• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה של רואה חשבון - מתעניין בלימודים

סאביץ

משתמש רשום
דירוג
2
היי לכולם ,אני בן 25 ואני מתלבט על לימודי חשבונאות

אני חשבתי תמיד ללכת לכלכלה ומנעס כי אני מתחבר מאוד ליזמות עסקית לשוק ההון לקרוא בגלבוס על הנפקות ותמיד חלמתי להוביל חברה גדולה או להיות בתפקיד גבוהה ומאוד משך אותי.

עכשיו אני החלטתי לוותר על מנעס כלכלה כי זה לא מביא לי מקצוע ואני לא רוצה לעבוד בבנק או בית השקעות בשביל 10 ברוטו והשכר עולה נורא לאט ובחשבונאות ישלך אופציה לתת אקסטרות מהצד או לפתוח משרד וגם אתה יוצר חזק מהם ברמה הפיננסית כי יש לך ידע מקיף יותר.

מצד שני אני חושב שלהיות רואה חשבון נורא ישעמם אותי זה דיי נראלי אפור למרות שזה עולם רחב ואי אפשר להגיד את זה.. בקיצור אני אובד עצות אם אני בכלל אוהב את המקצוע הזה כי אני באמת לא רוצה לעבוד 30-40 שנה במקצוע שאני אסבול כל בוקר לקום בשבילו ושסתם שרפתי 4 שנות לימוד ושנתיים התמחות ולימודים למבחני לשכה.. אני לא מכיר רואי חשבון להתחיעץ איתם ולראות איך יום עבודה שלהם נראה ואני לא מוצא בפייסבוק אנשים שעוזרים לי אלה רק סטודנטים שגם הם אין להפ יותר מידי מושג.

אתה יכול לשאול אותי מה שאתה רוצה.

בנוגע למשרד יהיה לך מאוד קשה להתפרנס מזה.

ותמיד חלמתי להוביל חברה גדולה או להיות בתפקיד גבוהה ומאוד משך אותי.
מה משך אותך?
תקבל הרבה כסף?
שתהיה לך מזכירה שתגיש לך קפה ומשרד עם כסא עור עם שולחן דובדבן שלא רואים את הקצה שלו?

זה לא מביא לי מקצוע ואני לא רוצה לעבוד בבנק או בית השקעות בשביל 10 ברוטו
הרבה מהמובילים של חברות גדולות ובעלי תפקידים גבוהים
התחילו במשרות פשוטות
ופילסו דרכם למעלה אט אט במשך שנים.

כדאי שתסביר לעצמך קודם מה באמת מעניין אותך לעשות
ומזה לנסות לגזור איזה לימודים יכולים להוביל אותך ליעד

אתה יכול לשאול אותי מה שאתה רוצה.

בנוגע למשרד יהיה לך מאוד קשה להתפרנס מזה.
למה יהיה קשה להתפרנס ממשרד עצמאי ? ברור שלהיות עצמאי זה קשה אבל כל עסק צריך רואה חשבון היום ואם קצת שווק נכון וותק אתה יכול לעקוף פיי כמה משכורת של שכיר לא ?

ואשמח שתספר לי קצת על העבודה של רואי חשבון איך אוכל לדעת אם אני מתחבר

יש כמה הבדלים משמעותיים בין כלכלן לרואה חשבון, ובתמצית:
- רואה חשבון הוא עיסוק בכפוף לרשיון, על פי נהלים ורגולציה
- רואה חשבון הוא לרוב בכפוף להסמכה מקומית, וקשה לעסוק בזה בכל מקום
- ישנם תפקידים בכירים כמו סמנכ״ל כספים אשר לרוב מאויישים על ידי רואי חשבון
המסלול לא קל, בחלקו משעמם ובתשלום מצומצם בתחילת הדרך.

להבדיל, מה ניתן לעשות עם תואר בכלכלה:
- להתברג בתפקידי ניהול תקציב ובקרה בחברות גדולות במשק
- להטמיע מערכות פיננסיות
- לגבש תהליכי תמחיר, מבנה עלויות
- להשתמש בזה כמו בכל תואר ראשון כללי כמו לתפקידים בנציבות המדינה
- לעבוד בתפקידים קלאסיים כמו אנליזות, בנקאות
לא נחוץ רשיון וההכשרה די תלויה בך

למה יהיה קשה להתפרנס ממשרד עצמאי ? ברור שלהיות עצמאי זה קשה אבל כל עסק צריך רואה חשבון היום ואם קצת שווק נכון וותק אתה יכול לעקוף פיי כמה משכורת של שכיר לא ?

ואשמח שתספר לי קצת על העבודה של רואי חשבון איך אוכל לדעת אם אני מתחבר

בתור עצמאי קשה להתפרנס כי יש הרבה מאוד תחרות ושכ"ט נמוך. בכללי לא בטוח שבכלל תרצה לעשות עבודה של רואה חשבון במשרד קטן. אני למשל חושב שרואה חשבון במשרד קטן הוא לא רואה חשבון אלא במקרה הטוב יועץ מס ובמקרה הרע מנהל חשבונות.

בנוגע לאיך נראה יום עבודה של רואה חשבון קשה להסביר כי יש הרבה סוגי התמחויות. זה כמו שעבודה של רופא ילדים לא דומה לעבודה של אורתופד למרות ששניהם רופאים.

בעיקרון יש ככה:

א. מיסים
ב. ביקורת
ג. כלכלית
ד. ניהול סיכונים
ה. מקצועית

בתוך מיסים יש מיסוי ישראלי / אמריקאי / בינלאומי / מחירי העברה (מחירי העברה זה יותר עבודה כלכלית מאשר מיסים, אבל הם יושבים במיסים)
בתוך ביקורת יש ביקורת כללית / הייטק / בנקים / חברות ביטוח / תעשייה / ביקורת ציבורית
בתוך כלכלית יש הערכות שווי / מיזוגים
מקצועית זה להיות מומחה בתקינה חשבונאית
ניהול סיכונים זה אי תלות, אתיקה, SOX ועוד כל מיני דברים שיכולים לגרום לך להביא M-16 לעבודה ולהתחיל לרסס

כל מחלקה היא עולם ומלואו עם אופי עבודה שונה לחלוטין.

אבל בוא נחזור צעד אחורה מה משך אותך למקצוע מלכתחילה?

נערך לאחרונה ב:
מצד שני אני חושב שלהיות רואה חשבון נורא ישעמם אותי זה דיי נראלי אפור למרות שזה עולם רחב ואי אפשר להגיד את זה.. בקיצור אני אובד עצות אם אני בכלל אוהב את המקצוע הזה כי אני באמת לא רוצה לעבוד 30-40 שנה במקצוע שאני אסבול כל בוקר לקום בשבילו ושסתם שרפתי 4 שנות לימוד ושנתיים התמחות ולימודים למבחני לשכה.. אני לא מכיר רואי חשבון להתחיעץ איתם ולראות איך יום עבודה שלהם נראה ואני לא מוצא בפייסבוק אנשים שעוזרים לי אלה רק סטודנטים שגם הם אין להפ יותר מידי מושג.
יש ספקטרום רחב של רואי חשבון בארץ הן מבחינת תחום עיסוק והן ברמה המקצועית.
אם אתה מתעניין בפיננסים ונח לך עם מספרים, בעיני בהרבה תפקידים זה לא אפור בכלל.
בעתיד תוכל להתפתח, להקים משרד, זה ממש הנדסה פיננסית מורכבת בהרבה מצבים.
הכל תלוי מה אתה עושה עם זה..
ג.נ. לא מהתחום, אבל יצא לי לפגוש לא מעט...
בהצלחה

היי לכולם ,אני בן 25 ואני מתלבט על לימודי חשבונאות

אני חשבתי תמיד ללכת לכלכלה ומנעס כי אני מתחבר מאוד ליזמות עסקית לשוק ההון לקרוא בגלבוס על הנפקות ותמיד חלמתי להוביל חברה גדולה או להיות בתפקיד גבוהה ומאוד משך אותי.

עכשיו אני החלטתי לוותר על מנעס כלכלה כי זה לא מביא לי מקצוע ואני לא רוצה לעבוד בבנק או בית השקעות בשביל 10 ברוטו והשכר עולה נורא לאט ובחשבונאות ישלך אופציה לתת אקסטרות מהצד או לפתוח משרד וגם אתה יוצר חזק מהם ברמה הפיננסית כי יש לך ידע מקיף יותר.

כפי שאתה אומר בעצמך, אתה לא יודע כמעט כלום על התחום והסיבה שלך לבחור בו כדי להיות אדם חשוב, היא ממש לא סיבה טובה לבחירת מקצוע.
שלח קורות חיים לביג 4 לכל משרה שהיא. תעבור שם מעט, תשתדל להיות בממשק עם מחלקות שונות ובפרט ליצור קשרים עם רואי חשבון שיוכלו לספר לך על העבודה. תפקח עיניים ותראה כמה עובדים, ממה מורכב יום העבודה, מה סוג האנשים שם וכו'. במקומך הייתי עושה את זה אפילו במחיר של דחיית הלימודים.

במצב הנוכחי בשוק רואי חשבון הקבלה שלו לביג 4 כמעט וודאית. בנוסף היום ביג 4 לוקחים לעבודה סטודנטים בשנה ב' משהו שלא היה פעם אז יש לו אפשרות להתנסות במקצוע בלי לעבור את כל מסלול ההכשרה.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: SOR
במצב הנוכחי בשוק רואי חשבון הקבלה שלו לביג 4 כמעט וודאית. בנוסף היום ביג 4 לוקחים לעבודה סטודנטים בשנה ב' משהו שלא היה פעם אז יש לו אפשרות להתנסות במקצוע בלי לעבור את כל מסלול ההכשרה.
נשמע שיש מחסור ברואי חשבון. למה? בסך הכל מקצוע טוב, מכניס, אם קצת משעמם(לא אתפלא עם כמו הרבה אחרים).

נשמע שיש מחסור ברואי חשבון. למה? בסך הכל מקצוע טוב, מכניס, אם קצת משעמם(לא אתפלא עם כמו הרבה אחרים).

הכשרה מאוד ארוכה ומתישה
מבחינה לשכה
שנתיים התמחות
שכר נמוך
המון משרדים שמציעים תת-תנאים
קיבעון מחשבתי של כל מיני דינוזאורים בענף
שכר טרחה בזבל (בעיקר בגלל הדינוזאורים בענף)
קמצנות כרונית

וכי מתכנת ממוצע מרוויח יותר מסמנכ"ל כספים ואין לו רבע מאחריות מקצועית וכאב ראש שיש לרואה חשבון. מתכנת תותח יכול לקבל שכר שאפילו שותף בביג 4 לא מקבל.

לצעירים עם אוריינטציה טכנולוגית ויכולת מתמטית אין מה לחפש במקצוע הזה.

בכללי המקצוע הופך להיות מקצוע של חרדיות.

נערך לאחרונה ב:
הכשרה מאוד ארוכה ומתישה
מבחינה לשכה
שנתיים התמחות
שכר נמוך
המון משרדים שמציעים תת-תנאים
קיבעון מחשבתי של כל מיני דינוזאורים בענף
שכר טרחה בזבל (בעיקר בגלל הדינוזאורים בענף)
קמצנות כרונית

וכי מתכנת ממוצע מרוויח יותר מסמנכ"ל כספים ואין לו רבע מאחריות מקצועית וכאב ראש שיש לרואה חשבון. מתכנת תותח יכול לקבל שכר שאפילו שותף בביג 4 לא מקבל.

לצעירים עם אוריינטציה טכנולוגית ויכולת מתמטית אין מה לחפש במקצוע הזה.

בכללי המקצוע הופך להיות מקצוע של חרדיות.
אתה צודק לגמרי.

אבל חסרים אנשים ללא אוריינטציה טכנולוגית ויכולת מתמטית(או שתופסים את עצמם ככאלה) או חוסר רצון להיות מתכנתים?

מה בשבילם זאת לא עבודה טובה? כמה השכר לרואה חשבון שכיר מצליח לאחר התמחות + נגיד 5 שנות נסיון?

בסביבות ה-20 ברוטו.

אבל אתה מדבר על מישהו שלמד 4 שנים + 2 שנות התמחות + 5 שנות ניסיון

להרוויח 20 אחרי 11 שנים זה לא להיט. אני מבין שזה מכובד למקצוע "לא הייטק", אבל מדובר באחד המסלולים הכי מתישים באקדמיה.

נערך לאחרונה ב:
מה בשבילם זאת לא עבודה טובה? כמה השכר לרואה חשבון שכיר מצליח לאחר התמחות + נגיד 5 שנות נסיון?
הייחוד של המקצוע הוא שחלק גדול מהאנשים בשלב שציינת עוברים אחרי זמן קצר לתפקידים שונים בחברות עסקיות או יוצאים לעצמאות. מי שהמסלולים האלו מתאימים לו, חשבונאות היא מקצוע מעולה בשבילו.

נערך לאחרונה ב:
אתה צודק לגמרי.

אבל חסרים אנשים ללא אוריינטציה טכנולוגית ויכולת מתמטית(או שתופסים את עצמם ככאלה) או חוסר רצון להיות מתכנתים?

אם סיימת ראיית חשבון באוניברסיטה -יש לך נתונים להייטק. אלה לא אנשים ללא יכולת מתמטית אלא כאלה שבחרו בראיית חשבון על פני מקצועות מובילים אחרים.

משכורת של 20 אלף ברוטו לאחר 5 שנים זה קצת הגזמה.
בסביבות 15 זה יותר נכון.

חבר תחשוב פעמים ללכת ללמוד חשבונאות. כל אלה שממליצים לך כאן שזה מקצוע טוב, לא למדו חשבונאות ולא עבדו במקצוע. תתיעץ רק עם אנשים בתחום ורובם יגידו לך להתרחק מזה.לא עובר עלות תועלת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
י עבודה "של גדולים" שוק ההון 4
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
Tim_Duncan עבודה של מפתחים מול פרודאקט מנג'ר אוף טופיק 6
ז עבודה זמנית של תחביב כפרילנסר התפתחות אישית 2
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
A מיסוי של עבודה/השקעה מיסים 1
D שעות עבודה של איש תוכנה? התפתחות אישית 28
F מה ההשלכות של עבודה עם IB ישראל לעומת ישירות עם IB? שוק ההון 6
A בקשר לשאלה של Yossik על ראיונות במקומות עבודה: התפתחות אישית 1
M ביטוח אובדן כושר עבודה בזמן הפסקה של שנים מהעבודה צרכנות פיננסית 10
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה