• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף

• פותח הנושא Lian
  • פורסם בתאריך

Lian

משתמש רגיל
דירוג
118
לא יודעת אם עשיתי החלטה נכונה. קודם כל,
זה נכון שלמבוטחי מכבי זהב יש הנחות בתרופות?
או שזה לכולם, בסל הבסיסי/גם במגן כסף? כי זו הסיבה שעברתי לשם.

התשלום קופץ פי 2 בחודש. לא זוכרת כרגע בדיוק כמה. אבל יכולה לברר.
פשוט אמרו לי שאין יותר כסף, ולא יודעים איך אני בכלל במסלול של מכבי כסף.

רוצה רק לדעת אם מעבר לתשלום הכפול שאשלם כעת, האם עשיתי טעות והיה מוטב לי בכלל להישאר במכבי כסף?
כי כעת אני מבינה שאין דרך חזרה לשם. סגרו את התוכנית ורק מי ששם נשאר שם. אין מצטרפים חדשים.

תפתחי את שתי הפוליסות ותתחילי לקרוא...
או שתתקשרי למוקד של מכבי.
האם ביטוח שווה לי או לא- זו החלטה סובייקטיבית לגמרי לפי רמת הפארנויה שלך, רמת ההיפוכונדריות, המצב הבריאותי והנפשי שלך וידע אישי שלך- כמה את צורכת שירותים בריאותיים.

פשוט אמרו לי שאין יותר כסף, ולא יודעים איך אני בכלל במסלול של מכבי כסף
ממבט מהיר באתר של מכבי נראה שתכנית "מכבי כסף" נסגרה למצטרפים חדשים ועוסקים היום בהעברה לתכניות "מכבי זהב" ו"מכבי שלי".
כתוב שם כך: "תכנית "מכבי כסף" נסגרה למצטרפים חדשים במאי 2012. ממועד זה והלאה ניתן להצטרף ל"מכבי זהב" ו"מכבי שלי" בלבד או לבצע שדרוג מ"מכבי כסף" לתכניות אלה:"מכבי זהב" ו"מכבי שלי"". כנראה פירוש הדבר שלא היית חייבת לעבור, אך לא תוכלי לחזור.
זה נכון שלמבוטחי מכבי זהב יש הנחות בתרופות?
בדקי באתר של מכבי. (ספוילר: כן).
התשלום קופץ פי 2 בחודש. לא זוכרת כרגע בדיוק כמה. אבל יכולה לברר
אכן, משהו כזה.
רוצה רק לדעת אם מעבר לתשלום הכפול שאשלם כעת, האם עשיתי טעות והיה מוטב לי בכלל להישאר במכבי כסף?
כי כעת אני מבינה שאין דרך חזרה לשם. סגרו את התוכנית ורק מי ששם נשאר שם. אין מצטרפים חדשים.
אם זה המצב, מה זה משנה האם זו הייתה טעות? חלב שנשפך וכו'... בכל מקרה העלות של התכנית היא לא השיקול היחיד. תצטרכי להשוות את הכיסוי בשתיהן כדי להכריע.
האם את מתכוונת להרות בקרוב?
אם כן, לדעתי המעבר מוצדק.
אם אתה מתייחס לצ'ק ההיריון (בגובה 8,000 שקלים, לניצול עד 2,000 שקלים בלבד בכל הריון), במכבי זהב אין את הזכאות לזה. זה כלול רק במסגרת "מכבי שלי".

נערך לאחרונה ב:
זה נראה מאד מרשים אבל בפועל לא ניתן להגיע לזה. אם זה הקריטריון, לא מוצדק
אתה מתכוון שאי אפשר להגיע לסכום הכולל (8,000), או לסכום פר הריון (2,000)?
אני אגב בכל מקרה מתנגד לקונספט של שב"ן מורחב, לדעתי ניתן לקבל תמורה טובה יותר בביטוחים הפרטיים. פשוט התייחסתי לאמירתו של TunaGolem.

אתה מתכוון שאי אפשר להגיע לסכום הכולל (8,000), או לסכום פר הריון (2,000)?
אולי פר הריון כן. יש בדיקות מסויימות (גנטיות, אולטראסאונדים) שאם עושים באופן פרטי אז ניתן לקבל החזרים בסכומים יחסית גבוהים. בכל מקרה, לא בטוח שביחס ל-
קונספט של שב"ן מורחב
בניגוד ל-
ניתן לקבל תמורה טובה יותר בביטוחים הפרטיים
זה הופך לכדאי.
רק ציינתי שגם שיקול של הריון לא יהפוך ביטוח משלים לכדאי.
אנחנו עושים זאת כי אנחנו (אני בעיקר) קצת היפוכונדרים.

מצטרף לעניין ההיריון.
א. תמיד אפשר לחזור כי אין הגבלות כניסה.
ב. במידה ולא לוקח תרופות באופן קבוע, והם בסל וזולות משמעותית, אין טעם.
ג. כל תוסף/משחות/תרופות מחוץ לסל, סביר שיהיו בחו"ל זול משמעותית [מניסיון], אמזון בדרך, יהיה בסדר.

לא ממליץ. דיי טיפש.

אולי פר הריון כן. יש בדיקות מסויימות (גנטיות, אולטראסאונדים) שאם עושים באופן פרטי אז ניתן לקבל החזרים בסכומים יחסית גבוהים.
האמת שדי בביצוע בדיקת NIPT, סקירה מוקדמת + מאוחרת פרטית וסיוע של דולה כדי להגיע להחזרים שעוברים את רף ה-8,000 שקלים להריון. ואפילו עוד לא דיברנו על החזר לשהייה במלונית לאחר הלידה / שימור דם טבורי.
כאן היתרון של ביטוחים פרטיים לעומת השב"ן שהוגבל להחזרים פר הריון.

האמת שדי בביצוע בדיקת NIPT, סקירה מוקדמת + מאוחרת פרטית וסיוע של דולה כדי להגיע להחזרים שעוברים את רף ה-8,000 שקלים להריון. ואפילו עוד לא דיברנו על החזר לשהייה במלונית לאחר הלידה / שימור דם טבורי.
כאן היתרון של ביטוחים פרטיים לעומת השב"ן שהוגבל להחזרים פר הריון.

אומנם השבן הוגבל להחזרים פר הריון אבל בביטוחים פרטיים לרוב אין שום אפשרות לקבל החזרים עבור מלונית, דולה, משאבה, יועצת הנקה ושירותים שמסביב.
רוב הביטוחים הפרטיים שאני מכירה וניתן לרכוש היום נותנים החזר אך ורק על *בדיקות הריון*
ואני גם די בטוחה שעם הרפורמה הזאת שעשו הגבילו מה ניתן לקבל בסל של השב"ן.
אין מנוס מלקרוא את הפוליסה. גם של השב"ן וגם של הפרטי ששוקלים לעשות, ולהשוות.
ואגב, ממש אי אפשר לחזור לשב"ן מתי שרוצים. לפי מה שאני יודעת הם דורשים חיתום רפואי אז אם יש בעיות בריאותיות...

אומנם השבן הוגבל להחזרים פר הריון אבל בביטוחים פרטיים לרוב אין שום אפשרות לקבל החזרים עבור מלונית, דולה, משאבה, יועצת הנקה ושירותים שמסביב
כל פוליסה ותנאיה. אני דווקא מכיר רבות שמאפשרות החזרים עבור הדברים שציינת.
אני קיבלתי החזרים על בדיקות, מלונית, דולה וכיו"ב מהפוליסה שלי.
ואני גם די בטוחה שעם הרפורמה הזאת שעשו הגבילו מה ניתן לקבל בסל של השב"ן.
אכן. את השב"ן קל להגביל. את השירותים הרפואיים הפרטיים פחות, כי הם לא בסבסוד המדינה.
אין מנוס מלקרוא את הפוליסה. גם של השב"ן וגם של הפרטי ששוקלים לעשות, ולהשוות.
זה נכון בעיקרון, אם כי כאן יש פחות מה להשוות, כי בשום שב"ן, בהגדרה, לא תוכלי לקבל החזר מעל 2,000 ש"ח להריון, בהנחיית משרד הבריאות. בביטוח פרטי ההחזרים יכולים להגיע עד פי 5-6 מכך.
ואגב, ממש אי אפשר לחזור לשב"ן מתי שרוצים. לפי מה שאני יודעת הם דורשים חיתום רפואי אז אם יש בעיות בריאותיות...
זה לא נכון עובדתית.
לשב"ן מותר לחזור תמיד, ואסור להם להתנות הצטרפות בחיתום רפואי, לפי החוק לביטוח בריאות ממלכתי.
ראי בסעיף 10(ג)(1) לחוק -
"קופת חולים תצרף לתכנית כל חבר המבקש להצטרף לתכנית, ללא קשר למצבו הבריאותי או הכלכלי, ולא תגביל את הצטרפותו או את זכויותיו בעת הצטרפותו בתנאי כלשהו, למעט תקופות אכשרה סבירות, שייקבעו לגבי כלל העמיתים בתכנית לענין מתן שירותים שונים במסגרתה, ובלבד שלא תיקבע תקופת אכשרה כאמור לענין שירותים שהיו כלולים בסל השירותים והתשלומים של הקופה, לגבי מי שהיה חבר בקופה והצטרף לתכנית לא יאוחר משנה אחת אחרי השינוי בסל השירותים והתשלומים של הקופה".

ראי גם מתוך אתר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון:
"קופות החולים מחויבות לצרף לשב"ן כל מבוטח החבר בהן, ללא קשר למצבו הרפואי, הכלכלי או גילו. השירותים הכלולים בביטוח ניתנים לכל המבוטחים באופן שוויוני ללא קשר למצבם הרפואי."

ומתוך אתר משרד הבריאות:
"קופת החולים חייבת לצרף את מי שבחר להצטרף לתוכנית. אסור לה להגביל את הצטרפותו או את זכויותיו על פי התוכנית בגלל סיבות הקשורות למצבו הרפואי, הכלכלי או מכל סיבה אחרת. האיסור על הגבלת זכויות מבוטחים בגלל מצב רפואי הוא איסור ייחודי לתוכנית שב"ן, ומטרתו לקיים את עקרון השיוויון בין המבוטחים.
התשלום עבור תוכנית השב"ן נקבע בהתאם לקבוצת הגיל אליה משתייך המבוטח. התשלום הוא אחיד ביחס לאותה קבוצת גיל, ואינו תלוי בשנות הוותק בתוכנית או במצב הבריאותי או הכלכלי.
"

נערך לאחרונה ב:
כל פוליסה ותנאיה. אני דווקא מכיר רבות שמאפשרות החזרים עבור הדברים שציינת.
אני קיבלתי החזרים על בדיקות, מלונית, דולה וכיו"ב מהפוליסה שלי.

אכן. את השב"ן קל להגביל. את השירותים הרפואיים הפרטיים פחות, כי הם לא בסבסוד המדינה.

זה נכון בעיקרון, אם כי כאן יש פחות מה להשוות, כי בשום שב"ן, בהגדרה, לא תוכלי לקבל החזר מעל 2,000 ש"ח להריון, בהנחיית משרד הבריאות. בביטוח פרטי ההחזרים יכולים להגיע עד פי 5-6 מכך.

זה לא נכון עובדתית.
לשב"ן מותר לחזור תמיד, ואסור להם להתנות הצטרפות בחיתום רפואי, לפי החוק לביטוח בריאות ממלכתי.
ראי בסעיף 10(ג)(1) לחוק -
"קופת חולים תצרף לתכנית כל חבר המבקש להצטרף לתכנית, ללא קשר למצבו הבריאותי או הכלכלי, ולא תגביל את הצטרפותו או את זכויותיו בעת הצטרפותו בתנאי כלשהו, למעט תקופות אכשרה סבירות, שייקבעו לגבי כלל העמיתים בתכנית לענין מתן שירותים שונים במסגרתה, ובלבד שלא תיקבע תקופת אכשרה כאמור לענין שירותים שהיו כלולים בסל השירותים והתשלומים של הקופה, לגבי מי שהיה חבר בקופה והצטרף לתכנית לא יאוחר משנה אחת אחרי השינוי בסל השירותים והתשלומים של הקופה".

ראי גם מתוך אתר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון:
"קופות החולים מחויבות לצרף לשב"ן כל מבוטח החבר בהן, ללא קשר למצבו הרפואי, הכלכלי או גילו. השירותים הכלולים בביטוח ניתנים לכל המבוטחים באופן שוויוני ללא קשר למצבם הרפואי."

ומתוך אתר משרד הבריאות:
"קופת החולים חייבת לצרף את מי שבחר להצטרף לתוכנית. אסור לה להגביל את הצטרפותו או את זכויותיו על פי התוכנית בגלל סיבות הקשורות למצבו הרפואי, הכלכלי או מכל סיבה אחרת. האיסור על הגבלת זכויות מבוטחים בגלל מצב רפואי הוא איסור ייחודי לתוכנית שב"ן, ומטרתו לקיים את עקרון השיוויון בין המבוטחים.
התשלום עבור תוכנית השב"ן נקבע בהתאם לקבוצת הגיל אליה משתייך המבוטח. התשלום הוא אחיד ביחס לאותה קבוצת גיל, ואינו תלוי בשנות הוותק בתוכנית או במצב הבריאותי או הכלכלי.
"

חידשת לי לגבי הנושא של החיתום לשב"ן

שים לב שלא אמרתי שאין פוליסות כאלו בכלל, אלא שבה שנמכר היום אין.
ומשרד האוצר והמפקח על הביטוחים מטילים שניהם הגבלות רציניות על ביטוחי בריאות. חברות הביטוח ממש לא יכולות למכור מה שהן רוצות...
ולגבי ההשוואה- דיברתי בכללי על פוליסות פרטיות מול שב"ן. לא דווקא בענייני הריון כי הרי בכל אחת מהן יש הרבה יותר מזה... יש יתרונות וחסרונות לכל אחד לפי דעתי
(ג.נ- יש לי גם פוליסה פרטית מדהימה וגם שב"ן שמשתלם לי להחזיק)

חידשת לי לגבי הנושא של החיתום לשב"ן
בשביל זה אנחנו כאן :) חשוב לזכור את העובדה ששב"ן הוא כלי טוב להסתמך עליו "לשעת חירום", כשהמצב הבריאותי הופך את המעבר לביטוח פרטי אחר מזה שמחזיקים לבעייתי.
שים לב שלא אמרתי שאין פוליסות כאלו בכלל, אלא שבה שנמכר היום אין.
העניין הוא שהפוליסות שאני מדבר עליהן נמכרות היום. הן חדשות. אחת מהן התחילה רק בשנה שעברה.
חשוב לבדוק כל מקרה לגופו, כמו שאמרת.
ומשרד האוצר והמפקח על הביטוחים מטילים שניהם הגבלות רציניות על ביטוחי בריאות. חברות הביטוח ממש לא יכולות למכור מה שהן רוצות...
מסכים לגמרי, רק שהביטוחים ה"חצי ציבוריים" (שב"ן) כפופים להרבה יותר מניפולציות פוליטיות בגלל הסבסוד המדיני.
ולגבי ההשוואה- דיברתי בכללי על פוליסות פרטיות מול שב"ן. לא דווקא בענייני הריון כי הרי בכל אחת מהן יש הרבה יותר מזה... יש יתרונות וחסרונות לכל אחד לפי דעתי
הדוגמה של הגבלת סל הלידה ל-2,000 שקלים להריון היא רק קצה הקרחון. הגבלה חמורה בהרבה נמצאת בסעיף 10(ב)(4) לחוק שמדבר על תכניות שב"ן -
"התכנית לא תכלול תרופות מצילות חיים או מאריכות חיים".
זו החלטה פוליטית שעולה בחיי אדם, ונסמכת על הסבסוד התקציבי של השב"ן בידי המדינה.
אין הוראות מקבילות שחלות על ביטוחים פרטיים, ודי בעובדה זו בלבד כדי להעדיף בצורה גורפת ביטוח פרטי על תכנית שב"ן לדעתי.
(ג.נ- יש לי גם פוליסה פרטית מדהימה וגם שב"ן שמשתלם לי להחזיק)
שלא תזדקקי - למעט לפרק סל הלידה, טפו טפו :)

אני אגב בכל מקרה מתנגד לקונספט של שב"ן מורחב
אתה יכול להרחיב?
כתבת גם שהשב"ן מסובסד אבל הרעיון של שב"ן לא עובד במודל ביטוח פרטי?

שמעתי עכשיו שיחה ששאול אמסטרדמסקי נתן בנושא. הטענה שלו היא שהיחס שיקבל אדם ללא שב"ן עשוי להיות גרוע מאשר מי שמבוטח בשב"ן גם באירועים שמכוסים בסל הבריאות

אתה יכול להרחיב?
הכוונה שלי הייתה ששב"ן בסיסי נותן החזר עלות תועלת טוב ללא חיתום, אבל שעבור השירותים שנותן שב"ן מורחב תוכל כנראה לקבל שירות טוב יותר בביטוח פרטי (למשל סל הריון - לא מוגבל בהכרח בביטוח פרטי, אך מוגבל ל-2,000 ש"ח להריון בשב"ן בחסות הרגולטור).
כתבת גם שהשב"ן מסובסד אבל הרעיון של שב"ן לא עובד במודל ביטוח פרטי?
אני לא בטוח שהבנתי את השאלה
שמעתי עכשיו שיחה ששאול אמסטרדמסקי נתן בנושא. הטענה שלו היא שהיחס שיקבל אדם ללא שב"ן עשוי להיות גרוע מאשר מי שמבוטח בשב"ן גם באירועים שמכוסים בסל הבריאות
בהחלט, אני לא ממליץ על לוותר על שב"ן ולהיות תלוי לחלוטין בחסדי סל הבריאות (הגם שהכיסוי שלו יפה מאוד ומתקדם ביחס לעולם). השב"ן נותן תוספת כיסוי מעבר לסל הבריאות, שבהחלט תיטיב עם המבוטח לעומת מקבילו הלא מבוטח.
אני פשוט חושב שאפשר להחליף את השב"ן בביטוח פרטי, ולקבל תמורה עדיפה.

אני לא בטוח שהבנתי את השאלה
כתבת כמה פעמים שהשב"ן מסובסד על ידי המדינה. להבנתי, השב"ן אינו מסובסד ומתקיים מעצמו כמו כל ביטוח פרטי.
https://www.health.gov.il/Subjects/...hInsuranceLawRights/shaban/Pages/default.aspx (בתחתית העמוד).

אני פשוט חושב שאפשר להחליף את השב"ן בביטוח פרטי, ולקבל תמורה עדיפה.
אני תלוי בחסדי הביטוח הפרטי שלי, בנוסף לסל הבריאות ;)
קראתי בנושא בימים האחרונים. אני בטוח שאני רוצה לבטל את השב"ן המורחב, ונוטה לחשוב שכדאי לי לבטל גם את השב"ן הבסיסי.
נראה לי שהשב"ן הוא פשוט ביטוח פרטי כושל.

האם אני מפספס יתרון כלשהו בהמשך החזקת השב"ן הבסיסי?

כתבת כמה פעמים שהשב"ן מסובסד על ידי המדינה. להבנתי, השב"ן אינו מסובסד ומתקיים מעצמו כמו כל ביטוח פרטי.
https://www.health.gov.il/Subjects/...hInsuranceLawRights/shaban/Pages/default.aspx (בתחתית העמוד).
אני חושב שהתייחסתי דווקא לצד השני של המטבע, לגבי הביטוחים הפרטיים שאינם מסובסדים ולכן קיימת פחות הצדקה לרגולציה קשיחה לגביהם:
את השב"ן קל להגביל. את השירותים הרפואיים הפרטיים פחות, כי הם לא בסבסוד המדינה.
לגבי הצד של השב"ן, בעוד שתכניות השב"ן עצמן אמורות להתקיים במימון עצמאי, הן מנוהלות בידי גופים, הפסדיים ברובם, שרוב פעילותם ממומנת מהקופה הציבורית. לכן, כדי לוודא שגוף אחד כזה לא שוקע ומצריך חילוץ ממשלתי, ניתן לדעתי להצדיק ביתר קלות הגבלה שנוגעת גם לפעילות "צדדית" שלו במודל סמי-פרטי כמו השב"ן.
אני בטוח שאני רוצה לבטל את השב"ן המורחב, ונוטה לחשוב שכדאי לי לבטל גם את השב"ן הבסיסי.
נראה לי שהשב"ן הוא פשוט ביטוח פרטי כושל.
האם אני מפספס יתרון כלשהו בהמשך החזקת השב"ן הבסיסי?
לדעתי היתרונות המרכזיים של השב"ן הם יחס עלות-תועלת טוב והיעדר חיתום רפואי.
מצד שני, הוא מנוע מלספק לך תרופות מצילות ומאריכות חיים, שיפור שירותים שכלולים בסל הבריאות (קיצור תורים וכו') ומוגבל באופן כללי מבחינת הכיסויים שלו בהשוואה לביטוחים פרטיים.
השורה התחתונה מבחינתי היא שמדובר בביטוח טוב למי שידו אינה משגת ביטוח פרטי. מי שמסוגל לממן ביטוח פרטי מהשקל הראשון, כנראה עדיף לו לעשות כן.
* ג"נ - מחזיק בביטוח פרטי ללא שב"ן.

זו בגדול גם עמדת בעלת הבית -
אין לי ביטוח משלים של קופ"ח - בעיני בזבוז כסף.
אני מתעלם מהיתרונות הכלליים של החזקת מספר ביטוחים מקבילים (כפל ביטוחי במקרים מסוימים וכו'), שכן אני מבין שהשאלה נוגעת לשב"ן בפני עצמו.

נערך לאחרונה ב:
אני יכול לציין לחיוב את השבן בהקשר של טיפולי שיניים. נותן הנחות משמעותיות לפחות במכבי זהב. במכבי שלי ההנחות אפילו יותר גבוהות אבל לא מצדיקות תשלום של מעל 90 שח בחודש לדעתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
S בקשת פתרון למבחן ראיון שלא עברתי אוף טופיק 7
F עברתי לIRA, מה עכשיו? שוק ההון 27
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ס מגן מס אקסלנס מיסים 12
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
O מגן מס - הבהרות מיסים 2
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
N למזער נזקים בעזרת מגן מס שוק ההון 10
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
נ האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד? מיסים 19
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 17
Y מגן ברקים\נחשולי מתח - האם מוצר נחוץ? ומה מומלץ? אוף טופיק 16
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
H מגן מס לשנה הבאה מיסים 1
בלייק קרינגטון מגן מס מיסים 6
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
G מגן מס לא מנוצל שוק ההון 15
S גלגול מגן מס משנה לשנה מיסים 3
S מגן מס מיסים 5
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
S מגן מס מיסים 4
guesto קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי שוק ההון 30
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
ת מגן מס, הכדאי? שוק ההון 6
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
בורג מגן מס וכפתור הקניה שוק ההון 12
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
1337justme מגן מס - פעולות באותו יום שוק ההון 4
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
unrealx שאלה לגבי מגן מס שוק ההון 4
ר לקראית סוף שנה: מה השיקולים שלכם כשמחליטים על קנייה ומכירה לצורך מגן מס? שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה