• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה| פענוח תעודת זהות בנקאית ושיקול מעבר למסלול עמלות עו"ש

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
בוקר טוב,

לאחר צפייה בסרטון זה: https://www.youtube.com/watch?v=7xDXGuzfXbM
ניגשתי להוריד את תעודות הזהות הבנקאיות שלי ולברר מהו מצב החיובים. כמצופה (וכרגיל), לא הבנתי כלום ושום דבר מתעודת הזהות הזאת אשר ככל הנראה כתובה בצורה כזאת שלא אמורה לאפשר להדיוט הפשוט להבין אותה.

השיקול - האם ישתלם לי יותר לעבור למסלול עמלות עו"ש של 10/50 פעולות בחודש, ב-10/20 ש"ח בחודש כמצוין בסרטון (עדיין לא בדקתי שזה אכן מה שהבנק מציע אך זוהי כרגע ההנחה ההיפותטית), או להישאר במצב הקיים?

שאלותיי:
- על אילו פעולות הבנק גובה ממני עמלה ועל אילו פעולות חברת האשראי גובה ממני עמלה?
- כיצד מחשבים את שירותי האונליין של הבנק במסלול עמלות עו"ש?
* בהקשר זה באופן כללי, האם כל כניסה שלי לאתר נחשבת כפעולת אונליין בגינה אני משלם עמלה או שמדובר בסכום קבוע בחודש אותו אני משלם?
* האם עבור כל הודעת SמS אני משלם עמלה? כי בטופס ת.ז. מצויין סה"כ פעולות אונליין לשנה שנמצא בטווח המאות.
- היכן ניתן לראות את ההסכם הנוכחי שלי עם הבנק בכל הנוגע לעמלות?
- כיצד ניתן לקרוא את סעיף העמלות בת.ז. הבנקאית?
- כיצד ניתן לקרוא את סעיף "מסגרות האשראי" בת.ז. הבנקאית?
* מדוע סעיף זה מופיע בת.ז. בנקאית בכלל? לא מדובר בשני שירותים שונים? (זה שהם מהווים אמא ובת ידוע).

נערך לאחרונה ב:
- חברת האשראי יכולה לגבות "דמי כרטיס" עמלה שיורדת בחיוב החודשי (במידה והכרטיס
בנקאי המיקוח הוא מול הבנק, במידה והוא חוץ בנקאי - מול החברה המנפיקה)
- אצלי (בנק יהב, והבינלאומי) אין תשלום ספציפי על שירותי אונ-ליין (להפך- העמלות שם זולות יותר) ואני מניח שכך זה בכל הבנקים
- שוב - לא מכיר בנק שגובה עמלה על כניסה לאתר - וקשה לי לדמיין שמצב כזה קיים..
-מהו המצב הקיים? אלו עמלות אתה משלם?
- יש תעריפון כללי של הבנק, לרוב האנשים יש הנחות כל שהם מהתעריפון. הכי קל פשוט להסתכל בחשבון ולראות על מה אתה משלם עמלות
בפועל וכמה. אני מניח שגם אפשר להתקשר ולשאול בהצלחה..

נ.ב
לא כל כך מבין למה אדם רגיל משלם עמלות כלשהם בחשבון הבנק, כאשר לא חסרים חשבונות ללא עמלות (מדבר על הפעולות הנפוצות לפחות שלי)
שבת שלום

״בוקר טוב אליהו...״
אני לא מבין אותך, איך אתה כחבר בפורום למעלה משנתיים וחצי עדיין חושב על מסלול עמלות מוזל במקום מסלול עמלות אפס.
כמה שרשורים נפתחו בנושא עמלות אפס? המון, וחברים כתבו על מסלולים חינמיים עם ובלי קשר לתעודת זהות בנקאית.
עו״ש חינם, כרטיס אשראי חינם - כול התשובות כאן בפורום! ממליץ לך לערוך חיפוש בפורום.

- חברת האשראי יכולה לגבות "דמי כרטיס" עמלה שיורדת בחיוב החודשי (במידה והכרטיס
בנקאי המיקוח הוא מול הבנק, במידה והוא חוץ בנקאי - מול החברה המנפיקה)
הבנק הנפיק לי את הכרטיס אך מנגד חברת האשראי סיפקה לי הטבה לשנה בלבד ללא דמי ניהול.

של מי הכרטיס הזה? בטח של אוסם.

-מהו המצב הקיים? אלו עמלות אתה משלם?
- השלמה למינימום (הבנתי מקריאה באינטרנט שמדובר בשטות כלשהי שמכניסה לבנק יותר כסף?)
- פעולות בערוץ ישיר:
* זיכוי חשבון באמצעות מסלקה (עבור הפקדה של המשכורת שלנו אנו אמורים לשלם?!)
* חיוב בכרטיס אשראי.
* משיכת מזומן במכשיר אוטומטי.
* העברה לחשבון אחר.
- שירותי אונליין (אינטרנט והודעות SMS).

- יש תעריפון כללי של הבנק, לרוב האנשים יש הנחות כל שהם מהתעריפון.
זה פחות רלוונטי או מעשי מבחינתי. תודה.

בשלב זה ארצה לשאול שאלה נוספת - מהי המשמעות של תשלום עבור מסגרת אשראי? מאמין שאני משלם המון כסף על זה.

לא כל כך מבין למה אדם רגיל משלם עמלות כלשהם בחשבון הבנק, כאשר לא חסרים חשבונות ללא עמלות
אני לא מבין אותך, איך אתה כחבר בפורום למעלה משנתיים וחצי עדיין חושב על מסלול עמלות מוזל במקום מסלול עמלות אפס.
מכמה סיבות, העיקריות שבהן:
- עדינות וביישנות.
- הרעיון של מסלולים ללא עמלות מריח כמסוכן מאוד. מדוע יש צורך ב-"מסלולים" כאלה אליהם צריך להצטרף ולחתום על טפסים? מדוע פשוט לא להוריד במחשב את הסעיפים שמדברים על עמלות ולהשאיר את שאר התנאים כמו שהם?

כעת התחוורתי לגלות שבנק מסוים לא מאפשר גישה לשירות לקוחות טלפוני ושעל מנת להשיג שירות עליך לאזור אומץ ולהיכנס לאחד המקומות הכי מפחידים בעולם. לראיה, הסרטון הבא ממש ממש הפחיד אותי:
https://www.youtube.com/watch?v=U4cjKregtnE

אין לי מושג מה עלי לעשות עכשיו.

נערך לאחרונה ב:
בא בן אדם ובא לעזור ואתה מזלזל בבוטות בעזרה הזו.
אף אחד לא יכול לעזור לך אם לא תעזור לעצמך.
יש מסלולי עמלות אפס. אתה יכול לבחור להצטרף אליהם ויכול שלא.
זה נאמר באופן ענייני מאוד. התעריפון באמת לא מעניין כי לרוב יופיע בו מחיר שכלל לא מייצג את מה שאפשר להשיג או מה שהאנשים עם מעט מודעות משלמים.
לא הייתה באמירה הזאת התייחסות לטוען עצמו.

@לא חשוב שמות
יש מספר אולטרנטיבות לבנקאות עם עמלות אפס.
האפשרות הראשונה היא לדבר עם הבנקאי שלך באסרטיביות, ז"א בתקיפות מעודנת - לא להפוך שולחנות, לא לצעוק וגם מנגד לא להתבכיין. פשוט לאמר להם 'חברים, ממחר אני לא מתכוון לשלם לכם עמלות עו"ש ולא עמלות כרטיס אשראי. Take it or leave it' או שאני עובר לבנק אחר.
אז אמרת:
מכמה סיבות, העיקריות שבהן:
- עדינות וביישנות.
OK, אני מבין אבל יש דרך אחרת -
1. לפתוח חשבון בבנק הפועלים, בי אונליין שזה חשבון עו"ש בסיסי + ללא עמלות
2. כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם 0 עמלות לחיים
3. תיק השקעות בבית השקעות ולא בבנק
היו אין ספור דיונים בפורום ב 3 הנקודות האלו ולכן לא אמשיך לברבר כי הכול כבר נכתב ומי שיישם את המלצות החברים משלם היום 0 שקלים לבנק ולכרטיס האשראי.

בשלב זה ארצה לשאול שאלה נוספת - מהי המשמעות של תשלום עבור מסגרת אשראי? מאמין שאני משלם המון כסף על זה.
תשלום על כך שיש בחשבון אפשרות להיכנס למינוס.אם אתה לא נכנס יש אפשרות לבקש לבטל את המסגרת ואז גם התשלום יכנס (כמובן שתהיה חייב להיות בפלוס).
דבר נוסף יש בנקים לדוג פועלים שחייבים מסדרת עו''ש בשביל הכ"א

תודה חברים. אז אתמול אזרתי אומץ וניגשתי למקום האפל והמפוקפק ביותר ביקום, אלה הדברים שעלו באינטראקציה המוזרה עם היצורים המסוכנים שם:

- הבנקאי משום-מה חייך במשך כל השיחה כאילו הוא צוחק עלי.
- הוא ציין שלא ניתן להוזיל כלום, למעט אם אוותר על שרותי SMS שעולים 9 ש"ח לחודש.
- הוא ציין שיש אפשרות להצטרף למסלול עמלות מינימליות של 10 ש"ח לחודש, אבל טען שכבר כיום אני משלם פחות מזה. קצת לא הגיוני כשבמשך שנה אני משלם 151 ₪. ככל הנראה מדובר בשירותי אונליין או SMS שלא נכללים במסלול הזה ועליהם אני משלם בנפרד, אך התביישתי לשאול אותו כי אני לא אוהב לגרום לאנשים להרגיש שאני מטיל דופי בדבריהם (מצד שני, המנטאליות הישראלית בהחלט ראויה לייחס כזה).
- שאלתי אותו לגבי מסגרת אשראי והוא אכן ציין שזה מקנה לי את הזכות והמותרה הנדירה, הפריווילגית והמיוחדת להיכנס למינוס, מרוח הדברים הבנתי ממנו שלא ניתן לבטל את התשלום עבור זה.

לדעתי מחייבים רק אם נכנסת בפועל למינוס
דקה אחת בחיי לא הייתי במינוס והם גובים ממני המון כסף עבור העניין הזה, 275 ש"ח לשנה. תוהה מה ניתן לעשות.

כרגע אני מכוון לביטול שירותי ה-SMS למרות שהם נוחים מאוד עקב בורותי ותחמוני הבנק לגבי החיובים והזיכויים בחשבון. הייתי שמח לקבל הסבר לגבי:
- מועד החיוב.
- מועדים מיוחדים של חיובים כלשהם אשר לגביהם אני מקבל סמסים נפרדים מהסמס החודשי של החיובים.

הרציונאל הוא לא לבטל סתם את השירות הזה, אם זה עלול לפגוע בבקרה שלי על החיובים ועל מה שהולך בחשבון.

נערך לאחרונה ב:
הרציונאל הוא לא לבטל סתם את השירות הזה, אם זה עלול לפגוע בבקרה שלי על החיובים ועל מה שהולך בחשבון.
למה לא פשוט להתקין את האפליקציה שלהם ולהיכנס אחת לכמה ימים לראות אלו פעולות נעשו?

למרות שכמו שאני מכיר אותך, האפליקציה זה הדרך האפלולית של הבנק להשתלט לך על הטלפון.

אגב, האפליקציה/אתר אינטרנט לא עולים כלום.

דקה אחת בחיי לא הייתי במינוס והם גובים ממני המון כסף עבור העניין הזה, 275 ש"ח לשנה. תוהה מה ניתן לעשות.
יש דרך בוודאות לבטל את זה.
חבל שאתה לא שואל ורק מניח דברים מרוח הדברים.

אגב, נראה שהבנק הזה (לפחות הסניף) לא ראוי לביזנס שלך אם הנציג
חייך במשך כל השיחה כאילו הוא צוחק עלי.

@לא חשוב שמות
האם אתה יכול לפרט אילו פעולות ו/או שרותים אתה צורך היום מהבנק?
אם לא היית אף פעם במינוס אז למה לשלם על מסגרת אשראי?
SMS 9 ש"ח לחודש זה הזוי. אני מקבל SMSים מכול נותני השרותים במדינה בחינם החל מקופ"ח ועד הבנק. הרי עולה להם גרושים, גם אם ישלחו לך 10 בחודש, זה גזל.
הגיע הזמן להחליף בנק.

למה לא פשוט להתקין את האפליקציה שלהם ולהיכנס אחת לכמה ימים לראות אלו פעולות נעשו?
דווקא ברוח האם הסולידית, אני מכוון לחזור כמה דורות אחורה במכשיר הנייד, למכשירים שעולים אוויר ועם פחות קרינה. אה! וגם פחות יעקבו אחריך וישתלטו לך על המוח ;)

כך שאפליקציות לא באות בחשבון. כרגע אני משתהה עם הצעד המבריק הזה בשל מחוייבות למקום העבודה, ההתנדבות והלימודים.

אגב, האפליקציה/אתר אינטרנט לא עולים כלום.
אולי בבנק שלך, בבנק האהוב שלי שירותי אונליין עולים 5 ש"ח לחודש.

חבל שאתה לא שואל
מדובר במשתנה אינהרנטי באדם שלא ניתן לשינוי. מה שמוביל לזה:

ורק מניח דברים מרוח הדברים.

האם אתה יכול לפרט אילו פעולות ו/או שרותים אתה צורך היום מהבנק?
תוכנית חיסכון, כרטיס אשראי בנקאי ו.... זהו?

למה הכוונה בשירותים?

והם גובים ממני המון כסף עבור העניין הזה, 275 ש"ח לשנה.
נכון. המון כסף. התעריף שאני מכיר הוא 2 שח לחודש עבור הקצאת מסגרת אשראי. אבל ייתכן ואני לא מעודכן כי אני לא צורך את השרות הזה.
בכל אופן, בודאות ניתן לביטול.

ניגשתי למקום האפל והמפוקפק ביותר ביקום
לא מבין למה אתה מבזבז את הזמן במיקוח ובאינטראקציה לא נעימה.
פתח חשבון אונליין באחד המסלולים החינמיים כפי שהציעו לך פה בשרשור ועזוב את הבנק הנוכחי שלך.
קל, פשוט, אפס אינטראקציה אנושית (ברוב המקומות ניסתן לסגור חשבון באופן אינטרנטי וגם אם לא - זה ביקור קצר וחתימה על דף).

הבנקים מבינים רק כוח.
כמו שכבר אמרו לך, עדיף אפילו לא לנסות לדבר איתם אלא פשוט לעבור בנק כל 3-4 שנים במקרה של הרעת תנאים.

אם כולם היו עושים את זה המצב פה היה טוב יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה