• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון

yair1

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,
אני משרת כרגע ביחידה טכנולוגית ועומד להשתחרר אחרי 4 וחצי שנים. מתעסק ב-fpga design אם מישהו מכיר, בגדול עיצוב שבבים.
כרגע התואר שהכי מעניין אותי ללמוד זה פיזיקה, אבל אני מתלבט האם מבחינה תעסוקתית זה יהיה כמו לעמוד במקום או ששילוב של זה עם הניסיון שיש לי כן ייתן לי להיכנס להייטק ולא רק לתחום שאני בו כרגע(שבו אני יכול לקבל הצעות עבודה כבר עכשיו).
מדעי המחשב פשוט לא מספיק מעניין אותי כדי ללמוד תואר שלם אבל מבחינת עבודה אני כן רוצה אופציה להתפתח מעבר לשבבים כי נראה לי זה יחסית שונה פיתוח ועבודה רגילה בתכנות מללמוד מדעי המחשב.
אשמח לעצות מה לעשות ואם שווה ללמוד פיזיקה.

התשובה לשאלה מה עושים עם תואר ראשון בפיסיקה היא בדרך כלל תואר שני בפיסיקה, ועם תואר שני בפיסיקה אפשר ללכת לעשות דוקטורט.

עד כמה שאני מכיר, אין הרבה תפקידי ליבה לפיסיקאים עם תואר ראשון מלבד לתפקידי אלגוריתמיקה (שידרשו ממך להשלים שפת תכנות אחת או שניים, ברמה טובה+). לכן, אופציה שכדאי לשקול היא לשלב פיסיקה עם מדעי המחשב או עם הנדסת חשמל, אם אתה מעוניין להמשיך עם עיצוב שבבים.

באופן אישי, ללכת על תואר בפיסיקה הייתה אחת ההחלטות הטובות שעשיתי בחיי. זה תואר שמכין אותך היטב להייטק מבחינת הקושי והעצמאות הנדרשת ביחס לתארים מדעיים אחרים, והוא משפר בצורה משמעותית את האופן בו אתה ניגש לפתור בעיות.

התשובה לשאלה מה עושים עם תואר ראשון בפיסיקה היא בדרך כלל תואר שני בפיסיקה, ועם תואר שני בפיסיקה אפשר ללכת לעשות דוקטורט.

עד כמה שאני מכיר, אין הרבה תפקידי ליבה לפיסיקאים עם תואר ראשון מלבד לתפקידי אלגוריתמיקה (שידרשו ממך להשלים שפת תכנות אחת או שניים, ברמה טובה+). לכן, אופציה שכדאי לשקול היא לשלב פיסיקה עם מדעי המחשב או עם הנדסת חשמל, אם אתה מעוניין להמשיך עם עיצוב שבבים.

באופן אישי, ללכת על תואר בפיסיקה הייתה אחת ההחלטות הטובות שעשיתי בחיי. זה תואר שמכין אותך היטב להייטק מבחינת הקושי והעצמאות הנדרשת ביחס לתארים מדעיים אחרים, והוא משפר בצורה משמעותית את האופן בו אתה ניגש לפתור בעיות.
לפחות כרגע אני לא מעוניין לעבוד כפיזיקאי אלא בעיקר ללמוד את זה כי זה מעניין אותי, אבל כן מעוניין לעבוד באיזור החומרה או אפילו תוכנה ובכללי בהייטק.
השאלה העיקרית שלי היא האם כשאני אגיש קורות חיים, אז הניסיון שיש לי בתחום אחר וגם זה שעשיתי תואר ריאלי שנחשב קשה, כן יעזרו לי להתקבל למשרות אחרות בהייטק, אפילו כג'וניור, למרות שאין לי ניסיון בהן.
ובכללי, כמה גדול יהיה הפער ביני לבין סטודנט למדעי המחשב למרות שיש לי ניסיון מסוים?

נסיון רלוונטי > תואר (מתבסס על מליון הודעות מהפורום ולא על נסיון אישי)
תואר ראשון בפיזיקה לא ישפיע הרבה לפה או לשם.
אני מצטרף להמלצה מעליי על תואר משולב.

ממליץ לך לדבר באופן אישי עם בוגרים של תוכניות שונות כדי לקבל תמונה יותר מקיפה וצבעונית של מגוון האפשרויות שתארים ושילובים שונים פותחים.

השאלה העיקרית שלי היא האם כשאני אגיש קורות חיים, אז הניסיון שיש לי בתחום אחר וגם זה שעשיתי תואר ריאלי שנחשב קשה, כן יעזרו לי להתקבל למשרות אחרות בהייטק, אפילו כג'וניור, למרות שאין לי ניסיון בהן.
ובכללי, כמה גדול יהיה הפער ביני לבין סטודנט למדעי המחשב למרות שיש לי ניסיון מסוים?
ככל שאתה תתמודד על תפקידים שיותר מתאימים למשבצת של בוגר מדמ"ח, יהיה לך קשה יותר להתקבל. מנגד, תפקידים יותר open-ended או כאלו שהם יותר מחקריים בתכולות שלהם יותר מתאימים לאנשים עם אופקים רחבים גם אם אתה לא יודע למיין מערך. העובדה שכבר יש לך ניסיון מוסיפה לך לא מעט ב-soft skills כגון היכרות עם ארגונים ועבודה בצוות, אבל היא לא יכולה להחליף את ידיעת המקצוע.

מחזק לשלב עם הנדסת חשמל או מדעי המחשב.
עם הנדסת חשמל ספציפית אתה באמת מקבל כלים קצת יותר פרקטיים שיכולים לעזור לך למצוא עבודה שהיא לא בדיוק מה שיש לך בו ניסיון (אבל עדיין בתחום קרוב), והחלוקה לפי מה שאני מכיר היא באמת טובה ככה שיוצא לך באמת ללמוד פיזיקה כמעט כמו תואר רק בפיסיקה. כי התואר מתארך ל4 שנים.

בעברית יש תואר הנ׳ חשמל ופיזיקה יישומית.
בת״א ובטכניון יש מסלולים משולבים חשמל-פיזיקה.

עם תואר שני בפיסיקה עם התמחות ביישומים אלקטרוניים, או תכנות אפשר למצוא מגוון עבודות.
השאלה מה אתה אוהב ומה התוכניות שלך לעתיד (לאחר התואר השני)
לחלופין למד מה שבא לך ועבוד בתכנות במשרה חלקית תוך כדי התואר.

נסיון רלוונטי > תואר (מתבסס על מליון הודעות מהפורום ולא על נסיון אישי)
תואר ראשון בפיזיקה לא ישפיע הרבה לפה או לשם.
אני מצטרף להמלצה מעליי על תואר משולב.

ממליץ לך לדבר באופן אישי עם בוגרים של תוכניות שונות כדי לקבל תמונה יותר מקיפה וצבעונית של מגוון האפשרויות שתארים ושילובים שונים פותחים.
ככל שאתה תתמודד על תפקידים שיותר מתאימים למשבצת של בוגר מדמ"ח, יהיה לך קשה יותר להתקבל. מנגד, תפקידים יותר open-ended או כאלו שהם יותר מחקריים בתכולות שלהם יותר מתאימים לאנשים עם אופקים רחבים גם אם אתה לא יודע למיין מערך. העובדה שכבר יש לך ניסיון מוסיפה לך לא מעט ב-soft skills כגון היכרות עם ארגונים ועבודה בצוות, אבל היא לא יכולה להחליף את ידיעת המקצוע.
מחזק לשלב עם הנדסת חשמל או מדעי המחשב.
עם הנדסת חשמל ספציפית אתה באמת מקבל כלים קצת יותר פרקטיים שיכולים לעזור לך למצוא עבודה שהיא לא בדיוק מה שיש לך בו ניסיון (אבל עדיין בתחום קרוב), והחלוקה לפי מה שאני מכיר היא באמת טובה ככה שיוצא לך באמת ללמוד פיזיקה כמעט כמו תואר רק בפיסיקה. כי התואר מתארך ל4 שנים.
בעברית יש תואר הנ׳ חשמל ופיזיקה יישומית.
בת״א ובטכניון יש מסלולים משולבים חשמל-פיזיקה.
עם תואר שני בפיסיקה עם התמחות ביישומים אלקטרוניים, או תכנות אפשר למצוא מגוון עבודות.
השאלה מה אתה אוהב ומה התוכניות שלך לעתיד (לאחר התואר השני)
לחלופין למד מה שבא לך ועבוד בתכנות במשרה חלקית תוך כדי התואר.
תודה לכולם על התשובות והעזרה.
אני חושב גם על הנדסת חשמל ומדעי המחשב כרגע, הנקודה היא שמה שבאמת מעניין אותי זה יותר אסטרופיזיקה ויחסות ואם אני עובר להנדסה אז אלו נושאים שאתה לא באמת מתעסק בהם, ובנוסף התואר הוא 4 שנים. תואר משולב של חשמל פיזיקה נראה לי קריעה רצינית שלא באמת שווה את זה.
אני חושב על דו חוגי עם מדעי המחשב אבל זה הופך את התואר להרבה יותר קשה וגם פחות מעניין אותי ללמוד את זה באופן תיאורטי.
בסוף אני רוצה לעבוד בעבודה מעניינת ולא כל כך חשוב לי שהיא תהיה בפיזיקה. אני אשמח להמשיך ב-fpga design אבל גם אשמח שתהיה לי את האפשרות להתפתח לנושאים שונים כמו פיתוח תוכנה, למרות חוסר בניסיון פרקטי בפיתוח תוכנה אבל כן עם תואר בפיזיקה.

אבל גם אשמח שתהיה לי את האפשרות להתפתח לנושאים שונים כמו פיתוח תוכנה, למרות חוסר בניסיון פרקטי בפיתוח תוכנה אבל כן עם תואר בפיזיקה
אתה יכול להסתכל על התואר כעל חוויה מעשירה ומרחיבת אופקים וזה בסדר גמור (יחסות ואסטרופיסיקה הם בהחלט נושאים מרתקים וקשים), אבל אל תצפה משוק העבודה להסכים לקבל אותך לתפקידים שהיית רוצה כי הלכת ללמוד מה שבא לך, אפילו אם במקרה למדת תואר שנמצא ברף הגבוה של התארים הריאלים. הייתי צריך להשלים לא מעט חומר (ובסופו של דבר סיימתי תואר שני במדעי המחשב) על מנת להיות רלוונטי לשוק העבודה בתפקידים שרציתי. בדיעבד, היה הרבה יותר קל לסיים תואר דו-חוגי מאשר ללכת להשלים חומר במדעי המחשב כמה שנים אח"כ תוך כדי גידול ילדים וקריירה.

תואר בפיסיקה וספציפית באסטרופיזיקה הוא תחביב, למה שלא תתייחס אליו ככזה ותירשם ללימודים אונליין או לימודי ערב?

תואר בפיסיקה לא יעזור לך למצוא עבודה בתחומים בהם אין לך ניסיון, המקסימום שזה יעשה - זה להציב אותך באותו מקום כמו פיסיקאים שמנסים לעשות הסבה להייטק באמצעות קורסים שונים. ספציפית בגלל שכן יש לך ניסיון ב FPGA אז בתחומים אחרים *אולי* תהיה שווה ערך לבוגר הנדסת חשמל ללא ניסיון. לדעתי זה בזבוז זמן מוחלט עבורך.

אם אתה כן רוצה תואר אקדמי "רגיל" - עדיף לך להירשם להנדסת חשמל ולבחור בקורסי פיסיקה כקורסי בחירה לפי מה שמותר בכל מוסד לימודים.

אני גם הייתי ממליץ על דו חוגי פיזיקה-מדעי המחשב.

אופציה שהיא פחות קריעה (ופחות מוצלחת מבחינה תעסוקתית, אבל נראה לי עדיין סביר) זה תואר בפיזיקה, ולקחת פרוייקטים ומעבדות שדורשים עבודה מאסיבית בפייתון. יש הרבה בעיות מעניינות בפיזיקה חישובית שיתנו לך נסיון רלבנטי, צריך לחפש אותן (באסטרופיזיקה יש הרבה סימולציות). במקביל אתה יכול לקחת קורסי בחירה רלבנטיים ממדעי המחשב ולמצוא משרת סטודנט באלגוריתמיקה. זה כבר ייתן לך בסיס לא רע להמשך.

אני אישית גם חושב לעשות תואר בפיזיקה כתואר שני. היום יש לי תואר ראשון בהנדסה וזה בהחלט מספק.
אני מניח שזה כן יוסיף משהו לרזומה, בכל מקרה אני באמת אוהב את זה לכן אני חושב על התואר.
כמו כן, ברפרוף קל בחברות התעשייה הגדולות יש ביקוש לפיזיקאים.

נערך לאחרונה ב:
אני אישית גם חושב לעשות תואר בפיזיקה כתואר שני. היום יש לי תואר ראשון בהנדסה וזה בהחלט מספק.
אני מניח שזה כן יוסיף משהו לרזומה, בכל מקרה אני באמת אוהב את זה לכן אני חושב על התואר.
כמו כן, ברפרוף קל בחברות התעשייה הגדולות יש ביקוש לפיזיקאים.
יהיה לך קשה להתקבל לתואר שני בפיזיקה ללא השלמות רציניות ביותר.

יהיה לך קשה להתקבל לתואר שני בפיזיקה ללא השלמות רציניות ביותר.
כבר בדקתי, אני יכול להתקבל,
למותר לציין שבתואר הראשון לקחתי קורסי פיזיקה
כמו כן הרחבתי 5 יח פיזיקה בתיכון.
ההתלבטות היא האם ללמוד בארץ בטכניון או בחול...
עריכה: איזה השלמות לדעתך צריך?

כבר בדקתי, אני יכול להתקבל,
למותר לציין שבתואר הראשון לקחתי קורסי פיזיקה
כמו כן הרחבתי 5 יח פיזיקה בתיכון.
ההתלבטות היא האם ללמוד בארץ בטכניון או בחול...
עריכה: איזה השלמות לדעתך צריך?
לא יודע איזה תואר עשית בהנדסה אבל אני בספק אם למדת קורסי חובה לתואר ראשון בפיזיקה.
נשמע לי מוזר שיקבלו אותך בלי השלמות. איפה אתה מתכנן ללמוד?

לא יודע איזה תואר עשית בהנדסה אבל אני בספק אם למדת קורסי חובה לתואר ראשון בפיזיקה.
נשמע לי מוזר שיקבלו אותך בלי השלמות. איפה אתה מתכנן ללמוד?
בתואר בהנדסה, כמעט בכל סוגי ההנדסה, חיב לקבל פטור ולעבור פיזיקה 1 (מכניקה) ופיזיקה 2(חשמל וחקר האטום), מלבד קורסים אלו, לתואר שני נדרשים קורסים בחדווא 1+2, מתמטיקה על גווניה ורבדיה, וכמובן ציון ממוצע מעל 85 בכולם.
מה שלא עבר מי שלמד כלכלה או עריכת דין בתואר ראשון.

בתואר בהנדסה, כמעט בכל סוגי ההנדסה, חיב לקבל פטור ולעבור פיזיקה 1 (מכניקה) ופיזיקה 2(חשמל וחקר האטום), מלבד קורסים אלו, לתואר שני נדרשים קורסים בחדווא 1+2, מתמטיקה על גווניה ורבדיה, וכמובן ציון ממוצע מעל 85 בכולם.
מה שלא עבר מי שלמד כלכלה או עריכת דין בתואר ראשון.
עם כל הכבוד ללמוד מכניקה וחשמל מכסה בערך את שנה א' בפיזיקה, לא כולל מעבדה.
לאן התקבלת?

לימודים לתואר מגיסטר​

תנאי הקבלה​

סטודנטים יתקבלו לתארים מתקדמים בפקולטה על פי חוות הדעת של הוועדה לתארים מתקדמים, שתיקבע על ידי שקלול של ציונים במקצועות הפיזיקה והמתמטיקה, מכתבי המלצה ובמידת הצורך ראיון אישי.
קו מנחה לציונים: ממוצע 85 במקצועות המתמטיקה והפיזיקה

נלקח מהפקולטה לפיזיקה, תארים מתקדמים, אתר הטכניון.
שוב, על איזה קורסי השלמה אתה מדבר? מעניין אותי לשמוע..

מצטער אם אני נשמע נחרץ (לא מכיר את הטכניון) אבל אני מוכן להמר שהם יחייבו אותך במינימום לקחת קורסים של שנה ג' בתואר ראשון בפיזיקה בקוונטים וסטטיסטית כדי להתחיל ללמוד את הקורסים למוסמך ואין לי מושג איך תעבור אותם בלי קורסים משנה ב' (המהווים דרישת קדם).
מציע להרים טלפון למזכירות החוג ולברר פרטים קונקרטיים.
הקורסים בתואר שני בפיזיקה קשים ומבוססים על התואר הראשון, לא סביר להצליח בהם ללא רקע אלא אם אתה עילוי רציני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
L מעבר ראיון עבודה לעבודה ראשונה בהייטק התפתחות אישית 73
נ עבודה ראשונה בהייטק ותכנון קריירה התפתחות אישית 2
L עבודה חלקית בהייטק התפתחות אישית 56
A לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בהייטק אוף טופיק 38
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה