• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה במילוי טופס 1322

tomchoook

משתמש סולידי
דירוג
13
אני מגיש באיחור קל דו״ח שנתי של 2019...

אני שכיר, ובשנה הזו התחלתי להשכיר נכס בבעלותי (שכ״ד של 4,000 ש״ח לחודש, כלומר פטור מלא ממס) ומכרתי את כל ניירות הערך שלי שנוהלו בלאומי. לא היו הכנסות נוספות.

את הפרטים מטופס 106 הזנתי בשדות המתאימים בדו״ח השנתי. קיבלתי את 687 לשנת 2019 מלאומי ואני צריך להזין את שאר הפרטים (לא יכול לקבל הדרכה בלשכה כי אני גר בחו״ל).

מילאתי בדו״ח השנתי את שדות 256 ו-040 לפי 687 מלאומי.
לפני שדה 256 כתוב שיש להעביר מנספח ג1 ונספח ג2 - רווח הון מני״ע. למה הכוונה?

אם אני מבין נכון אני צריך למלא את טופס 1322, אבל יש כמה דברים שאני לא בטוח לגביהם. הורדתי את הטופס לשנת 2019.

* האם ״מספר תיק״ הוא מספר תיק הניכויים בבנק לאומי?
* הפסדים ברי קיזוז מטופס 687 נרשמים בשדה 33 (קיזוז הפסדי הון שוטפים) או 63 (קיזוז הפסדי הון מועברים מניירות ערך)?
* בסעיף 6 (הכנסה חייבת) אני מחסר 2 מ-1? כלומר 141,997-13,492 = 128,505 ?
* מהו סכום המכירות?
* מה אני מכניס בטבלת עזר לקיזוז יתרת הפסד מניירות ערך כנגד הכנסות מריבית ודיבידנד מניירות ערך? 13492 בשורה 2 תחת עמודה של 25%?
* מה להכניס בהפסדים להעברה מניירות ערך? 13492?

אחרי שמילאתי את 1322 כמו שצריך, העלתי אותו, את טופס 687, טופס 106 לשנת 2019 ושנת 2018, וביטוח חיים של המשכנתא - יש עוד דבר נוסף שעלי לעשות לפי הגשת הדו״ח?

תודה מראש! :)

האם ״מספר תיק״ הוא מספר תיק הניכויים בבנק לאומי?
בהנחה ולא נשוי, אז זה מספר תעודת הזהות שלך, שאותו מס הכנסה מחשיבים כמספר התיק שלך אצלם.

הפסדים ברי קיזוז מטופס 687 נרשמים בשדה 33 (קיזוז הפסדי הון שוטפים) או 63 (קיזוז הפסדי הון מועברים מניירות ערך)?
33 היות והם מהשנה הזו (שאתה ממלא בגינה את הטופס).

בסעיף 6 (הכנסה חייבת) אני מחסר 2 מ-1? כלומר 141,997-13,492 = 128,505 ?
כן

מהו סכום המכירות?
שדה 256

מה אני מכניס בטבלת עזר לקיזוז יתרת הפסד מניירות ערך כנגד הכנסות מריבית ודיבידנד מניירות ערך? 13492 בשורה 2 תחת עמודה של 25%?
* מה להכניס בהפסדים להעברה מניירות ערך? 13492?
היות וקיזזת את כל ההפסדים מול הרווח, אין לך עוד הפסדים, לא לקזז מול דיבידנד ולא להעברה לשנה הבאה.

אחרי שמילאתי את 1322 כמו שצריך, העלתי אותו, את טופס 687, טופס 106 לשנת 2019 ושנת 2018, וביטוח חיים של המשכנתא - יש עוד דבר נוסף שעלי לעשות לפי הגשת הדו״ח?
טופס 1322 הוא נספח בלבד לדוח השנתי.
אתה צריך גם את טופס 1301 (בהנחה ואתה חייב בהגשה).

את מחזור המכירות אתה ממלא גם בטופס 1301, וגם את שדה 040.
כמו כן, את כל השדות מ106, אתה ממלא בשדות המתאימים ב1301.

את פרמיות ביטוח החיים מאותה שנה אתה ממלא בשדה 036/081 של 1301.

בהנחה ולא נשוי, אז זה מספר תעודת הזהות שלך, שאותו מס הכנסה מחשיבים כמספר התיק שלך אצלם.

33 היות והם מהשנה הזו (שאתה ממלא בגינה את הטופס).

כן

שדה 256

היות וקיזזת את כל ההפסדים מול הרווח, אין לך עוד הפסדים, לא לקזז מול דיבידנד ולא להעברה לשנה הבאה.

טופס 1322 הוא נספח בלבד לדוח השנתי.
אתה צריך גם את טופס 1301 (בהנחה ואתה חייב בהגשה).

את מחזור המכירות אתה ממלא גם בטופס 1301, וגם את שדה 040.
כמו כן, את כל השדות מ106, אתה ממלא בשדות המתאימים ב1301.

את פרמיות ביטוח החיים מאותה שנה אתה ממלא בשדה 036/081 של 1301.
תודה רבה על העזרה!

אם כך אין צורך לכתוב בשום מקום את מספר תיק ניכויים? מה לגבי ״מספר עסקאות מניירות ערך מחירים בבורסה בלבד״ (אצלי 17 לפי טופס 687)?

האם האיקסים שסימנתי בפרטי המכירות נכונים?

בסעיף ב׳ ״מצורפים בזאת _____ טופסי 687 א+ב״ מה צריך לכתוב?

רק שים לב שאת טופס 1322 אתה לא ממלא אצלך ומעלה כקובץ, אתה ממלא אותו כחלק ממילוי 1301 בהגשה ברשות המסים

רק שים לב שאת טופס 1322 אתה לא ממלא אצלך ומעלה כקובץ, אתה ממלא אותו כחלק ממילוי 1301 בהגשה ברשות המסים
איך אני עושה את זה? ראיתי מישהו שפרסם את השדות האלה: https://www.hasolidit.com/kehila/threads/עזרה-במילוי-1322.27129/
אבל אצלי זה לא מופיע. הסעיפים מתחילים מסעיף ג׳. ככה זה נראה אצלי:

מה לגבי ״מספר עסקאות מניירות ערך מחירים בבורסה בלבד״ (אצלי 17 לפי טופס 687)?
אין שדה לזה בטפסים/נספחים

האם האיקסים שסימנתי בפרטי המכירות נכונים?
נראה נכון

בסעיף ב׳ ״מצורפים בזאת _____ טופסי 687 א+ב״ מה צריך לכתוב?
1 (בהנחה וזה אכן הברוקר היחיד שהיה לך באותה שנה שניפק לך 867)

איך אני עושה את זה?
בטאב "פרטים כלליים" בשאלה הראשונה או השנייה יש לך אופציה למלא האם אתה רוצה למלא נספח רווח הון

בטאב "פרטים כלליים" בשאלה הראשונה או השנייה יש לך אופציה למלא האם אתה רוצה למלא נספח רווח הון
אם כך מדוע הטופס שמילאתי בכלל קיים? כדי להדפיס ולהגיש ידנית?

מילאתי את הפרטים בצורה הזו:

האם זה תואם את קובץ 687 ולא צריך למלא ״טבלת עזר לקיזוז הפסד מניירות ערך כנגד הכנסות מריבית ודיבידנד מניירות ערך״? אני רק רוצה לוודא פעם נוספת לפני שאני שולח.

אלו הפרטים שצריכים להופיע בטאב של פירוט ההכנסות?

זה המקום הנכון להכניס את ההכנסות משכ״ד לאותה השנה (4,000 ש״ח לחודש)?

כמו שציינתי מקודם, אני אעלה את 106 של 2018 ו-2019, ביטוח חיים משכנתה של 2019, טופס 687 של לאומי ואישור ניהול חשבון בנק.

שאלה נוספת לגבי הכנסת הפרטים מטופס 106: הכנסתי את הסכום של ״ניכוי בגין דמי חבר/טיפול״ מטופס 106 בשדה 209 של הדוח השנתי (1099 ש״ח), אבל כשאני מבצע בדיקה הוא מסמן לי את השדה באדום. אני לא זוכר למה אבל בדו״ח השנתי של 2021 השארתי את השדה הזה ריק. יש משמעות להכנסת הסכום בשדה 209 ולמה אני מקבל סימון אדום?

חוץ מהקנס על איחור בשליחת דו״ח, לפי הנתונים ששלחתי (ב-2019 הייתי שכיר עם משכורת חייבת במס של 106,938 ש״ח) אצטרך לשלם עוד מס או לקבל החזר? למעשה אני לא מבין בכלל מדוע אני צריך למלא דו״ח שנתי אם ניכו את המס ממכירת המניות והסכום של השכ״ד השנתי מקבל פטור מלא ממס.

ממש תודה על כל העזרה! בטח ראית את הכתבה על הקושי במילוי דו״ח שנתי בצורה עצמאית... אתה ממש מפשט את העניין!

נערך לאחרונה ב:
אם כך מדוע הטופס שמילאתי בכלל קיים? כדי להדפיס ולהגיש ידנית?
גם ה1301 קיים באתר של מס הכנסה כגרסת PDF. כך לגבי כל הטפסים.
א. כדי שתוכל לראות את הטופס גם בלי לגשת לאזור האישי
ב. למקרה שמישהו עדיין רוצה למלא ידנית

האם זה תואם את קובץ 687 ולא צריך למלא ״טבלת עזר לקיזוז הפסד מניירות ערך כנגד הכנסות מריבית ודיבידנד מניירות ערך״? אני רק רוצה לוודא פעם נוספת לפני שאני שולח.
אני לא ראיתי את כל טופס 867 שלך, אז לא יכול לענות בבטחה.
אם אין לך שם דיבידנדים ו/או ריבית מניירות ערך (כלומר ריבית אגח, לא ריבית מפקדון), אז אכן לא צריך למלא את הטבלה התחתונה.

אלו הפרטים שצריכים להופיע בטאב של פירוט ההכנסות?
כן, בהנחה וטופס 867 שחשפת בפנינו הוא היחיד ואין לך גם הכנסות הוניות ממקור אחר.

אני אעלה את 106 של 2018 ו-2019,
לא הבנתי. כל שנה ממלאים דוח משלה.

שאלה נוספת לגבי הכנסת הפרטים מטופס 106: הכנסתי את הסכום של ״ניכוי בגין דמי חבר/טיפול״ מטופס 106 בשדה 209 של הדוח השנתי (1099 ש״ח), אבל כשאני מבצע בדיקה הוא מסמן לי את השדה באדום. אני לא זוכר למה אבל בדו״ח השנתי של 2021 השארתי את השדה הזה ריק. יש משמעות להכנסת הסכום בשדה 209 ולמה אני מקבל סימון אדום?
מתחת לשדה 209 יש שדה נוסף שנקרא "סה"כ הכנסות פטורות", וגם שם צריך למלא 1099.

חוץ מהקנס על איחור בשליחת דו״ח
לדעתי לא יתנו לך, ובמקרה הכי גרוע תוכל לבקש פטור בגין פעם ראשונה.

אצטרך לשלם עוד מס או לקבל החזר?
אחרי שמילאת את כל הנתונים, תלחץ על חישוב ותבדוק.
אם אתה זכאי להחזר, הוא צבר ריבית והצמדה מה1.1.2020.
אם אתה חייב כסף, גם הוא צבר ריבית והצמדה באותו אופן.

ממש תודה על כל העזרה!
בשמחה רבה!
למעשה אני לא מבין בכלל מדוע אני צריך למלא דו״ח שנתי
כל מי שמנתק תושבות חייב. מניח שהם רוצים לבדוק גביית מס אחרונה לפני שאתה נעלם לנצח :)

כן, בהנחה וטופס 867 שחשפת בפנינו הוא היחיד ואין לך גם הכנסות הוניות ממקור אחר.
ההכנסה היחידה הנוספת שלי ב-2019 היא משכ״ד. זה המקום הנכון להכניס את ההכנסות משכ״ד לאותה השנה (4,000 ש״ח לחודש)?

לא הבנתי. כל שנה ממלאים דוח משלה.
חשבתי שצריך לצרף את 106 של שנת הדוח השנתי ובנוסף את 106 של השנה הקודמת.

מתחת לשדה 209 יש שדה נוסף שנקרא "סה"כ הכנסות פטורות", וגם שם צריך למלא 1099.
סליחה, התבלבלתי. הסכום הוא 679 ש״ח

אבל לפי צילום המסך הזה הזנתי את סה״כ שכ״ד שקיבלתי ב-2019

אם כך בשדה 209 אני צריך לרשום 48,000+679=48,679 ? באיזה שדה אני צריך לרשום 679 ש״ח? בסעיף 41 ולרשום ניכוי בגין דמי חבר/טיפול? משהו לא מסתדר לי בחיבור ניכוי עם רווח משכ״ד...

לדעתי לא יתנו לך, ובמקרה הכי גרוע תוכל לבקש פטור בגין פעם ראשונה.
קודם משלמים ואז מבקשים פטור?

כל מי שמנתק תושבות חייב. מניח שהם רוצים לבדוק גביית מס אחרונה לפני שאתה נעלם לנצח :)
לא ניתקתי תושבות.. עדיין מתכוון לחזור לארץ ובינתיים משלם כל חודש ביטוח לאומי וביטוח בריאות :roll:

ההכנסה היחידה הנוספת שלי ב-2019 היא משכ״ד. זה המקום הנכון להכניס את ההכנסות משכ״ד לאותה השנה (4,000 ש״ח לחודש)?
כן, ובנוסף במקורות אחרים תשים את ה-679, ואז תסכום את זה ביחד עם השכ"ד ברובריקה של סה"כ
אם כך בשדה 209 אני צריך לרשום 48,000+679=48,679 ? באיזה שדה אני צריך לרשום 679 ש״ח? בסעיף 41 ולרשום ניכוי בגין דמי חבר/טיפול?
כן

קודם משלמים ואז מבקשים פטור?
לא, לבקש פטור לפני התשלום.

לא ניתקתי תושבות.. עדיין מתכוון לחזור לארץ ובינתיים משלם כל חודש ביטוח לאומי וביטוח בריאות
אז למה חייב בהגשת דוח שנתי?

אז למה חייב בהגשת דוח שנתי?
למה? כנראה שככה :'(

הגשתי (הודות לך! D:) את דו״ח שנתי 2019 (שכיר עם משכורת שלא עוברת מס יסף, השכרת דירה אחת מתחת לתקרת הפטור, ומכירת מניות בבנק לאומי)
האם לפי החישוב מגיע לי החזר?

בנוסף הגשתי את דו״ח שנתי 2020 (שכיר עם משכורת שלא עוברת מס יסף, השכרת שתי דירות עם סכום שכ״ד שנתי שעובר את תקרת הפטור, ולכן בקשה לתשלום 10% בשדה 222)
האם גם כאן לפי החישוב מגיע לי החזר? לא נדרשתי לשלם את ה-10% על השכ״ד כשהגשתי את הדו״ח, אע״פ שהזנתי את סכום השכ״ד השנתי.

אני מחשב את דו״ח שנתי 2022, אך עדיין לא הגשתי (שכיר עם משכורת שעוברת מס יסף, השכרת שתי דירות עם סכום שכ״ד שנתי שעובר את תקרת הפטור, אבל במקרה הזה שילמתי באפריל 2023 את ה-10% + קנס על איחור דרך האתר, ובנוסף רשמתי את סכום השכ״ד השנתי בשדה 222).
האם גם כאן מגיע החזר (ודי גדול)? אקבל החזר נוסף על כך שכללתי את הסכום של השכ״ד בשדה 222? אציין שעבדתי ב-2022 רק 5 חודשים, ובשנת 2021 שילמתי הרבה מיסים (כולל מס יסף).

קיבלתי בדואר מכתבים (פברואר 2023) שאני מאחר בהגשת דוחות 2019 ו-2020. פניתי למס הכנסה וענו לי שאין לי חובות:

חודשיים לאחר מכן קיבלתי התראות על קנסות ממש גבוהים!

האם יש בזה הגיון? אין ניתן לבטל?

נערך לאחרונה ב:
האם לפי החישוב מגיע לי החזר?
יתרת מס שלילית אומר החזר.
בהנחה והנתונים הוזנו נכון, כמובן.

האם גם כאן לפי החישוב מגיע לי החזר? לא נדרשתי לשלם את ה-10% על השכ״ד כשהגשתי את הדו״ח, אע״פ שהזנתי את סכום השכ״ד השנתי.
תסיר את השכירות, ותראה אם המס מגיע משתנה בחישוב.

האם יש בזה הגיון? אין ניתן לבטל?
לכתוב להם במפ"ל שזו פעם ראשונה שנדרשת בדוחות ואתה עכשיו מתארגן ומגיש הכל ומבקש לבטל בשל פעם ראשונה.

תסיר את השכירות, ותראה אם המס מגיע משתנה בחישוב.
ברגע שאני מסיר את השכירות ההחזר גבוה יותר:

האם להסיר את השכירות כשאני מגיש? מופיע בחישוב ״תאריך תשלום אחרון 20.4.2023״ שזה התאריך ששילמתי 10% + קנס איחור.

איך ייתכן שאני משלם מס יסף (סימנתי ״בשנת המס היתה לי או לבן/בת זוגי הכנסה חייבת כהגדרתה בסעיף 121ב(ה) לפקודה העולה על 663,240 ש''ח״), עובר את תקרת הפטור של שכירות, ועדיין מקבל החזר? הזנתי את הפרטים אחד לאחד לפי השדות בטופס 106 (בדקתי פעמיים). אולי ההחזר הוא בגלל שלא עבדתי 7 חודשים ב-2022 ובשנת 2021 שילמתי הרבה מאוד מיסים?

שוב תודה תודה תודה!

האם להסיר את השכירות כשאני מגיש?
לא לא, כמובן לדווח.
בסך הכל רציתי שתדע איך לבדוק שהם מתחשבים בשכירות שהזנת (כי כתבת שאתה חושש שהם לא).
איך ייתכן שאני משלם מס יסף (סימנתי ״בשנת המס היתה לי או לבן/בת זוגי הכנסה חייבת כהגדרתה בסעיף 121ב(ה) לפקודה העולה על 663,240 ש''ח״), עובר את תקרת הפטור של שכירות, ועדיין מקבל החזר?
כי חישוב מס הוא שנתי, והמעסיק עשה חישוב כאילו שתמשעך לעבוד כל השנה.

אין קשר בין המסים ששילמת ב2021 לחישוב של 2022.

לא לא, כמובן לדווח.
בסך הכל רציתי שתדע איך לבדוק שהם מתחשבים בשכירות שהזנת (כי כתבת שאתה חושש שהם לא).

כי חישוב מס הוא שנתי, והמעסיק עשה חישוב כאילו שתמשעך לעבוד כל השנה.

אין קשר בין המסים ששילמת ב2021 לחישוב של 2022.
קיבלתי היום החזר מס. לדעתי לא מדובר בכל הסכום על דוחות של 2019, 2020 ו-2022. יש אפשרות לברר?
רציתי שוב להודות לך על העזרה! ממש עזרת לי! אני מקווה שאחרים גם הפיקו תועלת מהשרשור הזה. תודה!

קיבלתי היום החזר מס. לדעתי לא מדובר בכל הסכום על דוחות של 2019, 2020 ו-2022. יש אפשרות לברר?
רציתי שוב להודות לך על העזרה! ממש עזרת לי! אני מקווה שאחרים גם הפיקו תועלת מהשרשור הזה. תודה!
1. להסתכל באזור האישי אם שמו לך שם שומה (לרוב לוקח שבוע מיום אישור הדוח)
2. לפנות במפ"ל
3. לחכות למכתב בדואר שמפרט

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
F עזרה במילוי טופס 135 (החזר מס עבור שכיר) צרכנות פיננסית 1
Ben Dover עזרה במילוי טופס 101 צרכנות פיננסית 1
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
B עזרה במילוי 161א מיסים 12
ה עזרה במילוי מקדמות מיסים 13
A עזרה במילוי החזר מס - החלק של רווחי הון צרכנות פיננסית 12
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13