• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים)

מסע_מופלא

משתמש רשום
דירוג
58
החלטתי לכתוב כאן כי אולי זה יתן למישהו במצב דומה לאיפה שאני הייתי השראה. כל המספרים בפוסט, נכתבים עם סטייה של עד 10% לצורך שמירה על פרטיות, אם כי אני חושב שאם מישהו שמכיר אותי קורא את זה, סיכוי טוב שהוא ידע שזה אני. יש לי כבר משתמש בפורום אבל החלטתי לפתוח חדש לטובת הסיפור הזה לצורך הפחתת הסיכוי לדוקסינג.

פרשתי מבית ספר, פרשתי מהצבא, אין לי בגרות.
נכון לעד לפני שנתיים, עבדתי כמה שנים בעבודת dead end ללא אופק תעסוקתי עם שכר ממוצע של 6K. לא עשיתי בעבודה הזאת יותר מדי, מאוד אהבתי את זה ולכן נשארתי.

לימודים לא היו בראש שלי ובמשך כל התקופה הזאת הייתי די מדוכא מזה שאני כנראה הולך להתקשות לסגור את החודש כל החיים כמו ההורים שלי. הייתי מאוד תקוע כי העבודה הייתה מאוד נוחה.
תכנתתי קצת כתחביב ואפילו כתבתי פרוייקט קטן שייעל את העבודה שלי ושל הצוות (שאחר כך היה בקורות החיים שלי)
נתקלתי במודעה על חברה שמכשירה אנשים שרוצים להכנס להייטק ללא תשלום, ואת המתאימים מעסיקה כיועצים בחברות אחרות.
התשלום על הקורס הוא בעצם שלמשך תקופה, המשכורת הרבה יותר נמוכה מהמשכורות הנהוגות בהייטק אבל בשבילי גם משכורת כזאת הייתה קפיצה משמעותית.
החלטתי לקחת את הlong shot הכי רחוק בחיים שלי ולנסות להתקבל כי למה לא? כתבתי קורות חיים באנגלית במיוחד בשבילם (לא היו לי קורות חיים בכלל לפני) והגשתי.
הופתעתי שהם בכלל התקשרו אלי, הופתעתי עוד יותר שעברתי את מבחני הקבלה, הופתעתי שעברתי את כל המבחנים במהלך הקורס והופתעתי מאוד שהתקבלתי לעבוד אצל לקוח.
מרגיש שמרגע שהתחלתי שם כל החיים שלי נזרקו על מאה קמ"ש כלפי מעלה. עזבתי את ההורים ובאופן כללי אני מרגיש הרבה יותר טוב עם עצמי

היום, כשנה וחצי אחרי שהתקבלתי, אני עובד בחברה שאתם כנראה מכירים בשכר של 30K.
מאה אחוז מתיק ההשקעות שלי הוא בSP500 כי העדפתי להשקיע את הזמן שלי בהתמקצעות בעבודה. ברגע שהוא יהיה קצת יותר גדול כבר אהיה חייב לפזר

אני כן חושב שהיום אני טוב במה שאני עושה, כן יש לי זיקה טכנולוגית ותמיד אהבתי מחשבים אבל אני מרגיש שקצת זכיתי ברולטה ושלא היה צריך הרבה להשתנות בשביל שעד עכשיו הייתי תקוע באותה עבודה מבאסת, לא מתגמלת ושלא הייתה לוקחת אותי לשום מקום

כל הכבוד, בהחלט מעורר השראה

היום, כשנה וחצי אחרי שהתקבלתי, אני עובד בחברה שאתם כנראה מכירים בשכר של 30K.
אני אצא קצת הסולידית ואומר שלא מעניין אותי כמה אתה מרוויח אלא כמה מתוך זה אתה חוסך.

כל הכבוד, סיפור מעורר השראה, וברכות על כניסתך לעולם ההייטק.
עכשיו חסוך באגרסיביות וברח משם.

וואי, תודה ששיתפת
או בנימה אישית... בקרוב אצלי
חייבת כבר לעשות את הצעד הזה
וסיפורים כאלו הם דלק מצויין בשביל להתניע...

אלוף, כיף לקרוא!

במידה ואתה מעוניין אשמח לשמוע טיפה יותר -
תוכל לפרט על המסלול שעשית אחרי סיום הקורס?
כמה עבודות החלפת במהלך השנה וחצי? מניח שהשכר ההתחלתי היה רחוק מ-30K.

בהצלחה!

אני ממש מתחבר למודל הכלכלי של אותן חברות שלוקחות אנשים ומכשירות אותם להייטק. סימביוזה כלכלית מעולה.
ממה שאני מכיר אותן חברות מבקשות פסיכומטרי או מחפשות אחר בוגרי תארים שרוצים לעשות הסבה ובמקרה שלך זה שונה.
אתה יכול לכתוב את שם חברת ההסבה?

הלוואי וכולם היו מבינים כמה כסף מתגלגל בהייטק וכמה קל ללקט אותו
לא יודע אם הייתי ממהר להכריז שזה קל, שים לב שיש הטיית שרידות קלה בפוסטים מהסוג הזה.
אני מאמין שזה כנראה אפשרי עבור אנשים שאוחזים בכישורים המתאימים ומוכנים להתאמץ וגם אז ממש לא הייתי מתחייב על שכר כזה לאחר שנתיים.

נערך לאחרונה ב:
סליחה על הספקנות, אבל הפוסט הזה נראה לי כמו נסיון פרסום של החברה.

אני לא מכיר אנשים בהייטק בלי תואר ובטח בלי בגרות. מי שרוצה שיפנה לפות"ש בפרטי.

בכישורים המתאימים
התעשייה כל כך גדולה ומגוונת, נכון שלא כל אחד יגיע לשכר של 30, אבל יש הרבה תפקידי ״פקידות״ שמשלמים משמעותית יותר מתפקידים מאוד דומים במהות בתעשיות אחרות. ובאמת באמת, אנשים בהייטק לא מוכשרים יותר משאר האוכלוסייה.
גם אז ממש לא הייתי מתחייב על שכר כזה לאחר שנתיים.
אז מה? 15- 20 לא שכר טוב? אנשי אופרציה (לא כותבי קוד) מרוויחים ככה אצלנו.

אין בעיה אפנה בפרטי.
לא התעניינתי בשם החברה בגלל סיפור ההצלחה שמתואר בפוסט אלא בגלל שלפי הכתוב, החברה מקבלת לקורס אנשים ללא פסיכומטרי ובגרות וזה די ייחודי.
אגב, יש לי 2 חברים שעובדים בתכנות ואין להם תואר ולא שירתו בתפקידי תכנות בצבא, חבר נוסף מנהל צוות בחברת סייבר ללא תואר וגם ללא הכשרה קשורה בצבא.
הרבה עניין של מזל וקשרים.

בדיוק מה שעבר לי בראש, זה נראה טוב מידי בצורה קיצונית.

וגם ממה שהבנתי בשנתיים הראשונות אתה לרוב מחוייב לחברה שהכשירה אותך ושם השכר משמעותית יותר נמוך, ובטח שלא מתקרב ל30K,
וגם אחרי אותם שנתיים אנשים לא יגיעו כל כך מהר ל30K בחודש.

15 זה לא 30 וגם 15 לא ייתנו לכל אחד.

אבל יש הרבה תפקידי ״פקידות״ שמשלמים משמעותית יותר מתפקידים מאוד דומים במהות בתעשיות אחרות.
מסכים.
ובאמת באמת, אנשים בהייטק לא מוכשרים יותר משאר האוכלוסייה.
אין לי מחקר בנושא אבל האנשים שאני עובד איתם אינם מהווים דגימה אקראית מהאוכלוסיה, לא מבחינת יכולות קוגניטיביות ולוגיות, לא מבחינת ידע באנגלית ולא מבחינת יכולות אוטודידקטיות.
זה לא אומר שצריך להיות סופרמן כדי להתקבל להייטק אבל להגיד שכל אחד יכול להתקבל ולבוא לקטוף את הכסף הקל זה רחוק מלהיות מדוייק.

אני מכיר כמה חברות כאלה ובאף אחת מהם לא מגיעים ל30 אחרי שנה וחצי.
באחת מגיעים ל20 אחרי 27 חודשים ובאחת ל15 אחרי שנתיים.
לא מכיר שום חברה שעושה קורסים ומשלמת 30 בחוזה שלה, ואם זה אחרי החוזה, אז כל החברות שאני מכיר דורשות התחייבות שנתיים.

תודה לכולם על המילים החמות!
וואי, תודה ששיתפת
או בנימה אישית... בקרוב אצלי
חייבת כבר לעשות את הצעד הזה
וסיפורים כאלו הם דלק מצויין בשביל להתניע...
תני בראש! תלמדי git טוב. זה לא כזה קשה ואנשים יחשבו שאת נינג'ה אם תצילי אותם כשהם נתקעים
רספקט!

ממש לא חייב.
לא חייב אבל הבנתי שהקונצנזוס זה שמאוד כדאי. אני חושב שהסולידית כתבה שפיזור השקעות זאת ארוחת החינם היחידה שאנחנו מקבלים
אלוף, כיף לקרוא!

במידה ואתה מעוניין אשמח לשמוע טיפה יותר -
תוכל לפרט על המסלול שעשית אחרי סיום הקורס?
כמה עבודות החלפת במהלך השנה וחצי? מניח שהשכר ההתחלתי היה רחוק מ-30K.

בהצלחה!
החלפתי שתי עבודות במשך השנה וחצי האלה (בתור יועץ חיצוני), והקפיצה הגדולה הגיע כשהגעתי לחברה גדולה יותר והפסקתי להיות יועץ חיצוני.
המסלול היה ללמוד הרבה תוך כדי העבודה וזהו, אבל כן עבדתי גם בסופשים פה ושם.
כן השכר ההתחלתי היה רחוק מ30 אבל יותר ממה שהרווחתי לפני שנכנסתי למסלול
אני אצא קצת הסולידית ואומר שלא מעניין אותי כמה אתה מרוויח אלא כמה מתוך זה אתה חוסך.

כל הכבוד, סיפור מעורר השראה, וברכות על כניסתך לעולם ההייטק.
עכשיו חסוך באגרסיביות וברח משם.
הרגיש לי שלהרבה אנשים יהיה יותר מעניין לשמוע את הצד הזה של הסיפור ולא כמה אני חוסך

לא יודע אם הייתי ממהר להכריז שזה קל, שים לב שיש הטיית שרידות קלה בפוסטים מהסוג הזה.
אני מאמין שזה כנראה אפשרי עבור אנשים שאוחזים בכישורים המתאימים ומוכנים להתאמץ וגם אז ממש לא הייתי מתחייב על שכר כזה לאחר שנתיים.
דווקא ההטייה על השכר הסופי הייתה כלפי מטה אם מסתכלים על TC ;)
קל זה בטוח לא היה, בעבודה הראשונה הייתי חולה מרוב הלחץ (ברצינות לגמרי)

אני ממש מתחבר למודל הכלכלי של אותן חברות שלוקחות אנשים ומכשירות אותם להייטק. סימביוזה כלכלית מעולה.
ממה שאני מכיר אותן חברות מבקשות פסיכומטרי או מחפשות אחר בוגרי תארים שרוצים לעשות הסבה ובמקרה שלך זה שונה.

אולי אתה מכיר אותי חתול לילה, אני לא בדיוק משווק את זה שאין לי בגרות ובראייונות עבודה אף פעם לא שואלים את זה.
אם הנושא עולה, אני אומר שלמדתי מחשבים בתיכון ושם זה נגמר (מה שנכון. למדתי מחשבים עד שהחלטתי לנשור וקיבלתי ציון נושק ל100 בבגרות הראשונה).
לא שאלו אותי בנוגע לפסיכומטרי או תואר בקבלה לחברה הזאת, אבל פרט ששכחתי לציין הוא שכן נדרש ידע בסיסי בתכנות בשביל לעבור את המבחנים מה שאולי לא נדרש אצל חברות אחרות שכן דורשות תואר או פסיכומטרי, אני באמת לא יודע.

הייתה לי הרגשה שאולי החשש שאני עושה פרסומת יעלה ובכל מקרה אני לא מוכן לרשום את שם החברה בפומבי גם כי הסולידית כתבה פוסט על זה וגם כי אני רוצה לשמור על אנונימיות.
אבל אני כן מוכן לשלוח לך את שם החברה בפרטי ExeAction אם אחד המנהלים\הסולידית יאשרו למרות שזה כן יחשוף אותי קצת מכיוון שאני מוקיר להם תודה.

בדיוק מה שעבר לי בראש, זה נראה טוב מידי בצורה קיצונית.

וגם ממה שהבנתי בשנתיים הראשונות אתה לרוב מחוייב לחברה שהכשירה אותך ושם השכר משמעותית יותר נמוך, ובטח שלא מתקרב ל30K,
וגם אחרי אותם שנתיים אנשים לא יגיעו כל כך מהר ל30K בחודש.
כן גם לי זה מרגיש טוב בצורה קיצונית, אבל יש ביקוש בצורה קיצינות במה שאני עושה

אני מכיר כמה חברות כאלה ובאף אחת מהם לא מגיעים ל30 אחרי שנה וחצי.
באחת מגיעים ל20 אחרי 27 חודשים ובאחת ל15 אחרי שנתיים.
לא מכיר שום חברה שעושה קורסים ומשלמת 30 בחוזה שלה, ואם זה אחרי החוזה, אז כל החברות שאני מכיר דורשות התחייבות שנתיים.

אני כבר לא סגור בחוזה בחברה, אני חושב שעכשיו גם הם דורשים התחייבות של שנתיים אבל זה לא היה המצב כשאני חתמתי מולם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S סיפור על מכירת בית נדל"ן 34
מ סיפור חיים יומני מסע אישיים 54
A התייעצות על סיפור הזוי שקרה לי שוק ההון 9
S סיפור תאורטי על אדם שהלך לאיבוד בים המידע שוק ההון 15
Rahash סיפור שמח שכמעט היה עצוב מאוד שוק ההון 4
Rahash סיפור על 3 אגורות שכמעט עלו לי 460 ש"ח צרכנות פיננסית 20
מ סיפור קטן ואופייני על 278.61 ש"ח צרכנות פיננסית 20
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
amit סיפור מטורף על השקעה באופציות שוק ההון 3
ranv הפקדות לקהש רגילה וההעברת צבירה פעם ב ל ira או קניה חודשית (+סיפור ) צרכנות פיננסית 1
H סיפור העברת מניות ל Interactive Brokers צרכנות פיננסית 8
ה סיפור המסע של המתמיד יומני מסע אישיים 53
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
M קבלה להייטק התפתחות אישית 11
L חסמי כניסה להייטק אוף טופיק 240
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
הפרופסור הסבה להייטק התפתחות אישית 1
ה הסבה להייטק התפתחות אישית 7
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
T לוחמים להייטק התפתחות אישית 14
R מדעים להייטק, דעתכם התפתחות אישית 5
V אתרים ופורומים להייטק אוף טופיק 15
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10