• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: יש לכם רכב?

כמה מכוניות יש לכם?

• הופחת ל 0

הצבעות: 8 7.2%
  • הופחת ל 1

הצבעות: 6 5.4%
  • הופחת ל 2+

הצבעות: 0 0.0%
  • 0

הצבעות: 20 18.0%
  • 1

הצבעות: 57 51.4%
  • 2

הצבעות: 19 17.1%
  • 3+

הצבעות: 1 0.9%

• סך הכל מצביעים
    111

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,692
בהתחשב בכך שאחזקת רכב זו ההוצאה השניה בגודלה, מעניין כמה מהגולשים עשו שינוי בהוצאה הזו. (מתעלם מדו-גלגלי)
3 התשובות הראשונות - היה רכב/ים, התייעלתם והפחתתם את כמות הרכבים.
4 התשובות האחרונות - לא בוצע שינוי, או שהגדלתם את כמות הרכבים..
הסקר אנונימי כמובן.

1 אבל אני רווק. מצטער אבל אי אפשר באמת לחיות בישראל ללא רכב בלי לרדת באיכות(ולא רק ברמת) החיים דרסטית. זה אומר שאתם תקועים יומיים בשבוע בבית. אם יש חג שמתחבר עם השבת אז בכלל אכלתם אותה תיזהרו לא להירקב. לעבודה אני מנסה להגיע כמה שיותר באופניים לשם הפעילות הגופנית.

@wa11a , קוראים לזה השכרת רכב.
90 שח ליום לרכב קטן.
ויש מבצעים לפחות.
או רכב קקמייקה בפחות מ-10K

מצטער אבל אי אפשר באמת לחיות בישראל ללא רכב בלי לרדת באיכות(ולא רק ברמת) החיים דרסטית.
ממש לא מסכים.
כלומר, זה מאוד תלוי איפה אתה גר. אני למשל בחרתי לגור במרכז ת"א ובמודע לשלם יותר שכירות, אבל התוספת בעלות השכירות לא גדולה מעלות אחזקת רכב.
בעיר אפשר להסתדר יופי בשבתות (כמעט הכל נגיש ברגל), ואם אני רוצה לצאת מהעיר אפשר לשכור רכב או לקחת מונית.

זה אומר שאתם תקועים יומיים בשבוע בבית. אם יש חג שמתחבר עם השבת אז בכלל אכלתם אותה תיזהרו לא להירקב.
מסכים שזה בזיון שאין תחבורה ציבורית בשבת, ועד שהבזיון הזה לא יפתר רוב האנשים ימשיכו להחזיק רכבים ולהתקע בפקקים

• אהבתי
Reactions: HHH
Never even considered learning how to drive, seemed like another pointless teenage rite of passage, and a waste of time and money.
Work is 15 minutes away by bicycle, all of Tel-Aviv is like 40 minutes at most.
Don't usually need to go farther than that, but there are taxies and busses and trains.​

הייתי רוצה לוותר על הרכב. חשבתי על זה הרבה. אבל רכב טומן בחובו (כנראה ליטרלי) יותר מדי יתרונות. יש דברים שלא שווים את הכסף, בעיניי, זה לא אחד מהם.
ולכל אלה שגרים פה בתל אביב - הפלא ופלא - יש אנשים בארץ שלא חיים בתל אביב. בתל אביב לא הייתי מחזיק רכב, זה נראה לי טירוף. אבל אני לא גר בתל אביב. אז אני מחזיק רכב, וזה שווה את זה. תמיד אפשר להחזיק רכב זול שלא עולה כל-כך-הרבה-כסף. זה לא מה שימנע מבנאדם לפרוש מוקדם. מקסימום יפרוש כמה חודשים מאוחר יותר, אבל בזמן שעוד עבד, חי עם הרבה יותר אפשרויות. רק לחשוב על להיות רווק ולא להחזיק רכב. אני לא יודע איך אפשר להכיר ככה אישה. רק בשביל זה לבד, שווה להחזיק רכב. אני לא מהבליינים, אני לא מאלה שחורשים את הארץ, ואני עדיין חושב ששווה להחזיק רכב. תחבורה ציבורית זה סיוט.
אני כן מאמין בלעשות הרבה פעילות גופנית ולא להשתמש ברכב בשביל כל גחמה, כן? רכב זה לכשצריך, לא לכשאפשר.

תמיד אפשר להחזיק רכב זול שלא
יש בעיה בלהחזיק רכב זול - הרבה פעמים (לא תמיד) רכב זול יהיה משמעותית פחות בטיחותי (במיוחד אם מדברים על רכב שזול כי הוא ישן).
דוקא על בטיחות לא הייתי מתקמצן.

לגבי השאר אני מסכים איתך - לא ריאלי לחיות בארץ מחוץ לת"א בלי רכב.

אני נוסע הרבה שנים על מכוניות זולות ולא קרה לי כלום. אני מדבר על מכוניות שעולות 4 ספרות. בעיניי, בראש ובראשונה זו שאלה של איך נוהגים ולא במה נוהגים.

אני חושב שזה ריאלי לחיות בלי רכב, זה פשוט לא "שווה את זה". אני בעד להוציא כסף על מה ששווה אותו. כל שקל שאני מוציא, אני צריך אחרי זה לעבוד בשבילו, וזה פוגע לי בחופש. אבל יש דברים שמבחינתי "שווים את זה". הם מוסיפים לי אפשרויות ומשדרגים את איכות החיים באופן שבו אני מוכן לעבוד יותר בשבילו. למרות שצריך לעבוד בשביל אוטו, ומההגדרה לעבוד זה לפגוע בחופש, עדיין אני מאמין שאוטו מעניק לי חופש בכמה מובנים שונים. כן צריך לדעת איזו מכונית לקנות (חסכונית, אמינה וכו') - ולא להחליף סתם מכוניות, כי זה פשוט מיותר וגולש לתחומים של צרכנות מיותרת נטו.

אני נוסע הרבה שנים על מכוניות זולות ולא קרה לי כלום
זה שלא קרה לך כלום לא אומר שמה שעשית בטוח.
יש משפט באנגלית שאני אוהב: You can do stupid sh*t 1000 times, it's the 1001 that kills you

בעיניי, בראש ובראשונה זו שאלה של איך נוהגים ולא במה נוהגים.
הבעיה שלא הכל תלוי בך. יש עוד נהגים על הכביש, ואם יש נהג שממש "יתאמץ" הוא יכנס בך לא משנה כמה טוב אתה נוהג.
שלא לדבר על מצבים אחרים שיכולים לקרות פתאום באמצע נהיגה שעלולים לגרום לך לאבד שליטה (תקר פתאומי, אובדן אחיזה בגלל שמן או משהו וכו)

זה שלא קרה לך כלום לא אומר שמה שעשית בטוח.
יש משפט באנגלית שאני אוהב: You can do stupid sh*t 1000 times, it's the 1001 that kills you

הבעיה שלא הכל תלוי בך. יש עוד נהגים על הכביש, ואם יש נהג שממש "יתאמץ" הוא יכנס בך לא משנה כמה טוב אתה נוהג.
שלא לדבר על מצבים אחרים שיכולים לקרות פתאום באמצע נהיגה שעלולים לגרום לך לאבד שליטה (תקר פתאומי, אובדן אחיזה בגלל שמן או משהו וכו)
מבחינתי, אם האוטו מרגיש בטוח ויציב בנהיגה, אין לו בעיה מכאנית ברורה ועבר טסט, הוא ראוי לנהיגה. רכב ישן (נניח מלפני 8-10 שנים) הוא גם רכב.

לגבי החלק השני - כמובן, אבל נהגים אחרים או בעיה בכביש לא קשורים כל כך לרכב שבו אני נוהג. מהבחינה הזאת, תמיד יכול לקרות משהו.

לגבי החלק השני - כמובן, אבל נהגים אחרים או בעיה בכביש לא קשורים כל כך לרכב שבו אני נוהג. מהבחינה הזאת, תמיד יכול לקרות משהו.
נכון. הנקודה שלרכבים זולים יותר יש לרוב פחות אמצעי בטיחות פסיביים (כריות אוויר, אזורי קריסה סופגי אנרגיה וכו'), ולכן אם כבר קורית תאונה יש סיכוי שהנזק לנוסעים יהיה גדול יותר.

הנקודה שלרכבים זולים יותר יש לרוב פחות אמצעי בטיחות פסיביים (כריות אוויר, אזורי קריסה סופגי אנרגיה וכו'), ולכן אם כבר קורית תאונה יש סיכוי שהנזק לנוסעים יהיה גדול יותר.
הטענה שלך הייתה משמעותית הרבה יותר לפני עשור, כאשר ההבדל בין מערכות הבטיחות של 95~ או 2008~ היה תהומי.
רכבים מלפני עשור מצוידים במערכות בטיחות לא רעות בכלל, כמובן שברכבים החדשים מערכות מתקדמות עוד יותר (אבל כך זה יהיה תמיד מן הסתם).

הטענה שלך הייתה משמעותית הרבה יותר לפני עשור, כאשר ההבדל בין מערכות הבטיחות של 95~ או 2008~ היה תהומי.
רכבים מלפני עשור מצוידים במערכות בטיחות לא רעות בכלל, כמובן שברכבים החדשים מערכות מתקדמות עוד יותר (אבל כך זה יהיה תמיד מן הסתם).
צודק.
מצד שני גם בדגמים החדשים הרבה פעמים חלק מההבדל בין הגרסה היקרה לגרסה הזולה של אותו רכב הם מוצרי בטיחות (פחות כריות אוויר למשל)

@wa11a , קוראים לזה השכרת רכב.
90 שח ליום לרכב קטן.
ויש מבצעים לפחות.
או רכב קקמייקה בפחות מ-10K

עשיתי את זה במשך שנתיים. לא כיף ומייאש.

וגם על רכב קקמייקה ב 10 אלף צריך לשלם ביטוח,טיפולים,טסט,דלק. אמנם אין כמעט פחת, אבל בטווח הארוך, קשה לי להאמין שתצליח להמנע מהוצאה של פחות מ 1000 שקל חודשי

רווק, מחזיק רכב אחד. זה הכרחי בשביל אורח חיי. דייטים עם בחורות בכל מני מקומות שלא כל כך נגישים בתחבורה ציבורית. נסיעה לעבודה תיקח בתחבורה ציבורית פי כמה. לנסוע להורים או לטיולים בסופי שבוע (כל סוף שבוע כמעט) בלתי אפשרי בתחבורה ציבורית.
מחזיק רכב בינוני מבחינת עלות. (כיום בן 6 שנים). כזה שהנסיעה בו לא תהיה מתישה כי הוא רועש מדי או קופצני מדי.

זה הרכב הרביעי שלי. מתוך השלושה הקודמים, שניים הורדו מהכביש לאחר תאונת טוטל-לוס, והשלישי לאחר יותר מדי תקלות.
הראשון שבהם, אשר רכשתי בתקופת השירות הסדיר צבא, הציל אותי ממוות בסיכוי גבוה, כי זו היתה תקופה עם המון פיגועים באוטובוסים, ובפרט בקווים שבהם נהגתי לנסוע יום-יום. יהי זכרו ברוך - החזיק עד גיל 18 ו-299 אלף ק"מ. במקום מותו הוקם כיכר תנועה לזכרו.

אני חי מזה כשלוש שנים עם בת זוג ובתה (משמורת משותפת), ללא רכב. החיסרון מתבטא בעיקר בבקרים, כשהילדה צריכה להגיע לגן ואנחנו נאלצים להעזר בגרוש של בת זוגי (הגן רחוק בשביל ילדה קטנה על הבוקר, ואם זוגתי תתחיל להתברבר באוטובוסים עם הילדה היא תאחר לעבודה). מעבר לזה מסתדרים מצויין, לעיתים מתפנקים במונית (בעיקר היא אחרי קניות בסופר, וזה מקובל בהחלט), וכשיוצאים לחופשה בארץ שוכרים רכב. בת הזוג רוצה שנרכוש רכב, אך עדיין אין לה רישיון. התניתי קניית רכב בכך שקודם תוציא רישיון (לי כמובן יש...), אח''כ כבר נתווכח על משומש או חדש (היא זוממת על חדש, נראה. קודם נגיע לגשר).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 76
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה