• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סכום מינימום לתיק השקעות

צעירים

משתמש סולידי
דירוג
24
הייתי שמח לדעת מה הסכום מינימום שבו מומלץ לפתוח תיק השקעות?
ביררתי ומצאתי שבפסגות אין סכום מינימלי לפתיחת תיק. האם כדאי לפתוח תיק בסכום של 5000 שח?
בסכום כזה אני מניח שלא אוכל להשקיע בשני מדדים. השאלה שלי האם להתחיל מהאגח עם כל הסכום או מהמניות?
שאלה נוספת לגבי התשלום החודשי שמשלמים לבית ההשקעות. מאיפה זה יורד? האם צריך להחזיק כסף לא מושקע בתיק?

תודה רבה!

הייתי שמח לדעת מה הסכום מינימום שבו מומלץ לפתוח תיק השקעות?
ביררתי ומצאתי שבפסגות אין סכום מינימלי לפתיחת תיק. האם כדאי לפתוח תיק בסכום של 5000 שח?
בסכום כזה אני מניח שלא אוכל להשקיע בשני מדדים. השאלה שלי האם להתחיל מהאגח עם כל הסכום או מהמניות?
שאלה נוספת לגבי התשלום החודשי שמשלמים לבית ההשקעות. מאיפה זה יורד? האם צריך להחזיק כסף לא מושקע בתיק?

תודה רבה!

לגבי הסכום הזה, תבדוק כמה עמלות אתה משלם אם כל העמלות הן באחוזים אז אולי זה בסדר אחרת העמלות יכולות לאכול לך את התיק ופשוט לא יהיה כדאי לך..

לגבי מניות או אגח זה תלוי במטרה שלך

אני חושב שזה יורד משקלים שיושבים לך בתיק ההשקעות אבל אני לא בטוח ב 100%

אני חושב שזה יורד משקלים שיושבים לך בתיק ההשקעות
אכן. הנציגה שפתחה לי את החשבון אפילו הזהירה אותי להשאיר קצת מזומן בחשבון תמיד כי הם לוקחים ריבית גבוהה על המינוס,ויש משקיעים שנכנסים למינוס כי לא לוקחים בחשבון עמלות

האם כדאי לפתוח תיק בסכום של 5000 שח?

אם זה רק צעד ראשוני ואתה מתכוון להמשיך להפקיד ולהגדיל את התיק אז לדעתי כן.
אומנם בהתחלה אתה תשלם עמלות שיכולות להגיע לכמה אחוזים מגובה התיק אבל לדעתי אין טעם להיכנס לקטנות האלו עכשיו. הכי חשוב זה להתחיל להשקיע.

ולא יודע לגבי פסגות אבל במיטב ד״ש נתנו לי פטור מדמי ניהול לכמה חודשים טובים (בשביל לפתוח שם דרשו ממני מינימום 10K) אז אולי שווה לנסות להשיג את זה גם בפסגות.

אתה יכול להשקיע גם ביותר מ2 במקביל. אין הגבלת מינימום קניה. השאלה היא כמה עולה כל אחד מהמדדים שאתה רוצה.

כן. צריך להחזיק קצת בצד.

לא מייעץ ולא ממליץ וזה תלוי בתוכניות בטווח הארוך שלך אבל מציע לך גם לבדוק אפשרות השקעה בקופת גמל להשקעה אם קשה לך להשקיע סכומים גדולים. העמלה שם היא באחוזים מגובה התיק וניתן לבצע הוראת קבע עם הפקדה חודשית החל מ200 שקל.

חשבון השקעות בבנק בד"כ לוקח דמי משמרת באחוזים, אמור להיות יותר זול מקופת גמל להשקעה. זה יהיה משתלם עד שתצבור כמה עשרות אלפים ותוכל להעביר לבית השקעות או להתמקח עם הבנק

תודה על התשובות.
הכסף כרגע נמצא בקופת גמל להשקעה מחקה מדדי מניות עם דמי ניהול של 0.6.
המחשבה שלי לפתיחת תיק השקעות נובעת מכמה דברים: 1. שליטה טובה יותר בפיזור ההשקעה. 2. צמצום עלויות. 3. למידה.
אני מתכוון להוסיף על הסכום הראשוני (5000) לפחות 2000 ש"ח כל חודש. כדאי להפקיד כל חודש סכום קטן או לחכות כמה חודשים ולהכניס כל פעם סכום גדול יותר?

ולא יודע לגבי פסגות אבל במיטב ד״ש נתנו לי פטור מדמי ניהול לכמה חודשים טובים (בשביל לפתוח שם דרשו ממני מינימום 10K) אז אולי שווה לנסות להשיג את זה גם בפסגות.

איך אפשר להתמקח איתם בסכומים כאלה נמוכים?

כדאי להפקיד כל חודש סכום קטן או לחכות כמה חודשים ולהכניס כל פעם סכום גדול יותר?
תלוי כמה תקבל עמלת מינימום. אם זה יוצא פחות מעמלת מינימום עדיף לצבור כמה חודשים

לרוב 0.2% לרבעון שזה 0.802% לשנה.
לא מכיר הרבה קופות גמל שעוברות את זה.
ואו זה ממש הזוי שתיק מנוהל עולה פחות מתיק עצמאי בבנק. אם ככה לא ברור מי מנהל תיק בבנק

לרוב 0.2% לרבעון שזה 0.802% לשנה.
לא מכיר הרבה קופות גמל שעוברות את זה.
מקפיץ ו"רוכב" על השרשור לטובת משהו דומה.

לאחי נולדה בת [מברוק מברוק] בשם רוני או בכינויה היווני, רוניוס.
הוא רוצה לפתוח עבורה חסכון, בדמות 100 ש"ח כל חודש, שיתגלגל עד גיל צבא לפחות. אולי לא יהיה צבא עד אז :)
רוצה מניות, מחקה מדד וכו'
אחי , כמו כל ישראל ממוצע, עדיין בשלבים של מה זה שב"ן, למה צריך קרן השתלמות וכו' וכו'.
הוא מוכן לקפוץ למים [ואפילו קורא הסולידית] והוא מבין שפק"ם זה לא מגניב כמו פעם וככל הנראה הוא צריך לעשות דברים מתקדמים יותר
עבור חיסכון משתלם.

א. הוא מתלבט בין גמל להשקעה לתיק השקעות. בבנק אמרו לו שלא יכולים לפתוח ב-100 ש"ח לחודש. האמנם?
ב. האם נכונה האמירה שעדיף להימנע מגמל להשקעה כי יש אחוז דמיניהול מאשר עמלות ק/מ ?
ג. האם הוא יצטרך כל חודש להיכנס לברוקר ולקנות, אין הוראת קבע שאפשר לעשות מבלי "להתעסק"?
ד. האם יש דרך פשוטה מכל הנ"ל שציינתי.

מודה לכולם על העזרה.

*כמובן שהכל תיאורטי. לא רואים זאת כייעוץ חלילה.

גוגל: גמל להשקעה הוראת קבע

באופטימיזציה של 60 שנה קדימה אולי זה לא הכי טוב... עבור 18 שנה הפשטות מפצה על החסרונות בסכומים האלה.

גוגל: גמל להשקעה הוראת קבע

באופטימיזציה של 60 שנה קדימה אולי זה לא הכי טוב... עבור 18 שנה הפשטות מפצה על החסרונות בסכומים האלה.
אשמח אם תתייג אותי להבא כשמגיב, או תעשה ציטוט על מנת שתהייה לי התראה, דבריך חשובים עד מאד.

אם כן, על אף הדמי ניהול, זה מפשט את העניינים בצורה דרסטית?

לדעתי כן.
1.אאל"ט יש אפשרות להוסיף קצת לחסכון לכול ילד של המדינה.
2.לנהל את החיסכון ביחד וליצור הפרדה באקסל\דף נייר במקרה שיש עוד השקעות.
3.לחסוך יותר כסף כול חודש לילדה.
4.להפקיד פעם ב5 שנים לתיק השקעות או פעם בשנה לקופת גמל במקום כול חודש.

מה ההיגיון מאחורי דבריך? הרי הדמי ניהול יורדים באחוזים, מה זה משנה אם יש X או 3X
לא בכול מקום עמלת קניה היא באחוזים, יש גם במחיר קבוע וגם כשיש תשלום באחוזים יש מינימום בדרך כלל, בנוסף יש עלות יחידה אחת וזה תלוי במה הוא ירצה לרכוש.
חוץ מזה התעסקות, לא נראה לי הגיוני להתעסק ב100 ש"ח כול חודש, הרבה יותר פשוט להפקיד 1200 ש"ח כול יום הולדת לטעמי.

בהמשך למה שכבר כתבו לפני, הנה מה שאני עושה עם הילדים שלי (סבא שלהם מפקיד 200 שח לילד כל חודש)
פתחתי קופת גמל להשקעה על שמם בסלייס, מסלול מחקה S&P500 דמי ניהול 0.3%
הוראת קבע חודשית.

זהו, 0 התעסקות
(כשיגדלו, אני מקווה שיעברו לתיק מנוהל באופן אישי, אבל עד אז.. אוטומט)

בהמשך למה שכבר כתבו לפני, הנה מה שאני עושה עם הילדים שלי (סבא שלהם מפקיד 200 שח לילד כל חודש)
פתחתי קופת גמל להשקעה על שמם בסלייס, מסלול מחקה S&P500 דמי ניהול 0.3%
הוראת קבע חודשית.

זהו, 0 התעסקות
(כשיגדלו, אני מקווה שיעברו לתיק מנוהל באופן אישי, אבל עד אז.. אוטומט)
עצור סוסים!
מתי פתחת את זה ? אתה בטוח שאלו עדיין הדמי ניהול ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
א סכום קניה VS עמלת מינימום שוק ההון 59
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
Michel הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ז סכום מצטבר שוק ההון 5
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
D חישובי סכום שהותר בסעיפי הניכויים והזיכויים בשומת מס הכנסה 2020 מיסים 0
H ira עם סכום מינימלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
O השארת סכום מינימלי בעו"ש והתבססות על תיק השקעות במקרה חירום שוק ההון 13
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה