• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפור שמח שכמעט היה עצוב מאוד

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
844
הקדמה:
אשתי ואני עבדנו בעבר באותה חברה. לחברה הייתה תכנית ESPP ושנינו נרשמנו אליה. אני נהגתי למכור את המניות מיד כשיכולתי (כי נותנים לי 15% רווח מובטחים), אשתי, ככל הידוע לי, גם נהגה לעשות כך.
אחרי כמה שנים שעבדנו בחברה עשינו שנינו רילוקיישן לסניף של החברה בגרמניה. קצת לפני המעבר אני עצרתי את תכנית הESPP (כלומר לא הפקדתי כספים בכלל בחצי שנה אחת) והחזרתי אותה בסניף החדש. לא עקבתי אחרי מה שאשתי עשתה.
גם בגרמניה נהגנו שנינו למכור את המניות מיד כשיכולנו. אחרי מספר שנים עזבנו שנינו את החברה.

הסיפור:
בגלל שהמניות נרכשות אצל ברוקר אמריקאי צריך לשלוח להם כל שנה (או שנתיים? לא יודע) איזה אישור על מצב המס שלי ושאני לא תושב ארה"ב וכו'. האימיילים האלה מציקים והחשבון שלי היה ריק (כאמור מכרתי תמיד מיד כשיכולתי) אז אחרי כמה זמן פשוט וידאתי איתם שהחשבון שלי ריק וביקשתי מהם לסגור אותו (למעשה היו לי שני חשבונות אצלם, אחד מהסניף הישראלי ואחד מהסניף הגרמני). גם אשתי קיבלה את האימיילים האלה, אבל היא לא זכרה את שם המשתמש ואני אמרתי לה שזה גם ככה לא משנה כי הרי מכרנו את כל המניות שיש לנו שם.

לפני כמה זמן קיבלנו מהברוקר אימייל שאומר שהחשבון של אשתי לא היה פעיל כבר מספר שנים, שהם ניסו ליצור איתנו קשר כבר מספר פעמים ללא הצלחה, ושאם הם לא יצליחו לאתר אותנו הם רשאים לפי חוק לקחת את הכספים (ולעשות איתם אני לא יודע מה).
גם מזה לא התרגשתי (כי כאמור אין כספים שם גם ככה) אבל בכל זאת אחרי חודשיים התקשרנו לשירות הלקוחות שלהם, שחזרנו את שם המשתמש והסיסמה ובגדול תכננתי רק לבקש לסגור את החשבון. להפתעתי הרבה, מסתבר שיש בחשבון סכום יפה מאוד של כסף, כמה עשרות אלפי שקלים שנהנו מצמיחה של מאות אחוזים במניה של החברה (!).

מסתבר שכמו אצלי, גם לאשתי היו שני חשבונות, והכסף הזה הגיע מהחשבון שנפתח על ידי הסניף בישראל ונשכח לאחר המעבר. סוף טוב, הכל טוב D: D: D:

איזה כיף לכם! שתדעו עוד בשורות כאלה

לא הבנתי, לא שמתם לב שלא עשיתם auto-sell בחשבון שלה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י סיפור חיינו יומני מסע אישיים 31
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S סיפור על מכירת בית נדל"ן 34
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 45
מ סיפור חיים יומני מסע אישיים 54
A התייעצות על סיפור הזוי שקרה לי שוק ההון 9
S סיפור תאורטי על אדם שהלך לאיבוד בים המידע שוק ההון 15
Rahash סיפור על 3 אגורות שכמעט עלו לי 460 ש"ח צרכנות פיננסית 20
מ סיפור קטן ואופייני על 278.61 ש"ח צרכנות פיננסית 20
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
amit סיפור מטורף על השקעה באופציות שוק ההון 3
ranv הפקדות לקהש רגילה וההעברת צבירה פעם ב ל ira או קניה חודשית (+סיפור ) צרכנות פיננסית 1
H סיפור העברת מניות ל Interactive Brokers צרכנות פיננסית 8
ה סיפור המסע של המתמיד יומני מסע אישיים 53
H הייתי שמח להבין אחת ולתמיד על שחיטה כשרה אוף טופיק 60
B אף פעם לא הייתי מיליונר, אבל הייתי שמח לעשות תכנוני מס מורכבים. מיסים 6
מ שמח לשתף באקזיט איידיאו שוק ההון 29
yossik חג שבועות שמח! אוף טופיק 6
Delta משהו לא "כלכלי" שאני שמח שעשיתי אוף טופיק 20
אורי חג פועלים שמח לכל חברי הקהילה אוף טופיק 11
זאב חג פסח שמח לכול חברי קהילת הסולידית. אוף טופיק 5
1337justme טיפול לרכב שכמעט ולא נוסע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34

נושאים דומים

Back