• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים.

FirstGuy

משתמש רשום
דירוג
0
היי כותב פה שוב, כי לא קיבלתי תשובה מדויקת.
השאלה מיועדת בעיקר להייטקיסטים שעובדים בחברות הייטק רציניות. לא סמי הייטק. (אין פסול בסמי הייטק, לא להעלב). כלומר, חברות שרמת הטכנלוגיה שלהם גבוהה, לא למשל אפליקציית איזי, (דוגמה לסמי הייטק).
אני רוצה להשתלב בעולמות הפיתוח העסקי והמכירות בחברות הייטק גדולות.
האם צריך תואר מדמח בשביל זה על מנת להבין את הטכנלוגיה? בסוף אנשי הפיתוח עסקי צריכים לדעת להכיר את הטכנלוגיה ומה הם מוכרים.
האם מספיק תואר כללי בכלכלה למשל, ומראש לכוון למשרות פיתוח עסקי בחברות כאלה.
או שצריך ממש ללמוד מדמ״ח על מנת לקחת חלק בחברות האלה. בסוף אם הייתי מגייס, הייתי מעדיף בוגר מדמח שהחליט שהוא לא רוצה להיות במחלקת המחקר והפיתוח של החברה אלא במכירות/שיווק/פיתוח עסקי, הוא כנראה מבין את הטכנולוגיה טוב יותר מבוגר כלכלה למשל.
(מציין את התואר כלכלה כי זה כן אחלה תואר להיכנס לעולם הפיתוח עסקי/ מכירות בעולמות מסורתיים, לא יודע אם בהייטק).
Any way הפאשן שלי זה לא תיכנות אלא מכירות, אסטרטגיה, שיווק. לכן מדמ״ח זאת לא התוכנית שלי, אבל אני שוקל לבלוע את הצפרדע, אולי אפשר לקחת תואר רך יותר כמו מדעים להייטק כלכלה, ולא להוציא 100% מהנשמה על מדמח, שזה לא הפאשן שלי.
בקיצור חברה שמכירים את מחלקות הפיתוח עסקי/שיווק/מכירות בחברות הייטק *אמיתיות* מאיפה הם הגיעו? מאיזה עולמות?

נערך לאחרונה ב:
איש מכירות טוב צריך הכיר את המוצרים והפתרונות שהחברה מציעה, את הפתרונות של המתחרים ואת צרכי התעשייה. וכמובן צריך לדעת למכור.
אם הוא מבין בטכנולוגיה שמשרתת את המוצר זה יתרון אבל זו לא התכונה המרכזית שנדרשת ממנו.

אוקיי, בייתרונות עסקינן, האם מבחינת לימודים שווה לשלב מקצוע טכנלוגי, לא מדמח הארדקור אבל כן קורסים בסגנון. (מדעים להייטק זאת אופציה) ותואר פרקטי לעולם , כלכלה /מנהל עסקים.

יש הבדל בין איך ומה המוצר פותר מאשר לבנות אותו.
איש מכירות לא צריך לדעת שעיפרון עובר תהליך x במכונה y עם חומר z. מספיק לו לדעת איזה בעיה הוא פותר ואיך להנגיש אותה לציבור

Any way הפאשן שלי זה לא תיכנות אלא מכירות, אסטרטגיה, שיווק.
רוב הבוגרים אצלנו במחלקת השיווק (חברת גיימינג) בוגרי הנדסת תעשיה ניהול או כלכלה וניהול.

בעמדות הבכירות יותר בדרך תמצא בדרך כלל בוגרי הנדסת תעשיה וניהול ו-MBA (אבל לאו דווקא יש קשר לתואר).

יש הבדל בין איך ומה המוצר פותר מאשר לבנות אותו.
איש מכירות לא צריך לדעת שעיפרון עובר תהליך x במכונה y עם חומר z. מספיק לו לדעת איזה בעיה הוא פותר ואיך להנגיש אותה לציבור
כן אני יודע את זה.
אוקיי, אולי אני צריך להסביר למה אני שואל את מה שאני שואל.
דיברתי עם יועצת קריירה שמבינה עניין, כתבת בגלובס. אישה רצינית מאוד עם ניסיון עשיר.
היא אומרת שבשביל להשתלב בתעשיית הייטק ה״כבדה והרצינית״ במחלקות הביזנס דיבלופמנט כן צריך להתחיל מתכנות.
באמריקה אני יודע שלא כך הדבר לכן זה היה נשמע לי תמוהה. בסוף אני מחפש הייטקיסטים שיאששו/יפריכו את האמירה הנחרצת שלה.

רוב הבוגרים אצלנו במחלקת השיווק (חברת גיימינג) בוגרי הנדסת תעשיה ניהול או כלכלה וניהול.

בעמדות הבכירות יותר בדרך תמצא בדרך כלל בוגרי הנדסת תעשיה וניהול ו-MBA (אבל לאו דווקא יש קשר לתואר).
לדעתך יש קשר לזה שהם למדו הנדסה, או שזה בסוף לא הכי קשור לתואר?

לדעתך יש קשר לזה שהם למדו הנדסה, או שזה בסוף לא הכי קשור לתואר?
אין קשר לדעתי.

זה יותר קורלציה ליכולת קוגניטיבית כללית מאשר קשר סיבתי.

אין קשר לדעתי.

זה יותר קורלציה ליכולת קוגניטיבית כללית מאשר קשר סיבתי.
תכלס בסוף לדעתי זה תואר יותר פרקטי לשוק העבודה, אבל הוא יותר קשה כנראה. ואני מעדיף להתחיל להתמיין לעבודות כאלה במהלך התואר לכלכלה שנה ב׳ שלכל הדעות יותר קל מהנדסה ולצבור ״ניסיון״, ולהדביק את הפער על הפרקטיות של התואר, כי בסוף ניסיון זה הכל.
מה גם שזה תואר של 4 שנים וזה 3.
אני כן מתקבל להנדסה תעשייה וניהול, זאת באמת התלבטות.

אין צורך במדמ"ח. תעשייה וניהול, כלכלה, חשבונאות, ועוד כמה דוגמאות יעשו את העבודה.

Back
למעלה