• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה

Roip1

משתמש רשום
דירוג
0
הי חברים,

בשבועות האחרונים התפנה לי סכום משמעותי לחיסכון. אני בן 38, נשוי פלוס שניים. בבעלותנו דירה בהרצליה יחד עם משכנתא נחמדה :)

יש ברשותי היום:
קרן השתלמות - הראל (דמי ניהול 0.26- צהל) - 430k
כסף פנוי להשקעות (ינוהל בחשבון שפתחתי במיטב דש) של כ 570k.
התמהיל יהיה 25-75 מניות. מדובר בכסף שאני לא אצטרך בשנים הקרובות. מקווה לחסוך כל חודש עוד 3-5k שח ( בנוסף להפרשות של כ 3k לקרן השתלמות). בעוד כ4 שנים אני אמור לקבל עוד סכום כסף של כ 350k שגם הוא יכנס לחיסכון.

ההתיעצות שלי היא כדלקמן: האם נכון להעביר את הקרן השתלמות שלי למסלול מניעתי, או לחפש קרן השתלמות מחקה (IRA או מחקה סנופי)? דמי הניהול שלי היום מאוד נמוכים וכל מסלול אחד לפחות יכפיל אותם (אלא אם כן למישהו יש המלצה אחרת). במידה ואכן אשאיר אותה, כדאי לקנות קרן מחקה מדד עולמי כמו acwi ולישון בשקט מבחינת הפיזור?

לגבי פלח הרגל, אשמור כ5 אחוז במזומן והשאר בקסם KTF אג"ח ממשלתי כללי. הערות על חלק זה בתיק?

המון תודה לכולם

יחד עם משכנתא נחמדה :)
זה לא ביטוי שיש לשים חיוך בסופו.
לגבי פלח הרגל, אשמור כ5 אחוז במזומן והשאר בקסם KTF אג"ח ממשלתי כללי. הערות על חלק זה בתיק?
אין שום הגיון בלתת למישהו הלוואה כאשר במקביל אתה לוקח ממישהו הלוואה אחרת בריבית גבוהה יותר. ראה את הערתי לעיל.

זה רע פיננסית, רע לעצמאות שלך, ורע לשנת הלילה שלך. מציע לכייל את סדרי העדיפויות.

• אהבתי
Reactions: A42
אין שום הגיון בלתת למישהו הלוואה כאשר במקביל אתה לוקח ממישהו הלוואה אחרת בריבית גבוהה יותר. ראה את הערתי לעיל.

זה רע פיננסית, רע לעצמאות שלך, ורע לשנת הלילה שלך. מציע לכייל את סדרי העדיפויות.
על איזה חלק אתה מדבר? על המשכנתא?

אז אתה בעצם חושב שאולי כדאי לפרוע לו את המשכנתא (או חלק ממנה), במקום לשים את ה20% שהוא ייעד לחלק סולידי בתיק באג"ח ממשלתי?

אז אתה בעצם חושב שאולי כדאי לפרוע לו את המשכנתא (או חלק ממנה), במקום לשים את ה20% שהוא ייעד לחלק סולידי בתיק באג"ח ממשלתי?
בינגו!

ממש כתב חידה. תודה על הטיפ, אבדוק אותו.

אפשר התייחסות לגבי המרכיב המנייתי?

סך הכל נשמע הגיוני. אבל זה גורם לי לחשוב על שאלה אחרת. אם כל החלק הסולידי בתיק יילך לפירעון הלוואה, הוא יישאר עם הלוואה פחותה (שזה אחלה) ותיק של 100% מניות (שזה גם יכול להיות אחלה, תלוי למי. נשמע שלהקצאה שלו זה פחות מתאים).

זו לא בעיה?

זו לא בעיה?
חלקית. התיק הוא לא באמת 100% מניות. התיק הוא כלל הנכסים שלך. במקרה זה חלק מנייתי ועוד דירה בהרצליה, כך שהחלק המנייתי הוא בעצם קטן בהרבה מ-100%.

מה שכן לזמן מסוים החלק הנזיל שלו יהיה בקרוב ל-100% מניות, אבל מכיוון שהוא עובד וחוסך, גם זה ילך וירד.

נשמע שלהקצאה שלו זה פחות מתאים
אבל זאת ההקצאה שלו היום.

אם יש לך תיק שהוא 33% אג"ח ו66% מניות אבל ממונף ב50%, זה אומר בעצם שההקצאה שלך היא 100% מניות ו 50% אג"ח (כי יש לך סה"כ 150% בגלל המינוף).
אם תחזיר את ההלוואה תמורת באג"ח תישאר בדיוק באותה הקצאה של 100% מניות, והסיכון הכללי שלך בתיק רק יורד (להחזיק אג"ח במינוף זה יותר מסוכן מלא להחזיק לא אגח ולא מינוף).

תודה על התגובות. אשקול זאת ברצינות אל מול מסלולי המשכנתא (ואל מול חוסר הנזילות).

הערות לגבי הקרן השתלמות?

על סכום כמו שלך בקהש על ira לדעתי תקבל במקרה הגרוע ביותר 0.2
בנוגע למשכנתא, מצטרף לקודמי

• אהבתי
Reactions: A42
קרן השתלמות - הראל (דמי ניהול 0.26- צהל) - 430k
האם נכון להעביר את הקרן השתלמות שלי למסלול מניעתי, או לחפש קרן השתלמות מחקה (IRA או מחקה סנופי)?
לדעתי הראל יצאו עכשיו עם מסלול עוקב סנופי אז אתה פשוט יכול לעבור למסלול הזה ועדיין להישאר עם דמי הניהול הטובים שיש לך.
הייתרון להישאר (ולא לעבור ל- IRA) זה האפשרות לקחת הלוואה על חשבון הקרן.

לדעתי הראל יצאו עכשיו עם מסלול עוקב סנופי אז אתה פשוט יכול לעבור למסלול הזה ועדיין להישאר עם דמי הניהול הטובים שיש לך.
הייתרון להישאר (ולא לעבור ל- IRA) זה האפשרות לקחת הלוואה על חשבון הקרן.
דיברתי איתם, רק שהם לא מוכנים לנייד את הקופה באותם התנאים, ואפילו לא מוכנים לומר כמה בדמי השתלמות שהם יגבו אם זה לא תחת הטבת חבר (הזוי, אני יודע, אבל זה שירות לקוחות בישראל)

על סכום כמו שלך בקהש על ira לדעתי תקבל במקרה הגרוע ביותר 0.2
בנוגע למשכנתא, מצטרף לקודמי
היכן?
בדקתי בפסגות שמדברים על מינימום של חצי מליון שקל.

בכל מקרה על השני ניהול אני עדיין צריך לשלם את העמלות קנייה מכירה+ דמי הניהול של הקרן נמחקה אותה אני רוכש, נכון?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
O עזרה בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
A עזרה בנוגע לטופס W-8BEN צרכנות פיננסית 7
לא חשוב שמות עזרה בנוגע להחלפת כרטיס מסך במחשב אוף טופיק 20
ט עזרה בנוגע לקופת גמל להשקעה שוק ההון 18
Danielovich עזרה בנוגע לETF שוק ההון 3
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 30
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
V RSU - עזרה במשמעות המושגים: Vested/Unvested/Shares פוסטים מאיכות נמוכה 9

נושאים דומים

Back
למעלה