• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה במילוי 161א

bigbang

משתמש בכיר
דירוג
2,268
פיצויים ששולם עליהם מס בהקפדה - איפה צריך למלא אותם במקרה ורוצים לייעד אותם לקצבה ואיפה במקרה שרוצים למשוך? (האם יש קונצנזוס מה עדיף במקרה ומדובר בסכום קטן?)

מענק פרישה/חלף הודעה מוקדמת -- ממלאים זאת בסעיף 1 במידה ורוצים לקבל זאת בפטור ממס? (או שמדובר בטעות ועדיף להפקיד לקופת הגמל עם כל כאב הראש הכרוך בזה?)

@נדב אשמח לעזרת המומחה.

תודה.

ויש עוד שרשורים בנושא

ויש עוד שרשורים בנושא
לא מצאתי באף אחד מהם את התשובה לשאלות הספציפיות שלי...

פיצויים ששולם עליהם מס בהקפדה - איפה צריך למלא אותם במקרה ורוצים לייעד אותם לקצבה ואיפה במקרה שרוצים למשוך? (האם יש קונצנזוס מה עדיף במקרה ומדובר בסכום קטן?)
בדרך כלל לא ניתן לייעד את הכספים האלה לרצף קצבה. האלטרנטיבה היא בין לקבל קצבה פטורה מהסכום הזה או למשוך. אם מדובר בסכום קטן עדיף למשוך.
מענק פרישה/חלף הודעה מוקדמת -- ממלאים זאת בסעיף 1 במידה ורוצים לקבל זאת בפטור ממס? (או שמדובר בטעות ועדיף להפקיד לקופת הגמל עם כל כאב הראש הכרוך בזה?)
בהתאם למה שאתה מתכנן לעשות עם הכסף בעתיד. אם תרצה למשוך תכניס את זה לסעיף 1, אם אתה רוצה להכניס לקופה, תפתח אחת ותכניס לסעיף 5.

ראה כאן https://pensuni.com/?p=8199

זה תלוי גם בנכונות של המעסיק, אחרת זה סיפור גדול יותר

בדרך כלל לא ניתן לייעד את הכספים האלה לרצף קצבה. האלטרנטיבה היא בין לקבל קצבה פטורה מהסכום הזה או למשוך. אם מדובר בסכום קטן עדיף למשוך.
אם למשוך, אז צריך למלא אותם בסעיף 1 ב-161א? איך מס הכנסה ידע שאלו כספים שכבר שולם עליהם מס?
מה הכוונה שלא ניתן לייעד לרצף קצבה? אם אני בכלל לא ממלא 161א, מה יקרה עם הכסף?

בהתאם למה שאתה מתכנן לעשות עם הכסף בעתיד. אם תרצה למשוך תכניס את זה לסעיף 1, אם אתה רוצה להכניס לקופה, תפתח אחת ותכניס לסעיף 5.

ראה כאן https://pensuni.com/?p=8199

זה תלוי גם בנכונות של המעסיק, אחרת זה סיפור גדול יותר
תודה רבה.

אם למשוך, אז צריך למלא אותם בסעיף 1 ב-161א? איך מס הכנסה ידע שאלו כספים שכבר שולם עליהם מס?
מה הכוונה שלא ניתן לייעד לרצף קצבה? אם אני בכלל לא ממלא 161א, מה יקרה עם הכסף?
בטופס 161 שלך צריך לציין את הסכום בנפרד ולצרף לך נספח שמתייחס לגבי הסכום הזה. שים לב שבסעיף 1 אתה מתייחס למשיכה בפטור, אז גם לא הייתי מציין את זה שם.
מה יקרה עם הכסף אם לא תמלא 161א?

סביר להניח בלאגן ובפרישה תשלם מס מיותר על הכספים. לכן כנראה כדאי למשוך את הכספף ואם אתה רוצה להפוך אותו לקצבה פטורה תכניס לגמל להשקעה

בטופס 161 שלך צריך לציין את הסכום בנפרד ולצרף לך נספח שמתייחס לגבי הסכום הזה. שים לב שבסעיף 1 אתה מתייחס למשיכה בפטור, אז גם לא הייתי מציין את זה שם.
לוודא - הסכום (של כספי הפיצויים ששולם עליהם מס בהפקדה) אמור להיות מצוין בטופס 161, ולא צריך לציין אותו כלל ב-161א?

* צריך לחתוך את האצבעות למי שניסח את כל התסבוכת הזו (באופן מטאפורי כמובן, מתנגד לאלימות מכל סוג).

@נדב (וכמובן אחרים שמתמצאים)

האישור שקיבלתי ממס הכנסה לגבי חלק הפיצויים שכבר שולם עליהם מס הוא בזו הלשון:

ב.הנני לאשר כי מהכנסתו של הנ"ל, המשולמת על ידכם בשנת המס 2022 ,יש לנכות מס במקור
כלהלן:
1.סך של *** ש"ח לשנה מהווה מענק הון פטור על פי סעיף 9)7א)(א1 (לפקודה
ואין לנכות ממנו מס.

לכאורה הסעיף שהפטור ניתן בגינו מדבר על הפיצויים הפטורים ממס ולא כאלו שכבר שולם עליהם מס, כך שמימוש הפטור היום יפחית את הפטור בעת פרישה.

האם מדובר באישור סטנדרטי, או שנעשתה טעות ואני צריך לבקש את הפטור בהתאם לסעיף אחר?

תודה.

1.סך של *** ש"ח לשנה מהווה מענק הון פטור על פי סעיף 9)7א)(א1 (לפקודה
זה נראה הסעיף הרגיל עבור מענק פטור ולא עבור פיצויים מעבר לתקרה.

אין לי כרגע אישור זמין עבור פיצויים מעבר לתקרה כדי לבדוק את הנוסח שמופיע שם

@נדב (וכמובן אחרים שמתמצאים)

האישור שקיבלתי ממס הכנסה לגבי חלק הפיצויים שכבר שולם עליהם מס הוא בזו הלשון:

האם שלחת את הטופס באופן דיגיטלי? וכמה זמן לקח לקבל את המכתב ממס הכנסה?

האם שלחת את הטופס באופן דיגיטלי? וכמה זמן לקח לקבל את המכתב ממס הכנסה?
דיגיטלי דרך מפ"ל. קיבלתי תשובה תוך כמה ימים.
בסוכנות אמרו שהאישור תקין (שזה האישור שתמיד מקבלים) וכי בכותרתו מצויין שמדובר בכספים שכבר שולם עליהם מס.

העלילה מתפתחת.

קיבלתי ממס הכנסה אישור לייעד כספים לרצף קצבה - 50K לצורך הדוגמא (סכום זה כולל רווחים/הפסדים שנצברו).
האישור ממס הכנסה בנוגע לפיצויים עבורם שולם מס בעת ההפקדה הוא בגין סכום של 5K לצורך הדוגמא (אלו ההפקדות בגינן שולם מס, ללא רווחים/הפסדים).

מקופת הגמל בה מופקדים הפיצויים, ביקשתי למשוך את ה-5K ששולם עבורם מס. לשיטתם, הם לוקחים בדיוק 50K לרצף קצבה ואני יכול למשוך רק את היתרה. לאור זאת שהיו הפסדים ממועד מתן האישור של מס הכנסה עד לטיפול הקופה, הסכום הכולל ירד, אך עדיין 50K מועברים לרצף קצבה. במצב זה, במקום כ-5K (בצירוף רווחים/הפסדים בגינם), נשאר רק 1K (לדוגמא) שניתן למשוך, כי ה-50K הפסידו כ-10% (למשל).

זה נשמע לי משולל הגיון, ולדעתי הקופה אמורה להעביר לרצף קצבה את הסכום שמס הכנסה ציינו בצירוף הפסדים/רווחים מהמועד בו האישור ניתן. בקופה מתעקשים שהם פועלים בהתאם להוראות מס הכנסה.

אשמח לדעה של מי שמתמצא בתחום.
@נדב

העלילה מתפתחת.

קיבלתי ממס הכנסה אישור לייעד כספים לרצף קצבה - 50K לצורך הדוגמא (סכום זה כולל רווחים/הפסדים שנצברו).
האישור ממס הכנסה בנוגע לפיצויים עבורם שולם מס בעת ההפקדה הוא בגין סכום של 5K לצורך הדוגמא (אלו ההפקדות בגינן שולם מס, ללא רווחים/הפסדים).

מקופת הגמל בה מופקדים הפיצויים, ביקשתי למשוך את ה-5K ששולם עבורם מס. לשיטתם, הם לוקחים בדיוק 50K לרצף קצבה ואני יכול למשוך רק את היתרה. לאור זאת שהיו הפסדים ממועד מתן האישור של מס הכנסה עד לטיפול הקופה, הסכום הכולל ירד, אך עדיין 50K מועברים לרצף קצבה. במצב זה, במקום כ-5K (בצירוף רווחים/הפסדים בגינם), נשאר רק 1K (לדוגמא) שניתן למשוך, כי ה-50K הפסידו כ-10% (למשל).

זה נשמע לי משולל הגיון, ולדעתי הקופה אמורה להעביר לרצף קצבה את הסכום שמס הכנסה ציינו בצירוף הפסדים/רווחים מהמועד בו האישור ניתן. בקופה מתעקשים שהם פועלים בהתאם להוראות מס הכנסה.

אשמח לדעה של מי שמתמצא בתחום.
@נדב
איך התמודדת עם זה בסוף?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 30
ה עזרה במילוי מקדמות מיסים 13
F עזרה במילוי טופס 135 (החזר מס עבור שכיר) צרכנות פיננסית 1
Ben Dover עזרה במילוי טופס 101 צרכנות פיננסית 1
A עזרה במילוי החזר מס - החלק של רווחי הון צרכנות פיננסית 12
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
V RSU - עזרה במשמעות המושגים: Vested/Unvested/Shares פוסטים מאיכות נמוכה 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה