עזרה בהוצאת Credit Report & Score בארה"ב והתנהלות מול BofA

וינסנט

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכל חברי הפורום וחג שמח!

רציתי לבקש את עזרתכם בשני נושאים קשורים...
את הנושא הראשון אני לא מצליח לפתור כבר כמה ימים: הפקת Credit Report ו-Credit Score בארה"ב.

רקע: יש לי SSN, חשבון Preferred Rewards Platinum Honors ב-BofA (עם כרטיס דביט ללא שימוש) וכ. אשראי של Amex שאני עושה בו שימוש מדי פעם לקניות בארה"ב/אמזון וכד' ב-$ (לא בארץ) - כולם נוצרו בתקופת רילוקשיין לפני כמה שנים.
לפני שחזרתי לארץ הגדרתי בחשבון כתובת ומס' טלפון של קרוב משפחה (רחוק) בארה"ב היות ולא מצאתי דרך להזין מס' טלפון וכתובת ישראלים ב-BofA.

קראתי בפורום את השירשור לגבי כרטיסי אשראי אמריקאיים ואני מעונין לנסות להנפיק כרטיס אחד כזה (לפחות) לשימוש בארץ. בימים האחרונים אני מנסה להוציא Credit Report ו-Credit Score בחברות המובילות בארה"ב ללא הצלחה. ב-Equifax מבקשים ממני מס' טלפון אמריקאי, כנראה מהתקופה שהיה לי "Account" אצלם (לדעתי הוצאתי Credit Score אחד דרכם בעבר), אבל אין לי את המספר הזה והם לא מוכנים בשום אופן להשלים את תהליך הזיהוי שלי (שוחחתי עם 3 נציגים שונים). כנ"ל ב-TransUnion וב-Experian שלא מאפשרים להשלים את תהליך הפקת הדו"חות אונליין.
מה עושים במצב כזה? האם יש דרך אחרת להפיק את הדו"חות האלה אם אין לך מס' טלפון אמריקאי בשימוש? האם הדוח"ות האלה מתקבלים למייל או שהם נשלחים בדואר לכתובת פיזית בארה"ב?

הנושא השני - למי שיש ניסיון עם BofA - איך אתם מתמודדים עם העובדה שלא ניתן להזין מס' טלפון ישראלי בחשבון? לאחרונה הזמנתי USB Security Key (שעושה את דרכו לארץ עדיין) כדי לא "לשגע" את קרוב המשפחה בכל פעם שאני רוצה לבצע העברה בנקאית או כל דבר אחר שדורש אימות באמצעות שליחת קוד לנייד שלו. האם יש פתרון אחר לישראלים שאין להם מס' טלפון אמריקאי בהתנהלות מול הבנק?

תודה רבה לכולם על העזרה!

blueshoes

משתמש רשום
דירוג
0
תבקש מהקרובים שיקנו לך סים עם תוכנית בינלאומית

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,313
לפני שחזרתי לארץ הגדרתי בחשבון כתובת ומס' טלפון של קרוב משפחה (רחוק) בארה"ב היות ולא מצאתי דרך להזין מס' טלפון וכתובת ישראלים ב-BofA.
א. טוב מאוד. אם היית מכניס כתובת ישראלית זה רק היה מסבך לך את החיים.
ב. הגדרת את אותה כתובת גם באמקס?

בימים האחרונים אני מנסה להוציא Credit Report ו-Credit Score בחברות המובילות בארה"ב ללא הצלחה
לא צריך באמת.
הדו"ח המלא לא רלונטי לכלום (למעט לחיפוש של טעויות, אם אתה חושב שיש כאלה). מה שמעניין זה רק הציון.
ממה שאתה אומר שיש לך, הדרך הכי פשוטה לבדוק את הציון זה באתר של אמקס.
אופציה נוספת זה באתרים כמו credit.com ודומיו.
איך אתם מתמודדים עם העובדה שלא ניתן להזין מס' טלפון ישראלי בחשבון?
אני פשוט הזנתי את הטלפון האמריקאי שלי.
יש שלל אפשרויות לקבל מספר אמריקאי בחינם. אישית אני משתמש בgoogle voice, אבל יש גם עוד המון שרותים אחרים בסגנון.

וינסנט

משתמש רשום
דירוג
0
תודה רבה רונן! אנסה להוציא Credit Score באתר של אמקס.

ב. הגדרת את אותה כתובת גם באמקס?
כן

אני פשוט הזנתי את הטלפון האמריקאי שלי.
יש שלל אפשרויות לקבל מספר אמריקאי בחינם. אישית אני משתמש בgoogle voice, אבל יש גם עוד המון שרותים אחרים בסגנון.
אתה מצליח להשתמש במספר אמריקאי מ-google voice כאמצעי זיהוי בבנק הזה?
חיפשתי בזמנו פתרון לבעיה וקראתי שהבנק הזה דווקא לא מאפשר שימוש במספרי VoIP ולכן ירדתי מזה. זה מה שמצאתי באתר שלהם כרגע:

Enrolling for the Service
  1. You must provide us with an email address that you use and access regularly and/or a permanent U.S. mobile phone number that you intend to use for an extended period of time. You may not enroll in the Service with a landline phone number, Google Voice number, or Voice over Internet Protocol.​

וינסנט

משתמש רשום
דירוג
0
תבקש מהקרובים שיקנו לך סים עם תוכנית בינלאומית
חשבתי על הפתרון הזה בזמנו, אבל לדעתי הוא די יקר בשביל לקבל SMS לאימות מהבנק פעם ב... (אין לי צורך בשיחות)

וינסנט

משתמש רשום
דירוג
0
בעבר זה באמת לא עבד אבל לפני כשנתיים זה התחיל לעבוד.
מעולה, אנסה את זה, תודה.
בינתיים שמתי לב שצריך VPN כדי ליצור חשבון GV, נכון? אתה מתחבר ל-VPN כדי להשתמש במספר הזה כל פעם?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,313

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
564
שלום לכל חברי הפורום וחג שמח!

רציתי לבקש את עזרתכם בשני נושאים קשורים...
את הנושא הראשון אני לא מצליח לפתור כבר כמה ימים: הפקת Credit Report ו-Credit Score בארה"ב.

רקע: יש לי SSN, חשבון Preferred Rewards Platinum Honors ב-BofA (עם כרטיס דביט ללא שימוש) וכ. אשראי של Amex שאני עושה בו שימוש מדי פעם לקניות בארה"ב/אמזון וכד' ב-$ (לא בארץ) - כולם נוצרו בתקופת רילוקשיין לפני כמה שנים.

קראתי בפורום את השירשור לגבי כרטיסי אשראי אמריקאיים ואני מעונין לנסות להנפיק כרטיס אחד כזה (לפחות) לשימוש בארץ. בימים האחרונים אני מנסה להוציא Credit Report ו-Credit Score בחברות המובילות בארה"ב ללא הצלחה. ב-Equifax מבקשים ממני מס' טלפון אמריקאי, כנראה מהתקופה שהיה לי "Account" אצלם (לדעתי הוצאתי Credit Score אחד דרכם בעבר), אבל אין לי את המספר הזה והם לא מוכנים בשום אופן להשלים את תהליך הזיהוי שלי (שוחחתי עם 3 נציגים שונים). כנ"ל ב-TransUnion וב-Experian שלא מאפשרים להשלים את תהליך הפקת הדו"חות אונליין.
מה עושים במצב כזה? האם יש דרך אחרת להפיק את הדו"חות האלה אם אין לך מס' טלפון אמריקאי בשימוש? האם הדוח"ות האלה מתקבלים למייל או שהם נשלחים בדואר לכתובת פיזית בארה"ב?

הנושא השני - למי שיש ניסיון עם BofA - איך אתם מתמודדים עם העובדה שלא ניתן להזין מס' טלפון ישראלי בחשבון? לאחרונה הזמנתי USB Security Key (שעושה את דרכו לארץ עדיין) כדי לא "לשגע" את קרוב המשפחה בכל פעם שאני רוצה לבצע העברה בנקאית או כל דבר אחר שדורש אימות באמצעות שליחת קוד לנייד שלו. האם יש פתרון אחר לישראלים שאין להם מס' טלפון אמריקאי בהתנהלות מול הבנק?

תודה רבה לכולם על העזרה!
חשבת להנפיק כרטיס אשראי של bank of america? גם ניתן לראות שם את הסקור, וגם תקבל 75% יותר הטבות (קאשבק/נקודות) בגלל המעמד שלך אצלהם.

וינסנט

משתמש רשום
דירוג
0
חשבת להנפיק כרטיס אשראי של bank of america? גם ניתן לראות שם את הסקור, וגם תקבל 75% יותר הטבות (קאשבק/נקודות) בגלל המעמד שלך אצלהם.
תודה, זה בדיוק השלב הבא בבירורים שלי... :)
יש להם כרטיס אשראי ספציפי שמועדף עלינו כישראלים שעושים בו שימוש בארץ - מבחינת FTF, עמלות נוספות, שילוח הכרטיס לארץ וכד'?
אגב, אין בעיה לעשות שימוש בכרטיס אשראי שלהם בארץ לאורך זמן למרות שהכתובת המעודכנת אצלם היא בארה"ב? חשוב לי לשמור את החשבון הזה בתנאים ובהגדרות הנוכחיים שלו.

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
564
תודה, זה בדיוק השלב הבא בבירורים שלי... :)
יש להם כרטיס אשראי ספציפי שמועדף עלינו כישראלים שעושים בו שימוש בארץ - מבחינת FTF, עמלות נוספות, שילוח הכרטיס לארץ וכד'?
אגב, אין בעיה לעשות שימוש בכרטיס אשראי שלהם בארץ לאורך זמן למרות שהכתובת המעודכנת אצלם היא בארה"ב? חשוב לי לשמור את החשבון הזה בתנאים ובהגדרות הנוכחיים שלו.
ב-Bank of America Travel Rewards אין לך FTF ואין עמלה שנתית. מבחינת שילוח, אני הזמנתי אותו לכתובת בארה״ב ומשם שלחתי לארץ במשלוח נוסף. אסור לך לתת להם שום כתובת ישראלית, הכתובת שלך זו הכתובת האמריקאית שיש להם שם וזו הכתובת שמדווחת למוסדות ל-transunion ודומיו.

לגבי שימוש נרחב בכרטיס בארץ לא נראה לי שיש עם זה בעיה כל שהיא.

וינסנט

משתמש רשום
דירוג
0
ב-Bank of America Travel Rewards אין לך FTF ואין עמלה שנתית
ידוע לך במקרה איך מתבצע מנגנון ה-Cashback בכרטיס הזה? לפי מה שאני קורא זה לא כסף שחוזר ישירות לחשבון אלא נקודות שניתן להמיר לקרדיט עבור "מוצרי תיירות":

Flexibility to redeem points for a statement credit to pay for travel and dining purchases, such as flights, hotel stays, vacation rentals, baggage fees, and also at restaurants – including takeout.

yossik

מודרטור
דירוג
11,867
@וינסנט , אתה חוטף את השרשור שלך :)
יש שרשור גודזילה בנושא כרטיסי אשראי אמריקאים...

וינסנט

משתמש רשום
דירוג
0
אתה חוטף את השרשור שלך :)
צודק יוסי, סליחה :) אנסה למצוא תשובה לשאלה האחרונה שלי למצב צבירה בשרשור שציינת (עברתי עליו לפני שפתחתי את הפוסט הנוכחי, אבל אולי פיספסתי את המידע הספציפי הזה... יש בו קרוב ל-100 עמודים).

תודה שוב לכולם על העזרה!

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
564
ידוע לך במקרה איך מתבצע מנגנון ה-Cashback בכרטיס הזה? לפי מה שאני קורא זה לא כסף שחוזר ישירות לחשבון אלא נקודות שניתן להמיר לקרדיט עבור "מוצרי תיירות":

Flexibility to redeem points for a statement credit to pay for travel and dining purchases, such as flights, hotel stays, vacation rentals, baggage fees, and also at restaurants – including takeout.
ברשותך @yossik רק אענה על השאלה.
יש 2 סוגים של rewards, נקודות וקאשבק. אם אתה מחפש קאשבק - ממש החזר כספי כאחוז מסך הקניות שלך, אז זה לא הכרטיס בשבילך. קאשבק ונקודת הם לא אותו דבר.
בקאשבק אתה מקבל זיכוי לכרטיס וכך צריך לשלם פחות בתשלום הבא שלך לחברת האשראי, ככה שזה ממש כמו לקבל כסף בחזרה. נקודות זה נושא קצת יותר מסובך ויש עליו הרבה הסברים בשרשור ובאינטרנט בכלל.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,313
ברשותך @yossik רק אענה על השאלה.
יש 2 סוגים של rewards, נקודות וקאשבק. אם אתה מחפש קאשבק - ממש החזר כספי כאחוז מסך הקניות שלך, אז זה לא הכרטיס בשבילך. קאשבק ונקודת הם לא אותו דבר.
בקאשבק אתה מקבל זיכוי לכרטיס וכך צריך לשלם פחות בתשלום הבא שלך לחברת האשראי, ככה שזה ממש כמו לקבל כסף בחזרה. נקודות זה נושא קצת יותר מסובך ויש עליו הרבה הסברים בשרשור ובאינטרנט בכלל.
זה לא לגמרי מדוייק.
יש המון סוגים של נקודות. חלקן באמת מסובכות כמו שאתה מתאר, אבל את חלקן אפשר לממש בדיוק כמו קשבק.
במקרה של BofA travel אלו לא נקודות שאפשר להמיר לחברות תעופה או דברים כאלה אלא רק נקודות שאפשר לממש בדרך ה"פשוטה".
בגדול אתה יכול להשתמש בהם to offset הוצאות שלך בתחום ה travel.
זה אומר שאם הוצאת נגיד 5 דולר על חניה בחודש שעבר אז אתה יכול להשתמש ב500 נקודות כדי "למחוק" את ההוצאה הזאת ובעצם לקבל החזר קשבק.
זה טיפה יותר מסובך מקשבק רגיל כי אתה צריך שיהיו לך הוצאות בתחום ה travel, אבל בגלל שהגדרת הtravel ב bofa מאוד מאוד רחבה זה לא באמת בעייתי ודי קל לקבל קשבק בכרטיס הזה

Barbur

משתמש ותיק
דירוג
870
בגלל שהגדרת הtravel ב bofa מאוד מאוד רחבה זה לא באמת בעייתי ודי קל לקבל קשבק בכרטיס הזה
במיוחד כשאתה משתמש בכרטיס בישראל שהיא חו"ל לארה"ב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
B עזרה לגביי הבנה של קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 11
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O העברת כסף מבנק הפועלים לאינטאקטיב ברוקרס - עזרה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 15
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
E עזרה בהכנסה פסיבית התפתחות אישית 7
R עזרה בטיסה לחול אוף טופיק 16
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
S עזרה בהשוואה בין IB -TD AMERTRADE ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
S עזרה עם credit score צרכנות פיננסית 1
ד עזרה בניהול החשבון של ההורים שוק ההון 8
D.Tanz עזרה טכנית במסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7
B עזרה לפני כניסה ראשונה לשוק ההשקעות שוק ההון 21
S עזרה בהפקדה למיטב דש טרייד אוף טופיק 1
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4
A עזרה בניצול ומקסום הטבות מס בפנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 1
קוף שמבין עזרה בהבנה דחופה שוק ההון 9
A עזרה בבניית תיק לזוג המתחיל שוק ההון 14
ה עזרה במילוי מקדמות מיסים 13
מ עזרה בתכנון מס מיסים 14
מישהו12 עזרה לגבי בגרות במחשבים התפתחות אישית 101
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
י עזרה מההורים לצורך רכישת דירה נדל"ן 24
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
א עזרה בהגשת טפסים למס הכנסה מיסים 4
א עזרה בנושא ועד בית אוף טופיק 8
B עזרה בשינוי מסלול התפתחות אישית 6
A עזרה איך לקרוא את דו"ח הפנסיה בצורה נכונה יותר צרכנות פיננסית 2
סול בקשת עזרה באיזון התיק עם קרן ההשתלמות שוק ההון 3
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
S עזרה -למידת הערכת שווי חברות שוק ההון 11
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
S עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
ד עזרה במציאת etf מתאים שוק ההון 12
D עזרה למשקיעה המתחילה שוק ההון 18
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
ה עזרה עם תשלום לשירותי אחסון בלוג אוף טופיק 8
D עזרה- קרנות ריט שוק ההון 17
M עזרה בפיענוח ETF מסויים שוק ההון 8
ל עזרה למתחיל, מונחים בסיסיים בהשקעה. שוק ההון 5
H עזרה בנושא קרנות נאמנות אג"ח שקליות ריבית קבועה ממשלתיות שוק ההון 0
O עזרה בנוגע ללימודים אוף טופיק 1

נושאים דומים