• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סכום כסף גדול- לאן מכאן?

יוסריאן

משתמש רשום
דירוג
12
אני מעוניין לבצע שינויים רבים בהרכב ההשקעות שלי עקב סכומים מכובדים שהשתחררו ובזכות הקריאה הרבה בבלוג ובפורום אשמח לשמוע דעות מחברי הפורום המלומדים.

רקע: בן 28 בזוגיות ארוכה שצפויה להפוך לחתונה בשנה הקרובה. השתחררתי משירות בקבע לפני כשנה. בת הזוג בעלת אזרחות אמריקאית וייתכן שנרצה לעשות רילוקיישן עוד כשנתיים שלוש. כיום שנינו עובדים ולומדיםלתארים מתקדמים: אני מכניס כ10Kנטו(צפוי לעלות בשנה הקרובה ) וזוגתי כ9K.

בנוגע לחלוקת ההשקעה אני נוטה לכיוון 70-30 ומעלה למניות ואולי להקצות כ10 אחוז לנדלן. בסוף 2018 ראיתי את החלקים המושקעים צונחים מטה. יחסית לא התרגשתי ולא מכרתי אף נייר (ותודה לבלוג המצוין הזה על כך)כך שאני מאמין שהסיבולתשלי להפסד תהיה בסדר. אני לא מתכנן לרכוש נכס בארץ בזמן הקרוב ושנינו מאוד מוכוונים להצליח יחד בתהליך העצמאות הכלכלית.

קופת גמל 140K- קופה ישנה שפתח לי סבי (יבורך לעד) פטורה ממס. כרגע בתהליך מעבר לIRA במיטב דש עם ד"נ 0.3.
כשאקבל אישור מהקופה אני מעוניין להשקיע את רובה למניות ולנצל את הפטור ממס.
קרן השתלמות 60K מסלול מנייתי הראל ד"נ0.26
חשבון מנוהל 150K בIBI - בכוונתי להעביר לניהול אישי בהקדם האפשרי.
עו"ש - 280K סכום גדול שהשתחרר מהשקעה קודמת
גמל להשקעה-151K אלטשולר שחם מסלול מנייתי ד"נ 0.39
קרן פנסיה 180K -מסלול מנייתי בפניקס
קרן השתלמות עצמאי IRA- מיטב דש. ד"נ 0.3 נפתחה לפני שהתקבלתי לעבודה במטרה להפריש לבד במידה ולא אעבוד תקופה ארוכה. כרגע ללא כסף
הכנסה פנויה צפויה לשנתיים הקרובות כ6K לחודש

יוצא שיש לי כ550K להחליט כיצד להשקיע עכשיו ומס התלבטויות בפניי:
1.בנוגע לקופת הגמל הפטורה ממס- אני מעוניין להשקיע במדדים אמריקאי ומניות עולם מספק אותי לגמרי. האם להשקיע בניירות ישראלים ולהנות מהפטור ממס? עדיף אמריקאים או אירים מסיבות שפספסתי? אשמח לדעת אילו ניירות רלבנטים בד"נ.

2. כפי שאתם רואים ישנו סכום די גדול שאינו מושקע כרגע ואני מתלבט בין האופציה של הפקה לקרן ההשתלמות העצמאית IRA ולהשתמש בה כמגן מס או לחילופין לפתוח חשבון בבנק השקעות(אני מאמין שאת רוב האיזונים אעשה לא על ידי מכירה כי אם על ידי הזרמת כספים מההכנסה הפנויה.

3.אולי שווה לעשות מיקס ולהפריש 50K לק"ה העצמאית ו 70K לקופת גמל להשקעה ועם היתר לפתוח חשבון השקעות ולהשקיע בו בקרנות איריות/מריקאיות מחקות.
*ברקע אני שם את אופציית המעבר לארה"ב וקבלת הגרין קארד עוד כ3 שנים כך ששווה להתייחס גם לנקודה הזו.שאני מבין שיכולות להיות לה משמעויות בנוגע לנכסים שא מושקעים בארה"ב

אשמח מאוד לשמוע את דעתכם ומה הייתם עושים במצב כזה. אם יש דברים שאני מפספס וכדאי להתייחס אליהם.
תודה רבה לכולם!

ברקע אני שם את אופציית המעבר לארה"ב וקבלת הגרין קארד עוד כ3 שנים כך ששווה להתייחס גם לנקודה הזו.שאני מבין שיכולות להיות לה משמעויות בנוגע לנכסים שא מושקעים בארה"ב
אם הדבר הזה נתון (כלומר בוודאות יקרה), לא הייתי משקיע בקרנות ישראליות/איריות/קנדיות אלא באמריקאיות בלבד (שים לב שאין בעיה בקרן אמריקאית שמשקיעה ביפן, אבל כן יש בעיה בקרן ישראלית שמשקיעה במניות אמריקאיות). כמו כן, הייתי נפטר מקופות גמל להשקעה ודומיו לפני המעבר.
לפני המעבר הייתי מתייעץ לגבי קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה.

אם זה בסדר לשאול, איך זה שיש לאיש בן 28 סכום כזה ? (חוץ ממה שפתח סבא שלך) אני מקווה שאני לא מחטט - סתם מעניין אותי לדעת

אני מייעץ לך שלא משנה מה תעשה, תמתין עד לפגישת ה G-20 של טראמפ ושי ג'נפינג בסוף יוני, עדיף להתחיל להשקיע כאשר השוק ירד כבר - טיימינג זה כסף

תמתין עד לפגישת ה G-20 של טראמפ ושי ג'נפינג בסוף יוני
אני גם הייתי ממתין עד אחרי המלחמה בין ארה"ב לאיראן, עד אחרי ממלכת טראמפ ועד שהסנופי ירד למחיר ההוגן שלו

עדיף להתחיל להשקיע כאשר השוק ירד כבר - טיימינג זה כסף
"יותר כסף הופסד בהמתנה לירידות מאשר בירידות עצמן" ---פיטר לינץ'

אם זה בסדר לשאול, איך זה שיש לאיש בן 28 סכום כזה ? (חוץ ממה שפתח סבא שלך) אני מקווה שאני לא מחטט - סתם מעניין אותי לדעת
בשמחה- על רגל אחת.. כמעט 5 שנים בשירות קבע כקצין לוחם עם תואר ראשון. רוב הארוחות הן במסגרת השירות כך שבקושי יש הוצאה על אוכל. רוב הזמן התגוררתי בבסיס וכששכרתי דירה מקבלים החזר של 1000 שח בחודש. תקופות ארוכות לא נמצאים בבית, כך שאין הרבה מה לבזבז מה גם שמטבעי אני מוטה לחסכון ולא מוצא הנאה ב-"ערב של הביוקר" עם 500 שקל במסעדה מה שהרבה ממקביליי בתפקיד כן אהבו לעשות. או ל"קנות" את ליבם של החיילים באוכל לסופש ב1000 שקל כי "אני מרוויח הרבה לגילי".
תחבורה ציבורית בחינם ככה שאין הוצאות רכב.
7 לילות בשנה נופש בזכאות ב200 שח לזוג ללילה במלונות הכי טובים בארץ-אליהם נוסעים עם הרכב של היחידה כמובן..
כרטיסי נקודות עם אלפי שקלים במצטבר לקניית ביגוד ספורט
כרטיס הנחות של 30 אחוז למסעדות וחנויות מובחרות (הכחול והצהוב).

האמת היא שתוך כדי הקריאה בבלוג הבנתי יותר ויותר שסגנון החיים כאיש הקבע הכין אותי לא רע לחיים הסולידים ובזכותו בכלל הגעתי להתעניין בעולם הכספים וההשקעות כך שהרווח הוא כפול. במיוחד בדגש על סתגלנות צבירת הון בגיל מוקדם רכישת יכולות וכלים לחיים ועוד..

חבר'ה חוץ מעניין התזמון שאין לי כוונה להכנס אליו כרגע אם מישהו יכול לענות לגופן של השאלות שהעליתי בפוסט הראשון אשמח עד מאוד

בשמחה- על רגל אחת.. כמעט 5 שנים בשירות קבע כקצין לוחם עם תואר ראשון. רוב הארוחות הן במסגרת השירות כך שבקושי יש הוצאה על אוכל. רוב הזמן התגוררתי בבסיס וכששכרתי דירה מקבלים החזר של 1000 שח בחודש. תקופות ארוכות לא נמצאים בבית, כך שאין הרבה מה לבזבז מה גם שמטבעי אני מוטה לחסכון ולא מוצא הנאה ב-"ערב של הביוקר" עם 500 שקל במסעדה מה שהרבה ממקביליי בתפקיד כן אהבו לעשות. או ל"קנות" את ליבם של החיילים באוכל לסופש ב1000 שקל כי "אני מרוויח הרבה לגילי".
7 לילות בשנה נופש בזכאות ב200 שח לזוג ללילה במלונות הכי טובים בארץ-אליהם נוסעים עם הרכב של היחידה כמובן..

האמת היא שתוך כדי הקריאה בבלוג הבנתי יותר ויותר שסגנון החיים כאיש הקבע הכין אותי לא רע לחיים הסולידים ובזכותו בכלל הגעתי להתעניין בעולם הכספים וההשקעות כך שהרווח הוא כפול. במיוחד בדגש על סתגלנות צבירת הון בגיל מוקדם רכישת יכולות וכלים לחיים ועוד..

*אופ טופיק, מתנצל
פתאום אני מתחיל לשקול מחדש ברצינות לחתום על עתודה חחחחח
נשמע שמשתלם להיות איש קבע

*אופ טופיק, מתנצל
פתאום אני מתחיל לשקול מחדש ברצינות לחתום על עתודה חחחחח
נשמע שמשתלם להיות איש קבע
שכחת את החלק שבו איש קבע מהנדס מרוויח שליש מהמקביל שלו באזרחי.
נהנתי מכל רגע בקבע, בגלל העשיה, לא התנאים.

שכחת את החלק שבו איש קבע מהנדס מרוויח שליש מהמקביל שלו באזרחי.
נהנתי מכל רגע בקבע, בגלל העשיה, לא התנאים.

מעניין.
האמת, במהלך כנס עתודה עברתי בין החיילים ושאלתי מה המשכורות שלהם.
כל המהנדסים (כולל מהנדס תוכנה) ענו 8K, רופאים ענו 20K. העניין שזה בקבע, וזה עדיין נמוך מהאזרחי, אבל לדעתי הרופאים במצמרת מקבלים דיל די טוב (מעונות+תן ביס+לימודים חינם+רף פסיכומטרי טיפה נמוך יותר), השאר הרבה פחות.
אולי אפתח אשכול בנוגע לתעסוקה-עתודה/שירות צבאי אידאלי כלכלית/מה כדאי ללמוד וכו' בנפרד

(שים לב שאין בעיה בקרן אמריקאית שמשקיעה ביפן, אבל כן יש בעיה בקרן ישראלית שמשקיעה במניות אמריקאיות). כמו כן, הייתי נפטר מקופות גמל להשקעה ודומיו לפני המעבר.
אשמח אם תוכל להרחיב בנושא. חשבתי שכל עוד הניירות הם אמריקאים אין בעיה להחזיק בהם בחברה ישראלית

הכאב ראש האמריקאי מצדיק לאבד קופת גמל פטורה ממס עם 140 אשח בתוכה?
אתה מתכוון לקופת גמל ישנה?
במצב הכי טוב, אתה מדווח כהכנסה לאמריקאים כשאתה פודה (אז אין באמת פטור ממס, ואתה סתם משלם דמי ניהול [בהנחה והם בעצמם לא פוגעים בפטור ממס]).
במצה הכי גרוע אתה ממוסה בגיהנום עלי אדמות שנקרא pfic. החלק היםה בpfic הוא שבדיווח ברירת מחדל המס הוא אקספוננציאלי לרווח בגלל שהם מניחים שהרווח אמור להתפרס על כל שנות האחזקה + מדרגת מס שולי מקסימלי לכל שנה + אתה צריך לשלם ריבית על זה (תחשוב אחזקה של 20+ שנה).
לאחרונה דרך הבלוג פנתה אליי מישהי עם קופת גמל שההורים הישראליים שלה פתחו לה בילדותה, מסכנה נולדה שם כשהם היו ברילוקיישן.
חישבתי לה שאם הולכים בגישת PFIC יש חבות מס של $12,000 אם היא פודה באותו יום (וגודל בכל יום בגלל מרכיב הריבית), ובסה"כ היה לה שם 120,000 שקל. הפיחות העצום בדולר משנת 2000 גרם לה לרווח דולרי עצום.

אחרי הצעה שלי והתייעצות נוספת עם 2 רו"ח היא הגיעה למסקנה שהיא פשוט תדווח כרווח הון רגיל בעת פדיון ותיקח את הסיכון.
אך כשעוברים לארה"ב לדעתי הסיכון גדול יותר כי יש להם יכולת פיסית לחלט ממך כספים, אם הם יחליטו שזה PFIC.

נד-Fatca ;) כולנו נדפקנו

אני גם הייתי ממתין עד אחרי המלחמה בין ארה"ב לאיראן, עד אחרי ממלכת טראמפ ועד שהסנופי ירד למחיר ההוגן שלו

"יותר כסף הופסד בהמתנה לירידות מאשר בירידות עצמן" ---פיטר לינץ'

כולה להמתין עד סוף יוני - 20 ימים אפשר להתאפק.. במיוחד במיוחד לאירוע בסדר גודל כזה, זה ONCE IN A LIFETIME

ויש לי עוד ציטוט "אני כל כך אוהב לעשות את העבודה שלי ששמתי את זה בשם משפחה שלי" ---פיטר לינץ'.

סיפור יפה, יש לי תחושה שלא הרבה יכולים לספר על עצמם שהם חסכו 300+ אלף בשירות הצבאי שלהם, מגיע לך על זה שאפו.

לנושא - באמת, תמתין עד סוף יוני, ובקשר לכל הסלט הזה של קרנות, פנסיות, השתלמויות וגמלים וציפורים ששמת שם - לעניות דעתי אם הייתי בנעליך הייתי רוצה לשמור על כל העסק פשוט יותר - לא יותר מ-3 מקומות שונים שנמצא שם הכול, 4 או 5 ואתה לא יכול לחשוב מסודר על הדברים ואתה תתחיל להתבלבל. תבחר את קרנות ההשתלמות או הגמלים שבא לך, ותקבע שלשם הולך הכול. אני לא רואה כל כך הבדל ביניהם - כולם מנוהלים אותו דבר בשבילי.. בגלל שיש לך סכומים כאלה גדולים, אתה יכול לבוא לאלטשולר/מיטב דש ולדבר איתם אישית, ועם סכומים כאלה הם יהיו נחמדים אליך, אני הייתי שואל אותם מי מנהל בפועל את הכספים שלך, ואז הייתי בודק עליו באינטרנט - אם הייתי מרוצה ממה שקראתי, הייתי זורם הלאה.

מצד שני, ממליץ לך להסתכל על דו שיח ביני ובין אחרים בפורום, משם לכאורה נובע שלהשקיע במדד S&P500 וזהו זה הרבה יותר פשוט ויעיל באותה מידה אם לא יותר..

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/פשוט-פשוט-פשוט.11474/page-2#post-260743

כולה להמתין עד סוף יוני - 20 ימים אפשר להתאפק.. במיוחד במיוחד לאירוע בסדר גודל כזה, זה ONCE IN A LIFETIME
ספר לי מה הולך לקרות בעוד 20 ימים לדעתך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
ל הכנסת סכום כסף גדול לתיק ההשקעות שוק ההון 14
M השקעת סכום כסף גדול לתקופה של מספר שנים שוק ההון 5
א סכום כסף גדול שנחת אצלי לטובת גיוון השקעות שוק ההון 5
י סכום כסף גדול לחצי שנה שוק ההון 4
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
N סכום כסף (כ-500K) להשקעה לטווח קצר-בינוני עבור פורש טרי שוק ההון 7
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R התלבטות לגבי השקעת סכום כסף לכמה שנים (רילוקיישן) שוק ההון 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה