• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה בשחור במגזר החרדי

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,641
השרשור הזה פוצל מהשרשור על "הכלכלה הסודית של החרדים". אדם.

כמובן שיש לזכור שבהרבה מאוד משפחות הבעל עובד ב"שחור" (אני מדבר מידע) ולמעשה הכנסות המשפחה גבוהות יותר מהנתונים הרשמיים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
כמובן שיש לזכור שבהרבה מאוד משפחות הבעל עובד ב"שחור" (אני מדבר מידע) ולמעשה הכנסות המשפחה גבוהות יותר מהנתונים הרשמיים.
אתה יכול לטעון אותו דבר גם על השכר הממוצע והחציוני שמתעלם מכסף שחור.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מספיק כבר עם השקר הזה, מדובר לרוב באנשים אמנם פקחים אך לא משכילים וחסרי כישורי עבודה. כמה כבר מוכרי תשמישי קדושה ומורים לבר מצווה יכולים להרוויח בשחור?

מורים לבר מצווה
תכפילי 100-150 לשעה (לא צוחק) ב-4-6 שעות ביום (אם זה עיקר העיסוק שלך). לא יודע לגבי רמת האמונה של חרדים ואם זה הלכתי או לא, אבל בזמנו הייתי מלמד לבר מצווה גם בשבתות והיו משלמים לי ביום אחר. (ג.נ. אני חובש כיפה מבית דתי מודרני).

מספיק כבר עם השקר הזה, מדובר לרוב באנשים אמנם פקחים אך לא משכילים וחסרי כישורי עבודה. כמה כבר מוכרי תשמישי קדושה ומורים לבר מצווה יכולים להרוויח בשחור?
אני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים ב"שחור" מאשר אחרים ובכל מקרה, השוואה כזו צריכה לקחת בחשבון גם את מאפייני העבודות של כל מגזר.
עם זאת, הרווח הוא לא רק החסכון במס הכנסה, אלא האפשרות לקבל הבטחת הכנסה, הנחות על ארנונה, מעונות יום, גנים (כולל צהרון) ועוד.
מי שעושה דבר כזה (חרדי או חילוני) הוא ממש עבריין. אני חושב שגם מי שחושב שלהעלים קצת מיסים זה לא נורא, לא יכול להסכים לקבלת הטבות מהמדינה על בסיס הצהרות שקריות.

@גרהם - זה לא תורם לדיון וביקשתי לא להסיט את השרשור לנושא עבודה בשחור.
אתה מוזמן לפתוח שרשור נפרד ואשחזר את ההודעה שלך ושאר ההודעות בנושא לשם.
אדם.
המחיקה וההערה הפומבית שלך לא הוגנות ולכן אני עונה לך במקום בו מצאת לנכון לפנות אלי.
עניתי למי ששאלה מה הרווח באי דיווח למי שמרוויח מעט וכתבתי במפורש שאני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים בשחור מאשר חילונים. משום מה, מחקת בצורה בוטה והשארת את הטענה שמי שטוען כך משקר, כך שמתקבל הרושם (השקרי) שאני טוען זאת.

בהמשך לדיון על הכלכלה הסודית של החרדים, מספיק כבר עם השקר הזה, מדובר לרוב באנשים אמנם פקחים אך חסרי כישורי עבודה ולא משכילים. כמה כבר מוכרי תשמישי קדושה ומורים לבר מצווה יכולים להרוויח בשחור?

תכפילי 100-150 לשעה (לא צוחק) ב-4-6 שעות ביום (אם זה עיקר העיסוק שלך). לא יודע לגבי רמת האמונה של חרדים ואם זה הלכתי או לא, אבל בזמנו הייתי מלמד לבר מצווה גם בשבתות והיו משלמים לי ביום אחר. (ג.נ. אני חובש כיפה מבית דתי מודרני).

נראה לך הרבה חרדים יכולים להרשות לעצמם כאלה סכומים על הכנה לבר מצווה?

מכובדיי, ברשותכם פתחתי שרשור בנושא באוף טופיק.

המחיקה וההערה הפומבית שלך לא הוגנות ולכן אני עונה לך במקום בו מצאת לנכון לפנות אלי.
עניתי למי ששאלה מה הרווח באי דיווח למי שמרוויח מעט וכתבתי במפורש שאני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים בשחור מאשר חילונים. משום מה, מחקת בצורה בוטה והשארת את הטענה שמי שטוען כך משקר, כך שמתקבל הרושם (השקרי) שאני טוען זאת.

לא הערתי לגבי תוכן התגובה שלך (שהיא בסדר גמור לדעתי) אלא לגבי העובדה שהיא מסיטה את הדיון לנושא לא קשור אחרי שביקשתי שלא. אם אתה "רק עונה" ומישהו "רק עונה" לך וכן הלאה זה בדיוק ההפך מלעצור את ההסטה של הדיון.
חולונית הועילה בטובה לפתוח שרשור חדש, ואפשר להמשיך את הדיון כאן בניחותא.

אם זה הלכתי או לא, אבל בזמנו הייתי מלמד לבר מצווה גם בשבתות והיו משלמים לי ביום אחר
אם השירות ניתן גם באמצע השבוע וגם בשבת מותר לגבות תעריף גבוה יותר ביום חול שיגלם את השעות של שבת.
תכפילי 100-150 לשעה (לא צוחק) ב-4-6 שעות ביום (אם זה עיקר העיסוק שלך)
א. המחירים זולים בהרבה ממה שציינת.
ב. כל העיסוקים המאולתרים הללו לרוב מדובר על "השלמת הכנסה" שעות בודדות בערב.
אני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים ב"שחור" מאשר אחרים ובכל מקרה, השוואה כזו צריכה לקחת בחשבון גם את מאפייני העבודות של כל מגזר.
עם זאת, הרווח הוא לא רק החסכון במס הכנסה, אלא האפשרות לקבל הבטחת הכנסה, הנחות על ארנונה, מעונות יום, גנים (כולל צהרון) ועוד.
מי שעושה דבר כזה (חרדי או חילוני) הוא ממש עבריין. אני חושב שגם מי שחושב שלהעלים קצת מיסים זה לא נורא, לא יכול להסכים לקבלת הטבות מהמדינה על בסיס הצהרות שקריות.
מסכים עם כל מילה.
לגבי עצם הדיווח/העלמת מס, אדם שהכנסתו החייבת נמוכה ולא מגיע לסף המס 1-3K, ביטוח לאומי משלמים גם מאובטלים, לפעמים ההתעסקות עם הדיווח + תשלום ליעוץ מקצועי פשוט לא שווה את המאמץ ולא יביא תועלת לא לנישום ולא למדינה, בנוסף אנשים כאלה פשוט רועדים רק מלחשוב על אינטרקציה כלשהי עם רשות המסים, לא שזה בהכרח מוצדק ומן הסתם גם לא חוקי אבל זה הרבה פעמים זה המצב.

כמובן שאני לא מדבר על העלמת מס במובן הקלאסי.

האם זה בסדר להעלים מסים? זה מה שחושבים הישראלים
יותר ממחצית האוכלוסייה בישראל (54%) סבורה במידה רבה או רבה מאוד כי העלמת מס היא נורמה מקובלת בחברה הישראלית.
http://www.themarker.com/law/1.3127953
ההודעות האחרונות הועברו לשרשור: הפשע כנראה משתלם במדינת ישראל !!!

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ז עבודה כעצמאי בנוסף לעבודה כשכיר התפתחות אישית 11
S מציאת עבודה בפיתוח תוכנה (אמבדד) בברלין אוף טופיק 6

נושאים דומים

Back
למעלה