• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עומד להפוך לתושב ארה"ב - נאלץ לממש רווח בקרנות סל לא אמריקאיות

דני הקטן

משתמש סולידי
דירוג
15
אהלן,

יש לי תיק השקעות ישראלי ממוסה במיטב ד"ש טרייד שמחזיק VOO, ועוד iSharesים ואיזושהי תעודת סל של ת"א35. אני עומד לעבור לארה"ב באמצע מרץ, ואני הולך להחשב כתושב שם לשנת 2020 לפי דיני המס האמריקאים (כי אהיה שם יותר מ-183 ימים).

הבנתי מתגובה של @אורי ג. בפוסט אחר שמלבד ה VOO, כל שאר התעודות נחשבות PFIC ולכן מומלץ בחום לוותר עליהן. "הבעיה" היא שכולן ברווח, וממש יבאס אותי לממש אותן כרגע כי אין לי הפסדים לקזז. ניסיתי לפנות למיטב ד"ש כדי למצוא דרך להעביר את החשבון לקרוב משפחה, אבל אין אופציה כזו מבחינתם.

האם מישהו נתקל בסיטואציה ויכול להציע פתרון יצירתי?

למה הכוונה ב
?
ממש לא בטוח שהם pfic. אם זה etf אמריקאיות אין שום בעיה. אין הבדל בין IVV של ishares לבין VOO של ואנגרד מבחינת מיסוי.

אבל אין אופציה כזו מבחינתם.
קשה לי להאמין שמה שאתה מציע כשר מבחינת מס. השאלה אם כמו שמעבירים כסף מתנה אפשר להעביר גם מניות. תבדוק עם הבנק מה הם אומרים. אם כן, המסלול שתצטרך לעשות הוא מיטב דש -> בנק שלך -> בנק של קרוב משפחה -> ברוקר שלו

למה הכוונה ב

?
ממש לא בטוח שהם pfic. אם זה etf אמריקאיות אין שום בעיה. אין הבדל בין IVV של ishares לבין VOO של ואנגרד מבחינת מיסוי.

סליחה, שכחתי פרט חשוב. קניתי את הוריאנטים "החדשים" של אלטשולר. במקרה כזה להבנתי אין שאלה, והם כן pfic.

למה הכוונה ב

?

קשה לי להאמין שמה שאתה מציע כשר מבחינת מס. השאלה אם כמו שמעבירים כסף מתנה אפשר להעביר גם מניות. תבדוק עם הבנק מה הם אומרים. אם כן, המסלול שתצטרך לעשות הוא מיטב דש -> בנק שלך -> בנק של קרוב משפחה -> ברוקר שלו
להעביר ני״ע למישהו אחר זה אירוע מס למיטב ידיעתי. כמו גם שינוי/הוספת מוטבים בחשבון.

סליחה, שכחתי פרט חשוב. קניתי את הוריאנטים "החדשים" של אלטשולר. במקרה כזה להבנתי אין שאלה, והם כן pfic.
נכון. אבל אין קשר לזה שהם של Ishares, אלא לזה שהן קרנות זרות (לא אמריקאיות). אחרי שתמכור ותשלם מלא מס, תוכל לקנות קרנות אמריקאיות של ishares (או של כל אחד אחר).

ברוך הבא לעולם המחורבן של הIRS...

האם מישהו נתקל בסיטואציה ויכול להציע פתרון יצירתי?
אתה עושה ניתוק תושבות ישראלית?
אם כן, בכל מקרה זה אירוע מס בישראל מבחינת כלל הניירות שלך. (בפועל דוחים את אירוע המס לכאשר תמכור בפועל).

אם לא, אז יכול לנסות למשוך כמה שנים את הניירות תוך שימוש בקיבוע לשוק (Mark to market) ולמכור טיפין טיפין. אתה בעצם מדווח על הרווח על הנייר כל שנה (וממוסה במס שולי שלך), אבל לפחות נמנע מהמיסוי המטורף של מי שלא עושה כלום עד המכירה ומשלם מס במדרגה המקסימלית פלוס ריבית.

אם לא, אז יכול לנסות למשוך כמה שנים את הניירות תוך שימוש בקיבוע לשוק (Mark to market) ולמכור טיפין טיפין. אתה בעצם מדווח על הרווח על הנייר כל שנה (וממוסה במס שולי שלך), אבל לפחות נמנע מהמיסוי המטורף של מי שלא עושה כלום עד המכירה ומשלם מס במדרגה המקסימלית פלוס ריבית.
מה התועלת? למה לא להיפטר מייד מהכל? הרי בשנה הראשונה לבחירת MTM, ישולם מס על כל הרווח הצבור בכל מקרה. אז זה סתם להמשיך להחזיק בניירות לא יעילים מבחינת מס (תשלום ודיווח).
לפותש, לדבריך, שמדובר על הקרנות של ISHARES בשקלים, מדובר סהכ על זמן החזקה די קצר. אני מבין את הבאסה, של תשלום מס. אבל סהכ לא מדובר על רווח צבור (באחוזים) כל כך גבוה.
לדעתי, מכור לפני שאתה הופך לתושב ארהב, וכך תתחיל דף חדש עם דיווח פשוט(כמובן שאני לא יודע על כמה כסף מדובר, אז אולי הייתי משנה את דעתיD:).

ניסיתי לפנות למיטב ד"ש כדי למצוא דרך להעביר את החשבון לקרוב משפחה, אבל אין אופציה כזו מבחינתם

שבוע שעבר פניתי למיטב בעקבות בעיה דומה, ואמרו שעקרונית אוכל להעביר את הני"ע לחשבון של אשתי, יש על כך שרשור כאן.

בהנחה ולא חוזרים לישראל, לא עדיף לנסות למכור שם?
הכל יכול להיות. אבל, כל עוד זה מוחזק בבוקר ישראלי, כמעט בטוח שינכו לו במקור בישראל. זה מגביר את הסיכוי למיסוי כפול.
בנוסף, יש את הבעייה של מס יציאה כמו שכתבת. ה step up זה רק לגבי ה pfic. הוא עדיין ישלם שם מס רווחי הון על הרווח הצבור. אז שוב זה מגביר סיכון.
הוא סך הכל מחזיק את זה כמה חודשים להבנתי. כמה חודשים של מיסוי mtm, יכולים להשתוות לדחיית המס.
עוד משהו, לא כולם כמוךD:. אם הוא ישלם על הכנת הדוחות, זה יעלה כסף.
אם מדובר על מליונים, אולי כדאי לבדוק בדיוק מה המצב.

אם תהיה תושב לצרכי מס של ארה"ב ב 2020, אז זה לא כבר מאוחר מידי למכור עכשיו? כלומר בכל מקרה המכירה תיכנס לדו"ח של 2020 עם כל השלכות המיסוי של זה, לא? אז מה הההדל בין למכור לפני או אחרי שאתה נכנס לארה"ב, אם זה באותה שנת מס?

נערך לאחרונה ב:
אם תהיה תושב לצרכי מס של ארה"ב ב 2020, אז זה לא כבר מאוחר מידי למכור עכשיו? כלומר בכל מקרה המכירה תיכנס לדו"ח של 2020 עם כל השלכות המיסוי של זה, לא? אז מה הההדל בין למקור לפני או אחרי שאתה נכנס לארה"ב, אם זה באותה שנת מס?
בשנת המעבר יש מה שנקרא dual status tax return בו אתה מדווח בזמן מהשנה שלפני קבלת התושבות רק על הכנסות אמריקאיות עסקיות/פירותיות, ובחלק השני של השנה כשאתה כבר תושב אתה מדווח על כלל ההכנסות העולמיות. במקרה כזה, אין בעיה למכור את הPFIC לפני

לאחר בדיקה, מסתבר שזה מה שצריך לעשות. העברה לקרוב משפחה בדרגה ראשונה בתום לב הוא בשיעור 0% מס. לכן התכנית היא מיטב דש > בנק שלי > בנק של קרוב משפחה > ברוקר של קרוב משפחה.

סתם משהו מעניין, בדו"ח החודשי של מיטב ד"ש טרייד הם מסווגים את כל הבלקרוקים כ "מניות בלבד":
https://imgur.com/a/caVNLWP

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה עומד לצאת למסע יומני מסע אישיים 11
א מה עומד מאחורי הכתיבה של רבים "לא ממליץ לא מיעץ" אוף טופיק 36
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
G עומד לקראת רכישת דירה מקבלן - איך בוחרים עו"ד? נדל"ן 7
O עומד להתחיל אני דרכי בעולם הזה.. שוק ההון 11
נ נראה שיש המון אלכימאים חדשים פה,מחפשים איך להפוך מתכת לזהב אוף טופיק 11
E איך לא להפוך כל צלם/לקוח לבוחן ראשי שלך? אוף טופיק 9
M מה הדרך הכי טובה להפוך כסף נזיל לפנסיה מובטחת? צרכנות פיננסית 1
ITS ניתן להפוך קרן פנסיה ל-IRA? צרכנות פיננסית 8
oz1987 נכנס לתוקף היום: כל אחד יכול להפוך למשקיע בסטארטאפים, החל מ-1,000 ש׳׳ח שוק ההון 7
א המורה החסכן - האם כדאי להפוך לעצמאי רק בשביל קרן השתלמות ומע"מ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 57
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
M איך להמנע מניכוי מס במקור לתושב חוץ מיסים 7
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
drew_rio ביטוח לאומי לתושב חוזר מיסים 7
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
M שליחת כסף לתושב חוץ מיסים 7
niceguy23 אחת ולתמיד - השלכות מסים לתושב ארה״ב שגר בישראל מיסים 4
Mr. pink דרוש ברוקר זר לתושב מדינה זרה צרכנות פיננסית 2
R הצהרה בדבר תשלום לתושב חוץ בהעברה ל IB צרכנות פיננסית 87
D אפשרויות למינוף לתושב ישראלי שוק ההון 53
T קרן פנסיה לא פעילה לתושב חוץ צרכנות פיננסית 1
eivgeni השקעה אלטרנטיבית לעומת סגירה של המשכנתא לתושב ארה"ב נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה