• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סכום כסף לבן משפחה

דירוג
610
שבוע טוב,
אני יודע שזה קצת נושא שנוי במחלוקת פה, אבל פונה לחוכמת מבינים ממני היות והידע שלי די מוגבל בשוק ההון.

להוריי יש סכום של כ-850k ש''ח אותם הם מעוניינים לכל הפחות "לשמר" לטווח של כ-7-10 שנים, ואפילו שיעשה תשואה סולידית.
הורי בני 62, עדיין עובדים, אבי עצמאי ללא פנסיה, הפנסיה של אמי תהיה נמוכה מאוד, לא חוסכים כלל. מעמד פועלים הכי פשוט שיש.

ברשותם גם דירת מגורים (קוטג' ללא משכנתא), דירה שהם משכירים, ועוד סכום מזומנים בצד לעת צרה.
כיום הסכום הנ''ל (850k), נמצא בקופת גמל של הראל, 25% מניות, בדמי ניהול של 0.35% מצבירה, ולא מופקד לשם כלום מעבר לסכום הקיים.
הקופה הייתה שייכת לסבי ז''ל, פנסיונר של חברת החשמל, ואבי ירש אותה.

השאלה שלי היא - מה הכי נכון לעשות עם הסכום לאור הצרכים והמגבלות הנ''ל?

חשבתי, אם לא להשאיר בקופה הקיימת, אולי לסגור בבנק ל-5 בפק"מ עם ריבית 1.5% (בנק ירושלים לא?).

הצעות?

אם כבר הועלה נושא המס, אז חשוב להזכיר: בלי קשר לאפיק ההשקעה, מבוגרים יכולים לבקש לחשב את רווחי ההון כחלק מההכנסה הכללית, כלומר לשלם מינימום בין (מס שולי, 25%). לבעלי הכנסות נמוכות כמו ההורים שלך, ובמשיכה הדרגתית של רווחים, זה יכול להגיד אפס מס.

יש סיכוי טוב שהרווחים בקופה פטורים ממס (תבדוק). במקרה כזה זה קצת דומה לקרן השתלמות. אם תמשוך אותו, תוותר על כסף פטור ממס שנשמע שאפשר להמשיך ולהחזיק שם עוד שנים רבות.
הרווחים היו פטורים עד לנקודת הזמן שסבי ז''ל נפטר.
זאת אומרת, מהרגע שצו קיום הצוואה התבצע והלאה, רווחים מחויבים במס 25%.

אם כבר הועלה נושא המס, אז חשוב להזכיר: בלי קשר לאפיק ההשקעה, מבוגרים יכולים לבקש לחשב את רווחי ההון כחלק מההכנסה הכללית, כלומר לשלם מינימום בין (מס שולי, 25%). לבעלי הכנסות נמוכות כמו ההורים שלך, ובמשיכה הדרגתית של רווחים, זה יכול להגיד אפס מס.
תודה, אבדוק את העניין.
הבקשה מתבצעת ע"י פנייה לפקיד שומה?

זאת אומרת, מהרגע שצו קיום הצוואה התבצע והלאה, רווחים מחויבים במס 25%.
אם ככה, חשוב לבדוק כמה מס תשלם במשיכה ואם שווה לעשות אותו בבת אחת או הדרגתית (בניצול הטבות מס כמו שרשמו מעלי). אם מחליטים למשוך, הייתי משקיע את האחוז המנייתי (אם רוצים כזה) בבלאקרוק שיקלי (סנופי או שילוב בין שלושת הקרנות) ואת שאר הכסף בתוכנית חיסכון (בנק מזרחי או ירושלים). הייתי נזהר מלסגור תוכנית ארוכה בלי אפשרויות יציאה נוחות, גם על חשבון תשואה (שגם ככה לא מי יודע מה). לא מייעץ, ייתכן בהחלט שיש אופציות טובות יותר.

אם ככה, חשוב לבדוק כמה מס תשלם במשיכה ואם שווה לעשות אותו בבת אחת או הדרגתית (בניצול הטבות מס כמו שרשמו מעלי).
כמעט ואין מיסוי היות והיא עברה בירושה ממש לא מזמן והרווח בתקופה זו זניח.

הורי בני 62, עדיין עובדים, אבי עצמאי ללא פנסיה, הפנסיה של אמי תהיה נמוכה מאוד, לא חוסכים כלל. מעמד פועלים הכי פשוט שיש.
להוריי יש סכום של כ-850k ש''ח אותם הם מעוניינים לכל הפחות "לשמר" לטווח של כ-7-10 שנים
אולי שווה לחשוב על תוכנית שתהפוך את הסכום לקצבה לגיל הפנסיה.

היי, ברשותכם מקפיץ את הנושא כדי להתלבט בקול רם.
יצא לי קצת לחשוב, והייתי רוצה להציג את האופציות עליהן חשבתי.
מזכיר שכל הנתונים על הקופה נמצאים בהודעה הראשונה שכתבתי. כמו כן, אין כמעט מיסוי על משיכת הרווחים כיום היות והם זניחים עד כדי כמה אלפי שקלים בודדים.

1. היות ואבי עצמאי חשבתי לפתוח לו קרן השתלמות IRA ולהפקיד אליה את המקסימום הפטור ממס (וגם להרוויח את הסכום המוכר ע"י רשויות המס כהוצאה לעסק). הסכום המוקצה למהלך מתוך הסכום הכולל הוא 250k. ההפקדה תהיה פעם בשנה או פעם בחודש (מה יותר נכון לעשות כלכלית?). ניתן "לזרז" את התהליך ואולי לפתוח לאמי גם קרן השתלמות היות והיא שכירה וגם פתחה עוסק פטור לאחרונה (יודע שתקרת ההפקדות שונה בניהם, אבדוק כמובן מה הגבול העליון להפקדות אצלה להטבות מיסוי).
ההפקדות הנ''ל כולן ילכו לנייר בלאקרוק שיקלי (אגב, איפה ניתן לראות תשואות היסטוריות מדויקות של הנייר?) וזה יהיה הרכיב המנייתי של התיק.
את שאר הכסף חשבתי או להפקיד בפיקדון בבנק שיתן ריבית 1.5% (יש בנק שמציע יותר? האם יש דמי ניהול על פיקדון כזה?), או לחילופין להשאיר אותו בקופה הקיימת בהראל (יודע שהמשמעות היא בעצם להעלות את הסיכון בתיק, כי הרי הקופה שם חשופה ל25% מניות) שע"פ דוחות שראיתי מציגה תשואות שנתיות של כ-3.5% בממוצע ברוטו שזה אומר כ-3.15% לאחר דמי ניהול ולפני מיסוי(אני טועה?).
האם שווה בכלל לעשות את כל המהלך הזה? איך נכון לחשב מתמטית את האופציות מבלי להשמיט שום נתון - דמי ניהול מהפקדה, מצבירה, מיסוי (איפה שיש) וכו'?

2. לרכוש עם רוב הכסף דירה להשקעה עם מינוף קטן מאוד (תניב כ-3.5% תשואה ברוטו).

מודה שבתחום הנדל''ן אני די מתמצה, בשוק ההון הידע שלי יותר מוגבל.

מה ההוצאות שלהם בחודש?
מה ההכנסות שיהיו להם בפרישה?
(פנסיה של אמא + דירה) .

רק ככה ניתן יהיה להבין מה נכון עבורם, בעיקר לאור העובדה שלאביך אין פנסיה.

האם בנוסף ל850k יש קרנות השתלמות/מקורות נוספים/ ירושות אולי בעתיד?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
N סכום כסף (כ-500K) להשקעה לטווח קצר-בינוני עבור פורש טרי שוק ההון 7
ל הכנסת סכום כסף גדול לתיק ההשקעות שוק ההון 14
R התלבטות לגבי השקעת סכום כסף לכמה שנים (רילוקיישן) שוק ההון 4
M השקעת סכום כסף גדול לתקופה של מספר שנים שוק ההון 5
א סכום כסף גדול שנחת אצלי לטובת גיוון השקעות שוק ההון 5
י סכום כסף גדול- לאן מכאן? שוק ההון 56
י סכום כסף גדול לחצי שנה שוק ההון 4
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה