• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עיסקה שלא בוטלה . בבקשה עזרתכם

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
9
חברתי ביצעה עיסקה עם מנטור מפורסם לכלכלה נבונה וחיסכונות
העיסקה בעצם רכישת קורס ב20.8.20
לאחר כמה דקות התחרטה וביקשה לבטל
ב23.8.20
נשלח אליה מייל מאותו מנטור המאשר את קבלת הבקשה לביטול, וכי זה יטופל עד 4 ימי עסקים
עד לרגע זה היא לא קיבלה שקל החזר
מספר הטלפון של שירות הלקוחות מוביל למענה הודעות , בטח יצא לכם להכיר..
אף אחד לא חוזר אליה למרות אינספור הודעות!!!
איימנו בתביעה במועצה להגנת הצרכן, גם זה לא הזיז להם
בזה שנפנה ליהיה בסדר, זה זה לא הניד עפעף
פניתי למועצה ופתחתי תלונה לפני יומיים אך הבנתי כי זה עלול לקחת חודשים
האם יש אפשרות נוספת?
יש עילה לתבוע אותם בבית המשפט לתביעות קטנות??
פשוט מרתיח אותי ההתנהלות הזו
אשמח לכל תשובה שיכולה להועיל
תודה רבה

נשלח אליה מייל מאותו מנטור המאשר את קבלת הבקשה לביטול, וכי זה יטופל עד 4 ימי עסקים

להבנתי כן. איני עו"ד וזהו אינו ייעוץ משפטי וכו' וכו'.

האם יש אפשרות נוספת?
לא נראה לי. אם אין שום שיתוף פעולה או רצון להחזיר את הכסף לאחר איומים כנ"ל בית המשפט הוא הכתובת הבאה למיטב ידיעתי.

לבקש מחברת האשראי לבטל את החיוב ו/או תשלומים עתידיים.
חברת האשראי תיאלץ לפתוח דיספיוט עם המנטור וזה לפחות למען התיעוד כדי שהמנטור לא יוכל להכחיש שניסתה לבטל.

להבנתי כן. איני עו"ד וזהו אינו ייעוץ משפטי וכו' וכו'.

לא נראה לי. אם אין שום שיתוף פעולה או רצון להחזיר את הכסף לאחר איומים כנ"ל בית המשפט הוא הכתובת הבאה למיטב ידיעתי.
תודה רבה
הבנתי שיש לשלם אגרה
האם אפשר לדרוש פיצוי על העוגמת נפש?
אם כן כמה?

חברת האשראי תיאלץ לפתוח דיספיוט עם המנטור וזה לפחות למען התיעוד כדי שהמנטור לא יוכל להכחיש שניסתה לבטל.
תודה רבה
אמסור לה

על פני הדברים, יש עילה לתביעה.
לתשומת לבך כי בית המשפט לתביעות קטנות דן בתביעות על סכום של עד 34,000 ש"ח. אם הסכום ששולם גבוה מהסכום שבסמכות בית המשפט לתביעות קטנות, יש לבחור בין ויתור על הסכום העודף (קרי, הגשת התביעה בסך 34,000 ש"ח וויתור על האפשרות לקבל את הסכום שמעבר לכך), או להגיש את התביעה בבית משפט השלום (הליך הרבה יותר ארוך ומורכב, שעל פי רוב מצריך סיוע של עו"ד אם התובע אינו בקיא בסדרי דין והלכות).

באתר המועצה הישראלית לצרכנות יש מדריך לא רע על אופן הגשת וניהול תביעה קטנה.
החוק הרלוונטי שמכוחו קמה העילה הוא חוק הגנת הצרכן, תשמ"א-1981, והסעיפים הרלוונטיים לפי הפרטים שמסרת הם: סעיף 14(א)(2) לעניין זכות ומועד הביטול; סעיף 14(ב) לעניין חובת השבת הכספים ששולמו; סעיף 14ט לעניין דרך הביטול; סעיף 31א(א) לעניין פיצויים לדוגמא (קרי, מעבר להשבת הכספים ששולמו) בסך של עד 10,000 ש"ח.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי.

הבנתי שיש לשלם אגרה
בתביעות קטנות האגרה עבור הגשת תביעה היא היא 1% מסך התביעה עם מינימום של 50 ש"ח, זה בקטנה.
האם אפשר לדרוש פיצוי על העוגמת נפש?
אם כן כמה?
בתביעות קטנות "אין חוקים", כל הפואנטה היא ליישב מחלוקות קטנות בזריזות יחסית ולכן גם אין שם ייצוג עם עורכי דין וכדומה.
אם אכן נגרמה עגמת נפש יש לתאר אותה (רצוי עם "הוכחות" כמו התכתבויות, פניות שלא נענו, הקלטות וכד' - הכל תופס) ולבקש פיצוי בהתאם לעגמת הנפש ובהתאם לסכום ששולם (ז"א אם הסכום ששולם הוא 2000 ש"ח אז לבקש עוד 2000 עבור עגמת נפש זה נשמע לי קצת מוגזם, אולי מאות בודדות ש"ח זה הגיוני, אבל אני לא עו"ד ולא מבין בזה), כמו כן מומלץ לבקש את ההחזר עם ריבית והצמדה מיום בקשת ההחזר.

מה שלא בקטנה - זה ההתעסקות עם ההליך המשפטי שהוא די מייגע, לכן הייתי ממליץ ללכת לזה כמוצא אחרון ולנסות קודם את הערוץ היעיל ביותר שהוא חברת האשראי ולהמשיך את התהליך עם המועצה לצרכנות. רק לאחר שלא ניתן מענה בחברת האשראי - להגיש תביעה כדי ללחוץ מכל הכיוונים ולא לבזבז זמן (במקביל למועצה לצרכנות).

נערך לאחרונה ב:
בתביעות קטנות האגרה עבור הגשת תביעה היא היא 1% מסך התביעה עם מינימום של 50 ש"ח, זה בקטנה.

בתביעות קטנות "אין חוקים", כל הפואנטה היא ליישב מחלוקות קטנות בזריזות יחסית ולכן גם אין שם ייצוג עם עורכי דין וכדומה.
אם אכן נגרמה עגמת נפש יש לתאר אותה (רצוי עם "הוכחות" כמו התכתבויות, פניות שלא נענו, הקלטות וכד' - הכל תופס) ולבקש פיצוי בהתאם לעגמת הנפש ובהתאם לסכום ששולם (ז"א אם הסכום ששולם הוא 2000 ש"ח אז לבקש עוד 2000 עבור עגמת נפש זה נשמע לי קצת מוגזם, אולי מאות בודדות ש"ח זה הגיוני, אבל אני לא עו"ד ולא מבין בזה), כמו כן מומלץ לבקש את ההחזר עם ריבית והצמדה מיום בקשת ההחזר.

מה שלא בקטנה - זה ההתעסקות עם ההליך המשפטי שהוא די מייגע, לכן הייתי ממליץ ללכת לזה כמוצא אחרון ולנסות קודם את הערוץ היעיל ביותר שהוא חברת האשראי ולהמשיך את התהליך עם המועצה לצרכנות. רק לאחר שלא ניתן מענה בחברת האשראי - להגיש תביעה כדי ללחוץ מכל הכיוונים ולא לבזבז זמן (במקביל למועצה לצרכנות).
תודה רבה על הפירוט!!!
שלחתי לחברתי המלצה לפנות לחברת האשראי וזה מה ששלחה לי
"הם טוענים שאני אמורה לדבר עם בעל העסק"
מיום הגשת התביעה לבית המשפט תוך כמה זמן בערך יש הכרעה?

דברי עם "הכול כלול"

על פני הדברים, יש עילה לתביעה.
לתשומת לבך כי בית המשפט לתביעות קטנות דן בתביעות על סכום של עד 34,000 ש"ח. אם הסכום ששולם גבוה מהסכום שבסמכות בית המשפט לתביעות קטנות, יש לבחור בין ויתור על הסכום העודף (קרי, הגשת התביעה בסך 34,000 ש"ח וויתור על האפשרות לקבל את הסכום שמעבר לכך), או להגיש את התביעה בבית משפט השלום (הליך הרבה יותר ארוך ומורכב, שעל פי רוב מצריך סיוע של עו"ד אם התובע אינו בקיא בסדרי דין והלכות).

באתר המועצה הישראלית לצרכנות יש מדריך לא רע על אופן הגשת וניהול תביעה קטנה.
החוק הרלוונטי שמכוחו קמה העילה הוא חוק הגנת הצרכן, תשמ"א-1981, והסעיפים הרלוונטיים לפי הפרטים שמסרת הם: סעיף 14(א)(2) לעניין זכות ומועד הביטול; סעיף 14(ב) לעניין חובת השבת הכספים ששולמו; סעיף 14ט לעניין דרך הביטול; סעיף 31א(א) לעניין פיצויים לדוגמא (קרי, מעבר להשבת הכספים ששולמו) בסך של עד 10,000 ש"ח.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי.
תודה רבה על הפירוט
ממש עוזר
הקורס בסך הכל 2375
אני מניחה שאת הכסף היא תרצה במלואו
תודה רבה שוב

אני יכול לשתף את הנסיון שלי.
היה לי סיפור דומה עם מנוי למכון כושר שביטלתי, אבל לא קיבלתי החזר כספי. כשרציתי לדבר עם המנהל - המשרד שלו תמיד היה סגור.
נעזרתי במועצה לצרכנות. לקח בערך 5 חודשים עד שהם חזרו אליי אבל מאז כל הלך מהר יותר ותוך שבועיים בערך התביעה הוגשה למכון בדרישה לקבל את הסכום הנ"ל + פיצויים (החזר הוצאות על אגרת התביעה והזמן שבזבזתי על זה). נקבע דיון לחודש לאחר מכן. (אם אני זוכר נכון נתתי את התביעה ביד למזכירה של המכון).
לפני שהגיע יום המשפט התקשר אליי מנהל המכון, אחד חדש שהחליף את ההוא שעשה לי בעיות. הוא ביקש לסגור את זה בינינו.
הלכתי אליו והסברתי לו מה קרה (ידעתי שאני צודק והחוק איתי) וניהלנו מו"מ על סכום הפיצוי.
בהתחלה הוא רצה לתת לי רק מה שהמכון היה חייב לי אבל אמרתי שנאלצתי לשלם אגרות וזמן יקר. הוא עשה טלפון עם הממונים עליו והסכים לשלם לי סכום ביניים (כלומר פחות ממה שתבעתי אבל יותר ממה שמהכון היה חייב). אחכ שלחנו את זה לבית המשפט ושופטת נתנה להסכם תוקף של פסק דין.
ביטלתי את המנוי למכון בנובמבר 2014, המועצה לצרכנות חזרה אליי באפריל 2015 וקיבלתי את הכסף במאי 2015. המכון היה חייב לי בערך 550 שקל והחזר לי בערך 700.
אז לסיכום:
1. יש לי נסיון טוב עם המועצה לצרכנות, הם עשו את העבודה שלהם וענו לי על הרבה שאלות למרות שלא היו חייבים.
2.לדעתי צריך לתבוע סכום גדול מעלות הקורס. חברה שלך משלמת אגרות וזמן יקר והיא צריכה לקבל על זה פיצוי.
3. אם החוק בצד שלכן (כלומר היא שלחה את הבקשה לפי לוח הזמנים שנקבע בחוק) והמנטור לא רוצה בעיות עם הוצאה לפועל, סיכוי טוב שזה ייגמר בגישור.

אגב, חברה שלך איימה עליהם בשיימינג?

נערך לאחרונה ב:
אני יכול לשתף את הנסיון שלי.
היה לי סיפור דומה עם מנוי למכון כושר שביטלתי, אבל לא קיבלתי החזר כספי. כשרציתי לדבר עם המנהל - המשרד שלו תמיד היה סגור.
נעזרתי במועצה לצרכנות. לקח בערך 5 חודשים עד שהם חזרו אליי אבל מאז כל הלך מהר יותר ותוך שבועיים בערך התביעה הוגשה למכון בדרישה לקבל את הסכום הנ"ל + פיצויים (החזר הוצאות על אגרת התביעה והזמן שבזבזתי על זה). נקבע דיון לחודש לאחר מכן. (אם אני זוכר נכון נתתי את התביעה ביד למזכירה של המכון).
לפני שהגיע יום המשפט התקשר אליי מנהל המכון, אחד חדש שהחליף את ההוא שעשה לי בעיות. הוא ביקש לסגור את זה בינינו.
הלכתי אליו והסברתי לו מה קרה (ידעתי שאני צודק והחוק איתי) וניהלנו מו"מ על סכום הפיצוי.
בהתחלה הוא רצה לתת לי רק מה שהמכון היה חייב לי אבל אמרתי שנאלצתי לשלם אגרות וזמן יקר. הוא עשה טלפון עם הממונים עליו והסכים לשלם לי סכום ביניים (כלומר פחות ממה שתבעתי אבל יותר ממה שמהכון היה חייב). אחכ שלחנו את זה לבית המשפט ושופטת נתנה להסכם תוקף של פסק דין.
ביטלתי את המנוי למכון בנובמבר 2014, המועצה לצרכנות חזרה אליי באפריל 2015 וקיבלתי את הכסף במאי 2015. המכון היה חייב לי בערך 550 שקל והחזר לי בערך 700.
אז לסיכום:
1. יש לי נסיון טוב עם המועצה לצרכנות, הם עשו את העבודה שלהם וענו לי על הרבה שאלות למרות שלא היו חייבים.
2.לדעתי צריך לתבוע סכום גדול מעלות הקורס. חברה שלך משלמת אגרות וזמן יקר והיא צריכה לקבל על זה פיצוי.
3. אם החוק בצד שלכן (כלומר היא שלחה את הבקשה לפי לוח הזמנים שנקבע בחוק) והמנטור לא רוצה בעיות עם הוצאה לפועל, סיכוי טוב שזה ייגמר בגישור.

אגב, חברה שלך איימה עליהם בשיימינג?
היי תודה רבה על התשובה המפורטת
וואוו נשמע שעברת סאגה קשה
כל הזמן הזה זה קשה...
לא, לא איימה עליהם בשיימינג
אבל כתבה בפוסט של המנטור בתגובות את זה
כי באמת אין דרך להשיג אותו

היי תודה רבה על התשובה המפורטת
וואוו נשמע שעברת סאגה קשה
כל הזמן הזה זה קשה...
לא, לא איימה עליהם בשיימינג
אבל כתבה בפוסט של המנטור בתגובות את זה
כי באמת אין דרך להשיג אותו
תראי עיקר העיסוק היה לנסות לקבל מענה מהעסק ואחרי שהמועצה למרכנות חזרה אליי
אני לא יודע איך חברה שלך כתבה את הפוסט, אבל אני הייתי כותב בטון תקיף, שאנשים יבינו שהוא בעייתי.
אם זה לא עוזר אז תמשיכי עם המועצה לצרכנות. הם יוודאו שיש לך עילה לתביעה ואם כן, יכתבו את כתב התביעה עבורך. לפחות ככה זה היה כשאני פניתי אליהם

נערך לאחרונה ב:
מנטור מפורסם לכלכלה נבונה וחיסכונות
אתה גולש בפורום הסולידית וחברתך קונה קורסים כאלה?
תגיד לה לבוא לפה, אנחנו עושים את זה בחינם.

תגיד לה לבוא לפה, אנחנו עושים את זה בחינם.
לא רק בחינם אלא גם טוב יותר מכל מקום בתשלום, הבעיה היא מנסיוני (ומכמות האנשים שמבקשים עזרה ממני בפרטי) היא שאנשים רוצים שיאכילו אותם בכפית, גם אם זה עולה כסף.

[אוף טופיק]
אנשים רוצים שיאכילו אותם בכפית, גם אם זה עולה כסף.
אכן, ומנסיון אוסיף גם כי אם מאכילים אותך בכפית אתה נשאר מקובע למשנה מסויימת ולא חוקר וחופר..

מעבר לכל אלו - אם כבר פניה לרגולטור אז גם לרשות להגנת הצרכן, ולא רק למועצה לצרכנות.
שניהם גופים ממשלתיים, אך לרשות, להבדיל מהמועצה, יש שיניים.
יחד עם זאת, הרשות לא באמת מתפקדת (מניסיון - הגשתי תלונה של חוברת, אפילו הלכתי לתת עדות, והעניין כבר "בטיפול" ויתר מ4 שנים), ואילו המועצה, עושה רושם כן.

אין מניעה לעבות קצת את סכום התביעה מעבר לסכום הנומינלי שהופסד, כל עוד לא מנפיצים סכום עתק (ולזכור שכמובן תביעות קטנות מוגבלות בסכום).

לא רק בחינם אלא גם טוב יותר מכל מקום בתשלום, הבעיה היא מנסיוני (ומכמות האנשים שמבקשים עזרה ממני בפרטי) היא שאנשים רוצים שיאכילו אותם בכפית, גם אם זה עולה כסף.

לא רק.
קורסים יוצרים מצג של אמון. יש סילבוס, יש מרצה ש"חותם" על הדברים.
כמובן שכל אלו בפועל אינם אלא אשליה, אבל זה לא מבטל את העובדה כי הקושי העיקרי שבלימודים "אונליין" - בערך כל דבר שניסיתי ללמוד בצורה הזאת מוביל אותך למבוי סתום לא פעם בשל אי דיוקים, הבנה שה"בסיס" שלמדת שגוי, וכו'.

בערך כל דבר שניסיתי ללמוד בצורה הזאת מוביל אותך למבוי סתום לא פעם בשל אי דיוקים, הבנה שה"בסיס" שלמדת שגוי, וכו'.
יש המון דברים שאפשר ללמוד אונליין (ובחינם) שהם ברמה מאד גבוהה, יש לו מעט הרצאות אף מהאקדמיה שניתן לצפות בהם ללא תשלום, כולל מהאוניברסיטאות המובילות בעולם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
R השקעה באגחים שלא מניבה שוק ההון 6
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
I שאלה על הפסדי הון שלא קוזזו מיסים 4
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
K בנקים בישראל שתומכים באימות דו שלבי שלא מבוסס על SMS צרכנות פיננסית 5
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
TheOneTech מינוי מוטב שלא יכול לבקר מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
P פנייה לגופים ציבוריים באימייל - מסתבר שלא תמיד אוף טופיק 0
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
D דירת ישנה שלא גרו בה תקופה נדל"ן 11
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
י הקמת בית השקעות חדש שלא ירוויח כסף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
Z האם יש מס רכישה על אירוע גביית דירה משועבדת בגין מלווה שלא נפרע? נדל"ן 0
Z האם יש מס רכישה על אירוע גביית דירה משועבדת בגין מלווה שלא נפרע? פוסטים מאיכות נמוכה 0
גרהם משיכה שלא כדין מקרן פנסיה ללא קנס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 211
I תלונה על רואה חשבון שלא התנהל בצורה תקינה צרכנות פיננסית 27
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
Y סיכון בניהול פנסיה שלא בחברת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ לא יכול לסגור חשבון בנק בגלל נייר ערך שלא נמכר - מכירים? צרכנות פיננסית 6
U חסכון שלא ניתן לשבירה בבנק צרכנות פיננסית 14

נושאים דומים

Back
למעלה