• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בתכנון מס

סתןלי ת'כסף

משתמש רגיל
דירוג
589
היי,

לא מזמן הושלמה פקודת מכירה של מניות שקיבלתי ממקום עבודתי לאחר שהמתינה מספר חודשים להתבצע.
מדובר בסכום די משמעותי ובגינו יווצר גם מס הוני לא מבוטל אשר ייגבה ממני.
ישנן מספר מניות היסטוריות שאני עדיין מחזיק (בהפסד של קרוב ל 100%) אשר הייתי רוצה למכור על מנת לצמצם את גובה המס שיוטל עלי.

רציתי לדעת מבחינת זמנים מה הדד-ליין לביצוע כל חלק בתהליך הזה:

1. אני מבין שאת המניות המופסדות אני אמור למכור עד ה 31 לחודש בכדי שיוגדרו כהפסדים של שנת 2015.
2. עד מתי אני אמור להגיש את כל הטפסים למס הכנסה על מנת לקבל את ההחזר?

שאלה נוספת - את התיק שלי אני מנהל חלקית בבנק הפועלים באמצעות ילין לפידות וקיים חלק נוסף בבנק איגוד בו גם יש לי הפסדים השנה (כל התיק כבר נמכר).

האם אני סבור נכון ועלי לרכז טפסי 867 מהפועלים ואיגוד ואותם לשלוח למס הכנסה כנגד המס ששולם עבור המניות המוזכרות למעלה?

תודה,

. אני מבין שאת המניות המופסדות אני אמור למכור עד ה 31 לחודש בכדי שיוגדרו כהפסדים של שנת 2015.
כן.
. עד מתי אני אמור להגיש את כל הטפסים למס הכנסה על מנת לקבל את ההחזר?
אם פעולות המכירה נעשו בחשבונות שונים בארץ אז ישנו ניכוי מס במקור על המכירה ברווח.
עקב כך הדרך היחידה שלך לקבל החזר היא להגיש טפסים לתיאום מס למס הכנסה בתחילת 2016 (לא יודע עד מתי ניתן להגיש אותם).

האם אני סבור נכון ועלי לרכז טפסי 867 מהפועלים ואיגוד ואותם לשלוח למס הכנסה כנגד המס ששולם עבור המניות המוזכרות למעלה?
אין זיכוי או מגן מס בין חשבונות שונים בגופים שונים.
הדרך היחידה להזדכות היא להגיש טפסים למס הכנסה.
קח בחשבון שמכיוון ומדובר בחשבונות בארץ אז גבו ממך מס במקור כלומר נתת הלוואה ללא ריבית למס הכנסה.

לא מזמן הושלמה פקודת מכירה של מניות שקיבלתי ממקום עבודתי
אם זה רווח הון על מניות/אופציות שהעניק לך המעסיק - להבנתי אתה בכלל לא מקבל טופס 867, ואני בכלל לא בטוח שאתה יכול לקזז את רווח ההון הזה מול הפסד הון בחשבון מסחר. מצד שני, תמיד יכול להיות שאני מדבר שטויות - תשאל בעל מקצוע בשביל תשובה מוסמכת.

עד מתי אני אמור להגיש את כל הטפסים למס הכנסה על מנת לקבל את ההחזר?
אפשר להגיש בקשה להחזר מס עד שש שנות מס אחורה (בשנים בהן אתה לא חייב להגיש דיווח מס), כך שיש לך עד סוף 2021 לעשות את זה...

האם אני סבור נכון ועלי לרכז טפסי 867 מהפועלים ואיגוד ואותם לשלוח למס הכנסה
דיווח המס הוא "הכל או כלום" - אתה מדווח על סך ההכנסות שיש לך מכל המקורות (שכר, הון, וכו') וכל המס שכבר שולם לרשויות, וממלא טופס מאוחד (עם נספחים) על הכל.

שמכיוון ומדובר בחשבונות בארץ אז גבו ממך מס במקור כלומר נתת הלוואה ללא ריבית למס
ממש לא

ההלוואה היא בריבית וצמודה למדד
בזמנים אלו של ריבית אפסית יש שיאמרו שזו ההשקעה הבטוחה הטובה ביותר

ממש לא

ההלוואה היא בריבית וצמודה למדד
בזמנים אלו של ריבית אפסית יש שיאמרו שזו ההשקעה הבטוחה הטובה ביותר
ממש לא (על הממש לא).
את המס לוקחים ממך במהלך השנה - עד שפקיד השומה מאשר את העובדה שאתה זכאי להחזר אין לך שום הצמדה ושום ריבית!
שעון הריבית וההצמדה מתחיל לעבוד רק אחרי אישור ההחזר וזה קורה רק באמצע השנה העוקבת.
אם אתה רוצה לתת למס הכנסה הלוואה מאמצע 2015 ועד אמצע 2016 בלי ריבית רק בשביל לקבל ריבית מאמצע 2016 ועד שתפדה את הכסף אז שיהיה לך לבריאות...

@daat99 אני אתקן אותך קצת - כשמקבלים החזר מס, הריבית והצמדה היא מסוף שנת המס עליה מדווחים, בלי קשר למתי מדווחים בפועל (גם אם זה שש שנים מאוחר יותר).
אכן, אם שולם מס במקור באמצע שנת המס - במשך מחצית השנה הזאת זו הייתה הלוואה בחינם.

@daat99 אני אתקן אותך קצת - כשמקבלים החזר מס, הריבית והצמדה היא מסוף שנת המס עליה מדווחים, בלי קשר למתי מדווחים בפועל (גם אם זה שש שנים מאוחר יותר).
אני מוכן לקבל את התיקון אם אתה בטוח שזה מסוף שנת המס ולא מסוף מועד הגשת הטפסים האחרון (בין אפריל ליוני של השנה העוקבת).
לפי מה שאני זוכר זה לפי מועד הגשת הטפסים ולא מהשלושים ואחד לדצמבר.

@daat99
פקודת מס הכנסה, סעיף 160:
(א) הוכח להנחת דעתו של פקיד השומה, כי אדם שילם מס לשנת מס פלונית – בין דרך ניכוי ובין בדרך אחרת – יתר על הסכום שהוא חייב בו, והדו"ח לאותה שנה הוגש לא יאוחר מתום שש שנים אחריה, יהא אותו אדם זכאי, תוך שנה מיום שנערכה השומה שבה נקבע הסכום היתר או תוך שנתיים לאחר תום שנת המס שבה שולם המס, הכל לפי המאוחר יותר, שיוחזר לו תשלום היתר בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כמשמעותם בסעיף 159א(א) מתום שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח או מיום התשלום, לפי המאוחר, ועד ליום ההחזר.​

OK, נראה לי שמצאתי תשובה לשאלה שלי:
http://www.hon-hozer.co.il/החזרי-מס-בגין-הפסדים-בבורסה.asp

ציטוט מתוך הקישור:
"משנת 2008 ניתן לקזז הפסדים כנגד כל רווח הון כולל : ריבית ודיבידנד,
רווח הון מהקצאת מניות ע"י מעסיק , בין אם המס בגין ההקצאה שולם על ידי
המעסיק או באמצעות נאמן וכן כנגד שבח מקרקעין.
כך שגם אם תיק ההשקעות בבורסה ספג הפסד אין צורך להמתין לרווחים בבורסה .
ניתן לקזז הפסדים בבורסה גם כנגד רווחים
שאינם נובעים ישירות מהשקעה בבורסה ולקבל החזרי מס ."

אז אני מניח שניתן לעשות את זה.
אני אעביר הוראה למכור את המניות המופסדות.

מקווה רק שזה לא יהיה מסובך מדי ואצליח להתמודד עם מס הכנסה בעצמי ולא באמצעות יועץ (עדיין לא התנסיתי בזה)

אם זה רווח הון על מניות/אופציות שהעניק לך המעסיק - להבנתי אתה בכלל לא מקבל טופס 867, ואני בכלל לא בטוח שאתה יכול לקזז את רווח ההון הזה מול הפסד הון בחשבון מסחר. מצד שני, תמיד יכול להיות שאני מדבר שטויות - תשאל בעל מקצוע בשביל תשובה מוסמכת
אם קיבלת את המניות אחרי 2006 והמעסיק לא עשה פאדיחות עם מס הכנסה ובחר במסלול רווחי הון והמכירה בוצעה אחרי הlockup, כלומר אחרי שנתיים מעת קבלת האופציות\RSU, המס הוא הוני. אם ממשת לפני שנתיים מעת קבלת ההטבה אז המס הוא פירותי.
הטופס הרלוונטי הוא 106 של אותה שנה.
יותר פה:http://www.prisha.co.il/Article/אופציות-לעובדים---סעיף-102-לפקודת-מס-הכנסה

כפי שכבר @Yevgeny ציין - הכי טוב שתבדוק בעצמך.

1. אני מבין שאת המניות המופסדות אני אמור למכור עד ה 31 לחודש בכדי שיוגדרו כהפסדים של שנת 2015.
שים לב שה 31 לדצמבר נופל על יום חמישי, יום שישי זה ה1 לינואר 2016 ואם יהיה עיקוב במכירה מסיבות שונות המכירה (מלאה או חלקית) תתבצע ביום ראשון שזה בשנה הבאה...אז למה להמתין לרגע האחרון?

עקב כך הדרך היחידה שלך לקבל החזר היא להגיש טפסים לתיאום מס למס הכנסה בתחילת 2016 (לא יודע עד מתי ניתן להגיש אותם).
כמו שכבר אמרו, אפשר להגיש אותם עד 6 שנים קדימה.
אבל למיטב זכרוני, את הטפסים מבתי השקעות תקבל רק בסביבות מרץ של שנה הבאה. אם לא מפריע לך לחכות, אהלן וסהלן.

שים לב שה 31 לדצמבר נופל על יום חמישי, יום שישי זה ה1 לינואר 2016 ואם יהיה עיקוב במכירה מסיבות שונות המכירה (מלאה או חלקית) תתבצע ביום ראשון שזה בשנה הבאה...אז למה להמתין לרגע האחרון?

תודה יוסי, הפקודות כבר הועברו, כמובן שלא חיכיתי לדקה האחרונה.
מה שכן גיליתי ע"י ילין לפידות היא שלא ניתן לבצע מכירה (או חתימה על אובדן זכויות) במניה שהיא Pink Sheet.
כאמור במניה כבר לא מתבצע מסחר ואני מופסד עליה 100%.

למישהו יש ניסיון עם זה ויודע האם זה נכון או מה עלי לעשות בכדי כן לקבל עליה מגן מס?

תודה יוסי, הפקודות כבר הועברו, כמובן שלא חיכיתי לדקה האחרונה.
מה שכן גיליתי ע"י ילין לפידות היא שלא ניתן לבצע מכירה (או חתימה על אובדן זכויות) במניה שהיא Pink Sheet.
כאמור במניה כבר לא מתבצע מסחר ואני מופסד עליה 100%.
למישהו יש ניסיון עם זה ויודע האם זה נכון או מה עלי לעשות בכדי כן לקבל עליה מגן מס?
לפני שנים הייתה לי מניה (Sun Microsystem אם איני טועה) שהפסדתי עליה 100%. כדי לא לשלם דמי משמורת מינימלים* חתמתי על כתב ויתור.
"היועץ בבנק" לא אמר לי שום דבר בנושא מגן מס וכניראה שניתן לקבל מגן מס אבל אני לא האדם המוסמך לענות לך בנושא הזה.
* פעם בצעירותי שילמתי דמי משמורת, לאחר שלמדתי את נושא ההשקעות הבנתי שאפשר גם בלי...

אני לא משלם עליה דמי משמורת אבל חבל לי להפסיד את מגן המס הזה.
אמרו לי בילין שכאשר תימחק המניה מהבורסה אוכל להפוך את ההפסד הזה למגן מס אבל זה נשמע לי קצת תמוה..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ עזרה בתכנון מס מיסים 14
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
L עזרה בתכנון עמלות - אקסל שוק ההון 1
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה