• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא?

מספיק שנה אחת של פיגור משמעותי מול המדד בשביל שכבר יהיה קשה להשיג אותו בעתיד.
על זה יש לומר "את הכסף סופרים במדרגות"
לא סתם כתבתי
אני עכשיו בלאס ווגאס, יורד לקזינו להפסיד את הכל :)
בשנה כזאת שכמעט כל הימור הצליח זה לא חוכמה. החוכמה תגיע כשיבואו הנפילות ואז אפשר רק יהיה להבין מי השקיע את הכסף ומי סתם הימר. כך שעדיין יש לך סיכוי להשיג את כולם ולהוכיח לאמא שלך שהצלחת :)

90% מהתיק: ACWI, לא עוקב בכלל אחרי השינוי, הפקדות חדשות הולכות רק לשם.
10%: מניות של חברות שמחזיקות/כורות מטבעות דיגיטליים. נכנסתי לזה קצת אחרי השיא של הביטוקיין, כרגע במינוס 26%. בכל מקרה לא מוכר גם אם יגיע ל0.

יש כאלה שמחזיקים 85% מזומן אבל יספרו לך על הרווחים בחלק המושקע

במיוחד שאנשים כאן כתבו במפורש שהם לא מכניסים חלקים מסויימים לתיק (כגון פנסיה, עו״ש וכנראה גם נדל״ן במיוחד למגורים).

עריכה - לא *כאן* בשירשור הזה, אבל בשירשור מקביל שבו אנשים סיכמו את ״כל״ התשואה של התיק…

במיוחד שאנשים כאן כתבו במפורש שהם לא מכניסים חלקים מסויימים לתיק (כגון פנסיה, עו״ש וכנראה גם נדל״ן במיוחד למגורים).

עריכה - לא *כאן* בשירשור הזה, אבל בשירשור מקביל שבו אנשים סיכמו את ״כל״ התשואה של התיק…
אני גם לא סופר פנסיה, עו״ש ונדלן למגורים.
פנסיה כי אין לי כח להכנס לאתר של הפנסיה ולשלוף דוחות. זה כנראה צריך להספר, פשוט אין לי כח. מושקע במניות 100%.
עו״ש כי אני מנסה לא להחזיק כסף בעו״ש אז אין מה לספור, כל עודפים הולכים לתיק השקעות.
נדלן למגורים כי זאת לא השקעה, כשמו זה הבית. שבו גרים. אם הערך שלו עולה פי 2 או יורד פי 2 לא משנה שום דבר.

הלך דיי טוב:
המעבר מנאסדק רגילה לנאסדק ממונפת, עם תשואה ייחסית של קרוב ל50%.
קרן ריט שהשקעתי בו אחוז זניח מהתיק עשתה תשואה ייחסית של כ30%(לא כולל דיבידנדים שאמורים להוסיף עוד קרוב לשמונה אחוזים).

הלך פחות טוב(בלשון המעטה):
הגדלת אחוז ההקצאה למדינות המתפתחות, חושב שמופסד עליהן כ10% באופן ייחסי.
השקעה בקרנות של ארק בתזמון הכי גרוע שיכל להיות(התחלתי להשקיע ליטרלי בפיק), מופסד עליהן כ23% באופן ייחסי.
זה שהתחלתי את השנה עם לא מעט מזומן.

למזלי בזכות התעודה הממונפת והתעודות המשעממות עדיין הצלחתי לסגור את השנה עם תשואה חיובית.
בדיעבד הייתי ממצע את הכניסה שלי לארק, אבל חוץ מזה אני דיי שלם עם התיק שלי, שלקראת השנה החדשה ייעבור שינויים קלים בלבד.

עריכה: למה זה מצנזר לי את המילה ה ג ד ל ת?

נערך לאחרונה ב:
אני גם לא סופר פנסיה, עו״ש ונדלן למגורים.
פנסיה כי אין לי כח להכנס לאתר של הפנסיה ולשלוף דוחות. זה כנראה צריך להספר, פשוט אין לי כח. מושקע במניות 100%.
עו״ש כי אני מנסה לא להחזיק כסף בעו״ש אז אין מה לספור, כל עודפים הולכים לתיק השקעות.
נדלן למגורים כי זאת לא השקעה, כשמו זה הבית. שבו גרים. אם הערך שלו עולה פי 2 או יורד פי 2 לא משנה שום דבר.
מותר לך לספור מה שבא לך וזה בסדר גמור, באמת!
התייחסתי רק לתגובה של אנשים כאן שלקחו את זה קשה כאשר ההשוואה בין התשואות יכולה להיות מאוד לא נכונה עבורם.

סתם לדוגמא -
נניח יש לך דירה למגורים שאתה יודע שתוכל לשמש אותך לכל ימי חייך. אולי בגלל זה רמת הסיכון שאתה מוכן לקחת על עצמך גבוהה יותר מאדם שעדיין אין לו דירה למגורים והוא מעוניין בעתיד הלא מאוד רחוק לרכוש דירה למגורים ולכן מחליט להוריד את רמת הסיכון שלו ולשמור חלק מהכספים המיועדים לדירה באג״ח/פיקדון.

תכלס ההבדל ביניכם הוא רק העובדה שאתה נמצא אחרי שהעברת סכום נכבד מהחסכונות שלך להשקעה בדירה למגורים לעומת אדם אחר שנמצא לפני ההעברה הזו ולכן (אולי) חלק מכספו עושה פחות תשואה.

ובלי קשר, נדל״ן למגורים זו השקעה. נקודה. בין אם אתה בוחר להתייחס אליו או לא להתייחס אליו כחלק מההון שלך בחישובים שלך.
אגב, גם אני לא סופרת אותו כי לצרכים של החישובים שלי זה מיותר, אבל אני לא מתעלמת מהעובדה שהרכוש הזה קיים.
הוא קיים בתור רכוש שמשלם לי כל חודש את עלויות המגורים שלי, הוא קיים כירושה עתידית לילדים שלי, הוא קיים למקרה קטסטרופה אם אצטרך חס וחלילה לרדת ברמת החיים שלי ולהשתמש בו. הוא פשוט קיים.

השקעה בקרנות של ארק בתזמון הכי גרוע שיכל להיות(התחלתי להשקיע ליטרלי בפיק), מופסד עליהן כ23% באופן ייחסי
אם היית משקיע בפיק היית מופסד 38%, תתעודד.

השקעתי ב16/02/21(ממש לוטו הפוך)...
זה שהתחלתי את השנה עם לא מעט מזומן.
למזלי השארתי מזומן בצד בדיוק בשביל אירועים מן הסוג הזה, ככה שהמשכתי לקנות לאורך הירידות מה שקיזז את אחוז ההפסד, אם כי בפועל זה רק גרם לי להפסיד יותר D:
וגם שליש מההשקעה שלי היא בARKQ שהציגה את הביצועים הכי פחות גרועים השנה.
סה״כ מופסד 27% ו-18%(שיקלי).

השקעה בקרנות של ארק בתזמון הכי גרוע שיכל להיות(התחלתי להשקיע ליטרלי בפיק), מופסד עליהן כ23% באופן ייחסי.
מתוך סיפור המכולת של כוורת:

הם כמובן ניסו לעודד את בנם המיואש ואמרו לו:
"התעודד בננו, המצב יכול להיות הרבה יותר גרוע".
אז הוא התעודד,
והמצב באמת נהיה יותר גרוע.

עבורי זו היתה (עוד) שנת לימוד:
דברים שלא עבדו:
15% - קרנות דיבידנדים שצברו הפסדים קלים של כמה אחוזים בודדים וגם החלוקות האחרונות היו נמוכות משמעותית.
בשני המקרים מדובר בסכומים קטנים אבל הבנתי עד כמה קרנות כאלו יכולות להיות הפכפכות וגם לא צוברות ערך בזמן שהשוק עולה.

דברים שעבדו ממש יופי:
75% השקעה פסיבית במדדים: VT, SP500, NASDAQ100, תל אביב 90
10% השקעה במניות בנקים בארץ
וכמובן ההשקעה הכי טובה שעשיתי השנה היא להשקיע בעצמי - תחביבים, טיולים, ספרים, חוויות ,נגמלתי מהרגלים רעים, זרקתי מטען עודף שהצטבר בבית ואנשים רעילים שהצטברו לי בחיים.

15% - קרנות דיבידנדים שצברו הפסדים קלים של כמה אחוזים בודדים וגם החלוקות האחרונות היו נמוכות משמעותית.
בשני המקרים מדובר בסכומים קטנים אבל הבנתי עד כמה קרנות כאלו יכולות להיות הפכפכות וגם לא צוברות ערך בזמן שהשוק עולה
אלו קרנות הפסידו?
ממה שראיתי קרנות דיבידנד פופולריות (vym, schd, vig, nobl) סיימו ברווח יפה.

אלו קרנות הפסידו?
ממה שראיתי קרנות דיבידנד פופולריות (vym, schd, vig, nobl) סיימו ברווח יפה.
SPYD , QYLD
אתקן את הניסוח - אני הפסדתי בהתחשב במחירי הקניה שלי לעומת המחיר הנוכחי

כמה הן סיימו כולל דיבידנדים?
האמת שבחשבון גס אם אני מכליל דיבידנדים אז ב QYLD הרווחתי , ב SPYD לדעתי קצר בכמה עשרות דולרים. אני לא עוקב ברמה היומית.

לי עבד לסתום את הפה ולתת לכסף שלי לעבוד בנדלן (דירה בודדת) בארץ וקרנות פאסיביות בכל שאר כספי. אין לי מושג כמה הרווחתי.
כעת כל כספי שאיננו בנדל"ן נמצא במניות, למעט כ17 אלף שקלים בחשבון הבנק, שיכנסו בקרוב לקרן ההשתלמות שלי בשנה הבאה רגע שיודיעו על תקרת המס השנתית. כך אגיע לממש 100% מניות ונדלן לתקופה קצרה. בלי אפילו קרן חירום, אך עם הכנסה קבועה מהנדל"ן.

הסיבה שאני עושה זאת, ללא קרן חירום היא העובדה שאני בתקופה טובה, עובד הרבה,והכסף נצבר במהירות.
כמו כן, במידה ויהיו עוד בלתמים כמו סגרים וכאלה, שכר הדירה שאני מקבל (2400) מממן את כל הוצאותי. ככה זה שב2000 שקלים אתה שוכר יחידת דיור כולל חשבונות ואוכל. המזגן תמיד מחמם, המים תמיד חמים, אינני מתפשר על דבר ואינני מבזבז שניה מיותרת על תשלומי חשבונות או אפילו הליכה לסופר או הכנת אוכל.
כמו כן עדיין יש לי גב משפחתי ואפשרות לבקשת עזרה במקרה והכל ישתבש.
לאחר הכנסת כל כספי למניות אני מתכוון להפסיק להשקיע במניות תקופה מסוימת ולהתמקד יותר בעצמי ובפרויקטים שלי, ולתת לכסף שיצבר לי לממן כמה פרויקטים חדשים שאני מתכנן לעשות השנה בזמני הפנוי, אותו כל כך טרחתי לפנות.

התזרים אחרי הוצאות לפני מסים יצא כ-5.8%, עשיתי חישוב מפית זריז, רק עכשיו שמתי לב שאין לי חישוב מסודר פר שנה פר מדינה פר סוג רווח (תזרים, הון).
תשואה הונית כ-13%.

בארה״ב זה תזרים אחרי הוצאות לפני מסים של כ-11%, תשואה הונית כ-70-80% (שוב, חישוב מפית, צריך לסדר את הגליון).

באחוזים לפי ערך הנכס בתחילת השנה. אחרי הוצאות, לפני מס.
@קפיצת הדרך
מסתבר שחישובי מפית לא שווים הרבה, עשיתי חישוב מסודר בגליון, יוצא:
אנגליה: 6.8% ברוטו, 4.1% נטו (לפני מס). תשואה הונית 10.4%.
ארה״ב: 11% ברוטו, 7.4% נטו (לפני מס). תשואה הונית 64.5%.

נדל"ן - אין לי מושג מה עשה המחיר בשנה האחרונה, לא העליתי את השכירות, השוכרים גם ככה בקושי שרדו את המגיפה. מהווה 1/3 מההון שלי

פנסיה וקרן השתלמות - בשתיהן מעל 15%, חצי מהשנה במסלול במסלול לבני 50 ומטה שעשה 15% השנה וחצי השני של השנה במסלול צמוד לסנופי

תיק השקעות - משהו כמו 45% אחרי מס - בהתחלה סנופי, אחרי זה מיקרוסופט גוגל ואנבידיה, ובסוף טסלה עם מינוף, ואחרי זה מכרתי הכל ושיחקתי משחקים עד שהחזרתי לשוק איזה 150 אלף שקל כמו דפוק

אלה ביחד מהווים 100% מההון העצמי שלי

כרגע: רוב התיק הפרטי במזומן, קרן השתלמות העברתי לקרן שקלית כספית, פנסיה העברתי למסלול לבני 60+

בעתיד: אקנה גמפא אם יהיה תיקון של עשרים אחוז (הלוואי), וטסלה אולי בחצי מחיר (600-700), אחרת אני במזומן. אם אני רואה שזה לא הולך לאף מקום אנסה להבין אם אפשר ואיך להפחית את ההשפעה של אינפלציה על התיק

@קפיצת הדרך
מסתבר שחישובי מפית לא שווים הרבה, עשיתי חישוב מסודר בגליון, יוצא:
אנגליה: 6.8% ברוטו, 4.1% נטו (לפני מס). תשואה הונית 10.4%.
ארה״ב: 11% ברוטו, 7.4% נטו (לפני מס). תשואה הונית 64.5%.
אלו בדרך כלל ההבדלים בין הברוטו לנטו בנדלן בחו"ל?
אתה יכול לפרט בגדול מה היו ההוצאות?

אלו בדרך כלל ההבדלים בין הברוטו לנטו בנדלן בחו"ל?
אתה יכול לפרט בגדול מה היו ההוצאות?
זה מאד משתנה בין שנה לשנה, בין נכס לנכס, בין מדינות. אפרט אולי בשרשור אחר בהזדמנות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל ספרו על "עקומת הלימוד" שלכם יומני מסע אישיים 33
E מקרר שהפסיק לעבוד. כדאי להשקיע בתיקון? ואם לא, איזה אתם ממליצים לקנות? אוף טופיק 6
F יש איזה ברוקר שיכול לנעול לי את ההשקעה לטווח של כמה שנים ? שוק ההון 2
מ מתלבטת איזה תואר ללמוד - איזה תואר בהנדסה או משהו אחר בכלל? התפתחות אישית 2
ס איזה הטבות פיננסיות זמינות לבעלי אזרחות אירופאית? צרכנות פיננסית 2
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back