• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוזב מקום עבודה גדול עם סוכן ביטוח ותנאים טובים למקום עבודה קטן-איך לשמר תנאים?

mikethe

משתמש רגיל
דירוג
81
הי,
אני עוזב מקום עבודה גדול ומאורגן שמן הסתם מספק סוכן ביטוח שמטפל בעובדים, ושהשיג תנאים מעולים לפנסיה וקרן השתלמות.
מקום העבודה החדש קטן ואפילו לא מספק סוכן.
מה האופציות שלי כדי לשמר תנאים בפנסיה וקרן השתלמות?
תודה,

לקרן השתלמות - התמקחות ו/או קבוצות רכישה.

לפנסיה - קרנות ברירת המחדל. בדיוק בשביל זה הם הוקמו.

1. קרן השתלמות:
א. מסלול התמקחות - טלפונית או שני צריך ליצור קשר עם סוכן פרטי לטובת זה?
ב. מסלול קבוצות רכישה - כנ"ל + מה זה?
2. פנסיה:
א. האם רק קרנות ברירת מחדל זה האופציה היחידה שלי? במידה וכן - האם אני צריך סוכן או אפשר להצטרף לבד?
ב. אין איזה אופציה פשוט ללכת לסוכן ולשאול איזה הסדרים יש לו?
תודה,

יש לך אינדיקציה כלשהי שלא תוכל להמשיך להפקיד לאותן קופות באותם תנאים?

מסלול התמקחות - טלפונית או שני צריך ליצור קשר עם סוכן פרטי לטובת זה?
טלפונית ישירות מול החברות.

מסלול קבוצות רכישה - כנ"ל + מה זה?
תעקוב כאן בפורום ותחפש בפייסבוק, אחת לשנה (בערך) מתארגנת קבוצה שכזאת והם משיגים תנאים מעולים לרוב, גם אם יש לך צבירה יחסית נמוכה.

האם רק קרנות ברירת מחדל זה האופציה היחידה שלי? במידה וכן - האם אני צריך סוכן או אפשר להצטרף לבד?
אם אין לך צבירה גבוהה, או הפקדות גבוהות אז כן.
אבל גם כאן שווה לעשות סבב טלפונים, והכי גרוע להצטרף לברירת מחדל. לדעתי, אין סיבה להירתע מהם. (מצד שני, אני רק בקופת גמל בניהול אישי ולא באף קרן פנסיה, אז שווה לקבל גם המלצות מאנשים שעברו בפועל לברירת מחדל, יש כמה כאן בפורום, @ביולוג ירושלמי אם אני לא טועה)
אין איזה אופציה פשוט ללכת לסוכן ולשאול איזה הסדרים יש לו?
זה תמיד אופציה, הייתי שומר את זה לסוף, אני לא מכיר כאלה שיש להם דילים מדהימים.

יש לך אינדיקציה כלשהי שלא תוכל להמשיך להפקיד לאותן קופות באותם תנאים?
מממ לא בדקתי אבל היגיונית למה שתהיה לי אופציה כזאת? יש מקום עבודה גדול ומאורגן, "אחד הגדולים במשק", ויש לו סוכנות ביטוח שמטפלת בנושאים הללו, אגף רווחה, משאבי אנוש וכו'. התנאים הללו הם חלק "מההטבות" של להיות שייך לארגון גדול. עכשיו אני עוזב לטובת מקום של 2.5 עובדים - בבקשה זה המחיר, לא?

אם אין לך צבירה גבוהה, או הפקדות גבוהות אז כן.
יש לי צבירה מכובדת אבל לא גבוהה (בכל זאת צעיר יחסית). למה זה משנה? יכולים להשאיר אותי במסלול הנוכחי?

יכולים להשאיר אותי במסלול הנוכחי?
ממה שראיתי הם לא ששים לעשות את זה. מצד שני בעקבות רפורמת ברירת המחדל הרבה חברות הורידו מחירים, אז יכול להיות שהפגיעה תהיה הרבה פחות ממה שאתה חושב.

מממ לא בדקתי אבל היגיונית למה שתהיה לי אופציה כזאת? יש מקום עבודה גדול ומאורגן, "אחד הגדולים במשק", ויש לו סוכנות ביטוח שמטפלת בנושאים הללו, אגף רווחה, משאבי אנוש וכו'. התנאים הללו הם חלק "מההטבות" של להיות שייך לארגון גדול. עכשיו אני עוזב לטובת מקום של 2.5 עובדים - בבקשה זה המחיר, לא?

בסופו של דבר אתה משלם דמי ניהול לקרן הפנסיה ולא בטוח שהם ירצו להפסיד אותך כלקוח.
למען האמת גם אני עזבתי לאחרונה מקום עבודה "אחד הגדולים במשק" (אולי עזבנו את אותה חברה? :>) - טרם נפגשתי עם סוכן במקום העבודה החדש (חברה קטנה יחסית אבל יש סוכנות ביטוח שעובדים איתה), אבל אף אחד גם לא פנה אלי מקרן הפנסיה שלי ואמר לי שמעלים לי את הדמי ניהול או משהו כזה.

אבל אף אחד גם לא פנה אלי מקרן הפנסיה שלי ואמר לי שמעלים לי את הדמי ניהול או משהו כזה.
זה לרוב קורה כמה חודשים אחרי המעבר, כשכל המידע נקלט אצלם כולל הפקדות ראשונות מהמעסיק החדש.

אבל בהחלט ייתכן שהם שינו טקטיקה בעקבות קרנות ברירת המחדל.

אף אחד גם לא פנה אלי מקרן הפנסיה שלי ואמר לי שמעלים לי את הדמי ניהול או משהו כזה.
במקרה שלי סוכנות הביטוח אפילו אמרה בפירוש שדמי הניהול שלי יישמרו אצל המעסיק החדש.
בפועל הם עלו...

נראה לי שאתם קצת מתבלבלים בין "סוכנות ביטוח" לבין סוכנות "ניהול הסדרים פנסיוניים" עבור מקומות עבודה.
זאת למרות שהרבה מאוד פעמים סוכניויות ניהול ההסדרים הפנסיוניים (במקום העבודה שלי - דווידוף) הן גם סוכנויות ביטוח או התחילו ככאלו.
למה אני מעמיד אתכם על טעותכם?
כי אתם צריכים להבין שהסוכנויות הללו משרתות אתכם ומחוייבות קודם כל לכם.
אתם צריכים לדעת לבקש מהן את מה שאתם רוצים (בעיקר איזו חברה ואיפה) ואתם לא מחוייבים להן בכלום.
המעסיק שלכם משתמש בהם רק כדי לנתב כספים.
במקום שהמעסיק יעביר נניח 1 מליון ש"ח בחודש, 20 פעמים עבור 20 עובדים ל- 50 חברות שונות, הוא מעביר את כל הסכום (1 מליון הש"ח הללו) לסוכנות ניהול ההסדר הפנסיוני ושהיא תשבור את הראש מולכם.
במקרה שהם לא נענים לבקשתכם - אתם ממלאים טופס הצהרה על זה שהם ישמשו אתכם כ"סולק פנסיוני" בלבד ואז הם אך ורק ערוץ שמנתב את הכסף מהמעביד לחברה שאתם בחרתם.
שורה תחתונה - אתם לא מוגבלים בכלום.

אז שווה לקבל גם המלצות מאנשים שעברו בפועל לברירת מחדל, יש כמה כאן בפורום, @ביולוג ירושלמי אם אני לא טועה
אותו דבר כמו כולם.
החברה היא אותה חברה של כל השאר רק שמי שנרשם במסגרת קרן פנסיה ברירת מחדל משלם פחות.
ממש ככה. זה הכל.
היייתי במגדל, במנורה מבטחים, בהראל ועכשיו במיטב דש. הכל אחלה.
משתדל ליצור איתם קשר טלפוני כמה שפחות, והם מבצעים את כל הפעולות שאני צריך מהם דרך המייל (אני שולח מייל והם מגיבים ומבצעים).
לי זה מאוד נוח.
וגם, דברים לא קורים תוך שבוע, אז מי שאין לו סבלנות סובל.
אני יש לי סבלנות (מפרגן אפילו עד חודשיים מרגע הבקשה ועד רגע הביצוא ושרואים את הפעולה באתר) ולכן אני "לא סובל".

תודה רבה לכל המגיבים רק שכנראה יצאתי יותר מבולבל:
במקום העבודה הגדול והמסודר - באמתי ביום הראשון, אמרו לי עוד שבוע/חודש נציג סוכנות הביטוח שמטפל בחברה יבוא - לך לפגישה איתו הוא יסדר לך הכל (פנסיה, השתלמות, ביטוח בריאות קבוצתי פרטי). ככה היה - הוא הציע מגדל הראל וכו' תבחר תחתום במקום לך.
אני הולך להגיע למקום עבודה הקטן החדש שאין בו כלום לצורך העניין - מה אני עושה? אני יכול לקבוע פגישה עם הסוכן הנוכחי "פגישת עזיבה" - משהו להגיד שם?
תודה רבה!

קודם כל אתה לא יכול אלא חייב לקבוע עם הסוכן הנוכחי פגישת עזיבה שבה תהיה חייב ליידע אותו מה לעשות עם כספי הפיצויים שנצברו לזכותך. למעשה הסוכן אמור לקבל הודעה מהמעביד שלך על סיום עבודה וליצור איתך קשר ביוזמתו, לא אתה זה שצריך לרדוף אחריהם.
אבל אני חושב שאתה מסבך את זה יותר מדי - אם אתה מרוצה מהתנאים של קרן הפנסיה הנוכחית שלך, פשוט תמשיך להפקיד לשם. אם הם יעלו לך את דמי הניהול, תעבור לקרן אחרת, אתה לא באמת צריך סוכן בשביל זה.

תודה רבה לכל המגיבים רק שכנראה יצאתי יותר מבולבל:
במקום העבודה הגדול והמסודר - באמתי ביום הראשון, אמרו לי עוד שבוע/חודש נציג סוכנות הביטוח שמטפל בחברה יבוא - לך לפגישה איתו הוא יסדר לך הכל (פנסיה, השתלמות, ביטוח בריאות קבוצתי פרטי). ככה היה - הוא הציע מגדל הראל וכו' תבחר תחתום במקום לך.
אני הולך להגיע למקום עבודה הקטן החדש שאין בו כלום לצורך העניין - מה אני עושה? אני יכול לקבוע פגישה עם הסוכן הנוכחי "פגישת עזיבה" - משהו להגיד שם?
תודה רבה!
אני משער שאולי נשאר בך קצת [גם בי למען האמת ומהסובבים אותי] מהקונבנציות של ההורים שלנו.
שמקום ה"עבודה" עושה את זה "מסודר" עם "מישהו" ש"מסדר לך" את החיים.
[אגב זה בן דוד של קונבנציית ה"בנק הוא חבר" / "מניות זה הימורים נדלן זה למבינים" / "בבלפור יש איש זקן בקצה המסדרון שיושב וחושב על עתיד המדינה" ועוד שאר מרעין בישין שירשנו מהורינו]

שורה תחתונה: לא משנה היכן אתה עובד או איפה היית וכו' וכו' אלא סכום הכסף הנצבר בסך הקופות=עוצמת המיקוח-מינוף שלך + כמה זמן/אנרגיה יש לך ללמוד ולסדר את זה.
טוב שהתחלת ואתה על המדוכה, תמשיך לחפור פה ותבין לבד שאין לך צורך בסוכן עד שלא תדע מה להגיד לו או בכלל לעשות לבד...

וחומר למחשבה. אם סוכן מבזבז מזמנו, לא שילמת לו והוא עוזר לך גם עם הפנסיות [על אף שהוא לא יועץ פנסיוני] וגם עם הביטוחים וכו' וכו' וכו' כנראה ש...

נערך לאחרונה ב:
רק שכנראה יצאתי יותר מבולבל
מה האופציות שלי כדי לשמר תנאים בפנסיה וקרן השתלמות?
חבר, האופציות שלך הן כאלו:
1. דע את דמי הניהול קרנות הפנסיה המקיפות ואל תסכים לשלם יותר כי כולם אותו הדבר.
דע את דמי הניהול בקרנות ההשתלמות (אפשר להשיג היום 0.5% דמי ניהול מהצבירה בלי בעיה) ואל תסכים לשלם יותר כי כולם אותו הדבר.
2. דע את מסלולי ההשקעה השונים, ובעיקר בעיקר את המסלול שאתה מכוון אליו הן בקרן הפנסיה המקיפה והן בקרן ההשתלמות.
3. דע את ההפקדה החודשית הצפויה לך במקום העבודה החדש הן בקרן הפנסיה המקיפה והן בקרן ההשתלמות.
מהבלוג "פנסיוני" - תקרת הפקדה לקרן פנסיה מקיפה בשנת 2019, תקרת הפקדה לקרן השתלמות בשנת 2019.
מעל תקרת המס או מתחת לתקרה?
4. מה חשוב לך ועל מה אתה באופן אישי שם את הדגש?
דמי ניהול? (הכי זול שאפשר. נקודה.)
שירות לקוחות? (מבחינתי כולם אותו הדבר, וגם ככה הכל על טייס אוטומאטי).
מסלולי השקעה? (בחלק מהחברות יש מסלולי השקעה פאסיביים מחקי מדדים ובחלק לא).

זהו. אין לך מה להתבלבל.
תתפלא, אבל זה באמת די פשוט ולא מסובך.
הדבר היחיד שמשנה הוא רק רמת הידע שלך (אתה לא צריך לשאוף להיות חוקר פנסיה), רמת המחוייבות שלך לעצמך (תתפלא שהמון אנשים לא מחוייבים לעצמם ולעתיד שלהם) ורמת המוכנות שלך להתמקח ולשאול שאלות וליידע את עצמך.
עם הנציג או בלעדיו תבחר את חברת הביטוח/בית השקעות שבא/ה לך בטוב לפי הנתונים הנ"ל, ותפקיד אליו/ה או תמשיך היכן שאתה.
מקום עבודה ישן או חדש - זה לא משנה.
תגיע מוכן, עם דף ועליו כתובים הנתונים בצורה מסודרת לפי קטגוריות (קרן פנסיה מקיפה, קרן השתלמות, ביטוח אובדן כושר עבודה)..
גש לפגישה עם הסוכן ותראה מה הוא מציע לך ומה מגיע בזול בהסדר דרך מקום העבודה.
אתה לא מחוייב בשום אופן ובשום צורה להפקיד לאן או לאיפה שהנציג מפנה או אומר לך שעדיף לך.
אתה יכול לומר לו "תודה על ההצעות המסקרנות, ועדיין בחרתי בחברה X ולשם אני רוצה שהכספים ינותבו, אנא המציא לי טופס סולק פנסיוני". תודה.
יכול להיות שתצטרך להתעסק קצת ולעשות את כל הבירוקרטיה ישירות מול החברה שבה אתה מעוניין (זה מה שאני עשיתי מול מיטב דש - הכל עצמאית, לבדי, עניין של סביבות ה- 5-7 טפסים וחודש התעסקות פה ושם).

אחלה. הכי פשוט. ממש תינוק בעריסה.
אני אישית מאוד נזהר מזה שמאכילים אותי בכפית ומערסלים אותי, ואני רק מקווה בשבילך שבמהלך השנים האחרונות לא האכילו אותך גרבר מחית פירות בטעם מרק עוף ושהיית מוכן וידעת מה התנאים בשוק.

מה אני עושה? אני יכול לקבוע פגישה עם הסוכן הנוכחי "פגישת עזיבה" - משהו להגיד שם?
כשעזבתי את מקום העבודה האחרון שלי שבו היו יותר מ- 2,000 עובדים ועברתי לחברה "קטנה" עם 170 עובדים לא הודעתי לאף אחד.
מבחינתי כולם נותני שירות ואני לא מחוייב להם בכלום.
אני מחוייב רק לעצמי... מה שמצחיק היה שכשעזבתי, אני לבדי השגתי מאותה חברת פנסיה (הראל), תנאים יותר טובים פי 2 בדיוק (חצי מחיר בדמי הניהול מהצבירה ובדמי הניהול מההפקדה) מאשר התנאים המצויינים שבהם הייתי דרך ועד העובדים החזק והמאיים שישב איתם לשיחות וניהל מולם את ההסכם הפנסיוני של כלל 2,000 העובדים... אני הקטן, קיבלתי חצי מחיר מוועד העובדים הנאצל והנאדר בכוח.
רוצה להודיע? - תודיע.
אבל ייתכן שהמתפעל הפנסיוני במקום העבודה הישן בכלל לא מכיר אותך ואתה לא מעניין אותו. אתה רק מספר.

נראה לי שאתם קצת מתבלבלים בין "סוכנות ביטוח" לבין סוכנות "ניהול הסדרים פנסיוניים" עבור מקומות עבודה.
זאת למרות שהרבה מאוד פעמים סוכניויות ניהול ההסדרים הפנסיוניים (במקום העבודה שלי - דווידוף) הן גם סוכנויות ביטוח או התחילו ככאלו.
אני לפחות לא מבלבל, כי במקרה שלי היה מדובר בסוכנות שהיא אכן גם סוכנות ביטוח לכל דבר (מבטח סיימון).
והדבר האחרון שאני יכול להגיד עליהם הוא שהם שירתו אותי והיו מחוייבים לי...

במקרה שלי היה מדובר בסוכנות שהיא אכן גם סוכנות ביטוח לכל דבר (מבטח סיימון)
שמעתי את השם הזה בעבר (מחבר קרוב) וכבר הבנתי עליהם הבנתי שהם לא משהו...

והדבר האחרון שאני יכול להגיד עליהם הוא שהם שירתו אותי והיו מחוייבים לי...
אתה צודק.
הם סוג של "לא חייבים לך כלום" וקשה להבין את זה. הם כן מחוייבים למעסיק שלך.
הלקוח האמיתי הוא המעסיק שלך.
הם ינסו להיות נחמדים ולהעמיד פנים שאתה מאוד חשוב ו"להתאים" לך את החבילה הכי "מתאימה" לך, לשלוח לך נציג שיבלבל לך בביציות בצורה יפה ומנומסת, עם חליפה ומחשב אישי והרבה מספרים ו"בלבל את האויב"... אבל בשורה התחתונה כל אחד לעצמו חייב לעזור לעצמו, ללמוד בשביל עצמו ולהבין בשביל עצמו.
אין אפס...

ולהכיר באפשרות להתלונן למפקח על הביטוח ולנצל אותה במידת הצורך
זה בערך כמו להתלונן אצל אפי נווה על חוסר מקצועיות של עורכי דין...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י.ג ריי דליו עוזב את ברידג'-ווטר שוק ההון 0
A פוליסת בריאות פרטית- מעבר (עוזב את מגדל הגרועים). צרכנות פיננסית 6
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
A מקום מגורים ראוי בארץ אוף טופיק 18
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
לאץ' לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ? התפתחות אישית 33
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
ח קרן פנסיה - עזיבת מקום עבודה בלי מקום חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
Wonko האם לדבר על מקום העבודה החדש אוף טופיק 20
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
1337justme מקום זול להזמין ממנו מסכות kn95 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
Myrath מקום טוב באמצע יומני מסע אישיים 26
א האם יש מקום לקרן הסינית של בלאקרוק בתיק ההשקעות? שוק ההון 4
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
Y אין מספיק מקום למניות בהצהרת הון. מיסים 2
R מקום עבודה אוף טופיק 6
unrealx מקום זול להמיר שקל ליורו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
P מקום יחסית לא יקר לחופש בארץ אוף טופיק 14
L קורס מנעולנות, האם יש לנשים מקום? בעקבות פרסומות בפייסבוק אוף טופיק 15
Yuvalbuz3 יש עוד מקום ליזמות נדלן בארץ ? נדל"ן 21
O יש מקום שאפשר לראות בו בבירור את המועד שכל חברה מפרסמת דוח רבעוני ? שוק ההון 8
נ פריקת עצבים - מקווה שזה מקום קביל לזה אוף טופיק 87
A השלכות אפשריות של הצהרת מקום מגורים ב-IBKR צרכנות פיננסית 3
א מוסד ציבורי אל מול מקום פרטי התפתחות אישית 13
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
rockafeller החזרי מס לשכיר לאחר שינוי מקום עבודה צרכנות פיננסית 8
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
נ קנו לי מה שרציתי אבל אין מקום במזוודה מה עושים? אוף טופיק 4
ש איך מסתכלים על אופציות בביזפורטל? מקום מומלץ אחר? שוק ההון 1
Y מה עושים לגבי הפרשה לפנסיה של מקום העבודה? שוק ההון 134
oz1987 תנאי פנסיה דרך מקום העבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
c881 להגדיל קצבה מקרן הפנסיה. מקום מגורים. שוק ההון 9
waskindalost בעזיבת מקום העבודה - האם לפדות או לקחת ימי חופש ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6

נושאים דומים

Back
למעלה