• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

עזרה לגביי הבנה של קרן סל בלאקרוק s&p500

bilx78

משתמש רשום
דירוג
0
היי יש לי שאלה לגביי קרן של snp 500 של בלאקרוק
iShares Core S&P 500 UCITS ETF
מספר נייר 1159250
https://www.as-invest.co.il/.../ishares-core-sp-500.../...
נניח קניתי יחידה/מניה אחת ב1451 שקל לאורך הזמן המניה/יחידה עולה ל1800 שקל אז אני יודע שהיא שווה 1800 שקל אז לכאורה יש לי 1800 שקל זה אני יודע
השאלה שלי היא כזאת הרי קניתי יחידה/מניה של הקרן סל שהיא צוברת גם את הדיבידנדים אליה
אז זה אומר שהיא רוכשת עוד יחידות אליה אוטומטית ואני רואה את זה במספר היחידות בקרן סל ?
כלומר קניתי יחידה לאחר חצי שנה טובה(סתם דוגמה) יש לי פתאום 2 יחידות כי הקרן צוברת לעצמה?
אשמח להסבר

עוד פירוט על השאלה אם היא לא מובנת
בגלל שזו קרן צוברת אוטומטית את הדיבידנדים אליה
איך אני רואה את בפועל קורה כלומר לדוגמה
אם הייתי משקיע בקרן סל אחרת שלא צוברת לבד בוא נאמר שווה 1000 שקל יחידה/מניה והשקעתי בה 1000 שקל ומהדיבדנדים קיבלתי 20 שקל והשקעתי את ה20 שקל בחזרה ובנוסף הקרן עצמה השווי שלה עלה והיא כרגע 1100 שקל ואם אני הרי משקיע את ה20 שקל בחזרה אז יהיה לי יותר מ1100 שקל הרי קניתי ב20 שקל עוד חלק קטן
פה היא צוברת לבד את הרווחים אז אני אראה גדילה של המספר יחידות קרן במקביל לעלייה של השווי שלה?

Solid seat

משתמש ותיק
דירוג
273
הדרך לראות את הגידול בשווי לעומת הדיבידנד הוא בדוחות. אתה תראה שם ערך קניה מול ערך נוכחי. ותראה שם סעיף של הפרשת דיבידנד בנפרד

Almoni

משתמש ותיק
דירוג
83
לא.
אתה לא מקבל ״מתנה״ של יחידה נוספת. אלא הערך של אותה יחידה עולה.
כמו כן, בחשבון לא פטור כאשר אתה מוכר את היחידה אתה משלם מס רווח הון על העליה הזאת (דהיינו יש לצערנו כפל מס, כי גם נוכה לך מס על הדיבידנד במקור).

bilx78

משתמש רשום
דירוג
0
כמו כן, בחשבון לא פטור כאשר אתה מוכר את היחידה אתה משלם מס רווח הון על העליה הזאת (דהיינו יש לצערנו כפל מס, כי גם נוכה לך מס על הדיבידנד במקור).
מזאת אומרת כפל? הרי אם אני סוחר לדוגמה דרך פסגות פרו הם עושים לי את התיאום מס נכון?

TWOSIXNINE

משתמש ותיק
דירוג
136
מזאת אומרת כפל? הרי אם אני סוחר לדוגמה דרך פסגות פרו הם עושים לי את התיאום מס נכון?
בית השקעות ישראלי מטפל בעניין המיסוי בעצמו. אלמוני מתכוון לומר לך שיש מיסוי כפול, אחד הוא מס רווח הון והשני הוא מיסוי על דיבידנד.

bilx78

משתמש רשום
דירוג
0
בית השקעות ישראלי מטפל בעניין המיסוי בעצמו. אלמוני מתכוון לומר לך שיש מיסוי כפול, אחד הוא מס רווח הון והשני הוא מיסוי על דיבידנד.
בשניהם לוקחים 25% מס?
היה לי תקווה שבגלל שזה קרן צוברת אוטומטית זה לא יקרה חחח

Limit

משתמש ותיק
דירוג
289
בשניהם לוקחים 25% מס?
היה לי תקווה שבגלל שזה קרן צוברת אוטומטית זה לא יקרה חחח
לא. על דיווידנדים לוקחים 15% מס (כי זו קרן אירלנדית). רווח הון זה 25%, אבל רק במכירה. בהחזקה לטווח ארוך, זה משמעותית פחות מ 25% על דיווידנדים שנתי.

איך אני רואה את בפועל קורה כלומר לדוגמה
אתן דוגמה להמחשה. נניח בלקרוק מנפיקה קרן שמחזיקה רק מניות של אפל. יש מליון יחידות של הקרן, והקרן קונה 1000 מניות של אפל, אז כל יחידה של הקרן שקולה ל 0.001 מניות אפל.
לאחר שנה, אפל חילקה דיווידנד בשווי 2%, ובו הקרן קנתה עוד 20 מניות של אפל - סה"כ 1020 מניות. עכשיו, כל יחידה של הקרן שווה 0.00102 מניות של אפל, ולכן שווה יותר, למרות שנשאר לך אותה כמות של יחידות.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,563
אתן דוגמה להמחשה. נניח בלקרוק מנפיקה קרן שמחזיקה רק מניות של אפל. יש מליון יחידות של הקרן, והקרן קונה 1000 מניות של אפל, אז כל יחידה של הקרן שקולה ל 0.001 מניות אפל.
לאחר שנה, אפל חילקה דיווידנד בשווי 2%, ובו הקרן קנתה עוד 20 מניות של אפל - סה"כ 1020 מניות. עכשיו, כל יחידה של הקרן שווה 0.00102 מניות של אפל, ולכן שווה יותר, למרות שנשאר לך אותה כמות של יחידות.
מצד שני, אם אפל חילקה 2% דיבידנד, השווי של אפל אמור לרדת ב 2% בקירוב כך שכל מניית אפל שווה רק 0.98 ממה שהייתה שווה קודם, אז אמנם כל יחידה שווה יותר מניות של אפל אבל כל מניה שווה פחות כסף.

אוגורן

משתמש ותיק
דירוג
331
מצד שני, אם אפל חילקה 2% דיבידנד, השווי של אפל אמור לרדת ב 2% בקירוב כך שכל מניית אפל שווה רק 0.98 ממה שהייתה שווה קודם, אז אמנם כל יחידה שווה יותר מניות של אפל אבל כל מניה שווה פחות כסף
נכון.
בקרן מחלקת הירידה של אפל תתבטא בירידת ערך הקרן, אבל תקבל את הדיבידנד במזומן. תוכל לקנות בו עוד יחידות (אחרי שתשלם מס).
בקרן צוברת המניות הנוספות יתקזזו עם ירידת ערך המניה הבודדת (לא בדיוק, בגלל המס) והערך ישמר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T עזרה בהבנת ניוד קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
ו עזרה בהוצאת Credit Report & Score בארה"ב והתנהלות מול BofA צרכנות פיננסית 17
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O העברת כסף מבנק הפועלים לאינטאקטיב ברוקרס - עזרה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 15
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
E עזרה בהכנסה פסיבית התפתחות אישית 7
R עזרה בטיסה לחול אוף טופיק 16
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
S עזרה בהשוואה בין IB -TD AMERTRADE ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
S עזרה עם credit score צרכנות פיננסית 1
ד עזרה בניהול החשבון של ההורים שוק ההון 8
D.Tanz עזרה טכנית במסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
B עזרה לפני כניסה ראשונה לשוק ההשקעות שוק ההון 21
S עזרה בהפקדה למיטב דש טרייד אוף טופיק 1
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4
A עזרה בניצול ומקסום הטבות מס בפנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 1
קוף שמבין עזרה בהבנה דחופה שוק ההון 9
A עזרה בבניית תיק לזוג המתחיל שוק ההון 14
ה עזרה במילוי מקדמות מיסים 13
מ עזרה בתכנון מס מיסים 14
מישהו12 עזרה לגבי בגרות במחשבים התפתחות אישית 101
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
י עזרה מההורים לצורך רכישת דירה נדל"ן 24
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
א עזרה בהגשת טפסים למס הכנסה מיסים 4
א עזרה בנושא ועד בית אוף טופיק 8
B עזרה בשינוי מסלול התפתחות אישית 6
A עזרה איך לקרוא את דו"ח הפנסיה בצורה נכונה יותר צרכנות פיננסית 2
סול בקשת עזרה באיזון התיק עם קרן ההשתלמות שוק ההון 3
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
S עזרה -למידת הערכת שווי חברות שוק ההון 11
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
S עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
ד עזרה במציאת etf מתאים שוק ההון 12
D עזרה למשקיעה המתחילה שוק ההון 18
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
ה עזרה עם תשלום לשירותי אחסון בלוג אוף טופיק 8
D עזרה- קרנות ריט שוק ההון 17
M עזרה בפיענוח ETF מסויים שוק ההון 8
ל עזרה למתחיל, מונחים בסיסיים בהשקעה. שוק ההון 5
H עזרה בנושא קרנות נאמנות אג"ח שקליות ריבית קבועה ממשלתיות שוק ההון 0

נושאים דומים

למעלה