000. הבנק גובה עמלה גבוהה הרבה יותר על העברת מט"ח לחו"ל.

אני חושב שאף אחד לא מעביר ני"ע חזרה לארץ כי מה הטעם? כבר הגעת אל הארץ המובטחת מבחינת עמלות. אם רוצים לפדות כדי לחיות או לשלם מס רווח הון: מוכרים מניות, ממירים לשקלים בIB ומעבירים שקלים חזרה לחשבון בארץ.

ובעתיד בתקווה פשוט משתמשים בכרטיס דביט או אשראי על החשבון
בתוכנית ל2018.
האם הסיבה היא כדי להגיע לסף ה100K? ניתן הרי לקבל פטור מעלויות חודשיות גם בארץ, אם כך למה נראה שכולם מעדיפים להחזיק הכל/הרוב בחו"ל?
הסיבות הם רבות ומגוונות, יש פה שירשורים שלמים על זה וטבלאות אקסל עם השוואות.
אוסיף שלא לכולם זה מתאים ולא לכולם זה כלכלי.

אני חושב שאף אחד לא מעביר ני"ע חזרה לארץ כי מה הטעם?
ובעתיד בתקווה פשוט משתמשים בכרטיס דביט או אשראי על החשבון
הסיבות הם רבות ומגוונות, יש פה שירשורים שלמים על זה וטבלאות אקסל עם השוואות.

תודה למגיבים וסליחה על חוסר הזמינות שלי..

אני מבין שאתם לא חוששים בשום אופן לשים את כל הונכם אצל ברוקר זר. אחרת הייתם לכל הפחות מפצלים את האחזקות שלכם, וממילא מתעסקים עם העברת ני"ע דו כיוונית.
האם החשש להיות בתחתית שרשרת המזון כאזרח זר במקרה של בירור משפטי לא מטריד אתכם?
האם סיכוני מיסוי למיניהם המאיימים על כסף זר (אני לא מבין בזה, אבל מניח שמס ירושה עלול להיות רק דוגמה) לא מטרידים אתכם?

מהרושם שעולה מהשרשורים שאני קראתי נראה שאחזקות אצל ברוקר זר (ובפרט IB) אינן מסוכנות כלל וכלל.
אבל הרושם הזה נובע בעיקר מכך שלא מצאתי אף התייחסות להעברת ני"ע לכיוון ישראל. ראיתי טענות על ביטוח SIPC בלבד שנשמע עלאכיפק, אבל מכסה פעולות בUS בלבד ולא מכסה עוולות אונליין בכלל.

עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך עם עלויות שוטפות מינמליות ועלות ראשונית בלבד, נראה לי שדרך הפעולה המתבקשת היא לקנות בזול, ולהחזיק כמה שיותר קרוב לחזה.
לא ככה?

אני מבין שאתם לא חוששים בשום אופן לשים את כל הונכם אצל ברוקר זר
למה שאחשוש יותר מאשר שהכסף אצל ברוקר ישראלי? אגב גם האחזקות הזרות של בברוקר ישראלי מוחזקות בפועל אצל ברוקר זר.
האם החשש להיות בתחתית שרשרת המזון כאזרח זר במקרה של בירור משפטי לא מטריד אתכם?
בכל מקרה אתה בתחתית שרשרת המזון, לחלקינו גם אזרחות זרה.
האם סיכוני מיסוי למיניהם המאיימים על כסף זר (אני לא מבין בזה, אבל מניח שמס ירושה עלול להיות רק דוגמה) לא מטרידים אתכם?
הסיכון הוא דומה גם אם כספך מוחזק אצל ברוקר בארץ.
עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך עם עלויות שוטפות מינמליות ועלות ראשונית בלבד, נראה לי שדרך הפעולה המתבקשת היא לקנות בזול, ולהחזיק כמה שיותר קרוב לחזה.
איך בדיוק אתה יכול להחזיק את הביטים במחשב שמהווים את אחזקות הני"ע שלך קרוב לחזה?

אבל הרושם הזה נובע בעיקר מכך שלא מצאתי אף התייחסות להעברת ני"ע לכיוון ישראל
למה צריך להעביר את ני"ע חזרה לישראל?
אתה יכול או למכור אותם להמיר לשקלים ואת השקלים לחשבון הבנק שלך.
לחלופין, כאשר זה יתאפשר, אתה יכול למכור אותם, להשאיר בדולרים ולהשתמש בכרטיס הדביט שיהיה מקושר לחשבון IB שלך.

בעתיד בתקווה פשוט משתמשים בכרטיס דביט או אשראי על החשבון
התקווה מבוססת על משהו? או סתם תקווה כללית? (כדי שאדע אם לטפח תקווה גם כן...)

התקווה מבוססת על משהו? או סתם תקווה כללית? (כדי שאדע אם לטפח תקווה גם כן...)
הם הודיעו רשמית שהדביט יגיע גם לאירופה ואסיה במהלך 2018.

אגב גם האחזקות הזרות של בברוקר ישראלי מוחזקות בפועל אצל ברוקר זר.
איך בדיוק אתה יכול להחזיק את הביטים במחשב שמהווים את אחזקות הני"ע שלך קרוב לחזה?

יש איזה הסבר להדיוטות על אופן החזקת ני"ע? אם ההסבר יכלול מילים כמו קסטודיאן וקורספונדנט זה בכלל יהיה אחלה.
האם היתרון של בנק פיזי הוא פסיכולוגי בלבד? האם העובדה שני"ע מיוצגים בעזרת ביטים הופכת את המרחק מאיפה (?) שהם מוחזקים (?) ללא רלונטי בשום צורה?

האם היתרון של בנק פיזי הוא פסיכולוגי בלבד?
כן. לדעתי זה אף חיסרון ולא יתרון, לפחות על פי נסיון העבר (בארץ).
האם העובדה שני"ע מיוצגים בעזרת ביטים הופכת את המרחק מאיפה (?) שהם מוחזקים (?) ללא רלונטי בשום צורה?
לא בדיוק, לגבי ני"ע אמריקאי בברוקר/בנק ישראלי יש עוד תחנה בשרשרת, באחזקה בברוקר אמריקאי אתה חוסך תחנה אחת.
לדעתי הצנועה אין לזה משמעות, ישנם כאלה שיחלקו על דעתי, ישנם גם כאלה עם פראנויות כאלה ואחרות, אני לא אחד מהם ולא עוסק בתסריטי יום הדין.

כן. לדעתי זה אף חיסרון ולא יתרון, לפחות על פי נסיון העבר (בארץ).
תוכל לפרט? אגב, מנהלת תחום ההשקעות בסניף אמרה לי שבבנק הני"ע רשומים על שמי ממש, בשונה מאצל הברוקר האינטרנטי (שנציג בצ'אט אישר שאכן הני"ע רשומים ע"ש IB)

תוכל לפרט? אגב, מנהלת תחום ההשקעות בסניף אמרה לי שבבנק הני"ע רשומים על שמי ממש, בשונה מאצל הברוקר האינטרנטי (שנציג בצ'אט אישר שאכן הני"ע רשומים ע"ש IB)
אם הבנק שלך הוא חבר בורסה.
האם הבנק שלך הוא HSBC?

מנהלת תחום ההשקעות בסניף אמרה לי
גם היא רק אשת מכירות.

האם הבנק שלך הוא HSBC?
מדובר בבנק הבינלאומי. לא יודע מה זה HSBC.
גם היא רק אשת מכירות.
אז מה זה אומר? היא טועה? בני"ע זרים או בכלל? הני"ע רשומים ע"ש הבנק? ע"ש הקורספונדנט/הקסטודיאן?
מישהו יכול להפנות לאיזה מקור שיעשה סדר וייתן קצת פשר לכל המושגים האלה? או לכתוב בעצמו איזה הסברון
בסופו של דבר אני צריך לגבש עמדה לגבי איפה אני הכי שקט לשים את הני"ע שלי

מדובר בבנק הבינלאומי. לא יודע מה זה HSBC.

אז מה זה אומר? היא טועה? בני"ע זרים או בכלל? הני"ע רשומים ע"ש הבנק? ע"ש הקורספונדנט/הקסטודיאן?
מישהו יכול להפנות לאיזה מקור שיעשה סדר וייתן קצת פשר לכל המושגים האלה? או לכתוב בעצמו איזה הסברון
בסופו של דבר אני צריך לגבש עמדה לגבי איפה אני הכי שקט לשים את הני"ע שלי
1. היא לא טועה, היא רק מציגה את הדברים בצורה שנוחה לה. ניירות ערך ישראלים רשומים על שמך, ניירות ערך זרים לא. במקרה של הבינלאומי הראשון הוא חבר בורסא בארץ ולא במדינות אחרות.
2. בכל מקרה ניירות ערך זרים כפופים לחוק של אותה מדינה בה הם נסחרים - ניירות ערך מארה'ב כפופים לחוק האמריקאי וניירות ערך מאנגליה כפופים לחוק האנגלי.
3. אם מדובר בברוקר בינלאומי עם נציגות בהמון מדינות ו חברות בבורסאות שונות, אז הניירות ערך רשומים על שם הלקוח באמצעות ישות משפטית שיש לברוקר באותה מדינה. (לדוגמא תאגיד בנקאי ענק בשם HSBC שמספק שרותי בנקאות והשקעות בארץ למי שיש לו היכולת לפתוח שם חשבון והוא חבר בורסא במקומות נוספים בעולם).
4. אם ברוקר שלך לא חבר בורסא במדינה מסוימת ( הבינלאומי הראשון לא חבר בורסא בגרמניה) ואתה רוצה לההחזיק בניירות ערך הנסחרים שם (מניית פולקסוואגן לדוגמא) אז יש ברוקר אחר שנותן את השרות הזה עבורו. במקרה כזה כל הניירות רשומים על שם הברוקר (הבינלאומי הראשון) והוא מנהל רישום פנים אצלו כמה קנה יוסי וכמה קנה משה.

נערך לאחרונה ב:
שלום לכולם
בהנחה והמסחר דרך IB תופס נפח משמעותי מתיקים רבים כאן, תהיתי אם יש איזשהו סיכום של עלויות העברת ני"ע ומט"ח אל ומIB. האם אמור להיות הבדל בין הבנקים בפעולות שכאלה?
כמו כן, בחיפושים שביצעתי בפורום עולה הרושם שכולם העבירו נ"יע לIB, ולא ראיתי אף אחד בכיוון ההפוך. האם הסיבה היא כדי להגיע לסף ה100K? ניתן הרי לקבל פטור מעלויות חודשיות גם בארץ, אם כך למה נראה שכולם מעדיפים להחזיק הכל/הרוב בחו"ל?
באתר שלהם מופיעות עלויות העברת ניירות ערך החוצה לברוקר אחר. למה שארצה להעביר ניירות ערך לישראל? אין בזה שום הגיון. בכל מקרה, למיטב ידיעתי, העלות מצד IB היא 0.
למיטב ידיעתי, אין ברוקר ישראלי אחר שנותן ביצוע פעולה בעלויות נמוכות כל כך.
המרת מט״ח- אין ברוקר ישראלי שמאפשר זאת בעלות נמוכה כל כך (שער המרה).
תוכנית הלוואת ניירות ערך - אין ברוקר ישראלי שמאפשר זאת.
לגבי העברת מזומן (שקלים ומט״ח), העברה יוצאת פעם בחודש חינם. מעבר לכך, העלות מפורטת באתר שלהם חינם. העברה נכנסת חינם.
הדוחות באתר של IB, הם הרבה יותר טובים מהדוחות שקיבלתי במיטב ובנק לאומי.

האם המניות רשומות על שמי או על שם הברוקר?
בארה"ב המניות תמיד על שם הברוקר אא"כ אתה מעביר אותם על שימך דרך חברה כמו COMPUTERSHARE עם כל המשתמע מכך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א העברת אירו מצרפת לישראל - הוזלת עלויות צרכנות פיננסית 15
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
guesto עלויות נסתרות בפנסיה/קה"ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 71
ס עלויות המרה סמויות ברכישת בלאקרוק שקלי שוק ההון 2
I עלויות של גידול כלב אוף טופיק 10
F איך לפשט תיק 60/40: פיזור, עלויות ובחירת קרנות שוק ההון 19
F עלויות נלוות כתוצאה מturnover בקרנות מחכות שוק ההון 18
ספייק לי עלויות בניה לבניין נדל"ן 4
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
A העברה ללא תמורה - מקרקעין - העברה במתנה. עלויות עורך דין? נדל"ן 6
H עלויות סמויות, דגשים ו"סכנות" בדירה מקבלן נדל"ן 12
I מנקה עלויות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M עלויות ברוקרים שונים בקרן השתלמות IRA בקל גמל שוק ההון 26
S עלויות שוטפות בית פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D קיזוז עלויות מימון עם מס רווחי הון שוק ההון 9
yossik הורדת עלויות "דמי שימוש" לגז צרכנות פיננסית 10
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
ב עלויות של קרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 18
amidar איך מפיקים דו"ח עלויות באינטראקטיב ברוקרס...? שוק ההון 1
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
ע עלויות רואה חשבון, עוסק פטור מיסים 14
T צמצום עלויות מזומן ברכישת דירה נדל"ן 2
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
נ המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות נדל"ן 14
N עלויות מעלית שבת אוף טופיק 24
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
פ עלויות בניהול קרן השתלמות IRA שוק ההון 50
Dim האם אתם עוקבים אחר עלויות FIFO? צרכנות פיננסית 24
L עלויות אחזקת בית צרכנות פיננסית 6
J עלויות ותנאי מינוף בIB שוק ההון 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
מ עלויות מינוף ויתרת מזומן שלילית בIB שוק ההון 2
K איך חברות ETF גובות דמי ניהול נמוך ואיך מתמחרים את עלויות הקניה והמחירה שוק ההון 1
Z עלויות סמויות בקרנות מחקות שוק ההון 46
S עלויות קרן השתלמות מחקה S&P לעומת IRA שוק ההון 3
מ עלויות מסלולי ביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
M עלויות רכישה של קרנות נאמנות שוק ההון 0
M בשורות טובות: הקטנת עלויות בקרנות בלאק רוק שוק ההון 38
O עלויות VS פיזור בינלאומי שוק ההון 59
amidar Bob - מה שחיפשנו כדי להוזיל עלויות ביטוח? צרכנות פיננסית 4
Chase קרן השתלמות - עלויות מעביד צרכנות פיננסית 14
R עלויות המרת מט"ח בIRA צרכנות פיננסית 10
yanosh34 סימולצית עלויות קניית קרן זרה דרך בית השקעות ישראלי שוק ההון 32
א תעודות זולות שעולות ביוקר: עלויות נסתרות פוגעות בתשואה למשקיעים שוק ההון 6
Cfy הוזלת עלויות בתעודות Vanguard שוק ההון 9