• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה להורים

• פותח הנושא Johny
  • פורסם בתאריך

Johny

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,

אני חדש לעולם הזה. קראתי כמה ספרים שפתחו את עיניי לסוגייה שעד אז הייתה מוגדרת כג’יבריש בראש שלי…

אני רציתי לא רק לקרוא, אלא ליישם.אז בתור התחלה להסתכל על המצב של הוריי. אנשים בשנות ה70 לחייהם, עבדו מאוד קשה וצברו חיסכון יפה.

אלה אנשים שיסעו 100 קילומטר כדי לקבל מחיר טוב יותר על פירות וירקות. אך שזה מגיע לחסכנות שלהם, היה להם נח לא לדעת מה קורה שם. כי הם לא מבינים, והמחשבה של לנסות להבין ולהתמודד עם כל זה כנראה שהפחידה אותם.

התחלתי להסתכל להם על התיק השקעות. אני רחווווווק שנות אור מלהיות מומחה, אבל אפילו אני ישר זהיתי דמי ניהול סופר גבוהים ותשואה לא טובה. הבנאדם שלהם בבנק קונה ומוכר מוצרים פיננסים באופן מוגזם. לפי החישובים שלי, רק ב10 שנים האחרונות הם הפסידו המון שיכל להוריד מהלחץ הכלכלי שלהם. אז החלטתי לנסות לעזור.

מדובר פה לא רק בתיק השקעות, אלא גם פנסיות ואינני מרגיש בנח לקחת על עצמי את ניהול הדבר הזה ומעדיף מומחה נטרלי שיוכל סוף סוף לשים את האינטרס של ההורים במקום הראשון.

אינני מצליח למצוא מישהו שהוא fiduciary(נאמן) שיוכל לעשות סדר. בנתיים רק מישהו שהצהיר שהוא מקבל 0.3% מכל קרן שהוא מחבר אותנו איתה.

אני פה להקשיב, ללמוד ולהתפתח. מקווה שמישהו יוכל לכוון אותי לדרך הנכונה במקרה זה.

תודה על הקדשת הזמן

יונתן

מדובר פה לא רק בתיק השקעות, אלא גם פנסיות ואינני מרגיש בנח לקחת על עצמי את ניהול הדבר הזה ומעדיף מומחה נטרלי שיוכל סוף סוף לשים את האינטרס של ההורים במקום הראשון.
חפש בגוגל "יועץ השקעות פרטי" לגבי ההשקעות ו"יועץ פנסיוני פרטי" לגבי הפנסיה.
בעקרון, כל מי שאתה כלקוח משלם לו על היעוץ, אמור לספק לך האינטרסים האישיים שלך בלבד. לא של בנק, לא של חב' ביטוח ולא של בית השקעות.
אינני מצליח למצוא מישהו שהוא fiduciary(נאמן) שיוכל לעשות סדר. בנתיים רק מישהו שהצהיר שהוא מקבל 0.3% מכל קרן שהוא מחבר אותנו איתה.
אם הלקוח מבקש מעבר ליעוץ גם את ניהול התיק, סביר בעיניי שהיועץ יקבל שכר גם מהקרנות בהן הוא בוחר להשקיע על עצם הבאת לקוח.
השאלה היא אם אתה מחפש יעוץ או מנהל אקטיבי לתיק ההשקעות של הוריך.
אז החלטתי לנסות לעזור.
הם שמחו לעזרתך?

כמו שנאמר, קודם ברר איתם האם הם רוצים עזרה בכלל.
עם כן, עשה זאת באמצעות איש מקצוע בלתי תלוי - ואל תעשה זאת בעצמך.

זה הכי ניגוד אינטרסים שיש.
גם אני חשבתי כך בהתחלה. במחשבה שניה, אם הקרן לא מפילה על הלקוח את התשלום (כלומר, דמי הניהול שהוצעו נשארו כמו שהם) אז זה נראה לי לגיטימי. אם היועץ קשור רק בקרנות מסויימות זה לגמרי ניגוד אינטרסים אבל אם הוא מקבל סכום כלשהו מכל קרן שאליה הוא הביא את הלקוח אז לי זה נראה בסדר.
בכל אופן, אני חושבת שעדיף לקבל יעוץ על פני ניהול אקטיבי. במיוחד אם רוצים שההשקעה תהיה פסיבית וללא תנועות מכירה וקניה מוגזמות.

הם שמחו לעזרתך?[/QUOTE]
ברגע שהראתי להם את המספרים שהם משלמים רק בדמי ניהול לאומת מוצרים זהים/עדיפים בחמישית מהדמי ניהול, מחושב בריבית דריבית לאורך 10 שנים, זה הספיק להם. הם ביקשו ממני לטפל בזה עבורם.

כרגע נפגשנו עם הראל(ביזבוז זמן לטעמי) ומנהל השקעות פרטי. הוא היה גלוי לגבי איך הוא מרוויח. הוא מקבל אחוז (0.3%) מהדמי ניהול שאנחנו נשלם לאותו הקרן. לבנוסף, פשוט חלק מהדמי ניהול הולך אליו. הוא הציע לפזר את כסף פחות או יותר בין כל הבתי השקעות הגדולים בישראל.

הייתי רוצה לקבל עוד הצעה מיועץ בלתי תלוי אבל מתקשה למצוא מישהו כזה עם פידבק חיובי שאפשר לסמוך עליו.

בגדול, הכי יעיל בהיבט עלויות זה פשוט ללמוד לבד ולנהל לבד. בהנחה שאתה עושה את זה טוב מספיק.
אממה, הייתי נזהר מאוד מלעשות את הסטאז' על הכסף של הוריך.

לדעתי, עיקר הקושי הוא בקביעת האלוקציות בתיק ההשקעות (בהתבסס על נתוני המשקיע). לכן, מה שאתה צריך, זה מישהו שיעזור עם הנקודה הזו ספציפית.
אם היועץ שמצאת יכול לעזור לך בזה, השגת את מה שאתה צריך, ואתה לא צריך להשתמש בקרנות ובשירותים שלו. אחרי שאתה יודע באיזה ASSET CLASSES אתה מעוניין, אתה יכול להשקיע בהם בקלות בצורה עצמאית, ובזול מאוד.
אם ליועצי השקעות בבנק היה מושג לגבי הנושא הזה, הם היו כתובת מצויינת. (שהרי הם ללא תשלום ;))
הנקודה העיקרית היא, שמה שאתה צריך למצוא, זה במה להשקיע ולא מה העלות. משפטים כמו
הוא הציע לפזר את כסף פחות או יותר בין כל הבתי השקעות הגדולים בישראל.
לא עונים בכלל על השאלה שלכם כמשקיעים.

אם אתה מאמין בהשקעות סולידיות על בסיס קרנות מחקות שוק אז אני בטוח ששווה לך להשקיע 100 שעות של קריאה בבלוג של הסולידית ואז לשבת עם ההורים ולהגדיר את רמת הסיכון המתאימה להם ומזה לגזור את הרכב התיק הרצוי ואז לבחור בית השקעות ולהתחיל להעביר בהדרגה את התיק לקרנות המתאימות. זו כל התורה. כל החומר נמצא בבלוג המצויין הזה, עם המון הסברים ודוגמאות.
אם נוח לך באנגלית אז יש וויקי מעולה בבלוג הבוגלהאדס. אם יהיו לך שאלות ספציפיות בפורום ישמחו לענות.
אתה תרוויח פעמיים: גם תשפר את התיק של ההורים וגם תוכל להכנס למסלול ההשקעות הסולידיות בעצמך.

אם היועץ קשור רק בקרנות מסויימות זה לגמרי ניגוד אינטרסים אבל אם הוא מקבל סכום כלשהו מכל קרן שאליה הוא הביא את הלקוח אז לי זה נראה בסדר.
נגיד שיש קרן שנותנת לו 0.3 וקרן אחרת נותנת לו רק 0.1.
רוצה לנחש מה הסיכוי שימליץ על השניה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 30
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
V RSU - עזרה במשמעות המושגים: Vested/Unvested/Shares פוסטים מאיכות נמוכה 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
מ עזרה טכנית: איך להשוות נייר מתל אביב עם נייר מחו"ל שוק ההון 17
B עזרה במילוי 161א מיסים 12
ל עזרה בחישוב רווח הון שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה